Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: 10 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w GTA V

67 postów w tym temacie

W prawie pełni się zgadzam :) Prawie, bo...

Dnia 30.10.2011 o 18:52, Madoc napisał:

pipowatego CJ-a).

Nie wiem co do niego masz ( a może Cię źle zrozumiałem :), ale dla mnie to świetna postać i genialnie wpasowana w całość gry.

Dnia 30.10.2011 o 18:52, Madoc napisał:

8. Grafika jak dla mnie jest zbędna, to znaczy zadowoli mnie taka na poziomie czwórki.

I ten punkt chciałem podkreślić. Tyle, że dla mnie grafika z SA jest pod względem przyjemności dla oka nawet lepsza, niż czwórki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 19:16, Nikodem95 napisał:

> pipowatego CJ-a).
Nie wiem co do niego masz ( a może Cię źle zrozumiałem :), ale dla mnie to świetna postać
i genialnie wpasowana w całość gry.

Wszyscy nim pomiatali, nie miał własnego zdania, jeszcze ci policjanci nim rzucali na przerywnikach. Nie miał tego czegoś, co miał Niko, Vic, czy Tommy.

Dnia 30.10.2011 o 19:16, Nikodem95 napisał:

> 8. Grafika jak dla mnie jest zbędna, to znaczy zadowoli mnie taka na poziomie czwórki.

I ten punkt chciałem podkreślić. Tyle, że dla mnie grafika z SA jest pod względem przyjemności
dla oka nawet lepsza, niż czwórki :)

A dla mnie właśnie grafika w SA była gorsza niż w VC. Kwestia gustu, widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2011 o 19:26, Madoc napisał:

Wszyscy nim pomiatali, nie miał własnego zdania, jeszcze ci policjanci nim rzucali na
przerywnikach. Nie miał tego czegoś, co miał Niko, Vic, czy Tommy.

Może po prostu był zamknięty w sobie? :)

Dnia 30.10.2011 o 19:26, Madoc napisał:

Kwestia gustu, widać.

Nawet nie miałem zamiaru temu zaprzeczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, moja lista życzeń:

- powrót pojazdów RC (nie rozumiem wszelakiej krytyki, że to był jeden z najgorszych elementów w poprzedniej generacji GTA)
- tryb z posiadłościami, dobry byłby miks systemu Empire Buildings z VCS oraz z gry Scarface
- tuning pojazdów i to na szeroką skalę
- broń zabierana ze sobą trzymana w torbie na ramieniu/w bagażniku
- benzyna zamiast nieograniczonego baku
- pojazdy z oryginalnymi nazwami, Rockstar, nie sądzisz, że na to już czas?
- zwierzęta z prawdziwego zdarzenia, gołębie do odstrzału i imitacja much nad workami na śmieci to nie to samo
- różnorodność wiekowa przechodniów - dzieci i młodzież
- autentyczny poziom ruchu adekwatny do miasta/terenu - w GTA IV dopiero mody dały zatłoczony obraz miasta NY - korki w godzinach szczytu i stos ludzi na chodnikach
- z jednej strony save w dowolnym momencie dałby radę, ale z drugiej - jaki by był wtedy sens kupywania domów?
- w sprawie modowania - tak zbudować grę, żeby tworzone pojazdy/odzież/części samochodowe byłyby dodawane do gry, a nie zastępowały istniejące elementy

O grafikę, muzykę i tło fabularne się nie martwię.

Na 99% jestem pewny, że miejscówką w GTA V będzie Los Santos, poza tym - gdzie ma się dziać akcja w grze - mi to wszystko jedno.

Aha, na fajerwerki, względem grafiki GTA IV, nie liczcie, ponieważ będzie to ten sam, aczkolwiek usprawniony, silnik.

I nie, bankowo nie będzie spaprana optymalizacja - tak samo było przy poprzedniej generacji gry - GTA III było skopane, dalsze części były tip-top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał, żeby było San Andreas+ Vice City. Do tego lepsza fizyka. Ale po SA zrobili i tak wielki krok, więc lepiej niech ulepszają a nie umniejszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie takze mile widziany bylby powrót do części Vice City, gdyż jest to najlepsza część pod względem klimatycznym jak i fabularnym.
Co do kwestii bohatera, to ja także wolałbym wykreowanego, którego nie da się w żaden sposób zmienić ... no poza ubiorem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- tuning pojazdów i to na szeroką skalę
- broń zabierana ze sobą trzymana w torbie na ramieniu/w bagażniku
- benzyna zamiast nieograniczonego baku


Dodałbym do tego możliwość "przypisania" się do dowolnego samochodu, tak by nie znikał, zawsze był tam gdzie go zostawiliśmy i był pokazany na mapie. Obecnie gram w GTA 4 i wybieram określony samochód i strój pasujący do niego. Po misji samochód często znika a ja by podtrzymać iluzję realności, muszę szukać identycznego auta :)

Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- pojazdy z oryginalnymi nazwami, Rockstar, nie sądzisz, że na to już czas?


Bardzo bym tego chciał, ale wątpię czy jest to możliwe. Temat gry jest zbyt kontrowersyjny i nie sądzę by jakakolwiek marka dała licencję takiej grze. Co innego wyścigi po torze a co innego kradzież samochodów, drive-by shooting i rozjeżdżanie ludzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 00:23, Astropath napisał:

Dodałbym do tego możliwość "przypisania" się do dowolnego samochodu, tak by nie znikał,
zawsze był tam gdzie go zostawiliśmy i był pokazany na mapie. Obecnie gram w GTA 4 i
wybieram określony samochód i strój pasujący do niego. Po misji samochód często znika
a ja by podtrzymać iluzję realności, muszę szukać identycznego auta :)


W sumie racja, przydał by się taki patent, ale - w nowej części bankowo będzie silnik z IV, więc zmiany respawnu prawdopodobnie nie będzie. Szkoda.

Dnia 31.10.2011 o 00:23, Astropath napisał:

Bardzo bym tego chciał, ale wątpię czy jest to możliwe. Temat gry jest zbyt kontrowersyjny
i nie sądzę by jakakolwiek marka dała licencję takiej grze. Co innego wyścigi po torze
a co innego kradzież samochodów, drive-by shooting i rozjeżdżanie ludzi :]


Nie wiem, czy to dobre porównanie, ale prawdziwe marki pojawiły się w takich sandboksach jak seria The Getaway oraz Driver: San Francisco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobre porównanie, ale prawdziwe marki pojawiły się w takich sandboksach jak seria The Getaway oraz Driver: San Francisco.

O ile wiem,to w grach,które wymieniłeś nie ma rozjeżdżania ludzi,drive-by i kradzieży aut,więc porównanie dobre ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Przyda się chociaż gram na konsoli. Z drugiej strony wychodziły z tego zabawne rzeczy nieraz :P
2. Nie mam życzeń co do miasta. Liberty City też było świetne. Może być całkiem nowe miasto.
3. Zdecydowanie tak! W 4 nie miałem co robić z kasą ^^ i do tego bieganie do domu, żeby zapisać grę... można dodać zapisywanie gdziekolwiek ale poza misjami =)
4. Nie pogardziłbym, tym bardziej jeśli były by zrobione na równie wysokim poziomie ;)
5. Nie zgadzam się! Barwne postacie buduje się również poprzez wizerunek i jest to moim zdaniem ważne narzędzie dla projektantów.
6. Kooperacja być może.. myślę, że konsole nie uciągną.
7. Punkty kontrolne podczas misji!!!! AVEE!!!!
8. O to bym się nie martwił =)
9. Nie grałem w LA Noire, ale jeśli dadzą radę to wrzucić to ok.
10. Broń Boże! Albo w takim razie sprowadźcie mi oryginał.

Ja bym do tej listy dodał rzeczy, które nie ukazały się w podstawce do GTA4, a zostały dodane później w płatnym dodatku The Ballad of Gay Tony. Fajnie też by było, jakby zrobili większy użytek z ogromnego wykreowanego świata. I ogólnie jeszcze więcej barwnych postaci =) !! iii kiedy premiera?! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Możliwość modyfikacji samochodu
2. Możliwość zrobienia napadu, tak jak w Mafii II
3. Policjanci mogą zapamiętać nasz rysopis lub rejestracje wozu tak jak w Mafii II
4. Możliwość modyfikacji broni, np założenie tłumika lub latarki
5. Tereny pozamiejskie, tak jak w SA
6. Możliwość wejścia do większej ilości lokacji
7. Możliwość zniszczenia budynków
8. Inteligent przeciwnicy
9. W IV brakowało mi roweru :(
10. Pożądany multiplayer
11. Większe zróżnicowanie misji
12. Możliwość kupienia nieruchomości i edytowania jej
13. Większy realizm wypadków i upadków z wysokości.
14. Misje w których trzeba się skradać i chować
15. Główny bohater powinien być MURZYNEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do polskich napisów, proszę bardzo, ale tylko jeżeli będzie możliwość grania na oryginalnej wersji. Komuś może się przydadzą takie napisy, ale mi nie i chcę mieć możliwość grania bez polskich napisów.

Ja bym jeszcze chciał lepszą optymalizację na PC, a reszta już średnio mnie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Jeśli wierzyć plotką to gdybyśmy mieli być policjantami to tak jak było w przypadku SA i w V przydały by się motocykle.
2.Możliwość kupowania posiadłości klubów
3.Możliwość latania samolotem tak jak było to w przypadku SA
4.Możliwość kupowania ubrań w sklepie.
5.Możliwość kierowania pociągiem tak jak to było w SA
6.Tereny po za miejskie
7.Misje policyjne, Misje karetką
8.Środki komunikacji miejskiej jak np były w vc czy sa tj. tramwaj autobus i np misje jako kierowca któregoś z nich
9.Tuning samochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Niszczenie otoczenia. Żeby jakieś tam mniejsze budynki się niszczyły.
2. Lepsze zachowanie policjantów/strażaków. Tak jak było w Driver Parallel Lines, kiedy zabiło się kogoś to policja przyjeżdżała na miejsce zdarzenia i rozglądała się. Oczywiście powinni to dopracować.
3. Różne przedziały wiekowe(dzieci, młodzież, emeryci).
4. Zwierzęta, zawsze marzyłem, aby rozjechać krowę : D
5. Teraz trochę zajedzie Simsami, ale... Możliwość wybierania zawodu(Oczywiście to by było tylko taki dodatek do gry, kiedy nie mamy pieniędzy to idziemy do pracy i zarabiamy ;p)
6. Tereny miejskie jak i wiejskie (W GTA:SA to był bardzo wielki plus)
7. Kilka możliwości zakończenia gry.
8. Misje poboczne u policjantów itd.
9. Żeby gra toczyła się w jakimś całkiem nowym terenie. Fajnie by było jakby akcja toczyła się w Rio De Janeiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- tryb z posiadłościami, dobry byłby miks systemu Empire Buildings z VCS oraz z gry
Scarface

Świetny pomysł. Na pewno wydłużyło by i urozmaiciło to rozgrywkę. W VCS system ten nie był specjalnie bogaty, a jednak mocno wciągał, szczególnie na początku.

Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- broń zabierana ze sobą trzymana w torbie na ramieniu/w bagażniku

Jak dla mnie to zbyt duże skomplikowanie rozgrywki. To jest fajne w GTA, że możesz targać ze sobą cały arsenał, torby czy inne tego typu rozwiązania bardziej by pasowały moim zdaniem do poważniejszej gry, jak Mafia.

Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- benzyna zamiast nieograniczonego baku

Jak wyżej. Gdybym sobie radośnie śmigał chopperem po autostradzie i nagle by skończyła mi się benzyna, to raczej bym się wkurzył niż zachwycał pomysłem programistów.

Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- pojazdy z oryginalnymi nazwami, Rockstar, nie sądzisz, że na to już czas?

No nie wiem. Dla mnie Sentinel, Sabre, Infernus czy Banshee to już kultowe pojazdy. W końcu pojawiły się w GTA 3, i tak przez VC, LCS, VCS, SA, GTA IV razem z tLaD i tBoGT. To już nie to samo, gdybym musiał teraz jeździć BMW czy Lambo.

Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- zwierzęta z prawdziwego zdarzenia, gołębie do odstrzału i imitacja much nad workami
na śmieci to nie to samo

W sumie może być, przecież psy były już w Mafii. Ale średnio mi to potrzebne.

Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- różnorodność wiekowa przechodniów - dzieci i młodzież

Nie wiem czy to dobry pomysł, youtube zapełnił by się pewnie filmikami o rozjeżdżaniu dzieciaków.

Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- z jednej strony save w dowolnym momencie dałby radę, ale z drugiej - jaki by był wtedy
sens kupywania domów?

Save w dowolnym momencie jest zbędny moim zdaniem. System w GTA IV był w porządku- autosave po zakończeniu misji czy jakimkolwiek postępie w grze (prócz ostrzeliwania gołębi, nie wiem czemu), a tak to trzeba sobie gnać do domu. Do tego checkpointy podczas misji jak w tBoGT i byłoby idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:07, Cygi napisał:

- różnorodność wiekowa przechodniów - dzieci i młodzież


Tego na pewno nie będzie w żadnym gta. Nie pozwoliłyby na to różne organizacje np. (obrońcy praw człowieka czy coś w tym stylu). Poza tym sam nie czułbym jakiejś radochy z zabijania dzieci, a wręcz czułbym się zniesmaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie żadnego spolszczenia! Znając branże gier to jeśli takie by było to wersje Polskie był by okrojone z języka Angielskiego a to by była katastrofa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować