KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2015 o 23:46, Marcin08 napisał:

> Dwa dni ściągania ale się udało ;)
a ja ciągle walcze, niby tą kobyłę 5 gb (na Steamie to ściągnąć zaden problen - godzina
i po kłopocie) ale teraz leci jakas łątka 400 mb

Ja ściągałem ze strony Rockstara i idzie od razu wersja bez łatki. Był też fajny myk, wystarczyło zapałzować pobieranie i puścić znów aby przez moment szło z dużą prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2015 o 12:33, Ecko09 napisał:



Kombinowałem jak koń pod górę, a tu okazało się, że wystarczy DX zmienić na 10 i poszło. Teraz tylko, żeby na stałe się to naprawiło, nie byłoby fajnie za każdym razem zmieniać ustawienia -,-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest ta opcja zablokowana, a też mam 2GB na karcie. Co prawda również mam tekstury na średnie, ale cała reszta niemal na maksa. Jeżeli zaś Ci chodzi o wydajność, to pod żadnym pozorem nie przekracaj limitu pamięci na karcie. Jeżeli chcesz ustawić wysokie tekstury, to musisz pogodzić sięz tym, że wiele innych opcji będziesz musiał wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 16:07, Tyler_D napisał:

Intel Core i5 3350 3.10GHz, 8 GB RAM, GTX 770 - ma ktoś taki lub bardzo podobny sprzęt
i mógłby się podzielić wrażeniami pod tytułem ''jak śmiga''?

i5 4670/770GTX/8GB RAM
1920/1080
powiem tak, działa ładnie z tym że ja "muszę" mieć tekstury i modele w jak najlepszej jakości, bloomy i odbicia natomiast mam wyłączone/minimalne, również trawa na najniższy poziom
FXAA +MSx2 (polecam, wystarczy x2, potem już nie ma takiego skoku a wydajność spada niewspółmiernie z zyskami)

ogólnie bardzo ładnie śmiga, myślałem wymienić grafe ale akurat teraz nie bardzo mi 970 podchodzi a wolałbym już przesiąść się na next gena bo a to ATI obecnie nie stanowi konkurencji (co przekłada się na zawyżoną cene) oraz te 2,5GB pamięci na 970... ;3
tak więc na razie zostaje 770 a z wodotryskami poczekam do wymiany grafy ;P

PS: jak to działa że 2 osoby mogą mieć w trybie online ustawione a to minimalny ruch/urozmaicenie przechodniów a ktoś maksymalny i interesuje mnie co się dzieje kiedy ktoś ktoś ma właśnie na maks napadnie na auto które mogło się wcale temu a min nie spawnąć co ta osoba z min ustawieniami wtedy widzi?
to mnie zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie dziś udało się trochę pograć - po tej koszmarnej instalacji, którą trwała dwa dni (przez ściąganie patcha).

Powrót na stare śmieci wypadł... znakomicie :). Graficznie sporo podciągnięto w stosunku do tego co widziałem na X360 (choć widać mimo wszystko, że to gra robiona pod specyfikację starych konsol), ale za to optymalizacja... no miód - malina po prostu :). Ok, nie jest to stałe 60 klatek, spadki się zdarzają, ale w porównaniu do tego jak chodziła na PC część IV, to to jest po prostu niebo a ziemia - normalnie szok :) . Do tego multum opcji, więc każdy ustawi coś dla siebie, żeby grało się komfortowo. Już w Max Payne 3 było świetnie, tym razem plama na honorze po żałosnym porcie czwórki zmyta całkowicie.

Mogę w spokoju grać i nie przejmować się pierdołami w rodzaju, czy zaraz FPS będzie miał spadek do jednocyfrowego, czy tekstura się nie doczyta, czy gra wysypie do Windy tuż przed sejwem ;-).

Więcej wrażeń później - na razie wracam grać dalej :)

ps. Jeśli idzie o technikalia to jeden jedyny zgrzyt - mam "z automatu" wyłączoną opcję głębi ostrości pola i nie mogę jej włączyć ;/ Ktoś podpowie dlaczego ? Specyfikacja kompa to i5, GTX 760 z 2 GB vRamu, 8 GB pamięci. Zablokowany mam też AA Nvidii (TXAA) - ale do tego o ile kojarzę trzeba mieć przynajmniej GTX 780, więc tutaj nie dziwię się, że nie mogę tego właczyć. Ale DOF ? Trochę mi szkoda tego efektu ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zablokowany mam też AA Nvidii (TXAA) - ale

Dnia 16.04.2015 o 20:08, Lordpilot napisał:

do tego o ile kojarzę trzeba mieć przynajmniej GTX 780, więc tutaj nie dziwię się, że
nie mogę tego właczyć.


Żeby włączyć TXAA trzeba mieć lepszą grafę, plus trzeba włączyć najpierw MSAAx2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2015 o 20:15, lis_23 napisał:

>Zablokowany mam też AA Nvidii (TXAA) - ale
> do tego o ile kojarzę trzeba mieć przynajmniej GTX 780, więc tutaj nie dziwię się,
że
> nie mogę tego właczyć.

Żeby włączyć TXAA trzeba mieć lepszą grafę, plus trzeba włączyć najpierw MSAAx2.


a czy może wiesz jak mogę ustawić wyższą rozdzielczość tekstur? trochę irytujace jest to, że praktycznie wszystko mogę mieć na maksa z wyjątkiem tych tekstur, a zmniejszenie innych ustawien nie jest wystarczające do ustawienia wysokich tekstur :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwny problem po odpaleniu gta chodzi plynnie ale po pewnym czasie (pol do godz) zaczyna mi ciac podczas jazdy samochodem wychodze z gry wchodze ponownie i mam tak samo pol godziny i znwou tnie

a gram na minimalnych moj komp too intel4quad 9660 2,83ghz, asus 650gtx 2gb boost, 6 gb ram, wiec spelniam z nadwyzka minimalne wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2015 o 20:40, davis87 napisał:

a ja mam dziwny problem po odpaleniu gta chodzi plynnie ale po pewnym czasie (pol do
godz) zaczyna mi ciac podczas jazdy samochodem wychodze z gry wchodze ponownie i mam
tak samo pol godziny i znwou tnie


Też tak miałem gdy ustawiłem grafikę tak, że przekraczała moją dostępną pamięć na karcie graficznej (2 GB), zminiejszenie tekstur i zmieszczenie się w limicie rozwiązało problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie wiem jak zmienić na niskie, wszędzie mam średnie i nie mogę ustawić niższych, da się w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wyda się to dziwne, ale jak pozbyć się 500k, które dostałem w ramach jakieś tam edycji specjalnej, bez odblokowywania czegokolwiek (żadnych broni, ulepszeń, samochodów, posiadłości etc.)? Taki zastrzyk gotówki na samym początku rujnuje mi moje "game experience". Jestem dopiero na 11 misji jakby co. Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z DoFem (efekt głębi pola) widzę nikt mi nie pomoże... No trudno.
Mam jeszcze pytanie - gdzie do jasnej ciasnej zapisują się zdjęcia (te robione telefonem w grze) i jak je wrzucić na serwer RGSC ? W wersji na X360 było to bardzo proste, na PC nacykałem już tych fotek całkiem sporo, szast-prast się zapisały... ale no właśnie gdzie ?
Kiedy wchodzę na swój profil w RGSC to zakładkę "moje zdjęcia" w wersji PC mam pustą ;/

Pomoże jakiś dobry człowiek :) ? W opcjach tego po prostu nie widzę, ponadto o ile sama gra chodzi świetnie, to zaglądanie do mapy i opcji podnosi mi ciśnienie:

a) najpierw benchmark wbudowany w grę "nakładał" mi się z misją z prologu (problem rozwiązany - prolog ukończony)
b) mapa chodzi jakoś wolno i tak jakby "skokowo" (chyba bug, doczytałem, że innym graczom też się trafia)
c) każdy rzut oka na opcje i statystyki, to komunikat, że "zmieniłem ustawienia i przekroczyłem budżet pamięci" (oczywiście niczego nie zmieniłem i niczego nie przekroczyłem) - na szczęście nie resetuje to ustawień, ale jest dość upierdliwe.

^^ To na ten moment największe bolączki. A sama gra - choć z poprzedniej generacji znam ją już dość dobrze, to wczoraj siedziałem przed kompem jak zaczarowany bite 3,5 h. Ciężko było mi dziś wstać do pracy ;-)

ps. A jak wlazłem Franklinem w jakiegoś kocura śpiącego przy śmietniku (na past genach kotów nie było), to nie wiem czy bardziej się ten kot przestraszył czy ja ;-). Cieszą mnie takie smaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w grze znajdę klawiszologię ?
Mam zdjęcie... gamepada ale po co mi on... -_-

I drugie pytanie:

Podczas ładowania gry - tryb fabularny jak odpalimy GTA... jest RB - trym szybkiej rozgrywki i X - tryb online... tylko że to są przyciski od gamepada.... co mam nadusić z klawy aby przejść do online od razu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 09:50, Lordpilot napisał:

Z DoFem (efekt głębi pola) widzę nikt mi nie pomoże... No trudno.


Żeby móc to uruchomić trzeba bodajże zwiększyć Post FX na wysokie lub bardzo wysokie.

Dnia 17.04.2015 o 09:50, Lordpilot napisał:

b) mapa chodzi jakoś wolno i tak jakby "skokowo" (chyba bug, doczytałem, że innym graczom
też się trafia)


W sumie nie wiem czy to nie wina przekroczenia pamięci karty graficznej. No, ale też uznałbym to za bug skoro gra nadal działa świetnie a tylko mapa się przycina :D

Dnia 17.04.2015 o 09:50, Lordpilot napisał:

c) każdy rzut oka na opcje i statystyki, to komunikat, że "zmieniłem ustawienia i przekroczyłem
budżet pamięci" (oczywiście niczego nie zmieniłem i niczego nie przekroczyłem) - na szczęście
nie resetuje to ustawień, ale jest dość upierdliwe.


Na górze opcji graficznych można to wyłączyć. Domyślnie opcja jest włączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 10:04, Chester001 napisał:

Gdzie w grze znajdę klawiszologię ?
Mam zdjęcie... gamepada ale po co mi on... -_-


Ty tak na serio? Przecież jak byk w ustawieniach trzecia opcja to "Przypisane klawisze"...

Wchodzenie do online też można z tego co pamiętam zmienić z automatu w ustawieniach. Nie chce mi się szukać, użyj głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się