KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Kurcze, teraz autka naprawdę szybko jeżdżą - w IV nawet najlepsze sportowe samochody były szczerze mówiąc kiepskie pod tym względem.

Ktoś pisał o możliwości przewrócenia auta z dachu na koła za pomocą poruszania kierownicą - jeżeli to prawda to raczej lekkie ułatwienie (sporo misji przez taki błąd było z góry straconych w przeszłości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 09:50, Ambr0ktn napisał:

Z ciekawości jaką wersję ogrywałeś u kumpla? Jak z płynnością? Lepiej niż przy GTA IV?


Grałem na x360.
Działało wszystko absolutnie płynnie - zero zwolnień, zero chamskich doładowań, czasami jakiś drobny krzak wskoczył, ale to trzeba się bardzo przyglądać.

@up - tak, jak dachujesz wystarczy pomanewrować analogiem i się przewróci spowrotem ;)

Spoiler

Jak byłem ostrzeliwany przez czołgi i wojsko też wszystko trzymało płynność, więc rozwałka nie spowalnia gry - a przynajmniej nie taka, jaką byłem w stanie osiągnąć na początku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2013 o 09:52, Becamer napisał:

Ktoś pisał o możliwości przewrócenia auta z dachu na koła za pomocą poruszania kierownicą
- jeżeli to prawda to raczej lekkie ułatwienie (sporo misji przez taki błąd było z góry
straconych w przeszłości).


Z jednej strony fakt ułatwienie, z drugiej jednak nic mnie bardziej nie wkurzało niż spieprzenie misji właśnie przez dachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie live''a właśnie i w sumie np. policja ma o wiele lepszą AI niż wcześniej - bardzo dobrze blokują. Może wreszcie ucieczka przed nimi będzie prawdziwym wyzwaniem, niż to było do tej pory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi z kolei fakt, że i Tesco i Media Markt nie pokusiły się o nocną premierę w Warszawie...

Sam kupiłem już GTA 5 w Empiku (przedsprzedażowe pudełka) i byłem zapewniany, że gdy to kupię to w salonie zostanie odłożony dla mnie egzemplarz gry, który w dniu premiery rano będę mógł odebrać. Jeśli faktycznie wszystko przesunie się na 18 września to szczerze mówiąc w nosie mam takie wcześniejsze kupowanie i czekanie aby potem objeść się smakiem gdy inni będą już grać. Tak wiem to tylko jeden dzień ale chodzi o zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to przewracanie samochodów było już w samym SA. Można było tak manewrować, że stawaliśmy na koła, ale samochód musiał się jeszcze chociaż odrobinę bujać. W bezruchu zwyczajnie się palił i wybuchał.

Niech ktoś mi powie jak wygląda jazda samochodem? Z tego co zauważyłem strasznie gwałtownie one skręcają trzymając się przy tym drogi jakby się do niej przykleiły. W IV widać było pracę zawieszenia, samochód lekko pochylał się w przeciwną stronę do kierunku skrętu i wyglądało to dość realistycznie. Jak jest tutaj w V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 20:08, infinity23 napisał:

tak na wtorek będziesz miał grę ..ja zmówiłem i wysyłka planowana w poniedziałek (kurierem
) więc , wtorek mam grę .


Ta wszystko fajnie tylko, że w sklepie jest napisane przy każdej wersji "Towar: dostępny". Tylko przy zwykłej edycji na X360 nie ma :| Zaczynam się poważnie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od samochodu - jeździłem głównie sportowymi i jechały mniej więcej tak jak opisałeś, jedziesz na pałę, ręczny i zakręt 90 stopni w miarę da się zrobić (tj będzie dość spory powerslide, ale nie zaczniesz kręcić się w kółko). Model jazdy jest dużo bardziej arcade''owy, ale jest przyjemny. W stylu samochodów z GTA IV jeżdżą muscle ;)

ktoś wspominał o policji -

Spoiler

po tych momentach które grałem mogę stwierdzić, że jest trudniej i uciec i przeżyć. Ogółem akcje da się fajne robić, ale bardzo łatwo zginąć. Kilka razy miałem tak, że mnie policyjne radiowozy zablokowały, wyskoczył policjant i strzelił we mnie z pompy, co skutkowało prawie natychmiastowym zgonem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 10:11, Siupson napisał:

Jeśli faktycznie wszystko przesunie się na 18 września to szczerze
mówiąc w nosie mam takie wcześniejsze kupowanie i czekanie aby potem objeść się smakiem
gdy inni będą już grać. Tak wiem to tylko jeden dzień ale chodzi o zasady...


Z tego co się orientuje przesunięcie dotyczy tylko osób które zamawiały grę przez internet z odbiorem w salonie. Gra do kupienia normalnie "z półki" będzie 17. Tak samo jak masz pudełkowy preorder. Idziesz z paragonem czy nie wiem co tam jest potrzebne do odebrania tego i normalnie wydają Ci grę ze zniżką. Szczerze to od dawna nie ogarniam polityki Empiku, jeśli gra jest w salonie to po co ją wysyłać z centrali do salonu i wydłużać czas oczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 09:46, Zb4wiciel napisał:

A wyobraźie sobie GTA:SA na silniku IV i do tego znacznie lepsze - tym jest (co najmniej) GTA V.


Mam nadzieję, że to co mówisz to prawda :) GTA IV było dobrą grą, ale zdecydowanie gorszą od SA i VC, które były o wiele bardziej arcade od szaroburej czwórki.

2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki system jazdy teoretycznie jest chyba i lepszy. W IV wielce prawdopodobne było wywracanie się na dach przy gwałtownych skrętach i częste koziołkowanie (szczególnie Sentinelem).

Jedyne co mnie chyba martwi to wybuch auta przy upadku na dach z dużej wysokości - czyli nie będzie można poszaleć ze skokami z pagórków itp. bo większość takich będzie kończyć się zgonem, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż premiery jeszcze nie było, a już wiadomo jak ta nasza 5 będzię wyglądać.
Nie można powiedzieć ponieważ R jednak zrobił dość konkretny krok do przodu względem IV.
Aż strach pomyśleć co będzie się działo w Gta VI :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 10:20, Ambr0ktn napisał:

> Jeśli faktycznie wszystko przesunie się na 18 września to szczerze
> mówiąc w nosie mam takie wcześniejsze kupowanie i czekanie aby potem objeść się
smakiem
> gdy inni będą już grać. Tak wiem to tylko jeden dzień ale chodzi o zasady...

Z tego co się orientuje przesunięcie dotyczy tylko osób które zamawiały grę przez internet
z odbiorem w salonie. Gra do kupienia normalnie "z półki" będzie 17. Tak samo jak masz
pudełkowy preorder. Idziesz z paragonem czy nie wiem co tam jest potrzebne do odebrania
tego i normalnie wydają Ci grę ze zniżką. Szczerze to od dawna nie ogarniam polityki
Empiku, jeśli gra jest w salonie to po co ją wysyłać z centrali do salonu i wydłużać
czas oczekiwania?


Mam taką nadzieję. Może po prostu dla nich priorytetem jest dostarczenie towaru do salonu a pojedyncze zamówienia rozsyłane są dopiero potem. Ja również kompletnie się w tym nie orientuję, bo skoro salony dostaną grę we wtorek to w sumie osoby, które zamawiały grę przez internet też powinny GTA V 17 września otrzymać - wiadomo, może nie z samego rana ale jednak...

Mam brata w Anglii i on zawsze zamawia na Amazonie. Bardzo sobie chwali ten sklep bo ponoć pre-ordery docierają do niego 1-3 dni przed oficjalną premierą. Bardzo szkoda, że u nas tak to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muve powysyłał już egzemplarze do paczkomatów, jutro powinny wszystkie tam siedzieć, ale kody dopiero na Wtorek hehe. Zamawiałem kurierem i zapewniają innych zamawiających, że dojdzie we Wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2013 o 10:29, Siupson napisał:

Mam brata w Anglii i on zawsze zamawia na Amazonie. Bardzo sobie chwali ten sklep bo
ponoć pre-ordery docierają do niego 1-3 dni przed oficjalną premierą. Bardzo szkoda,
że u nas tak to nie działa.


Mi ostatnio Splinter Cell Blacklist z muve.pl przyszedl 2 dni przed premierą. W przypadku GTA nie ma na to szans bo samo Rockstar zażądało, aby sklepy nie wysyłały gry wcześniej jak na 17. Ja planuje rano we wtorek nabyć w Neonecie, na wszelki wypadek zrobiłem też zamówienie z bezpłatnym odbiorem, jeśli rano nie będzie mojego zamówienia to po prostu wezmę z półki a zamówienie oleje, nie wiążę się to z zadnymi kosztami ani dla mnie ani dla sklepu.. Ale tu też ładny kwiatek, wchodze sobie w zamówienie a tam "produkt usunięty". W ogole chyba strona im oszalała bo 90% asortymentu im wcięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 10:34, Damianuss1 napisał:

> Zależy od samochodu
Ale wrażenia masz takie bardziej pozytywne czy negatywne odnośnie tego modelu jazdy?


Mi się model jazdy podoba.
fajnie jest rozwiązany wybór stacji radiowych - można kliknąć lewy krzyżak, żeby przełączyć na następną, albo przytrzymać, wtedy pojawi się kołowe menu i można sobie wybrać (w tym czasie gra leci w slow motion "w tle").

no i takie bajery jak rozkładanie/chowanie dachu dodają smaczku :)

dodam jeszcze, że jak się pojedzie gdzieś taksówką i się za nią nie zapłaci, to zaczyna nas policja ścigać :p

a no i oczywiście są misje taksówkarskie. Jedna śmieszna rzecz - zrobili odwrotnie jak w IV - tj. wsiada się do taksówki jako pasażer wciskając Y, a trzymając dłużej jako kierowca, przez co na początku ciągle wywalałem taksówkarza na ulicę przez moje przyzwyczajenia z IV :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie i na 100% miasto jest mniejsze niż Liberty City. Los Santos jest kwadratem o wymiarach mniej więcej 3x3km. Cała wyspa w najszerszym punkcie ma 6km z delikatnym kawałeczkiem, a sumując oddany nam teren to nie przekracza on wielkości 2 "starych" stanów San Andreas. W każdym razie Rockstar nas nie oszukał, bo ląd + tereny podwodne, które można eksplorować na pewno są nieco większe niż GTA: SA + RDR + GTA IV. W dowodzie screen ze skalą.

20130915105541

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 10:18, Professor_Chaos napisał:

> tak na wtorek będziesz miał grę ..ja zmówiłem i wysyłka planowana w poniedziałek
(kurierem
> ) więc , wtorek mam grę .

Ta wszystko fajnie tylko, że w sklepie jest napisane przy każdej wersji "Towar: dostępny".
Tylko przy zwykłej edycji na X360 nie ma :| Zaczynam się poważnie martwić.


bo ja zamówiłem edycje kolekcjonerską :) hehe wiec wiesz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się