KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2015 o 22:31, DarkWolf_PL napisał:

Ale też nie można przesadzić z czekaniem, w jednej chwili akcje wracają do stawki początkowej.


Tak, dlatego przed wykonywaniem zadania (nie licząc jednej z misji) kupowałem akcje za całą kasę jaką miałem u wszystkich bohaterów. Po czym po wykonaniu zadania jechałem do mieszkania i raz zapisywałem grę na fonie, drugi raz normalnie poprzez pójście spać. Czas dzięki temu leciał, a ja miałem pewność, że zarobię maksymalną kwotę za zwrost akcji, bo po każdym zapisie sprawdzałem aktualną cenę. Gdy ta się zatrzymywała to sprzedawałem, gdy akcje traciły na wartości, to wczytywałem poprzedni zapis gry. Proste i skuteczne, tylko czasochłonne. Raz potrafiłem na to zmarnować 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 13:36, Damianuss1 napisał:

A w czym on jest lepszy?


Po prostu obecny mi się nie podoba. Jeżeli chodzi o minimapę to wolę klasyczne kółeczko z uwzględnieniem terenu (ulica/trawa/piach), a reszta w prawym górnym rogu o wyglądzie SA dla większego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2015 o 13:55, Barnette napisał:

SA dla większego klimatu.

Chyba wręcz przeciwnie :D Zostawmy cesarzowi to, co cesarskie- przenoszenie hudów nigdy nie było dla mnie czymś zrozumiałym. Tym bardziej, że ten z SA zupełnie nie pasuje do piątki :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sterowac/kucac w gta5 PC , gram od 5 min i nie umiem sie schowac za skrzynie wiem ze lewy control ale nic to nie daje,moze dlatego ze bezprzewodowa klawiatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 19:10, gekonik napisał:

jak sterowac/kucac w gta5 PC , gram od 5 min i nie umiem sie schowac za skrzynie wiem
ze lewy control ale nic to nie daje,moze dlatego ze bezprzewodowa klawiatura?


Control służy do skradania się. Jeśli chcesz się schować za osłonę to musisz nacisnąć "Q"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 19:37, davis87 napisał:

czy w skald tych 69 misji na liscie 100% zalicza sie jakies misje poboczne? poniewaz
przeszedlem fabułe a mam 66/69 ....


Moze misje Lestera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie to mi brakowało:)

mam za to inne pytania:

1. czy przypadkowe zdarzenia sa skonczone? w poradniku na 100% wyczytalem, ze jest ich 59, ale czy sa to wszystkie dostepne, czy tyle jest rodzajów a one sa nie skonczone?

2. czy np. obejrzenie filmu na 100% należy zaliczyć osobno i póżniej z towarzyszami czy wystarczy zaliczyc to raz z towarzyszem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mnie irytuje w online to np. mapa gdzie nie wszystkie ikony są właściwie opisane nawet po najechaniu na nie bo np. ikony samochodów czerwone i zielone,dobra samochody ale na czym polega różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fantastyczna. Mimo, że się przycina na moim dwurdzeniowym (głównie w mieście, tak zazwyczaj jest ok). To jestem nią zachwycony, dopiero co odblokowałem Trevora i ciągle czymś mnie zaskakuje. Widok lotu na spadochronie na pustynie miodzio, zdziwiło mnie to że lecę samolotem i nagle mi silniki zgasły (wtf?) największym problemem w tej grze wydaje się jedynie dopasowanie strojów do postaci (jestem pedantem i weź tutaj dobierz ładny garnitur do trevora jak u niego same brudasy pasują). Ciekaw jestem co mnie jeszcze czeka, dialogi mistrz, jakieś chore akcje z wywożeniem ludzi do kanibali. Jeszcze UFO nie spotkałem i tych duchów, ale wszystko przede mną. Gra mistrzowska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja grę już przeszedłem i teraz lece po 100%:)
i oczywiście gra jest mistrzowska zasłużone 10/10 jak dla mnie najlepsza gra świata czyli standard, każda kolejna część pobija poprzednia.

plusów jest tak dużo, że nie bede wymieniał, ale swoje za kołnierzem tez ma. dlatego wypisze co mi sie nie podoba:

- najwiekszy jak dla mnie minus to brak tak wyrazistych postaci jak we wczesniejszych cześciach ogolnie to sie tym zmartwiłem;/ poza lesterem i jamalem (on na siłe) to nie ma nikogo ciekawego!! gdzie sa tak mistrzowsko wykreowane postacie jak wu zi mu, sweet, big smoke tempanny czy inni z SA lub brucie, rodzina mcreary, roman, faustin, mori, yusuf amir i inni z GTA 4?

Spoiler

Jak zabijałem big smoke`a czy rydera lub każda kluczową postać w GtA 4 to było wow i chwila refleksjia tu jak zabijałem w zakończeniu alternatywnym tych gosci czyli tam dlugasa, steva i tego chinola to tylko tak aha spoko i tyle nawet nie zapamietalem ich nazwisk a z innych gta wszystkie postacie pamietam



- sztucznie zawyzona celność przeciwników (we wcześniejszych częściach tak nie było), praktycznie każda kula trafia nie wiadomo skąd np. gosciu który był na dużej odległości pod snajperkę trafia mnie bez problemu z uzi, czy jak strzelam z za osłony to przeciwinicy idealnie trafiaja w wystająca rękę i to z dużej odległości. Razi to tym bardziej ze bohaterowie maja strasznie malo zycia gina praktycznie od 3/4 kul i to jest sztuczne zawyzanie poziomu trudnosci

- bezsensowna opcja sprawdzania pieniedzy w bankomatach (jezeli mowimy juz o realizmie to lepiej było popracowac nad "stalowymi zywopłotami" niz robic te bankomaty)

- nieprzydatna umiejętnośc (jak dla mnie) Franklina, dlaczego ? poniewaz jazda jest tak banalna (nawet w misjach z pościgami) ze nie sprawia trudnosci a w walce nie da sie z niej skorzystac

- mały minus za listę 100% gry bo bez sensu jak robimy cos 25/50, 14/40 itd jak 100% to 100% a nie połowa czegoś tam (wiem, że moge zrobić wszystko i tak napewno zrobię ale chodzi o sam fakt)

- fabuła gorsza od tej w gta 4 i SA, a jeśli chodzi o same msje to liczyłem na cos bardziej efekciarskiego cos ala SA i dodatek do GTA 4 o geju tonym

jak widac jest troche minusów, ale plusów nazbierałem tyle ze na jednogo minusa przypadło by z 5 plusów:) a więc nic to ide grac dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do fabuły mam najwięcej zażaleń. Brak wyrazistych postaci, a przez to, że mamy trzech bohaterów, nie ma jednej spójnej historii, tylko trzy, które w pewnych punktach się przeplatają. W poprzednich GTA wiedzieliśmy do czego zmierza ta historia mniej więcej w połowie gry. Tutaj brakuje jakiegoś końcowego celu bohaterom. Po prostu bezsensownei zgadzają się na wszystko, nawet na współpracę z rządem, choć akurat taki Franlkin mógłby ich spokojnie olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 18:23, Kraju napisał:

Właśnie do fabuły mam najwięcej zażaleń. Brak wyrazistych postaci, a przez to, że mamy
trzech bohaterów, nie ma jednej spójnej historii, tylko trzy, które w pewnych punktach
się przeplatają. W poprzednich GTA wiedzieliśmy do czego zmierza ta historia mniej więcej
w połowie gry. Tutaj brakuje jakiegoś końcowego celu bohaterom. Po prostu bezsensownei
zgadzają się na wszystko, nawet na współpracę z rządem, choć akurat taki Franlkin mógłby
ich spokojnie olać.

dokladnie o to mi chodzilo! 3 postacie i robimy cos jednym zaraz robi sie cos innym i nie ma tej spojnosci....
wydaje mi sie ze jest to spowodowane malo ilosci misji i nie rozlozylo sie to na 3 bohaterow. Akcja potoczyla sie za szybko i jest nie spojna
w gta 4 czy SA bylo ponad 90 misji a tutaj jest raptem kolo 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bankomaty są bo przydają się do multi i to bardzo. A jeśli chodzi o jazdę i umiejętność Franklina. Powiem szczerze, że nawet nie korzystałem często z perków pozostałych dwóch bohaterów, ale trzeba było coś dać każdemu więc wiesz... co niby miałby mieć Frank? To samo co Majkel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 21:26, Damianuss1 napisał:

Bankomaty są bo przydają się do multi i to bardzo.

W jakim celu? Hajs możemy wpłacić/wypłacić używając telefonu, oszczędzamy przy tym czas i niwelujemy ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 22:44, DarkWolf_PL napisał:

i niwelujemy ryzyko.

Oooo, nie miałem o tym pojęcia. Niemniej w życiu masz bankomat to i tutaj jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 20:45, Barnette napisał:

> poza lesterem i jamalem [...]

Chyba Lesterem i Lamarem xD



ahaha faktycznie napisalem jamalem ciekawe jak mi sie to wymyslilo:)

damianuss

no tak to idac tym tropem mozna wiele, wiele rzeczy wymienic. kotre sa w zyciu a tu sie nie da z tego skorzystac...chocby to ze sa automaty z napojami stoja 2 kolo siebie a mozna skorzystac z jednego albo podnies kosz na smieci i przywalic komus w plery...

a znalazlem jeszcze jeden minus ale on byl chyba w kazdym gta tzn. wczoraj moj brat zaczal gre i nie wiem czemu rockstar nie zrobil wczytania gry z menu?!? zeby wczytac swoja gre musi wejsc do mojej gry i dopiero z menu wczytac swoja!! przeciez to jest glupota do kwadratu.... gdyby to sie jeszcze szybko wczytywalo to pal licho, ale u mnie wczytywanie trwa dlugo i jeszcze podwojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się