Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2007 o 16:08, Vaxinar napisał:

Zeszły sezon miał taki wiesz, konstrukcja drużyny, a teraz zaczną już od niego wymagać.

No słusznie w końcu ileż można konstruować drużynę... wymagać trzeba przecież...

Dnia 02.09.2007 o 16:08, Vaxinar napisał:

Moim zdaniem we wczorajszym meczu, a zapomniałem o tym wspomnieć ostatnio duży wpływ na to,
że Lech się podniósł miała czerwona kartka Dudki. Wszak w pierwszej połowie był jednym z najlepszych
na boisku.

No i to marnowanie sytuacji przez Wisłe w drugiej połowie... można było jeszcze coś strzelić. Tak nawiasem mówiąc, gdyby nie ten swojak Clebera z samej końcówki to bym w typowaniach trafiła dobry wynik a tak masz babo placek xD

Dnia 02.09.2007 o 16:08, Vaxinar napisał:

Smuda mówił, że kupiłby trochę, ale nie ma dla niego pieniędzy. Jak tak będą robić, to nie wiem który
trener coś zdziała.

Engel! Engel zdziała xD Liczka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2007 o 16:08, Vaxinar napisał:

----> goomis74
> Atak Lech ma jeden z najmocniejszych w lidze.
Hmm, Zając Reiss... Może i masz rację. Nie sądzisz, że może też być coś z psychiką? Jak Reiss
gra to jednak zawsze ich tam motywuje, coś krzyknie, jak to kapitan.
Problem w Lechu jest też taki, że mimo iż kasa jest to nie ma jej za bardzo na transfery. Smuda
mówił, że kupiłby trochę, ale nie ma dla niego pieniędzy. Jak tak będą robić, to nie wiem który
trener coś zdziała.


Zapominasz o Wilku. Wilka Lech juz w tej chwili wycenia na 700 tys Euro, a chlopak sie jeszcze rozwija.

To fakt, nie wiem czemu, ale Lech bez Reissa nie umie grac. A co bedzie jak Piotrek skonczy kariere bo przecierz juz nie taki mlody(35 lat). Musza popracowac przede wszystkim nad tym czyli zatrudnic psychologa sportowego. Szczerze mowiac to takie cos by sie przydalo w kazdym z klubow w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:25, goomis74 napisał:

To fakt, nie wiem czemu, ale Lech bez Reissa nie umie grac.


Bo tak jak mówię brak lidera. Powiesz mi, że niektóre drużyny w ogóle tego nie mają i jest dobrze, ale tutaj Lech jakby przywykł, więc moim zdaniem trzeba będzie zmienić wszystko, bo drugi lider się nie znajdzie.
Pewnie się śmiejesz z "wszystko", ale tak było w Bayernie. Po odejściu Ballacka szukali lidera (i środka pola i takie kapitana), ale nie nikt nie wypalił, bo takiego zawodnika już nie zastąpisz.
Chodzi mi oczywiście o lidera pod względem psychicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:29, Vaxinar napisał:

> To fakt, nie wiem czemu, ale Lech bez Reissa nie umie grac.

Bo tak jak mówię brak lidera. Powiesz mi, że niektóre drużyny w ogóle tego nie mają i jest
dobrze, ale tutaj Lech jakby przywykł, więc moim zdaniem trzeba będzie zmienić wszystko, bo
drugi lider się nie znajdzie.
Pewnie się śmiejesz z "wszystko", ale tak było w Bayernie. Po odejściu Ballacka szukali lidera
(i środka pola i takie kapitana), ale nie nikt nie wypalił, bo takiego zawodnika już nie zastąpisz.
Chodzi mi oczywiście o lidera pod względem psychicznym.


Dokladnie cos takiego to charyzma zawodnika, ktory dzieki tej cesze jest w stanie poderwac zespol do walki w najciezszych chwilach. Takim jest Reiss w Lechu, Takim Kosowski w Wisle. A powoli mam takie dziwne wrazenie ze takiej cechy nabywa tez Brozek(takiej pewnosci, odwagi, wiary).

Coby nie mowic licze na przyszloroczne puchary i wreszcie zobacze Kose z Wiselka w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:25, goomis74 napisał:

A co bedzie jak Piotrek skonczy kariere bo przecierz juz nie taki mlody(35 lat).


Boję się nawet tak myśleć :o ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:37, Badzi napisał:

Boję się nawet tak myśleć :o ;)

Nie myśl! Nie myśl! :))

Tak na poważnie to Lech musi coś z tym zrobić. Bo to mi wygląda na uzależnienie od jednego zawodnika. Nikt inny nie potrafi pokrzyczeć, zmobilizować?
Uważam, że należy to szybko załatwić i jeśli trener zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje (tzn. bez Reissa nie ma Lecha) to powinien pogadać ze wszystkimi zawodnikami w tym z Reissem. Bo tak nie może być... choć faktem jest, że po tej pierwszej połowie Lech nawet z Reissem by nic nie zdziałał... a jakby Dudka nie wyleciał to już w ogóle (Wisła mimo tego miała wiele sytuacji w II połowie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosa liderem? Czy ja wiem.
Wiary mu nie brak, ale tu chodzi o charyzmatycznego zawodnika, który wiarę innym będzie dawał... Kosa kapitanem nie jest, tylko Głowacki, Baszczyński, Sobolewski.
A może powinien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:47, Vaxinar napisał:

Kosa liderem? Czy ja wiem.
Wiary mu nie brak, ale tu chodzi o charyzmatycznego zawodnika, który wiarę innym będzie dawał...
Kosa kapitanem nie jest, tylko Głowacki, Baszczyński, Sobolewski.
A może powinien?


Jak grala Wisla po odejsciu Kosy, a jak grala i gra z nim w skladzie?? Odpowiedz jest prosta. Nie wiem w jaki sposob tak sie dzieje, ale widze ze naprawde on jest liderem zespolu i jemu sie tak naprawde nalezy opaska kapitanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:56, goomis74 napisał:

Jak grala Wisla po odejsciu Kosy, a jak grala i gra z nim w skladzie?? Odpowiedz jest prosta.

To może się zupełnie nie chwytać kupy bo teraz widać, że ZESPÓŁ jest odbudowywany. Przecież nie wiadomo co by było, gdyby ściągneli TYLKO Kosę. Poza tym nie wiadomo czy jakby te 5 lat grał we Wiśle to byłby w formie. Wtedy nie odszedł tylko on, nie zapominaj o tym. Przyszedł nowy trener, wiele się zmieniło. Choć oczywiście Kosowskiemu nie mam zamiaru nic ujmować... :)

Dnia 02.09.2007 o 16:56, goomis74 napisał:

Nie wiem w jaki sposob tak sie dzieje, ale widze ze naprawde on jest liderem zespolu i jemu
sie tak naprawde nalezy opaska kapitanska.

Myślę, że lider powinien być liderem nie tylko na boisku (tzn najlepszy zawodnik) tylko mentalnie najlepszy. Tzn taki który umie krzyknąć, zmobilizować gdy nie idzie (taki Boruc jak grał w Legii czy Reiss w Lechu). Czy ja wiem czy Kosa taki jest...? Może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:56, goomis74 napisał:

jemu sie tak naprawde nalezy opaska kapitanska.

Szczerze mówiąc, by być liderem zespołu, nie jest potrzebna opaska kapitana - można mobilizować zespół i bez niej. Opaska to tylko dodatek - i żeby było co napisać w raporcie meczowym. Spójrzmy na polską reprezę. Opaskę nosi zawodnik, który rozegrał najwięcej meczy - ale czy to oznacza, że umie on zmobilizować drużynę ? Nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy co która drużyna pojmuje pod taką opaską. U nas w reprezie jest to uhonorowanie, że ten a ten rozegrał najwięcej meczy, w innym składzie jest tak, że kapitan jest optycznie najlepszym zawodnikiem zespołu. Gdzieniegdzie jest losowanie, a gdzieniegdzie jest to właśnie zawodnik, który umie najlepiej podbudować... różnie to bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 16:43, mała16 napisał:

> Boję się nawet tak myśleć :o ;)
Nie myśl! Nie myśl! :))

Tak na poważnie to Lech musi coś z tym zrobić.


Dowcip polega na tym, że wszyscy w Poznaniu o tym wiedzą, ale nikt nie wie co na to poradzić :]

Co do opaski - od czasów Leo w kadrze kapitanem jest Żuraw, a nie zawodnik z największą ilością występów (czyli Bąk). Mało tego, w meczu z Rosją w pewnym momencie w drugiej połowie kapitanem był Dudka, choć grał Krzynek i paru innych. To kapitanowanie Dudki wpędziło mnie wówczas w lekkie stany lękowe, bo dla mnie to Najbardziej Nieodpowiedzialny Zawodnik w Historii Polskiej Piłki, co udowodnił zresztą również wczoraj grając w ręczną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 17:51, Badzi napisał:

Co do opaski - od czasów Leo w kadrze kapitanem jest Żuraw, a nie zawodnik z największą ilością
występów (czyli Bąk). Mało tego, w meczu z Rosją w pewnym momencie w drugiej połowie kapitanem
był Dudka, choć grał Krzynek i paru innych. To kapitanowanie Dudki wpędziło mnie wówczas w
lekkie stany lękowe, bo dla mnie to Najbardziej Nieodpowiedzialny Zawodnik w Historii Polskiej
Piłki, co udowodnił zresztą również wczoraj grając w ręczną ;)


To co wczoraj zrobił moim zdaniem nie jest wyrazem nieodpowiedzialności.
Wydaje mi się że wystawił tą łapę, żeby pokazać złość po tym jak nie udało się go wytransferować do Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 17:51, Badzi napisał:

Dowcip polega na tym, że wszyscy w Poznaniu o tym wiedzą, ale nikt nie wie co na to poradzić

Może Reiss sobie powinien w końcu uświadomić, ile znaczy dla drużyny (pewnie zdaje sobie z tego sprawe) i pogadać z piłkarzami, że przecież nie będzie grał w Lechu do końca świata.

Dnia 02.09.2007 o 17:51, Badzi napisał:

Co do opaski - od czasów Leo w kadrze kapitanem jest Żuraw, a nie zawodnik z największą ilością
występów (czyli Bąk).

Tak? A wiadomo z jakich powodów czy tak mu się spodobało? ^^

>Mało tego, w meczu z Rosją w pewnym momencie w drugiej połowie kapitanem

Dnia 02.09.2007 o 17:51, Badzi napisał:

był Dudka, choć grał Krzynek i paru innych.

Co on powariował? Kapitan musi coś prezentować sobą jakoś się wyróżniać a nie ni z gruszki ni z pietruszki takie farmazony robi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janczyk w końcu coś trafił w lidze rosyjskiej. I to w jakim meczu, ze Spartakiem/ Może od tego meczu coś drgnie dla Janczyka w Moskwie, zobaczymy, miejmy nadzieję, że pójdzie mu lepiej niż Piechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 18:26, pretorianie napisał:

Janczyk w końcu coś trafił w lidze rosyjskiej. I to w jakim meczu, ze Spartakiem/ Może od tego meczu
coś drgnie dla Janczyka w Moskwie, zobaczymy, miejmy nadzieję, że pójdzie mu lepiej niż Piechnie.


Słyszałem, że okrzyknięto go nawet bohaterem meczu. Tak przynajmniej twierdziły polskie portale. Nie wiem co na ten temat sądzi się w Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 18:28, Klimos napisał:

Słyszałem, że okrzyknięto go nawet bohaterem meczu. Tak przynajmniej twierdziły polskie portale.
Nie wiem co na ten temat sądzi się w Rosji.

Jak ktoś wchodzi na boisko w 71 minucie i strzela gola dającego punkt w ostatniej akcji meczu to cóż innego można sądzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą spojrzałem w tabelę OE, szczególnie na dwa ostatnie miejsca i zacząłem się zastanawiać, co jest przyczyną tak słabych wyników łódzkich drużyn. Poza oczywistymi wnioskami, przyszło mi do głowy co innego mianowicie „syndrom drugiego sezonu”. Jest to hmm… zjawisko, które obserwuje się u beniaminków, najczęściej taki beniaminek po pierwszym udanym sezonie notuje zdecydowany spadek formy. Jestem bardzo ciekawy co o tym myślicie, czy jest to, waszym zdaniem prawda i czym jest to spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bayern - HSV 1:1

Pierwsze potknięcie bayernu w tym sezonie. Wg mnie skład troszkę nie trafiony, na poprzednie mecze z dwójką napastników było jednak lepiej. Ribery miał też słabszy mecz w porównaniu do tego co wyprawiał w poprzednich.
Gra defensywna Bayernu jedynie była ok, prócz tej końcówki kiedy to w wywniku chaotycznej kopaniny w polu karnych HSV zdobyło gola. Nie mozna wszystkiego wygrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować