Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nawet 30 proc. graczy wydaje pieniądze w Team Fortress 2; Gabe Newell w szoku

8 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Aktywność użytkowników Team Fortress 2 na polu mikropłatności jest 10 razy większa niż w przypadku innych gier opartych na modelu free-to-play. - Nie możemy tego pojąć - mówi Gabe Newell.

Przeczytaj cały tekst "Nawet 30 proc. graczy wydaje pieniądze w Team Fortress 2; Gabe Newell w szoku" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o.O
Chyba wiem co się za tym kryje. Konto premium.
Jeśli się wcześniej kupiło grę lub teraz kupiło coś z ich sklepiku, to posiada się konto premium, które ma prawie zupełnie inne, lepsze dropy. Pewnie ludzie kupowali byle najtańszą rzecz, żeby mieć tylko tego bonusa, bo ciężko mi uwierzyć, by kupowali jakieś czapki za 10$...
Przyznam szczerze, że sam się zastanawiałem nad kupnem jakiegoś badziewia z pół dolca, ale okazało się, że można płacić tylko przez steam wallet, a tam najmniejsza kwota "doładowania" to 5$, więc podziękowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem dlaczego tak jest. Wynika to ze specyfiki Steama - ci, którzy z niego korzystają, najczęściej kupili już coś na Steamie, więc mają coś na koncie i bez problemu mogą za coś zapłacić? Do tego są przyzwyczajeni do płacenia za nieistniejącą naprawdę zawartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 19:41, MacJak napisał:

o.O
Chyba wiem co się za tym kryje. Konto premium.
Jeśli się wcześniej kupiło grę lub teraz kupiło coś z ich sklepiku, to posiada się konto
premium, które ma prawie zupełnie inne, lepsze dropy.

Te same dropy, z wyjątkiem czapek, które i tak są ledwo wypadalne nawet dla premiumów.

Dnia 26.10.2011 o 19:41, MacJak napisał:

Przyznam szczerze, że sam się zastanawiałem nad kupnem jakiegoś badziewia z pół dolca,
ale okazało się, że można płacić tylko przez steam wallet, a tam najmniejsza kwota "doładowania"
to 5$, więc podziękowałem.

Co za problem kupić za pozostałe 4€ jakąś fajną indie gierkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście bym nie kupił sobie czapki... bo tak naprawdę to dla mnie trzeba naprawdę mieć jakieś niepohamowane pragnienie posiadania czegoś dla swojej postaci w świecie wirtualnym i żeby jeszcze za to płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry od przejścia na F2P nie włączyłem. Moim zdaniem TFa zepsuli przez te itemy. A kasę można mimo wszystko spożytkować na fajniejsze GRY a nie jakieś itemy, czapki i inny syf...zupełnie jak kupowanie na lewo za real kasę itemy w jakiś MMO. Co gorsza, niech się Newell''owi tak oczy nie świecą, bo to może oznaczać, że w np CS:GO będziemy biegać po mapie z jakimiś porytymi czapkami na ryju za grube ojro bądź dolary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować