Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Po co Battlefieldowi 3 single-player?

46 postów w tym temacie

To bardzo ciekawe, gdyby nie było single playera to by było narzekanie że go nie ma, że olewają graczy. Gdy twórcy stworzyli takowy podkreślając że ich targetem jest multiplayer, narzekacie że jest słaby. Przecież i tak nowego Bf-a ludzie kupią dla multi a nie dla singleplayera, więc nie rozumiem czemu tyle szumu na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uncharted od poczatku opieral sie na SP, a mimo to dodano MP, a w kolejnej czesci ulepszono go tworzac pelnoprawny tryb. Jak sie chce to mozna- bez wzgledu jaki % ludzi w to gra i czy ma to sens w obliczu specyfiki tytulu i jego tradycji na polu takim czy owakim. Chodzi o caloksztalt. Tymczasem DICE wprowadzilo SP przy okazji BC i to bylo dobre- krotkie, ale fajne. Imo sprawdzilo sie. Tymczasem SP w BF3 to krok wstecz w stosunku do BC1 i 2 jesli o ten aspekt chodzi, nie jest to nawet przyzwoity tutorial. Dlatego zamiast obracac kota ogonem i pytac czy SP w BF ma jakikolwiek sens, zadal bym pytanie innej tresci: "skoro juz zdecydowano, ze kampania bedzie i obiecano sie do niej przylozyc to dlaczego wyszlo jak wyszlo?" ;p Nie lepiej bylo w ogole z niej zrezygnowac i skupic sie na poprawianiu bledow w MP? No nie mozna bylo, bo trzeba bylo (EA) zagospodarowac czesc elektoratu Acti (zanim ten wyda MW3) a to podobno malo wymagajaca grupa graczy -_- DICE stac jest na dobry SP w BF, ale wydawca woli terminy;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za trochę offtopowe pytanie... jeste jakaś możliwość wyłączenia tego beznadziejne "batlfildowego lajałtu"? Od jakiegoś czasu wszędzie ten BF3.... rzygam już tym. Przy premierze Wiedźmina 2 to widziałem chociaż przycisk, który umożliwiał przełączenie trybu wyświetlania strony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 12:26, Feanor napisał:

Sorry za trochę offtopowe pytanie... jeste jakaś możliwość wyłączenia tego beznadziejne
"batlfildowego lajałtu"? Od jakiegoś czasu wszędzie ten BF3.... rzygam już tym. Przy
premierze Wiedźmina 2 to widziałem chociaż przycisk, który umożliwiał przełączenie trybu
wyświetlania strony....

Za kilkanaście dni zostanie zdjęty -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2011 o 02:40, Astropath napisał:

Późniejsze gry również złe nie były, ale jak dla mnie nie aż tak dobre by je ukończyć.
Zwyczajnie mnie nudziły w połowie (w sumie to nie wiem czy to połowa, czy 1/4, czy 3/4
:/). FEAR, Far Cry, Republic commando, red faction, half-life 2 itp. - uważam je za dobre
gry, ale nie byłem w stanie ich ukończyć. Niedostatecznie ciekawe by poświęcać na nie
czas... fajnie się strzela, ale ileż można? Po kilku godzinach ma człowiek dość. Fabuła?
Chyba za dużo książek się naczytałem, bo od dawna nie spotkałem się z taką historią,
która by mnie wciągnęła na tyle, bym zagryzł zęby i jakoś przebolał to całe strzelanie
do komputerowych przeciwników (90% gry).


To gratuluję indywidualizmu - grałem w trzy pierwsze wymienione przez Ciebie gry i nie miałem problemu z ich ukończeniem,FEAR ukończyłem nawet dwukrotnie a ponieważ niedawno nabyłem kompletną wersję z dodatkami to pewnie ukończę jeszcze raz a do Half Life 2 dopiero się przymierzam z patchem poprawiającym grafikę / mam Orange Box /.

Dnia 31.10.2011 o 02:40, Astropath napisał:

Wszystko pięknie i ładnie ale mówimy tutaj o grze z serii Battlefield od początku nastawionej
na multi. Ładowanie do tej serii na siłę kiepskie SP to marnowanie kasy. Wyjątkowo kiepska
kampania została dodana chyba tylko z powodów czysto marketingowych by skoczyć na kasę
casuali z pod znaku CoD.



To po co chcą łapać dwie sroki za ogon?
a, już wiem, chodzi o kasę, bo jednak nie wszyscy grają w multi
chodzi też o konkurencję z MW3, który też oferuje w krótki singiel, więc DICE nie może być gorsze
skoro gra nastawiona jest głównie na multi to wystarczy ją wydać tylko dla grupy docelowej - przynajmniej nie było by gadki o długim i dopracowanym trybie single player i gracze nieobeznani z serią nie nabraliby się na tę gadkę.

Dnia 31.10.2011 o 02:40, Astropath napisał:


boze sam nie wiesz co gadasz.... pierdzielisz w sumie jak potluczony bo mowisz ze multi
to marnowanie czasu TAK ? a singiel to nie marnuje ci czasu ?? sam mowisz ze teraz to
krotkie sa na pare godzin.... wiec suma sumarum masz stracone te pare godzin tak czy
siak....

>

Dla mnie osobiście, tryb multiplayer to tylko dodatek do właściwej rozgrywki jaką jest single player
nie traktuję multi jako poważnej alternatywy, bo to tylko rozrywka, odstresywacz ale nie główna zawartość gry za którą byłbym skłonny zapłacić kupując grę przeznaczoną tylko do multi
singiel nie jest marnowaniem czasu, bo dobra kampania daje graczowi mnóstwo satysfakcji, multi tego nie zapewnia - przynajmniej mnie
to trochę tak, jak z MMO - bardzo lubię RPG, ale MMO mnie po prostu nudzi, patrzenie przez 20 minut jak ktos gra w WoWa skutecznie mnie usypia i wiem, że nie wytrzymałbym tam dłużej, niż pół godziny.

>
>.... jak nie rozumiesz marki BFa to po co kupujesz ?
>

A gdzie napisałem, że kupuję?
po prostu, twórcy zapowiadali długą i wciągającą kampanię single player a wyszło jak wyszło - gdyby tego nie zapowiadali, nie byłoby szumu
gdyby zrobili kampanię na wzór tej z Bad Company 2 to byłoby ok ( bo choć beta multi BC2 totalnie mnie odrzuciła, to w trybie single bawiłem się świetnie ), ale z wypowiedzi graczy wynika, że w przypadku BF3 kampania single player nie umywa się nawet do tej z BC2 - i tylko o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować