KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2013 o 14:04, Damianuss1 napisał:

Hehehe :P. Mi się najbardziej podoba Franklin. Lubię ten dramatyzm wojny gangów na ulicach
itd. Ginący przyjaciele ostrzelani z jadącego wolno samochodem. Braterskość pomiędzy
rodziną/kumplami z dzielnicy i oczywiście muzyka.


No właśnie tylko, że Franklin jakiś taki zbyt przyjazny z twarzy jak na czarnego dla mnie. Okrągły, może nawet trochę pulchny (dalej pisząc o jego głowie) w porównaniu do budowy ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 17:15, Becamer napisał:

No właśnie tylko, że Franklin jakiś taki zbyt przyjazny z twarzy

Mi to nawet pasuje bardziej niż zatwardziały gangster z beton twarzą, chustą, bez koszuli i tatuażami na klacie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 18:00, MrGregorA napisał:

czy w maksie paynie jest mozliwosc wyłączenia napisow albo włączenia angielskich? Czy
bedzie taka mozliwosc w V?

Na pewno będzie możliwość wyłączenia napisów. Możliwe, że będzie się też dało ustawić czy polskie czy angielskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 19:49, Damianuss1 napisał:

Zapowiedziane polskie napisy do V to super sprawa. Rodzime tłumaczenie to zawsze plus.


Tak, ale jeśli istnieje wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej, że szybko można samochód rozbić i dlatego tuning nie ma sensu. Gram obecnie w IV DLCki tak dla przypomnienia sobie i frajdy. Cofam co powiedziałem. Jazda samochodami w IV jest bardziej realistyczna niż w niejednej dzisiejszej ścigałce. Spokojnie dojeżdżam do celu bez jakichkolwiek obrażeń auta. Nie zatrzymuję się na czerwonym jak coś :P. Zdaje się, że pozostał mi w pamięci taki przykry motyw z SA i wcześniejszych GTA gdzie model jazdy był max arcade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 07:55, Becamer napisał:

> Może i był, ale za to jaką frajdę dawał :>

Polemizowałbym ;>


Szczerze to w IV jest bardzo podobna jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:58, DambialkoX napisał:

Szczerze to w IV jest bardzo podobna jazda.

W IV można poczuć, że sterujemy samochodem, a nie kartonem. To jest duża różnica. ;)
Moim zdaniem model jazdy w "czwórce" jest niemal idealny. Pojazdy to nie rakiety, nie rozpędzają się tak szybko jak w SA/VC/III i są mniej zwrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:58, DambialkoX napisał:

Szczerze to w IV jest bardzo podobna jazda.

Niejedna ścigałka mogłaby się uczyć na modelu jazdy z IV :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 13:22, Damianuss1 napisał:

> Szczerze to w IV jest bardzo podobna jazda.
Niejedna ścigałka mogłaby się uczyć na modelu jazdy z IV :p.


Czy ja wiem,jak dla mnie wszystkie auta z IV były niestabilne i szybko wpadało się w poślizg i nie mówię tu o umiejętnościach jazdy bo z tym radziłem sobie akurat dobrze. Trzeba też patrzyć na to, że IV jest nowszą grą od San Andreas. Ja widzę podobieństwo może z nieco ulepszoną "reali-stycznością".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 18:57, DambialkoX napisał:

Czy ja wiem,jak dla mnie wszystkie auta z IV były niestabilne i szybko wpadało się w
poślizg i nie mówię tu o umiejętnościach jazdy bo z tym radziłem sobie akurat dobrze.

Ja to sobie tłumaczę tak, że zwyczajnie przy większych prędkościach coś co waży ponad dwie tony ma prawo wpaść w poślizg czy rozdupczyć się na lampie, nie wyhamować. To jest właśnie najbardziej realistyczne, fizyka w tej grze jest naprawdę bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 23:36, Damianuss1 napisał:

Ja to sobie tłumaczę tak, że zwyczajnie przy większych prędkościach coś co waży ponad
dwie tony ma prawo wpaść w poślizg czy rozdupczyć się na lampie, nie wyhamować. To jest
właśnie najbardziej realistyczne, fizyka w tej grze jest naprawdę bardzo dobra.


No, ale z tym modelem jazdy to nie przesadzajmy jednak.

Do czwórki auta były zdecydowanie zbyt stabilne, lekkie i zwrotne. W czwórce model jazdy jest o wiele fajniejszy, ale według mnie wciąż wymaga dopracowania, ponieważ też jest zbyt łatwy. Odrobinę. Oczywiście samochody prowadzi się o niebo fajniej niż w poprzednich odsłonach, ale to wg mnie wciąż jeszcze nie to. Auta wciąż są bardzo lekkie i bardzo zwrotne, ciut za dużo. No i nie wspomnę np. o wywracaniu na dach lżejszych pojazdów przy ostrym skręcie na dużej prędkości np. Sentinel. Co jak co, ale chyba to już trochę przesadzone (z resztą to samo auto często podnosi się do połowy przy takich zakrętach jadąc na dwóch kołach). Poza tym uważam, że wciąż zbyt szybko przyspieszają a z kolei prędkość maksymalną mają zbyt małą (bodajże 160km/h). Fajnie w sumie można pobawić się edytując plik "handling" i zmieniając właśnie prędkość maksymalną pojazdów oraz ich masę i inne parametry. Np. wgrałem sobie kilka pojazdów (chociażby Fiat 126p) a następnie ustawiłem mu max. prędkość i masę. Z drogi zmiata się wszystkie inne pojazdy jak kartony, przy tym nie odnosząc żadnych obrażeń i poruszając się do tego kilkakrotnie szybciej (2 do 3) niż inne, najszybsze pojazdy w grze. Można się tym naprawdę ciekawie pobawić.

Wydaję mi się, że model jazdy w V będzie bardzo podobny, aczkolwiek ulepszony - w sumie na to liczę. Liczę, że poprawią szczególnie zachowanie innych aut na drodze (logika ich poruszania, niezajeżdżanie pasów etc.). Tego chyba potrzeba bardziej...

A boję się chyba tylko jednego.
Że coś zrobią z kamerą. Przepraszam, ale według mnie kamera podczas jazdy w GTA (jak i w trybie chodzenia) jest najlepszą ze wszystkich gier z trybem widoku trzeciej osoby. Jest luźna, nie trzyma się sztywno bohatera ani pojazdu, daje poczucie większej dynamiki w grze i oby tego nie zepsuli.

Szczególnie chodzi mi tu np. o prędkość obrotu. Gdy skręcami naszym autem kamera obraca się dopiero po chwili, co jest dla mnie o wiele lepszym rozwiązaniem aniżeli kamera "sztywno" przypięta za autem i poruszająca się równolegle z nim (Mafia i wszystkie ścigałki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się