• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Heimdallr

Stalker Cień Czarnobyla - ciemny ekran

Pytanie

Witam. Zainstalowałem na laptopie Stalkera. Wszystkie łaty są wgrane, jednak po odpaleniu jest zawód. Ciemne okno. Słychać dzwięki przy filmikach GSC, czy które filmiki tam lecą, słychać także dźwięki z menu gry.
Komputer:
Intel Core i3 2.27 GHz
4GB RAMu
GeForce GT 325M 1GB VRAM
Winda 7, SP1

Odinstalowałem i próbowałem jeszczer raz pyknąć, ale nic to nie dało. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

W folderze C:\Użytkownicy\Publiczny\Dokumenty Publiczne\stalker-shoc znajdziesz plik o nazwie user.ltx. Otwórz go w notatniku i znajdź linię rs_fullscreen on. Zmień ją na rs_fullscreen off, zapisz zmiany i uruchom grę. Stalker uruchomi się w oknie, co pozwoli Ci dostosować ustawienia (w tym rozdzielczość, która najpewniej jest problemem w tym przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zmieniłem to co napisałeś i chyba nie w tym rzecz. Jeśli miało się pokazać dodatkowo okno z wyborem rozdzielczości to nawet go nie było. Zmieniłem rozdzielczość ekranu na 800x600 i nic. Próbowałem też w zgodności z Windą XP SP3 i z Windą 2k.

Oczywiście gra pojawiała się jako okno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żadne "dodatkowe" okno nie miało się wyświetlać. Czasem zdarza się, że gra ustawia rozdzielczość nieobsługiwaną przez monitor komputera - słychać wtedy wszystkie dźwięki gry, ale nie widać obrazu. W takim przypadku, po uruchomieniu gry w oknie problem nie powinien wystąpić.
Jeśli gra uruchomiła się w oknie, a obraz dalej nie jest wyświetlany, problem może leżeć po stronie karty graficznej. Z pierwszego posta wynika, że uruchamiasz Stalkera na laptopie. Czy komputer wykorzystuje Nvidia Optimus? Jeśli tak, w panelu sterowania Nvidia, w zakładce zarządzania ustawieniami 3D utwórz dla gry profil wydajności i przypisz jej dedykowaną kartę GeForce.
Druga sprawa - jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, zainstaluj aktualny sterownik karty dostępny na stronie www.nvidia.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować