Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2007 o 22:04, stanlee napisał:

>ciach
W pewnym sensie prawda. Ale czy PE to miernik formy, raczej nie.



Chodziło mi o poprzednią kolejkę. Puchar Ekstraklasy zupełnie olewam, bo to niepotrzebny syf, który tylko mecze dokłada, a Wisła czy Legia i tak na to leją (zresztą słusznie). Więc wyniki z tego mnie zupełnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 22:23, Bambusek napisał:

Chodziło mi o poprzednią kolejkę. Puchar Ekstraklasy zupełnie olewam, bo to niepotrzebny syf,
który tylko mecze dokłada, a Wisła czy Legia i tak na to leją (zresztą słusznie). Więc wyniki
z tego mnie zupełnie nie interesują.

Mój błąd, oni przecież w PE grali z Górnikiem a my z Odrą. Ale fakt PE jest nie potrzebny. Tylko kłopotów przysparza patrz. kontuzja Dymkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy prosta sprawa - Legia przegrała, bo zabrakło skuteczności. Nie przegrali dlatego, bo opadli z siła czy się forma załamała. I to jest dobre, Urban robi swoje i niech robi to dalej, bo zna sie na rzeczy. I niech działacze staną na głowie albo podpiszą pakt z diabłem (najlepiej jedno i drugie, jak trzeba), byle tylko Astiz został. Co prawda to, że tak rządzi tylko świadczy o poziomie naszej ligi, no ale taki piłkarz jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 21:13, Be-Yacz napisał:

> > jest jeszcze druga połowa :). Karny powinien być dla Legii jak nic :).
> Legia gra słabo, a karnego nie powinno być :) Zielarz niszczy Legie :)
Nie no zaraz z krzesła przez ciebie spadne. Legia gra słabo. hahaha. Nie wytrzymam. A te 100%
sytuacje to kto tworzy? Nie Legia tylko korona jej w prezencie? Przed chwilą kolejna świetna
okazja dla Legii. Legia tu gra sporo lepiej niż Korona.

Ten kto przegrywa jest słabszy, skoro nie wykorzystują sytuacji to są słabi - budowanie akcji to ten sam element rzemiosła co ich kończenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 22:28, demrenfaris napisał:

> okazja dla Legii. Legia tu gra sporo lepiej niż Korona.
Ten kto przegrywa jest słabszy, skoro nie wykorzystują sytuacji to są słabi - budowanie akcji
to ten sam element rzemiosła co ich kończenie :)

Aha, a za tydzień wykorzystają sytuacje i bedą bardzo mocni. Co tydzień inny team. Śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 22:28, demrenfaris napisał:

> > > jest jeszcze druga połowa :). Karny powinien być dla Legii jak nic :).
> > Legia gra słabo, a karnego nie powinno być :) Zielarz niszczy Legie :)
> Nie no zaraz z krzesła przez ciebie spadne. Legia gra słabo. hahaha. Nie wytrzymam. A
te 100%
> sytuacje to kto tworzy? Nie Legia tylko korona jej w prezencie? Przed chwilą kolejna świetna

> okazja dla Legii. Legia tu gra sporo lepiej niż Korona.
Ten kto przegrywa jest słabszy, skoro nie wykorzystują sytuacji to są słabi - budowanie akcji
to ten sam element rzemiosła co ich kończenie :)

Oczywiście nie miało być ten sam, a tak samo ważny :)
Korona pokazała klasę, szkoda tylko okazji Ediego. Kto będzie mistrzem? KORONA! KORONA! KORONA! - komplet zwycięstw na Ściennego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to Korona wciąż ma 5 punktów straty, więc muszą jeszcze dwa razy wygrać i przy okazji Legia musi przegrać :P A jak na wyjazdach będą grać jak z potęgo z Białegostoku to sukcesu im nie wróżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 22:40, Bambusek napisał:

Na razie to Korona wciąż ma 5 punktów straty, więc muszą jeszcze dwa razy wygrać i przy okazji
Legia musi przegrać :P A jak na wyjazdach będą grać jak z potęgo z Białegostoku to sukcesu
im nie wróżę.

Co to ma dowodzić? Pokazuje to siłę Legii? ;>

@Be-Yacz
Hm. Każdy zespół ma wahania formy - akurat w tym meczu Legia zagrała dobrze. Twój argument jest dziwny - przecież raz taki Real wygrywa po dobrej grze, a za tydzień może beznadziejnie przegrać. Więc o co ci znowu chodzi?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Korona może i wygrywa u siebie, ale przy słabej grze na wyjazdach zostanie kolejną drużyną, która co sezon jest gdzieś tam w górze tabeli, ale nigdy nic nie osiąga. U siebie mogą wygrać wszystko do końca sezonu, a i tak nic im to nie da, jak nie przyjdą punkty z wyjazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 23:02, demrenfaris napisał:

@Be-Yacz
Hm. Każdy zespół ma wahania formy - akurat w tym meczu Legia zagrała dobrze. Twój argument
jest dziwny - przecież raz taki Real wygrywa po dobrej grze, a za tydzień może beznadziejnie
przegrać. Więc o co ci znowu chodzi?!

Właśnie o to chodzi, że nie może! Forma to nie loteria, której losy losuje się tuż przed meczem. Na gre i forme pracuje się cały sezon i nie może prysnąć z dnia na dzień. Niewykorzystane sytuacje nie świadczą o złej formie, a o słabych umiejętnościach lub pechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Wartość klubów według firm konsultingowych BBDO:

m-ce klub wartość [mln euro]
1 Real Madryt CF 1,063
2 FC Barcelona 948
3 Manchester United 922
4 FC Chelsea 828
5 AC Milan 824
6 FC Bayern 727
7 Inter Mediolan 715
8 FC Arsenal 712
9 Juventus Turyn 709
10 FC Liverpool 645
11 Olympique Lyon 453
12 AS Roma 441
13 FC Schalke 04 436
14 Ajax Amsterdam 368
15 Glasgow Rangers 332
16 FC Valencia 319
17 Benfica 318
18 Celtic Glasgow 315
19 VfB Stuttgart 288
20 Werder Brema 275
21 FC Porto 255
22 PSV Eindhoven 242
23 FC Sevilla 235
24 Villarreal CF 234
25 OSC Lille 206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 22:07, Be-Yacz napisał:

Chinyama nie jest nowym Włodarem. O ile skutecznością mu doruwnuje tak innymi cechami nie :).
Jest silny, przestawia obrońców jak chce i wypracowuje sobie sam sytuacje. Lubie tego napastnika
;].

Dla mnie ten koleś to jest drugie wcielenie Aruny Dindane - tego, który kiedyś objeżdżał we wszystkie strony obronę Wisłę w el. LM, by na koniec spartolić wypracowane "sam na sam" :)
Ale ma ogromny potencjał a skuteczność się w końcu chyba wyrobi, będzie Legia mieć z niego pociechę.

A Wdowczyk go z Warszawy odesłał. A teraz w "Piłce Nożnej" sugerował, że Zielu robił mu krecią robotę w Legii (jako asystent) i knuł za jego plecami. Sorry, straciłem do Wdowca sporo szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 23:23, Be-Yacz napisał:

Forma to nie loteria, której losy losuje się tuż przed meczem.
Na gre i forme pracuje się cały sezon i nie może prysnąć z dnia na dzień. Niewykorzystane sytuacje
nie świadczą o złej formie, a o słabych umiejętnościach lub pechu.

Ja sie tu zgodze. Zespół pracuje żeby mieć forme cały sezon... ale conajwyżej trafiają się kryzysy :P
Myślę, że pecha też można zaliczyć do czynników, które sprawiają, że drużyna nagle przegra, czy ledwie zremisuje spotkanie będąc "na gazie". Bo to sędzia coś nie teges, to słupek, poprzeczka, czy za dobry bramkarz po drugiej stronie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, co wyprawia R. Abramowicz jest chore. Nie dość, że zwolnił najlepszego trenera w historii klubu, to zastępuje go swoim "kolesiem" i za nic ma zdanie piłkarzy. Drogba odchodzi, Carwalho też, nawet Frankie Lampard się nad tym zastanawia. Już wolałem chelsea z długami, bez kasy i rosyjskiego oligarchy, tam przynajmniej szanowano ludzi. Ale zawsze z Chelsea, choćby w 2. lidze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 10:08, demrenfaris napisał:

To, co wyprawia R. Abramowicz jest chore. Nie dość, że zwolnił najlepszego trenera w historii
klubu, to zastępuje go swoim "kolesiem" i za nic ma zdanie piłkarzy.

Z tego co wiem, Jose odszedł za porozumieniem stron

>Drogba odchodzi, Carwalho

Dnia 22.09.2007 o 10:08, demrenfaris napisał:

też, nawet Frankie Lampard się nad tym zastanawia.

Frankie nie odejdzie. O to się nie martw.
No dobra... prawda jest taka, że ja tego do wiadomości bym nie przyjęła... ;//

Dnia 22.09.2007 o 10:08, demrenfaris napisał:

Ale zawsze z Chelsea, choćby w 2. lidze!

Nie ma to jak wierność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 10:12, mała16 napisał:

> To, co wyprawia R. Abramowicz jest chore. Nie dość, że zwolnił najlepszego trenera w historii

> klubu, to zastępuje go swoim "kolesiem" i za nic ma zdanie piłkarzy.
Z tego co wiem, Jose odszedł za porozumieniem stron

Oficjalnie. Ale po co płacą mu 25mln E odszkodowania? :/

Dnia 22.09.2007 o 10:12, mała16 napisał:

No dobra... prawda jest taka, że ja tego do wiadomości bym nie przyjęła... ;//

Cóż... Wierzyć trzeba w ich lojalność - może się opamiętają...

Dnia 22.09.2007 o 10:12, mała16 napisał:

Nie ma to jak wierność :)

Jeszcze nic żem nie pokazał :) Ale będę z Chelsea na wieki :) To tylko słowa, muszą się zamienić w czyny... I tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 10:28, demrenfaris napisał:

> > To, co wyprawia R. Abramowicz jest chore. Nie dość, że zwolnił najlepszego trenera
w historii
>
> > klubu, to zastępuje go swoim "kolesiem" i za nic ma zdanie piłkarzy.
> Z tego co wiem, Jose odszedł za porozumieniem stron
Oficjalnie. Ale po co płacą mu 25mln E odszkodowania? :/


Dokładnie - ponoć była wielka awantura w nocy kiedy Jose ogłosił rezygnację z Abramowiczem i ten go zwolnił.

Dnia 22.09.2007 o 10:28, demrenfaris napisał:

> No dobra... prawda jest taka, że ja tego do wiadomości bym nie przyjęła... ;//
Cóż... Wierzyć trzeba w ich lojalność - może się opamiętają...


To tylko świadczy o tym jak Jose na nich wpłynął. Osobiście uważam,że sytuacja która wynikneła wyszła z tego,że już nie miał pomysłu na prowadzenie gry a kiedy przy nim wyszły na wielkie wody nazwiska lamparda, drogby czy terry`ego i zaczęli mieć coś do powiedzenia to od razu popadali w konflikt z trenerem ( vide Terry, który się z nim pokłócił ponoć co miało przelać czarę goryczy) Jose chyba nie mógł pogodzić się z tym,że już go tak wszyscy nie ubóstwiają i, że to nie on jest największą gwiazdą zespołu. Szczerze mówiąc uważam, że brak mu klasy takiej jak Wengera czy Sir Alexa Fergusona.

Dnia 22.09.2007 o 10:28, demrenfaris napisał:

> Nie ma to jak wierność :)

Dnia 22.09.2007 o 10:28, demrenfaris napisał:

Jeszcze nic żem nie pokazał :) Ale będę z Chelsea na wieki :) To tylko słowa, muszą się zamienić
w czyny... I tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 10:12, mała16 napisał:

Frankie nie odejdzie. O to się nie martw.
No dobra... prawda jest taka, że ja tego do wiadomości bym nie przyjęła... ;//

No właśnie. Tym bardziej że Frank już w wakacje zastanawiał się nad odejściem z Chelsea. Miał przecież ofertę z Barcy. Ta sytuacja może go jeszcze do tego naklonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że Abramowicz zrobił błą zwalniając go, teraz klub może spaść na samo dno
Oto moja wersja:
1)Romek przykręca kurek z kasą i nie będzie już spektakularnych transferów (już coś o tym mówi)
2)Z klubu odchodzą najlepsi piłkarze (Drogba, Lampard, Terry) w zimowym okienku transferowym
3)W klubie panuje chaos
4)Chelsea zajmuje miejsce w środku tabeli i nie kfalifikuje się do żadnych pucharów
5) Romek wycofuje się z Chelsea
6)W następnych sezonach klub walczy o utrzymanie w lidze

To oczywiście najczarniejszy z możliwych scenariuszy ale taki przebieg zdarzen jest prawdobodobny

P.S Legia przegrała, więc już od niedzieli Wisła traci do niej tylko jeden punkt!
P.S 2 Jakieś grypsko mnie dopadło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować