Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Ciekawe jak z nadmiarem bogactwa w pomocy poradzi sobie Barcelona...Mają Toure , Xaviego, Deco, Iniesta... a wątpie, żeby grali 4 napastnikami, więc mogą grać 4-4-2, na skrzydłach z Ronim i Messim, a na środku 2 z tej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyzbys czytal Przegląd Sportowy? Będziemy grać 4-3-3 zapewne, ale Rijkaard to człowiek słynący z zamiłowania do taktyki więc nie zabraknie też pewne 3-4-3, 3-5-2 oraz 4-4-2. Mysle, ze wyjsciowym ustawieniem bedzie 4-3-3 i gdzie tu nadmiar? Trzech środkowych pomocników na dwie pozycje? Naprawde, bol głowy...zwlaszcza, że podobno nie występuje on od przybytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 14:02, mikal15 napisał:

Czyzbys czytal Przegląd Sportowy? Będziemy grać 4-3-3 zapewne, ale Rijkaard to człowiek słynący
z zamiłowania do taktyki więc nie zabraknie też pewne 3-4-3, 3-5-2 oraz 4-4-2. Mysle, ze wyjsciowym
ustawieniem bedzie 4-3-3 i gdzie tu nadmiar? Trzech środkowych pomocników na dwie pozycje?
Naprawde, bol głowy...zwlaszcza, że podobno nie występuje on od przybytku :)

Czytałem, codziennie czytam:)No dobrze, będą najczęściej grać 4-3-3, okej. Ale tak:na ataku Eto, Henry, i Messi lub Roni, wówczas ktoś z tej ostatniej dwójki zostałby przesunięty do pomocy, bo sadzać na ławce takie talenty to chyba zły pomysł...Więc zostałyby 2 miejsca w pomocy, a czterech graczy : Deco, Xavi , Iniesta, Toure. Każdy z nich jest graczem światowej klasy, sadzając dwóch spośród nich na ławce t marnowanie ich talentu i kariery, choć rozumiem , że Barca będzie rozgrywać około 60 meczy, więc roszady będą konieczne....Czy nie lepiej byłoby wypożyczyć na 1 sezon np. Inieste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:26, muniok napisał:

Jakie kluby lubicie najbardziej?????

FC Barcelona, Manchester United, Korona Kielce, Wisła Kraków ;)
Te kluby lubię najbardziej ;)
PS. Już jutro grają Groclin i BOT Bełchatów w el. Pucharu UEFA. Jakie wyniki obstawiacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czytałem, codziennie czytam:)
To powiedz mi, czemu artykuł pojawił się dzisiaj, a nie po tym jak już były wiadome te transfery? Naszło tak autora, czy może nie było czym wypełnić numeru? :)

>Ale tak:na ataku Eto, Henry, i Messi lub Roni, wówczas ktoś z tej ostatniej dwójki zostałby przesunięty do pomocy, >bo sadzać na ławce takie talenty to chyba zły pomysł...
A wcale, że nie. To jest naprawdę bardzo dobry pomysł, bo np. Messi odnosił dotychczas w każdym sezonie kontuzję (ODPUKAĆ!), w dodatku mamy do rozegrania koło 60 meczów, Eto''o nie będzie na ok 3 tygodnie z powodu PNA i mamy zabezpieczenie z powodu słabszej formy.

>Więc zostałyby 2 miejsca w pomocy, a czterech graczy : Deco, Xavi , Iniesta, Toure.
Zakładając przesunięcie któregoś z cracków do pomocy, co raczej na pewno się nie stanie.

>Każdy z nich jest graczem światowej klasy, sadzając dwóch spośród nich na ławce t marnowanie ich talentu i >kariery
Moim zdaniem o sile klubu, który walczy o najwyższe cele świadczy szeroka ławka rezerwowych. A co do klasy Toure to póki co on jest jedna wielką niewiadomą w Hiszpanii.

>choć rozumiem , że Barca będzie rozgrywać około 60 meczy, więc roszady będą konieczne....
No właśnie, a dzięki temu nawet w przypadku roszad nie będziemy mieli gorszego składu.

>Czy nie lepiej byłoby wypożyczyć na 1 sezon np. Inieste?
Załóżmy, że wypożyczamy na jeden sezon Iniestę i tak jak chcesz na środku pomocy gra wtedy ktoś z ataku powiedzmy, że Ronaldinho. Mamy więc Toure, Ronaldinho, Deco oraz Xaviego. Toure wyjeżdża na PNA, Ronaldinho dostaje kontuzji, Deco ma słabszą formę...i mamy w tej sytuacji zerowe pole manewru. Było już tak w zeszłym sezonie i Rijkaard chce po prostu tego uniknąć. Ja jestem jak najbardziej za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:26, mikal15 napisał:

Be-Yacz widzę, że masz jeden argument, czy piłkarz się sprawdzi, który kończy dyskusję- tak
było jak rozmawialiśmy o Savioli, o Pepe, teraz Robben...a mianowicie jest on taki, że na Ruuda
też narzekano. Myślisz, że kazdy bedzie takim Ruudem?


Ani ty, ani ja niemamy argumentów odnoścnie tego, czy dany zawodnik się sprawdzi. Bo tego niewiadomo. Ale ja mysle, że się sprawdzi, bo styl gry ma bardzo podobny do stylu gry Messiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jednak Wisła Płock powróciła do Orange Ekstraklasy wzamian za Ruch Chorzów któremu dzisiaj Komisja Odwoławcza PZPN-u negatywnie rozpatrzyła odwołanie w sprawie licencji na grę.
Zagłębiu Sosnowiec rozpatrzyła pozytywnie i od nowego sezonu można spodziewac sie dwóch Zagłębii.
Sprawa licencji Polonii Bytom został odlożona na poniedziałek. Dopiero wtedy dowiemy sie co sie stanie z kolejnym beniaminkiem Orange Ekstraklasy.

No to chyba Typownie Ligi Polskiej siadło znakiem tego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruch nie dostał licencji, to ciekawe jak ma dostać Polonia, skoro zgłosiła stadion Ruchu, wątpię, czy się zgodzą Niebiescy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 16:59, pitors89 napisał:

Ruch Chorzów nie zagra w 1 lidze! Co o tym sądzicie, bo moim zdaniem to dobrze ;) INFO http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,wid,9033760,wiadomosc.html?rfbawp=1184770466.597&ticaid=141f8

według mnie to zle bo byli oni najlepszymi w 2 lidze w tamtym sezonie.Ukazuje to tez wielki problem polskij pilki czylo brak kasy:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 16:59, pitors89 napisał:

Ruch Chorzów nie zagra w 1 lidze! Co o tym sądzicie, bo moim zdaniem to dobrze ;) INFO http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,wid,9033760,wiadomosc.html?rfbawp=1184770466.597&ticaid=141f8


A to niby dobrze, że zagra Wisła Płock co ma 300 kibiców na stadionie?
Szkoda cholernie [nie da się już odkręcić?], ale dochodzę do wniosku, że chyba pierwszy raz coś takiego jak wymogi licencyjne zaczyna faktycznie obowiązywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.Darnok@

czyzbys byl kibicem Krakowskiej Wisly jak ja??:D

Dla mnie to troszke tez jest niesprawiedliwe ze najlepszy zespol poprzedniego sezonu w 2 lidze nie gra w pierwszej lidze. Ale masz racje-chyba sie ostro wzieli za kluby po calej aferze korupcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 17:23, .Darnok napisał:

> Ruch Chorzów nie zagra w 1 lidze! Co o tym sądzicie, bo moim zdaniem to dobrze ;) INFO
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,wid,9033760,wiadomosc.html?rfbawp=1184770466.597&ticaid=141f8


A to niby dobrze, że zagra Wisła Płock co ma 300 kibiców na stadionie?
Szkoda cholernie [nie da się już odkręcić?], ale dochodzę do wniosku, że chyba pierwszy raz
coś takiego jak wymogi licencyjne zaczyna faktycznie obowiązywać.

dobrze za amici już nie ma tam było jeszcze mniej kibiców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 11:58, walgierz napisał:

> No a nasi gracze z Borussi Dortmund grają w najlepsze w sparingach. W ostatnim z nich
2 razy
> trafił Smolarek a raz Błaszczykowski. Ciekawe jak będzie to wyglądało w Bundeslidze.
Ano. Sam z zainteresowaniem zacznę śledzić Bundesligę, bo dotychczas była mi mocno obojętna
^^

Ja śledzę od dawna ale do teraz takiego duetu jak Smolarek-Błaszczykowski jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 17:23, .Darnok napisał:

A to niby dobrze, że zagra Wisła Płock co ma 300 kibiców na stadionie?
Szkoda cholernie [nie da się już odkręcić?], ale dochodzę do wniosku, że chyba pierwszy raz
coś takiego jak wymogi licencyjne zaczyna faktycznie obowiązywać.


Mnie tam w tym wszystkim śmierdzi fakt, że skorzystała na tym płocka Wisła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 18:00, walgierz napisał:

Mnie tam w tym wszystkim śmierdzi fakt, że skorzystała na tym płocka Wisła.

Śmierdzi i to bardzo , na Ruchu grać pewnie będzie Bytom ale to są normalnie jaja .Od wielu lat przy przyznawaniu licencji było wesoło , naciąganie , przymykanie oka a teraz ??
Ile razy Polonia Warszawa dostawała licencję z brezentowym dachem i sprawami w sądzie za długi , co oni chcą pokazać . Ehh ... leśne miśki ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 18:58, spider88 napisał:

Ile razy Polonia Warszawa dostawała licencję z brezentowym dachem i sprawami w sądzie za długi , co oni chcą pokazać . Ehh ... leśne miśki ;((


Otóż to. Ruchu nie lubię - jak wszystkich śląskich klubów. Ale to bardzo zasłużony klub, a awans wywalczył sobie w sportowy sposób. Wymagania licencyjne są ważne, ale mimo to coś mi tu nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2007 o 19:03, walgierz napisał:

Wymagania licencyjne są ważne, ale mimo to coś mi
tu nie pasuje...

Dziś w PS czytałem jak PZPN podchodzi luźno do spraw licencji .Chyba zbyt dosłownie wzięli to sobie do serca .Już widzę te posty na różnych forach o mafii Orlenowskiej .Tak daleko bym się nie posunął , ale takie zagrywki nie powinny mieć miejsca . Zastanawia mnie tylko czemu Orlen ( tak jak zapowiadał wcześniej ) nie wycofał się ze sponsorowania po spadku do II ligi ?
Tym bardziej że Wisła ma teraz powiedzmy sobie szczerze , skład na II ligę i może być jeszcze gorzej niż w poprzednim sezonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować