Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2007 o 14:46, misioo napisał:

Premiership najlepszą ligą świata.. hm.. jakoś w LM górują zespoły z Włoch i Hiszpanii.

Tak a mi się wydawało,że w tej edycji wśród półfinalistów były,aż trzy zespoły z Premiership i Milan, a kto z Hiszpanii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 14:46, misioo napisał:

Premiership najlepszą ligą świata.. hm.. jakoś w LM górują zespoły z Włoch i Hiszpanii.


Do wypowiedzi Matiego dodam, że jeśli ktoś ma realne szansę na wygranie LM to 2 drużyny z Hiszpani - Real i Barca i 4 z Anglii - ManU, Arsenal, Chelsea i LFC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 14:55, misioo napisał:

Popatrz na poprzednie sezony. Jedna jaskółka wiosny nie czyni

Poprzednie sezony proszę bardzo:rok temu finał Arsenalu, dwa lata wcześniej triumf Liverpoolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 14:46, misioo napisał:

Premiership najlepszą ligą świata.. hm.. jakoś w LM górują zespoły z Włoch i Hiszpanii.

Hym, zalezy na który sezon patrzyc :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 14:58, mati285 napisał:

> Popatrz na poprzednie sezony. Jedna jaskółka wiosny nie czyni
Poprzednie sezony proszę bardzo:rok temu finał Arsenalu

zwycięstwo Barcelony

Dnia 18.08.2007 o 14:58, mati285 napisał:

dwa lata wcześniej triumf Liverpoolu

finał Milanu

A wcześniej? ten triumf Liverpoolu to jedyne zwycięstwo angielskiego zespołu w LM od około 1984r. kiedy to wygrał.. właśnie Liverpool. Rok później również Liverpool wystąpił w finale, a później już żaden angielski zespół nie zagrał w finale LM aż do najnowszych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2007 o 15:05, misioo napisał:

A wcześniej? ten triumf Liverpoolu to jedyne zwycięstwo angielskiego zespołu w LM od około
1984r. kiedy to wygrał.. właśnie Liverpool. Rok później również Liverpool wystąpił w finale,
a później już żaden angielski zespół nie zagrał w finale LM aż do najnowszych czasów.

Manchester 1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2007 o 15:05, misioo napisał:

A wcześniej? ten triumf Liverpoolu to jedyne zwycięstwo angielskiego zespołu w LM od około
1984r. kiedy to wygrał.. właśnie Liverpool. Rok później również Liverpool wystąpił w finale,
a później już żaden angielski zespół nie zagrał w finale LM aż do najnowszych czasów.

A ManU w 1999 to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zespoły które grały w finale LM przez ostatnie 10 lat:
Milan Liverpool 2007
Barca Arsenal 2006
Liverpool Milan 2005
Porto Monaco 2004
Milan Juve 2003
Real Leverkusen 2002
Bayern Valencia 2001
Real Valencia 2000
Man Utd Bayern 1999
Real Juve 1998

4 razy zepsoły z Anglii (w tym raz zwycięstwo) , 5 włoskie (w tym 2 zwycięstwa), 6 hiszpańskie (w tym 4 zwycięstwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy tu idzie dyskusja która liga świata jest najlepsza? ;)
Wg mnie na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Nawet podając statystyki kto ile razy wygrał LM. Ani z ostatnich 10 ani 50 lat. Po prostu dla każdego z nas coś jest ważniejsze. Ktoś bardzo ceniący defensywę powie, że najlepszą ligą świata jest liga włoska. Ktoś kto lubi oglądać gole, że hiszpańska, a walkę na całego, że angielska. Wg mnie najlepsza jest angielska, ale jakie mam na to argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kto lubi afery i bójki "kibiców" powie,że polska ;)
A tak na poważnie to zgadzam się,że każdy uzna inną ligę za najsilniejszą, ale wg. mnie to właśnie Premiership rządzi i koniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną jest także EPL :D Dlatego że gra tam ManU(mój ukochany zespół) i dlatego że się gra tam ostro, i na max, swoich umiętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 15:45, mati285 napisał:

A ktoś kto lubi afery i bójki "kibiców" powie,że polska ;)

Yyy no można tak powiedzieć, choć przyznam się szczerze, że moim zdaniem tylko ligi angielska włoska i hiszpańska mają jakiś swój styl, a reszta lig to jest mieszanka tych trzech. Co do polskiej... podobają mi się zaskakujące wyniki (jak pokazał zeszły sezon nie ma jednego kandydata na mistrza) a nie podoba korupcja. I to bardzo nie podoba.

Dnia 18.08.2007 o 15:45, mati285 napisał:

A tak na poważnie to zgadzam się,że każdy uzna inną ligę za najsilniejszą, ale wg. mnie to
właśnie Premiership rządzi i koniec ;)

Wg mnie też XD nie ma to jak walka od początku do konca. To chyba jedyna liga, gdzie przy stanie powiedzmy 5-0 dla kogoś, drużyna która prowadzi walczy o 6 bramke a ta która przegrywa o honorową... niemal wszędzie się już odpuszcza i ''byle do końca''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2007 o 15:49, mała16 napisał:

Wg mnie też XD nie ma to jak walka od początku do konca. To chyba jedyna liga, gdzie przy stanie
powiedzmy 5-0 dla kogoś, drużyna która prowadzi walczy o 6 bramke a ta która przegrywa o honorową...
niemal wszędzie się już odpuszcza i ''byle do końca''

Dokładnie tak chociaż takie wyniki zdarzają się w Premiership niezwykle rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może mecz Tottenham vs. ManU, kiedy Spurs do przerwy porwadzili 3:0? Wynik końcowy? 3:5 dla ManU ;] Za to kocham tę ligę. Mala16 - masz rację w innych ligach pewnie większość dałaby sobie loozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 15:56, Sob-styl napisał:

Pamiętacie może mecz Tottenham vs. ManU, kiedy Spurs do przerwy porwadzili 3:0? Wynik końcowy?
3:5 dla ManU ;]

Nie przypominaj mi o tym :/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 15:57, BzyQacz napisał:

Ja tam zawsze kochałem Premiership. Walka z sercem do końca, a atmosfera na meczach niebiotyczna
:D.

Tak tam na mecze League Two (czyli czwartej ligi) przychodzi więcej kibiców niż w Grodzisku ehh :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kilka osób kocha Premiership:) Także najbardziej lubię tą ligę, zaś drugą jest nasza Orange Ekstraklasa:)
Czemu właśnie angielska? Za twardą grę, sędziowie praktycznie nie gwiżdżą sytuacji, które w niektórych ligach byłyby uznane za przewinienie. Podobnie, jak ktoś wcześniej wspomniał, za nieustąpliwą grę. Co z tego, że się przegrywa 3:0 czy więcej, gra się dotąd, dopóki piłka w grze! Żadna obrona, dalej ataki na bramkę przeciwnika, zaś drużyna przeciwna ciągle chce zmienić wynik na swoją korzyść. Zresztą w Premiership gra Chelsea Londyn - mój ulubiony klub zagraniczny (awatar:)).
A czemu polska liga? Cóż, mieszkam w Polsce...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować