Zaloguj się, aby obserwować  
MiSiU3112

FIFA 13 - Gra doskonała?

287 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2013 o 16:36, Gumisiek2 napisał:

Mam wrażenie, czy po podwyższeniu poziomu trudności podania moich zawodników stają się
mniej dokładne? Widać to nawet w statystykach: wcześniej najlepszy gracz miał 90-100%
skuteczności podań, teraz jest to ok. 60%. Gra mi się dużo ciężej nie dlatego, że przeciwnicy
stali się lepsi, lecz dlatego, że moi zawodnicy rażą nieskutecznością. Innych ustawień
nie zmieniałem.

Wątpie. To zależy od ustawień kontrolera, a wnioskuje, że tam masz "pełne". Poziom trudności to tylko "mądrość" SI. Po prostu komtputer lepiej się ustawia itd. A czasem to się czuje jakby on wiedział co ja zrobie zanim to zrobie xD. (gram na legendarnym) I irytuje mnie to w jaki sposób SI potrafi grać "pod siebie", czyli te atomowe strzały, gole z .....nie wiadomo skąd, i to przewidywanie. Mało realistyczna potrafi być ta gra czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest jednak inaczej, gdyż teraz zawodnicy mylą się przy podaniach nawet w sytuacji, gdy obok nie ma żadnego przeciwnika. Po prostu zagrywają do tyłu (gdy podają do zawodnika w biegu) lub na boki (gdy podają do stojącego zawodnika). Ustawienia kontrolera mam takie same, jak przy niższym poziomie trudności, więc wnioskuję, że gra pogrywa (masło maślane :P) ze mną lekko nie fair. Fajnie jest uczyć się grać na wyższym poziomie trudności, ale niefajnie jest dostawać baty z powodu wiecznych kiksów zawodników. Wyprowadzenie składnej akcji graniczy teraz z cudem, po zmianie poziomu trudności w pięciu meczach strzeliłem może 4 bramki, gdzie wcześniej w takiej samej ilości meczów zdobywałem około 10-15 bramek. Co najlepsze, tylko w niewielkim stopniu wynika to z poprawy gry przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 17:32, Luk04229 napisał:

Wątpie. To zależy od ustawień kontrolera, a wnioskuje, że tam masz "pełne". Poziom trudności
to tylko "mądrość" SI. Po prostu komtputer lepiej się ustawia itd. A czasem to się czuje
jakby on wiedział co ja zrobie zanim to zrobie xD. (gram na legendarnym) I irytuje mnie
to w jaki sposób SI potrafi grać "pod siebie", czyli te atomowe strzały, gole z .....nie
wiadomo skąd, i to przewidywanie. Mało realistyczna potrafi być ta gra czasami.

Grałem w FIFA 13 i przestałem wyjątkowo szybko, bo bardzo lubię tą grę. Jako weteran serii gram zazwyczaj od razu na legendarnym, niestety słabymi zespołami to była tragedia. Moi strzelali w 100% sytuacjach w słupek, a rywal trafiał z nieprawdopodobnych pozycji, niemal z połowy boiska, a to byli zazwyczaj zawodnicy słabsi od moich. Najlepsze ze jak strzelałem bramke to wynik 1:0 praktycznie nigdy nie miał miejsca, kończyło się zazwyczaj 3:4, albo 4:4... irytujące jest to jak cieniasy z Widzewa potrafią przeprowadzić akcję jakiej nie wstydziłby się Real Madryt z CR7 w składzie, albo Messi z Neymarem. AI gra nie fair w FIFA 13 mam nadzieje, że to poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 07:07, Paoro napisał:

Grałem w FIFA 13 i przestałem wyjątkowo szybko, bo bardzo lubię tą grę. Jako weteran
serii gram zazwyczaj od razu na legendarnym, niestety słabymi zespołami to była tragedia.
Moi strzelali w 100% sytuacjach w słupek, a rywal trafiał z nieprawdopodobnych pozycji,
niemal z połowy boiska, a to byli zazwyczaj zawodnicy słabsi od moich. Najlepsze ze jak
strzelałem bramke to wynik 1:0 praktycznie nigdy nie miał miejsca, kończyło się zazwyczaj
3:4, albo 4:4... irytujące jest to jak cieniasy z Widzewa potrafią przeprowadzić akcję
jakiej nie wstydziłby się Real Madryt z CR7 w składzie, albo Messi z Neymarem. AI gra
nie fair w FIFA 13 mam nadzieje, że to poprawią.

No dokładnie i jest to cholernie irytujące. A mieli to poprawić już dawno ;/ ehh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do osób, które grają w tryb multiplayer.
Macie problemy z wczytywaniem meczu?

Wchodzę do pokoju, dołączam do przeciwnika, wybieram zespół itp. i po rozegranych kilku meczach (czasami nawet po jednym tylko) chce zagrać ponownie i... mecz się nie wczytuje. Znaczy pojawia się boisko itp. ale nie można biegać jednym zawodnikiem jak to zwykle jest przed meczem (podczas wczytywania) tylko jest puste boisko i nie wczytuje się mecz, choćbym czekał cały dzień.
Przeinstalowywałem grę wielokrotnie i dalej to samo.

Ma ktoś ten sam problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 17:12, Luk04229 napisał:

ciach

Rozumiem, że rywalom wychodzi mecz życia, ale bez przesady. Pierwszy sezon odmładzałem skład, więc pomyślałem sobie, że to przejściowo, ale potem jak miałem gdzieś o 10 czy 15 pkt. lepszych grajków to zacząłem wątpić w fair play ze strony AI. Najlepsze, że potem jeden sezon postanowiłem rozegrać przez symulacje.. chyba zero porażek w lidze i pucharze było, wszystko wygrałem na krajowym podwórku.. normalnie dream team, a z takim poziomem (średnia 8.0) to uważam, że i w lepszych ligach niż polska powinno się grać nieźle. Nom ale na Legendarnym to jest masakra. Może nie ma tego efektu fenomenalnie grających słabych drużyn, bo to było widoczne zwłaszcza w FIFA12, bo teraz ciężko się gra też z tymi najlepszymi, ale grać wyrównany mecz (mieć barcelońskie posiadanie piłki, miliard sytuacji i strzałów) i przegrać 0:5 (na 4 sytuacji przeciwnika, jedna to karny z kapelusza) to też chyba nie fair - parę bramek z d*py, co akcja gol.. co by się nie robiło to i tak się ich nie powstrzyma - niestety są takie mecze i to większość.

Mam nadzieje, że w FIFA 14 będzie więcej fauli popełnianych przez komputer, bo teraz komp gra po prostu bezbłędnie na najwyższym. Kiedyś sobie włączyłem opcje ręki, także w polu karnym, to ciągle mnie nabijali, a to z rzutu rożnego, albo ze strzału z dystansu i to w meczach gdzie z gry jakoś ciężko było strzelić komputerowi, a nie pamiętam bym ja dostał kiedyś karnego za rękę. Także nawet nie ma co to włączać.

Aha no i w 13 bardzo szybko rósł poziom ogólny młodych graczy, a szybko spadał takich ok. 32+. W tym pierwszym wypadku to nawet mi pasowało, bo grałem głównie młodymi graczami, a nawet z bardzo słabego można było zrobić grajka na poziomie, musiał tylko grać. W 14 ma być maksymalnie 2/3 pkt. na sezon. Ja bym poszedł na kompromis, szybkie rozwijanie się młodych graczy, a mniejsze pogarszanie się u starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować