KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2014 o 00:35, bVarador napisał:

Ciekawe, choć trzeba liczyć, że Rockstar nie strzeli sobie sam w stopę tą decyzją.

Maja silnik, ktory juz na PS3 wygladal bosko, obecna edycja jest na PS4/Xone/PC i podejrzewam, ze nie beda mieli oporow przez wrzuceniem ostrych tekstur. Wczesniej tego nie bylo, bo poprzednia generacja konsol pod tym wzgledem nie powalala - a przeciez miasto samo sie nie wyswietli ;)

Dnia 22.09.2014 o 00:35, bVarador napisał:

Póki co żadne GTA nie było znane z ostrych jak brzytwa tekstur.

A jak nie R* to zawsze beda mody ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 12:40, Piotrek_K napisał:

Maja silnik, ktory juz na PS3 wygladal bosko, obecna edycja jest na PS4/Xone/PC i podejrzewam,
ze nie beda mieli oporow przez wrzuceniem ostrych tekstur.

Nie, nie wyglądał bosko. Wyglądał dobrze biorąc pod uwagę moc samej konsoli i w porównaniu do GTA4. Ale Rockstar swoje oberwał za używanie tekstur w niskiej rozdzielczości. Lekkie ich podkręcenie w nowej wersji nie wystarczy, zwłaszcza w FPP.

I tak, będą mieć opory. Bo tu nie chodzi o to co chcieliby, a o to na co mogą sobie pozwolić. Czyli koszty. Samej produkcji i wydajności. Jakościowo nigdy nie dorównają pełnoprawnym fpsom, więc dużo ryzykują bo na własne życzenie mogą wstawić opcję, która w zdecydowany sposób obniży ocenę wyglądu gry.

Dnia 22.09.2014 o 12:40, Piotrek_K napisał:

A jak nie R* to zawsze beda mody ;).

Tak, zwłaszcza na konsolach. Oh wait. A nawet jeśli już mody wyjdą, to i tak dopiero za kilka lat będą na tyle kompletne, żeby miały sens. A wtedy przy GTA5 zostaną już tylko najwięksi maniacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, powiedzcie w ogóle jak to jest ze sprzedażą gier na PS3. Tak myślę o sprzedaniu GTA V tylko jak miałoby to wyglądać? W sensie: grałem na pożyczonej konsoli (dlatego nie mam pojęcia), więc gra jest normalnie przypisana do mojego konta PSN i tak samo statystyki w RSC. Jak sprzedam, to ktoś może normalnie sobie zainstalować i podłączyć pod swoje konto? A mojej statsy staną w miejscu, bo na moim koncie nikt nie gra?

(może głupie pytanie, ale serio nie mam pojęcia xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 13:20, bVarador napisał:

Tak, zwłaszcza na konsolach. Oh wait. A nawet jeśli już mody wyjdą, to i tak dopiero
za kilka lat będą na tyle kompletne, żeby miały sens. A wtedy przy GTA5 zostaną już tylko
najwięksi maniacy.


Stworzenie dobrego ENB nie zajmuje wiele czasu, a efekty są powalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 18:38, Gumisiek2 napisał:

Stworzenie dobrego ENB nie zajmuje wiele czasu, a efekty są powalające.

Złożenie systemu który to uciągnie już tak. Szczególnie jeśli chce się osiągnąć zadowalający framerate a nie bieda 30fps. Zmodowane 4 do 60 chce 780 na pokładzie, a to odrobinę więcej niż sprzęt robiący 60fps w gołej wersji. Zakładając już, że podstawowy GTA5 będzie wymagał 4-rdzawnikowca i karty rzędu 760/280 (jeśli nie więcej, bo po R* nigdy nie wiadomo), to i 980 w sli może być za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś miesięczną PlayStation 3 z dołączonym GTA V. Gdybym chciał założyć swoje konto, to czy będę mógł przypisać do niego ww. tytuł i normalnie w niego grać (także w multi)? I jak w ogóle by to wyglądało? W pudełku mam mapę San Andreas i książeczkę RSGC, nie widzę tam natomiast żadnego serialu do gry.

EDIT: Właśnie wczytałem się w powyższy post. Czyli co, tworzę nowy profil na PSN (czy gdzieś tam :P), instaluję GTA V i gram bez przeszkód, także w GTA Online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 20:21, Gumisiek2 napisał:

Kupiłem dziś miesięczną PlayStation 3 z dołączonym GTA V. Gdybym chciał założyć swoje
konto, to czy będę mógł przypisać do niego ww. tytuł i normalnie w niego grać (także
w multi)? I jak w ogóle by to wyglądało? W pudełku mam mapę San Andreas i książeczkę
RSGC, nie widzę tam natomiast żadnego serialu do gry.

EDIT: Właśnie wczytałem się w powyższy post. Czyli co, tworzę nowy profil na PSN (czy
gdzieś tam :P), instaluję GTA V i gram bez przeszkód, także w GTA Online?


No na to wychodzi :D

Mi chodziło głównie o statystyki, które są na moim profilu Rockstar Social Club, ale z tego co widzę to po prostu dodaję tam swoj profil PSN i bezpośrednio stamtąd ciągnięte są statystyki. Tak więc jeżeli masz czyjąś grę (defacto to już swoją, bo nie jest właśnie ona przypisana do jednego gracza), to po prostu logujesz się na swoje konto i normalnie grasz w multi i/lub podłączasz konto PSN do konta RSC (chociaż nie wiem czy to konieczne), ale wtedy wszystko ładnie zapisuje się w profilu na stronie Rockstara i można sobie podejrzeć to w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak będzie wyglądało, o ile w ogóle będzie istniało coś takiego, jak przenoszenie zapisów gry ze starych konsol jednej firmy na next-geny drugiej. Gram na X360, ale w kwestii nowej generacji, chylę się bardziej ku Sony. Nie jest mi już nawet szkoda postępu w grze, bo z chęcią przejdę ją ponownie, podejmując kilka decyzji inaczej, ale w ramach takiej migracji mają pojawić się jakieś nowe bronie, pojazdy czy garaże. Jeżeli będzie to ograniczone wyłącznie do GTA Online to pół biedy, bo i tak bym nie skorzystał, ale w singlu sporo by mnie w takim wypadku ominęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia, ale osobiście skłaniam się do opcji, że tylko postęp z GTA Online zostanie zachowany, a singiel zostanie pominięty. Zresztą, R* i tak się głównie skupiał na trybie online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko, dzięki za odpowiedź ;-) Widzę, że grałeś w GTA V na PS 3, więc jeszcze jedno pytanko.

Też zdarzały Ci się lekkie ściny, gdy poruszałeś się gdzieś w centrum miasta, a ruch uliczny był spory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2014 o 18:19, Gumisiek2 napisał:

Też zdarzały Ci się lekkie ściny, gdy poruszałeś się gdzieś w centrum miasta, a ruch
uliczny był spory?

Zdarzały się spadki płynności, ale daleko im było do ''pokazu slajdów'' (grałem na x360). Stare konsole ledwo dyszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normalna sprawa na x360/ps3 szczegolnie jak jedziesz szybko :p mialem identyko wrazenie jak mialem swiezo kupionego x360 specjalnie dla gta. pozniej jest to juz kwestia przyzwyczajenia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 18:12, Kubson023 napisał:

To prawda że W GTA V na PC&PS4&XBOX ONE będzie dostępny widok z piewszej osoby ..??


To plotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 15 lat grałem wyłącznie na PC, wczoraj miał miejsce mój pierwszy raz z konsolą (nie licząc Pegazusa, no i może ze 3 razy w życiu pograłem na PS 2) :P Tragedii nie ma, ale takie coś troszkę irytuje. Zwłaszcza że jeżdżę tylko szybko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajaj sie ;).

Ale... po pierwsze nie jest tak zle, a po drugie PS3 zrzuca czesc danych do szybszej czesci dysku/pamieci i zobaczysz, ze plynnosc troche sie poprawi w pozniejszej perspektywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 18:31, Ecko09 napisał:

> To prawda że W GTA V na PC&PS4&XBOX ONE będzie dostępny widok z piewszej osoby ..??


To plotka.

a są juz znane wymagania na pc ;D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 18:19, Gumisiek2 napisał:

Też zdarzały Ci się lekkie ściny, gdy poruszałeś się gdzieś w centrum miasta, a ruch
uliczny był spory?


Wydaje mi się, że gra nie schodziła nigdy poniżej 25 klatek, nawet w centrum czy podczas większej rozwałki (no poza jakimiś nagłymi sekundowymi spadkami może) - już nie pamiętam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 00:09, Barnette napisał:

> Też zdarzały Ci się lekkie ściny, gdy poruszałeś się gdzieś w centrum miasta, a
ruch
> uliczny był spory?

Wydaje mi się, że gra nie schodziła nigdy poniżej 25 klatek, nawet w centrum czy podczas
większej rozwałki (no poza jakimiś nagłymi sekundowymi spadkami może) - już nie pamiętam
dobrze.


To źle ci się wydaje, bo ta gra działa w 18-22 klatkach, jeżdżąc sobie samochodem w dzień, kiedy mamy pełne oświetlenie. Między dlatego żałuję, że nie poczekałem z zakupem do wersji na PS4.

http://www.youtube.com/watch?v=_fbYyMq4cGU

Praktycznie każdy wybuch to dropy do 16-22 klatek. To samo szybka jazda samochodem, kiedy w grze panuje dzień i jest słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się