Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Podziel się wrażeniami z Battlefielda 3

96 postów w tym temacie

PC
I po kolei:
Kampania - tutaj nie spodziewałem się zbyt wiele. Na razie doszedłem do misji "Thunder Run" i tak:
Pierwsza (nie prolog) - nuda. Skrypt - strzelanka- skrypt.
Druga - to samo co pierwsza, tylko w nocy.
Samolotówka - fajna rzecz.
Gilotyna - całkiem OK
"Towarzysze" - najlepsza jak dotąd.
Ogólnie uczucia mieszane. Widać, na kim wzorowało się DICE (CoD) i zabrało z tego, co wiadome - skrypty, liniowość, ale jednocześnie dynamizm akcji.
Co-Op - nie grałem, nie wypowiadam się
Multi - tu jest OK. Czuć co prawda dysbalans broni (AEK), niektóre mapy są zbugowane i lagują (Tehran i Caspian), a w grze pełno ludzi, którzy nie rozumieją, co oznacza "zdobądź flagę", "podłóż ładunek", ale nie jest źle. Mam na razie 5 level, ale czuję, że zostanę na dłużej.
Origin - bezsens.
Battlelog - spoko, acz mógłby tak bardzo nie mulić przy wychodzeniu z gry.
Ogólnie na razie wystawiam 8/10. Czuć frajdę z gry, całkiem fajnie siepie się w multiplayera, acz nieco płytka kampania i bugi sprawiają, że nie mogę ocenić wyżej.
Sprzęt - na Core 2 Duo 8400, Radku HD 5770 i 2 GB RAM chodzi płynnie w 1440x900 na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BF3 PC

Co tu dużo mówić....masakra :D
Multi to jest wisienka która daje mase funa.
Graficznie mnie ta gra urzekła :)
Jestem zachwycony i nie żałuje zakupu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam na pc. singiel 10/10, dobra fabuła, z dialogami to samo. zróznicowane misję
multi także 10/10. poczynając od trybu co-op, który ma ciekawe misję (ewakuacja, osłona z helika), po multiplayer, ktory jest o wielelepiej zrobiony, niż w poprzedniej części tego studia. bardzo fajnie zaprojektowane mapy (czy ktos nie lubi wzgórz demawendu, jak trzeba skakać na dół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gral dobra grafika super tylko co z tego jak od premiery do dzisiaj nie moge pograc na multi z powodu bledu gdzie jak tylko zaloguje sie na jakis serwer po minucie gry wywala mi blad ze gra Battlefield3 przestala dzialac przegladajac wszystkie fora widze ze sporo ludzi ma ten problem jak mozna wypuscic na rynek tak niedopracowany produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczne moją oceną Battlefielda bo i tak pewnie nikt nie czyta długaśnych komentarzy ;] Ocena tyczy się wersjii PS3

Ocena SP ----- Nie przeszedłem, jestem gdzieś w drugiej misji jedyne co mnie razi to sztuczna inteligencja (TRAGEDIA, powrót do czasów PS2) i naprawdę debilne QTE , oczywiście nie jest tragiczny tak jak go opisują.
Ocena MP ------ 9,5/10 ----- UWAGA, uzależnia xD !! Jest bardzo dobrze a nawet lepiej ! Brawo DICE !!

Grę kupiłem na 5 osób z ps store za 48 zł w pełnej polskiej wersji językowej, waży 13 gb :P

Grafika na ps3 może nie powala ale jest naprawdę ładna. I nie zdarzyło się żebym kogoś szukał na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Origin i BL: O ile origin mogę przeboleć, tak odpalanie przez przeglądarkę i dostęp do opcji dopiero w grze to totalny absurd. Bardzo nie podoba mi się też brak możliwości zmiany żołnierza na świeżynkę, przynajmniej ksywkę mozna zmienić, ale to za mało.
Singiel: Nie grałem jeszcze zbyt dużo, ale już widzę, że ten obrazek w 100% doskonale go opisze http://28.media.tumblr.com/tumblr_lbod7j2Vz11qa0uujo1_500.jpg
Multi: Gra się spoko. Trochę mnie dezorientują zmiany względem BC2. Całkowicie nie mogę się odnaleźć na nowych mapach. No ale to tylko kwestia ogrania. Poza tym gameplay raczej po staremu.
Grafika: Poza oświetleniami i walającymi się wkoło odpadami nie ma tu nic nadzwyczajnego. No ale w sumie oświetlenia są najtrudniejsze do obliczenia, więc wymagania dość zrozumiałe. Ogólnie in plus, choć mój lapek grzeje się niemiłosiernie, a na PC będę musiał podmienić proca na jakieś q6600 żeby uzyskać już pełny komfort.
Inne: Wreszcie na PC jest w pełni wbudowana obsługa pada, dzięki czemu można porzucić Xpaddera i już na spokojnie latać w chmurach. Kompletna porażka jeśli chodzi o współpracę z FF i jak zwykle brak wsparcia opery (może opera 12 to zmieni w końcu), co niestety zmusza do pobrania chrome, który jest dla mnie przeglądarką porażkową i problemogenną, której zastosowanie jest tutaj wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam ogólną ocenę do swojego posta, bo przeszedłem całość.
6/10

dałbym solidną 7, bo misje fajnie się rozkręciły, ale podczas finałowej misji nie zrespawnował mi się przeciwnik i walczyłem z powietrzem.. takie coś jest niedopuszczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 16:12, hans_olo napisał:

Origin i BL: O ile origin mogę przeboleć, tak odpalanie przez przeglądarkę i dostęp do
opcji dopiero w grze to totalny absurd. Bardzo nie podoba mi się też brak możliwości
zmiany żołnierza na świeżynkę, przynajmniej ksywkę mozna zmienić, ale to za mało.
Singiel: Nie grałem jeszcze zbyt dużo, ale już widzę, że ten obrazek w 100% doskonale
go opisze http://28.media.tumblr.com/tumblr_lbod7j2Vz11qa0uujo1_500.jpg
Multi: Gra się spoko. Trochę mnie dezorientują zmiany względem BC2. Całkowicie nie mogę
się odnaleźć na nowych mapach. No ale to tylko kwestia ogrania. Poza tym gameplay raczej
po staremu.
Grafika: Poza oświetleniami i walającymi się wkoło odpadami nie ma tu nic nadzwyczajnego.
No ale w sumie oświetlenia są najtrudniejsze do obliczenia, więc wymagania dość zrozumiałe.
Ogólnie in plus, choć mój lapek grzeje się niemiłosiernie, a na PC będę musiał podmienić
proca na jakieś q6600 żeby uzyskać już pełny komfort.
Inne: Wreszcie na PC jest w pełni wbudowana obsługa pada, dzięki czemu można porzucić
Xpaddera i już na spokojnie latać w chmurach. Kompletna porażka jeśli chodzi o współpracę
z FF i jak zwykle brak wsparcia opery (może opera 12 to zmieni w końcu), co niestety
zmusza do pobrania chrome, który jest dla mnie przeglądarką porażkową i problemogenną,
której zastosowanie jest tutaj wyjątkiem.


Hans_olo możesz podać dokładniej konfigurację swego laptopa? Z tego co pmiętam wspominałeś, ze grałeś na Lenovo... Możesz podać więcej informacji? Na jakich grasz ustawieniach i ile wyciągasz fps-ów? Dziękuję bardzo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:27, Janek_Izdebski napisał:

Hans_olo możesz podać dokładniej konfigurację swego laptopa? Z tego co pmiętam wspominałeś,
ze grałeś na Lenovo... Możesz podać więcej informacji? Na jakich grasz ustawieniach i
ile wyciągasz fps-ów? Dziękuję bardzo. :)

Jest to ideapad y560 w wersji z i5. Nie majstrowałem za dużo przy ustawieniach, system zaproponował średnie, po dołożeniu wysokich do tekstur nie odczułem żadnej zmiany płynności, pewnie można więcej wycisnąć z niektórych opcji. Liczba klatek między 25 a 40. Raczej nie spada poniżej 25. Sterowniki mam jakieś kompletnie stare jeszcze z czasu premiery lapka chyba ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 12:28, Mathias_PL napisał:

PC
Gra sama w sobie fantastyczna. Grafika, mechanika gry - bardzo dobre. Niestety na razie
trudno mieć przyjemność z grania. Battlelog nie działa tak jak powinien. Na systemach
32-bitowych nie da się grać ze wzgledu na ciągłe wywalanie się gry z powodu złego zarządzania
ramem. U mnie przesiadka na 64 bity dopiero sprawiła że mogę się podelektować zaletami
BF3, a nie ciągle przeklinać kolejną wywałkę, czy brak możliwości dołączenia się do przyjaciela
w grze.


Dobrze by było najpierw zacząć od kupna oryginalnego systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te oceny graczy tak pięknie kontrastują z waszym gramowym cyrkiem z okazji premiery BF 3 zwanym uberhajpem, że aż musiałem się zalogować i to napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quad 6600, 4 GB Ram, GF 570, win 7 64 bit: singiel +50 FPS, Multi zależne od mapy - małe mapy 35+, duże spadki nawet do 15 FPS na rozdzielczości 1440x900 - ustawienia ultra/high, 16 x AA.
Co do problemów z PB rozwiązanie można znaleźć w sieci i działa... nie wiem czy nie psuje BC2 ... jutro może sprawdzę.
Singiel.... na razie nie skończony ale hmm.. to już nie FPS ale oskryptowana, korytarzowa gra interaktywna. Może się podobać ze względu na grafikę i natężenie akcji ale to nie mój typ FPS (wolę typ Far Cry i Crysis). Wkurza mnie też ta historia opowiadana jako retrospekcja... nie dało się wymyślić czegoś oryginalnego?
Multi.... mapy bardzo dobre choć na tych wielkich lagi są nie do przyjęcia. Ponadto często po zejściu okienko respa się blokuje i muszę wyjść do Battleloga. Sama akcja oczywiście zależna od Teamu, więc można cuda robić albo mieć ciągle pod górkę. Multi na pewno warte grania... tylko niech DICE popracuje nad poprawkami bo błędów co nie miara. Grafika niby super ale na ultra/high najładniejsze jest oświetlenie...
Battlelog, Origin... za dużo tego. Wolałbym rozwiązanie z BC2.

Ocena: multi 8+/10, single 5+/10.
Aha ... jest jeszcze coop - zabawa na chwilkę, parę misji i po temacie. A misje takie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bugi, lagi, crashe? - Proponuje zmienic komputer i internet a nie grac na szrocie i spodziewac sie cudow.

Ja nie mam zadnych takich problemow, gra dziala na max detalach, z battlelogiem tez nie mam zadnych problemow choc pomysl sam w sobie nie jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 15:48, Gosu napisał:

Bugi, lagi, crashe? - Proponuje zmienic komputer i internet a nie grac na szrocie i spodziewac
sie cudow.

Ja nie mam zadnych takich problemow, gra dziala na max detalach, z battlelogiem tez nie
mam zadnych problemow choc pomysl sam w sobie nie jest najlepszy.

Szrotem to można nazwać jedynie Frostbite 2.0 bo jak patrzę na gameplaye i porównania ustawień wersji retail to mnie trochę dziwią te wymagania bo jedynie co ultra dają w porównaniu z betą to jeszcze bardziej rozmazany obraz i nic więcej. Dobrze że zagrałem w betę przez co zaoszczędziłę sobie kasę jak chciałbym zagrać w BC2 to zagram w niego a nie tasiemca pokroju CoD gdzie mapy coraz mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2011 o 17:30, Numenpl napisał:

> mam zadnych problemow choc pomysl sam w sobie nie jest najlepszy.
Szrotem to można nazwać jedynie Frostbite 2.0 bo jak patrzę na gameplaye i porównania
ustawień wersji retail to mnie trochę dziwią te wymagania bo jedynie co ultra dają w
porównaniu z betą to jeszcze bardziej rozmazany obraz i nic więcej. Dobrze że zagrałem
w betę przez co zaoszczędziłę sobie kasę jak chciałbym zagrać w BC2 to zagram w niego
a nie tasiemca pokroju CoD gdzie mapy coraz mniejsze.


Jakie wymagania? Ja gram na kompie z przed 2 lat i grafice ktora kupilem 4 miesiace temu, ktora z powodu plyty glownej dziala 15% wolniej i gram na maksymalnych detalach bez problemu. Jak komus tnie to albo zle zlozyl kompa i wywalil kase w bloto albo ma po prostu slaby sprzet wiec nie ma co narzekac.

Powodzenia z patrzeniem na gameplay i ocenianiu gry. Ja gralem w bete i gram w orginal i widze spora roznice miedzy High a Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 12:16, sun777 napisał:

Ponadto często
po zejściu okienko respa się blokuje i muszę wyjść do Battleloga.


Coś kaszani się sterowanie myszką, ale normalnie działa klawiatura, więc wystarczy klepnąć w enter...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ty masz za płytę skoro z jej powodu działa 15% wolniej??

wybacz ale grafika to poziom BC2 z nieco ulepszonym oświetleniem i dodatkowym zbędnym rozmyciem + zmniejszona destrukcja. No i wymagania większe niż u poprzednika z minimalną różnicą w wyglądzie to oznacza jedno Szrot!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować