Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

dziwi mnie jednak bardzo, że spółka tworząca ekstraklasę nie lobbuje w tym kierunku. w końcu to żenująco odbija sie na produkcie, który sprzedają. ale sądząc po pierwszych doniesieniach odnośnie nowego przetargu na prawa do transmisji meczów, to wydaje sie, że są bezkrytyczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 22letnią koleżankę, która zasiada co dwa tygodnie na Żylecie, jest na każdym meczu wyjazdowym od 4 lat i jest to bardzo inteligentna dziewczyna, która studiuje politologię. I wcale nie jest w tym towarzystwie jedyna. Wiec najpierw radze poznac kogos osobiscie, a nie wydawac sądy na temat tego, co sie widzi w TV. Czekam z niepokojem na telefon, bo już wiem, że policja w takich momentach nie patrzy kogo bije.

A tymczasem zakończyła się pierwsza połowa meczu Meksyk-Paragwaj. Już w 3 minucie czerwona kartkę za faul w polu karnym otrzymał bramkarz Paragwaju- nie jestem pewien czy nie powinno sie przyznawac tylko zoltej kartki, gdy jest rzut karny, a czerwonej poza polem karnym ale niewazne. Karny wykorzystany i to ustawilo kompletnie mecz. Niestety spotkanie prawie kompletnie bez emocji. Za to oglada sie je przyjemnie ze wzgledu na jednego człowieka- Nery Castillo. Strzelił on dwie bramki i zaliczył asystę wykładając piłkę koledze, a powinien mieć jeszcze dwie- raz prawidłowo zdobytejk bramki nie uznał sędzia, a raz jego kolega nie trafił z 5 metra do pustej bramki. Daleki jestem od oceniania zawodnika po 45 minutach, ale bardzo mi zainponował- nawet nie bramkami i asystami czy sztuczkami technicznymi, których u niego nie brakowało a znakomitym prowadzeniem piłki. Naprawdę sprawia wrażenie jakby miał na tej nierównej murawie w deszczu przyklejoną piłkę do nogi. Przypomina mi pod tym względem jedynie Leo Messiego, gra bardzo podobnie jak on i naprawdę bardzo mi to imponuje. I kolejny raz potwierdza się to co mówiłem, że piłkarze grający w tym stylu są bardzo narażeni na kontuzje- po prostu mają piłkę bardzo blisko nogi i poruszają się bardzo szybko co sprawia, że rywale przypadkowo bądź nie nie trafiają w piłkę lecz w ich nogi. Nie ominęło to i Castillo- został zwieziony na noszach, ale na szczęście gra dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 19:07, mikal15 napisał:

Faul czy był czy nie to już inna sprawa, nie będziemy przecież gadac o tym co zdarzyło sie
ponad rok temu- liczy się kontuzja. Koloryzowałem troszeczkę z tymi 5 cm, ale wejdz tutaj:
http://blaugrana.pl/index.php?goto=news&news=15173 . Ladnie odbite dwa korki, nie?


Ladny slad tylko nie widze szansy zrobienia go przez Del Horno - czemu? Bo spojrz na zdjecie i na filmik z faul. Na zdjeciu Mesii ma slad po wewnetrznej stronie lewej nogi. Natomiast zderzyl sie z Del Horno majac zlaczone nogi i wpadajac w niego lewa strona, co powoduje, ze Del Horno musial by wygiac noge 3 razy zeby zrobic slad po wewnetrznej stronie lewej nogi Messiego :) A to jest raczej nie mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:05, mikal15 napisał:

Czekam z niepokojem na telefon, bo już wiem, że policja w
takich momentach nie patrzy kogo bije.


Z tym się zgadzam w 200%. Niestety przekonałem się o tym na własnej skórze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 20:13, stanlee napisał:

Oto moje zdanie.Najgłupszych i najgorszych kiboli(nie kibiców) w Polsce ma Legła Warszawa.
Dzisjaj w Wilnie skompromitowali nie tylko swój klub, ale całą Polską piłke i scene kibicowską.


Rozumiem, że mówisz o grupie bandytów ucharakteryzowanych na kibiców? To dlaczego nie nazywasz ich po imieniu, tylko zaszczycasz mianem, na które nie zasługują? I przy okazji obrażasz dużą grupę ludzi, którzy z takim bydłem nie mają nic wspólnego.
Bądźmi precyzyjni w określeniach - ile razy trzeba tłumaczyć, że nie wystarczy założyć szalik i drzeć japę, żeby być kibicem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 22:55, pretorianie napisał:

Niedługo (za parę lat) wymiana rządu. Może wtedy się ocknął.

A moim zdaniem, przy całej fatalności obecnej władzy, właśnie teraz jest szansa, by wziąć pseudokibicowską dzicz za pysk. I niech sobie Ziobro robi z tego szopki medialne - jeśli pójdą za tym konkretne działanie, czyli wydawanie, a później egzekwowanie zakazów stadionowych - nie mam nic przeciwko. Co jak co, ale PiS lubi się bawić w szeryfów - mają więc świetną okazję, by się wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:03, Be-Yacz napisał:

Meksyk do przerwy 3-0 wygrywa :)


3-0? No nie, a tak stawiałem na Paragwaj. In fact, moja ulubiona drużyna z Ameryki Południowej. Trudno, czarny koń najwyraźniej odpadnie już teraz:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, żeby było jasne- nie twierdze, ze na zylecie są same takie osoby. Nie pochwalam takiego zachowania a wręcz przeciwnie. Ale siedzenie na Żylecie nie czyni z kogoś nieokrzesanego dresa. Bardziej robi to nieznajomość polskiej ortografii jak np. pisanie pożądni, zdysklifikuje oraz pisownia czasowników z ''nie'' łącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:06, Kamiloos napisał:

Ladny slad tylko nie widze szansy zrobienia go przez Del Horno - czemu? Bo spojrz na zdjecie
i na filmik z faul. Na zdjeciu Mesii ma slad po wewnetrznej stronie lewej nogi. Natomiast zderzyl
sie z Del Horno majac zlaczone nogi i wpadajac w niego lewa strona, co powoduje, ze Del Horno
musial by wygiac noge 3 razy zeby zrobic slad po wewnetrznej stronie lewej nogi Messiego :)
A to jest raczej nie mozliwe.

Messi to sam sobie zrobił! :P

Kurcze w tym Copa America dużo bramek pada... Nie to co MŚ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:08, mikal15 napisał:

Bardziej robi to nieznajomość polskiej ortografii jak np. pisanie pożądni, zdysklifikuje oraz
pisownia czasowników z ''nie'' łącznie

HAHA. Good joke. Już bardziej się skłaniam do oceniania ludzi po tym czy siedzą na żylecie (choć sam siedze... tfu, stoje:), niż na podstawie ortografii. To ci się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:10, stanlee napisał:

Przecież nazwałem ich kibolami, a nie kibicami.

No to już kwestia semantyki. Ja preferuję nazywanie przestępców przestępcami, a nie sugerowanie jakiegokolwiek związku z inną grupą społeczną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh tak to jest jak sie pyta o zdanie kolegi i samemu sie nei sprawdzi. Messi spadł potem na Terry''ego. Sorry. Poprzednia informacja niesprawdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:13, mikal15 napisał:

Be-Yacz po tej infotmacji zaczynam jednak myslec ze na zylecie na pewno nie brakuje
nieokrzesanych tudziez z niskim poziomem ludzi...

Nie wiem jak można mieć niski poziom :). Można być na niskim poziomie ;P
I w sumie masz racje bo około 30% (a może i więcej :) na żylecie to dresiarze w pełnym tego słowa znaczeniu :)

Z kim zmierzy się brazylia w półfinale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:17, mikal15 napisał:

Z Urugwajem, przecież czytałeś o tym w co najmniej dwóch moich postach, na które odpowiadałeś.

Widocznie nie ze zrozumieniem :P Myślę że Brazylia poradzi sobie z Urugwajemi obroni puchar Copa America ;) Ale to tylko moje zdanie ... (za chwilę zagrzmią przeciwnicy Canarinhos ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 23:17, mikal15 napisał:

Z Urugwajem, przecież czytałeś o tym w co najmniej dwóch moich postach, na które odpowiadałeś.

No właśnie, jakoś mi z dyńki wypadło...

Ja jednak stawiam na brazylie. Grają coraz lepiej, mają Robinho i sporo szczęścia a to też jest ważne. Finał to oczywiście Argentyna-Brazylia i ja obstawiam 3-1 dla Brazylii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować