KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

Chłopcze? Post zgłoszony.


DO PROKURATURY.

Nie wiedziałem jakiej płci jesteś, ale zaryzykowałem i biorąc pod uwagę szczeniacki styl twoich postów, ich ilość i to że interesuje cię GTA uznałem, że jesteś młodzikiem.

Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

Niczego nie wyczytałem w internecie. Wszystko o czym piszę,
widziałem na gameplayach i w recenzjach.


BUAHAHAHA, faktycznie dysponujesz fachową wiedzą i masą doświadczenia.

Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

Poza tym, jakbyś się uważnie przyjrzał temu,
co napisałem, to nie hejtuję gry ( bo napisałem, że jest godna uwagi),


Jakbyś się uważnie przyjrzał temu, co napisałem, to nie mówię że hejtujesz grę.

Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

tylko całkowity
brak optymalizacji


Nie, po prostu zobaczyłeś na jakimś filmiku z YouTube, że gra spadła do 24fps i ględzisz o tym w kółko.

Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

+ spartaczenie niektórych rozwiązań (model jazdy, model zniszczeń).


To nawet feeling jazdy możesz ocenić przez YouTube? Ewidentnie masz szósty zmysł.

Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

Swoje posty piszę jako osoba, która do tej pory używała PC i chciała kupić xboxa 360
na allegro, tylko dla tej jednej gry. Więc PRZESTRZEGAM innych, bo nie warto kupować
konsoli dla gry, która działa w 16-25fpsach.


Gra działa w <=30 fpsach (inb4 "ALE ZOBACZ TEN FILMIK PRZECIESZ TO NIEGRYWALNE"), poza tym już raz napisałeś co ci leży na sercu... i drugi... i trzeci...

To nie jest "przestrzeganie ludzi", co ty mi tutaj próbujesz wciskać?

Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

Wtedy tylko popsują sobie przyjemność czerpaną
z gry, musząc użerać się z takim crapem.


HAHAHAHA, w takim razie współczuje forumowiczom, którzy będą się z tobą użerać jeśli gra wyjdzie na PC. Nie wyrobisz z pisaniem "przestrzegających" postów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. Jak nie posty o tym że kurier nie przyniósł gry to teraz kłótnie. Nic konkretnego się o grze nie dowiedziałem. Śmietnik. Czy jest tu jakiś moderator i zrobi z tym porządek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna seria pytań:
1. Da się jakoś odblokować więcej fryzur/zarostów? Czy są tylko po dwa na łeb? Jeśli da się, to jak?
2. Jak zbieracie hajs? Brakuje mi na inwestycje, chciałbym poznać wasze sposoby ;p

Btw: Olejcie tego trolla, aż żal przeglądać przez niego ten wątek. Wam serio się chce odpowiadać kolesiowi, który nie ma konsoli, a narzeka na daną grę? I grafikę, którą widział na youtubie? Nie żebym coś do niego miał, ale dziwnie się czuję, że przy szukaniu cennych informacji o grze muszę się przebijać przez jego farmazony i racje wzięte... No, wiecie skąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem u fryzjera, ale próbowałem grać na giełdzie i nawet był z tego jako taki hajs. Szukałem też tych ciężarówek Gruppe 6 i je rozbijałem, więcej sposobów jeszcze nie poznałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2013 o 22:08, Baluk25 napisał:

2. Jak zbieracie hajs? Brakuje mi na inwestycje, chciałbym poznać wasze sposoby ;p

Ja jeździłem taksówką. Na początku mozna sie nieźle obłowić, potem można robić napady.

BTW. Co do strangersów, wierzycie że spotkałem i uratowałem dupę

Spoiler

Packie McReary''emu, irlandczyka pomagającego Bellicowi w czwórce?

Rockstar, uwielbiam za te nawiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 21:50, Blaxxta napisał:

Chłopcze? Post zgłoszony. Niczego nie wyczytałem w internecie. Wszystko o czym piszę,
widziałem na gameplayach i w recenzjach. Poza tym, jakbyś się uważnie przyjrzał temu,
co napisałem, to nie hejtuję gry ( bo napisałem, że jest godna uwagi), tylko całkowity
brak optymalizacji + spartaczenie niektórych rozwiązań (model jazdy, model zniszczeń).
Swoje posty piszę jako osoba, która do tej pory używała PC i chciała kupić xboxa 360
na allegro, tylko dla tej jednej gry. Więc PRZESTRZEGAM innych, bo nie warto kupować
konsoli dla gry, która działa w 16-25fpsach. Wtedy tylko popsują sobie przyjemność czerpaną
z gry, musząc użerać się z takim crapem. I jeszcze te problemy z instalacją i teksturami.
Kpiny. Podczas premiery okazuje się, że JEDNEJ Z PŁYT mamy NIE instalować.



Zgodzę się z tym, że model jazdy nie każdemu przypadnie do gustu (wolałem ten z GTA 4) ale jeśli chodzi o zniszczenia pojazdów no nie jest tak tragicznie jak piszesz. Ja co chwila rozwalam samochody i te zniszczenia cieszą oko i wyglądają moim zdaniem bardzo dobrze.

Co do tych 16-25 fps''ów to nie mam pojęcia o co tyle krzyku. Sam jestem na tym punkcie przewrażliwiony a nic takiego w grze nie odnotowałem. GTA 5 działa płynnie niezależnie od tego jaką rozwałkę robię na mieście i jak szybko jadę samochodem. Na gameplayach dziwnie się to ogląda i z początku też miałem obawy, że gra nie będzie działała wystarczająco płynnie ale w samej grze nie mam się do czego przyczepić pod tym względem (a zaznaczam, że na spadki fps''ów niezbyt mocny komp i kilka xboxowych tytułów mnie bardzo uczuliło).

Jedyna rzecz, która jeszcze jest widoczna to czasami doczytują się tekstury np. drabinka na bloku i tego typu pierdoły. Jeśli chodzi o problemy, które powoduje instalacja drugiego dysku to nie jestem się w stanie wypowiedzieć, bo za radą Rockstara go nie instalowałem.

Przeszedłem już 18% gry i na chwilę obecną co do strony technicznej to poza jakimiś pierdołami nie mam żadnych zastrzeżeń, więc nie wiem o co tyle czepiania się jeśli chodzi o wersje konsolowe. To prawda jeśli GTA 5 wyjdzie na PC i na konsole nowej generacji to pozamiata i nie będzie nawet co porównywać...ale tymczasem gra jest dostępna tylko na Xboxa 360 i na PS3 i prezentuje się świetnie a co najważniejsze działa bardzo dobrze, przynajmniej na Xboxie 360 (o PS3 się nie wypowiem, gdyż nie posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 22:11, Kirabaxior napisał:

BTW. Co do strangersów, wierzycie że spotkałem i uratowałem dupę

Spoiler

Packie McReary''emu,
irlandczyka pomagającego Bellicowi w czwórce?

Rockstar, uwielbiam za te nawiązania.

Nie chcę cię zasmucić, ale wydaje mi się że to spotkanie jest akurat z góry ustawione przez grę. W każdym razie jak oglądałem jakiś stream, to grającemu wyskoczyła informacja o losowych zdarzeniach i akurat spotkał właśnie jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj jakieś pięć - sześć godzin i mogę pokrótce opisać swoje pierwsze wrażenie.

Pierwsze wrażenie było takie - eee, co to jest? Bieda. Przez pierwsze pół godzinki jakoś nie mogłem się w to wkręcić. Takie 5/10. Ale gdy już w pełni mogłem robić co chcę, zacząłem co kilkaset metrów wymieniać samochody i nagle ocena wzrosła, spodobało mi się. Każdy samchód prowadzi się (mam na myśli, to że jeździ inaczej, a nie inne sterowanie - pisze, bo zaraz trafi się jakiś szukający dziury w całym gość ;) inaczej. Jedne bardziej trzymają się nawierzchni, inne mniej, jedne są mozolne, inne są zwrotne i gibkie, jedne są mocne, inne są słabe i po pierwszej czołówce musimy zmienić samochód. Nie mogę się zgodzić z tym, że jazda w GTA V jest gorsza od tej z czwórki. Jest inna. Być może nawet lepsza. Przypomina mi NFS U2 z dodatkiem jeszcze czegoś. Właściwie na początku - przez jakąś godzinę miałem tutaj napisać "o czym do cholery wy piszecie, że model jazdy jest całkowicie inny od czwórki", naprawdę. W IV grałem lekko 500h i głównie jeździłem samochodami bo to lubię, jak się przesiadłem do piątki nie dostrzegłem większej różnicy. Spodziewałem się jakichś dziwności, a tutaj...zaskoczenie. I to pozytywne. Mnie jeździ się niemal tak jak w czwórce, podobnie się skręca, podobnie manewruje, tak samo wchodzi w drift - tylko jest to trudniejsze. W piątce bardziej czuć masę samochodu, jeśli samochód jest ciężki nie jest nim łatwo operować, jeżeli jest lekki i mały (jak np. ten wzorowany na Mini Cooperze), wtedy jest lżej. To mi się podoba. Podoba mi się też to ze wozów jest sporo, jestem pewien, że minie trochę czasu zanim przejadę się każdym chociaż raz. Co mi się nie podoba w kwestii wozów to to, że słabo je słychać, można co prawda wzmnocnić dźwięk w TV, ale wtedy wszystko jest głośniejsze, a to nie jest fajne, bo nie mam ochoty słuchać potężnych uderzeń przy walnięciu w mur ;) Niestety, palenie gumy też jest takie sobie, mało dymu, mało efektów ;)

Co do rozbijania pojazdów: cholera, prawie każda fura w GTA V to czołg. Nie wspominając o ciężarówkach, ich nie da się rozwalić. Tutaj twórcy przegięli, można się przyzwyczaić oczywiście do tego, że rzadko uda nam się sprawić, że fura wybuchnie, ale z realizmem ma to zero wspólnego. Zniszczenia są co prawda fajne, ładne, ale trudno o nie, szkoda.

Na filmikach, które oglądałem przed dostanie w łapy gry, Los Santos wydawało się spore. Ale kiedy sam po nim jeżdże...hmm, wcale takie duże nie jest. Chciałbym jednak dwa razy większe miasto, ale i dwa razy mniej terenów górskich. Ludzie, po co ich tyle? Tak myślałem, że spełnią się moje domysły co do tych terenów zielonych na mapie. W 80% to niemal nieprzejezdne górki. Twórcy chwalą się dużą mapą, ok, ale duża część tej mapy to cholerny nieużytek :/ Są co prawde fajne smaczki w tych dzikich ostępach, jak elektrownie, jakieś labolatoria, kluby z tancerkami erotycznymi czy fabryki, ale sam okoliczny krajobraz jest nuuuuudny. W dodatku jest tylko kilka pojazdów z krwi i kości terenowych, mam na myśli pojazdy offroad, a nie jeepy po tuningu. Czyli tak jak myślałem...zabawa toczyć się będzie w duuużej mierze tylko w mieście i malutkich osiedlach rozlokowanych wzdłuż autostrady. A reszta gruntów raczej na zmarnowanie, kolejny raz: szkoda.

Ale fun z gry w GTA V jest przedni, naprawdę. Uciekanie na piechotę przed policją jest ekstra, przypomina film sensacyjny, gliny dookoła, helikopter szuka nas zaciekle, nastrojowa muzyka w tle - tutaj jest dobrze. Za to pościgi za nimi , kiedy jesteśmy w aucie są trochę przesadzone. Ciężko wtedy uciec policji, oczywiście po kilku "lekcjach" jest to prostsze, ale gliniarze walczą naprawde zaciekle, zbyt łatwo zginąć zabitym przez policjanta, nawet będąc tylko w samochodzie i uciekając po drodze. Kilka kulek i po nas :/ A w bezpośredniej wymianie ognia nie ma mowy o spontaniczych akcjach. Tylko ucieczka albo kamping, kamping, kamping. Bardzo łatwo umrzeć w GTA V, tutaj raczej trzeba być ostrożnym, co ciekawe (ale i irytujące) policja potrafi "dać nam" dwie gwiazdki nawet wtedy, gdy tylko walniemy komuś w twarz o.O. Walka z policją i w ogóle kimkolwiek jest dużo trudniejsza niż w ostatniej części, bo łatwy tryb auto-aim poszedł w zapomnienie.

Co dalej - niestety strzelanie z wozu nie sprawdza się w tej części. Jest bardzo bardzo trudne i niemal awykonalne by celnie kogoś ustrzelić przy dużej prędkości, w IV było to o wiele sympatyczniejsze, tutaj mam wrażenie, że celownik bardzo wolno się przesuwa i w ogóle jest nieskuteczny. A jeszcze strzelanie do tyłu. No way. Nie wiem jak to będzie w trybie Online, ale pojedynek gracz vs gracz w samcohodzie już nie będzie taki prosty.

Aha, radio tyłka nie urywa, według mnie to będzie najgorszy soundtrack w GTA 3D ever. Za to otoczenie brzmi świetnie. Ludzie gadają, krzyczą, samochody trąbią, słychać ambulansy, ptaki, świerszcze, statki, jakieś trąby,dzwony - jest miodnie. Grafika według mnie nie jest taka świetna, jak opisywali niektórzy, według mnie jest dobrze, ale nic poza tym.


W tej chwili moja ocena GTA V to takie... 8,2/10. Jak już kiedyś przejdę to na pewno sklecę długą recenzję.


PS: moja wersja to PS3. Na początku, gdy już mogłem iść gdzie chce, miałem niezły motyw: tekstury ładowały mi się 100 metrów przede mną. Myślałem, że zaraz się wkurzę...ale trwało to tylko dwie minuty i od tamtej pory jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to znacząco lepiej niz na konsolach, co oczywiście jest zasługą wygładzania. Pytanie tylko ile w tym prawdy i czy rzeczywiście na takiej konfiguracji jaka jest tam podana, będzie dało się grać na średnich ustawieniach w tych 50-60 FPS-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:42, ZubenPL napisał:

Mam pytanie do tych co grali, misje i rozgrywka jest ciekawsza od nudnego GTA IV ?

Nie powiem, że w IV były nudne, ale w V są zdecydowanie lepsze. Są naprawdę ciekawie zbudowane i co najlepsze wciąga aby rozegrać kolejną i dowiedzieć się co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:42, ZubenPL napisał:

Mam pytanie do tych co grali, misje i rozgrywka jest ciekawsza od nudnego GTA IV ?



W misjach najlepsze są dialogi. Oglądam teraz akurat The Wire i jak przechodziłem kilka misji to miałem wrażenie, że dialogi żywcem wycięte z tamtego serialu. Czarnuchy to jednak mają fajny slang :D (bez ataku rasistowskiego, Murzyni sami na siebie mówią niggers).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:44, Damianuss1 napisał:

Nie powiem, że w IV były nudne, ale w V są zdecydowanie lepsze. Są naprawdę ciekawie
zbudowane i co najlepsze wciąga aby rozegrać kolejną i dowiedzieć się co będzie dalej.

Dla mnie IV było nudne,ale z tego co piszesz ty, Sarturias i po obejrzeniu paru gameplay, chyba mogę wywnioskować że tym razem jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:19, Kraju napisał:

Wygląda to znacząco lepiej niz na konsolach, co oczywiście jest zasługą wygładzania.

Masz coś nie tak z oczami kolego? Takie słabe placebo aż tak łatwo Ci wcisnąć? Zdajesz sobie sprawę (może inaczej - czy naprawdę nie widzisz), że to jest wersja konsolowa, screeny są totalną ściemą, a na 99.999999% to jest słabo zakamuflowane oszustwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:42, ZubenPL napisał:

Mam pytanie do tych co grali, misje i rozgrywka jest ciekawsza od nudnego GTA IV ?



Misje palce lizać (zdecydowana większość). Świetna kreacja postaci i genialne dialogi. GTA 4 było jedynym GTA jakiego nie ukończyłem bo mi się znudziło. Tu się na to nie zanosi. Bardzo ciekawy jest tryb zmiany bohaterów, pozwala to nieco zmieniać perspektywę a tym samym odświeża rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się