Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Wczoraj nie miałem okazji podsumować meczu,więc teraz nadrabiam zaległości.
Wczoraj po raz kolejny,tak samo jak w meczach ze Słowacją,Rosją i wyjazdowym z Azerbejdżanem widzieliśmy metamorfozę naszej reprezentacji w drugiej połowie. Chciałbym jednak,żebyśmy w końcu zagrali równy mecz,chociaż lepiej może grać tak jak wczoraj,niż zagrać równo,ale słabo. Najtrafniejszym określeniem do wczorajszego spotkania wydają się być słowa Szpakowskiego,że wraz z prądem wróciła energia do gry naszych piłkarzy.Mam nadzieję,że 17 listopada będziemy mogli już świętować awans ;)
Zdecydowałem się również na ocenę gry poszczególnych naszych piłkarzy.

Boruc 3/5- trudno go ocenić,bo za dużo pracy nie miał,ale mimo to dał się pokonać (choć przy golu nie zawinił). Na pewno musi popracować nad grą nogami.
Żewłakow 2/5-słabiutko! Według mnie nadaje się on tylko na stopera,bo gdy wczoraj grał na boku obrony to grał fatalnie.Zupełnie się nie włączał do ofensywy i popełniał błędy w defensywie.
Jop 3/5-niepewny i nerwowy w pierwszej połowie,a w drugiej nie miał dużo pracy,więc dałem mu "trójkę" czyli średnią oceną,bo zdecydowanie grywał lepiej.
Bąk 3.5/5-powrócił do reprezentacji po kontuzji i powrócił udanie,bo grał dosyć pewnie,choć oczywiście (jak cała linia obrony) zawinił przy straconej bramce,to miał też sporo udanych interwencji.
Bronowicki 3.5/5- w pierwszej połowie słabiutko, za to w drugiej pokazał na co go stać. Udzielał się w ofensywie,próbował strzelać z dystansu i wspomagał stoperów w defensywie,czyli w sumie udany występ.
Łobodziński 4/5-no w końcu widzieliśmy tego zawodnika,który wiosną błyszczał i w Zagłebiu i w reprezentacji. Pięknie wkręcał w ziemię obrońców Kazachstanu i był jednym z naszych motorów napędowych w drugiej połowie i w pierwszej grał nie najgorzej.
Dudka 2.5/5-oj słabo. Zostawiał sporo miejsca Kazachom w pierwszej połowie i stąd nasze problemy. Ponadto miał sporo niecelnych podań. Mógł podwyższyć sobie notę bramką,ale nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji.
Lewandowski 3/5-podobnie jak Dudka pozwalał Kazachom zdecydowanie na zbyt wiele w środku pola. Za to w drugiej połowie pociągnął trochę w ofensywie i miał kilka ładnych podań do przodu,dlatego ocena wyższa niż u poprzednika.
Krzynówek 4.5/5-co tu dużo mówić: lider zespołu. W pierwszej połowie już grał dobrze,a w drugiej wręcz olśniewająco. Bez niego nie było,by tego zwycięstwa. na Jacka zawsze można liczyć. Brawo! Może,był ciut za egoistyczny w paru sytuacjach.
Smolarek 5/5-ech,w sumie to za fatalne pierwsze 45 minut na "piątkę" nie zasłużył,ale za to co robił z obrońcami rywala w drugiej połowie,za to,że ciągnąl naszą grę do przodu i przede wszystkim za klasycznego hat-tricka w 10 minut,jednak "piątkę" dostał ;)
Saganowski 3/5- w sumie w pierwszej połowie grał lepiej od Ebiego,był aktywny,miał sytuacje bramkowe,ale brakowało mu szczęścia. Trochę się zdziwiłem,że został zmieniony.
Wasilewski 3.5/5-miał w tym meczu nie grać,ale zagrał i chwała mu za to. Zmienił Żewłakowa i wreszczie rozruszał nasze boki. Razem z Łobodzińskim stwarzali spore zagrożenie. Czasami brakowało mu tylko sił,by wracać do defensywy.
Żurawski 3.5/5- wreszczie Maciek coś zagrał! Był aktywny,pokazywał się to z lewej to z prawej i uporządkował naszą grę.Brawo! Oby,więcej takich meczów w jego wykonaniu.
Kosowski 3/5- "Kosa" po 16 miesiącach powrócił do repry. Miał trochę mało czasu,aby się pokazać,ale dałem mu "trójkę" na zachętę,ale też za ambicję i nieustępliwość,bo pamiętam jak walczył z trzema Kazachami o piłkę przy lini bocznej. Oby z Węgrami dostał więcej szans do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:10, MisticGohan_MODED napisał:

Łobodziński to się nie popisał ;/ Widać ,że Błaszczykowski niezastąpiony jest na tej pozycji
;/


Do końca sie z tym nie zgadzam Łobodziński wcale źle nie grał. Wielokrotnie mijał przeciwników i wrzucał w pole karne. Moim zdaniem był jednym z wyróżniających sie zawodników oczywiście na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 09:12, Łeber napisał:

Z Torunia :) Ale nie wiem co się u mnie dzieje w tym sezonie, mówię, jak było kiedyś.

Aaa, Toruń ma 2,5 razy więcej mieszkańców niż moja mieścina Zamość, i nie mów że na stadionie 3 ligowym 2 tysiaki to mało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny mecz. W I połowie 14 naszych strzałów, 2... Kazachstanu :/ I tak było 0:1. Później trochę ciemno się zrobiło, a kibice skandowali: "Kaczyński, gdzie są stadiony?" :P Jednak wszystko zakończyło się dobrze. Jeszcze wygrać z Belgią i będzie git. Zawodnik meczu? Krzynówek. Biegał, walczył, strzelał. No wszystko. Smolarek też ładnie. Żuraw nareszczcie coś grał. Zastrzeżenia mam do środka pola, szczególnie Dudki. Jednak liczą się 3 pkt! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy trzy punkty! Bardzo cenne zwycięstwo.


Według mnie, Polska w pierwszej połowie zagrała po prostu beznadziejnie. Nasz styl gry pozostawia wiele do życzenia, ale jednak teraz najważniejsze są 3 pkt.


Pochwały należą się na pewno Ebiemu który w drugiej połowie rozbił obronę Kazachów. W pierwszej jakoś gra mu się nie układała, ale na szczęście druga połowa wystarczyła by zapewnił nam zwycięstwo. Nieźle wypadł występ Jackowi Krzynówkowi i Łobodzińskiemu. Myślałem że Wojtek nie będzie w stanie zastąpić dziś Kuby, no ale jakoś to mu się udało. Co prawda brakowało Błaszczykowskiego, ale Łobodziński zagrał całkiem, całkiem.


Brawo dla Leo za dobre zmiany gdyż pojawienie się na boisku Żurawskiego ożywiło naszą grę. Więc panowie, już tylko krok od Euro! Wygramy z Belgią i dla formalności wyjedziemy na mecz z Serbią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 00:21, Rafal G napisał:

Do tego meczu obaj mieli po cztery bramki;) Ale to oczywiście nie jest najważniejsze kto ile
strzelił. Nie chcę też niczego odbierać Krzynówkowi. Jacek chyba najbardziej z całego zespołu
angażuje się w grę i gdyby nie on, być może Ebi nie miałby okazji strzelić aż tylu bramek.
Tak czy inaczej ewentualny sukces reprezentacji będzie zbudowany głownie na ciężkiej pracy
tych dwóch zawodników. I przede wszystkim o to mi chodziło;)

I bardzo dobrze, bo ja również widzę bardzo duże zasługi tych dwóch piłkarzy. Nie wiem tylko czy to dobrze, że nie dał pograć wczoraj Gargule. Ale to nie ja jestem trenerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest mało...w sumie nie wiem :) Zamość na pewno tylu mieszkańców co Toruń nie ma tak więc... :) Ale doszedłem do wniosku, że mało jak na 3 ligę to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graliśmy słabo, ale wygraliśmy. I to się liczy. Wolę 3 pkt po takiej grze niż piękną grę i remis albo porażkę. Ale prawda jest taka, że mamy może 3 piłkarzy ofensywnych, którzy umieją grać w piłkę i jak któryś z nich jest w świetnej formie to wygrywamy. Jeśli to się nie zmieni to w Austrii i Szwajcarii będzie tak jak w Korei i Japonii albo w Niemczech...

A co do atmosfery na meczu to było super. Zdjęcia, filmiki i nagrania umieściłem we wiadomym miejscu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:55, mikal15 napisał:

Graliśmy słabo, ale wygraliśmy. I to się liczy. Wolę 3 pkt po takiej grze niż piękną grę i
remis albo porażkę. Ale prawda jest taka, że mamy może 3 piłkarzy ofensywnych, którzy umieją
grać w piłkę i jak któryś z nich jest w świetnej formie to wygrywamy. Jeśli to się nie zmieni
to w Austrii i Szwajcarii będzie tak jak w Korei i Japonii albo w Niemczech...

Tak tylko,że w tym przypadku już sam historyczny awans będzie sukcesem ;) Co do tych 3 piłkarzy, to niewiem czy mamy na myśli tych samych,ale wg. mnie tylko Błaszczykowski,Krzynówek i Smolarek prezentują już naprawdę porządny europejski poziom. Ale taki Lewandowski (choć wczoraj słabiej zagrał) też już miewa genialne mecze, Wasilewski też rośnie na jednego z liderów drużyny. Nie jest tak źle z tą naszą piłką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale to był sabotaż ! Ktoś podmienił polskich piłkarzy gdy zgasło światło xD Z początku myślałem że TVP ma jakąś awarię, ale potem pojawił się napis że mecz został przerwany xD Ale brawa dla naszych (w szczególności dla Ebiego) za to jak zagrali te 9 minut. Powinni byli grać od początku.
PS. Mikal15 ---> bardzo ciemno było ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 13:01, kolektor napisał:

PS. Mikal15 ---> bardzo ciemno było ? xD

Na jednym z plików mp3 z mojej relacji słychać "O kur.. światło zgasło". Bo rzeczywiście to było tak nagle, po prostu jakbyś wyłączył lampkę w domu. Najpierw zaczęły się rozgrzewać dwa jupitery po prawej stronie patrząc od mojego miejsca, potem jednak przestały, a następnie od razu zaświeciły się dwa lewe. Dosyć dziwnie to wyglądało. Bez jupiterów ciemno było oj ciemno, bo zachmurzenie ogromne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i graliśmy słabo, ale jak dążyli do zdobycia gola to zagrali bardzo dobrze - czyli ok. 15 minut dobrej gry.
Ale tak jak piszesz najważniejsze są punkty a nie w jakim stylu zagrało się mecz. Kiedyś rozgrywaliśmy bardzo dobre mecze ale je przegrywaliśmy. Nic nam to wtedy nie dało, że ładnie graliśmy. A teraz proszę bardzo możemy awansować po raz pierwszy do ME!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze że byłem pijany .... na trzeźwo bym nie zdzierżył :) W pewnym momencie zastanawialiśmy się co jest w piwie że nagle telewizor zgasł ... do tego śmialiśmy się z Kazachów i śpiewaliśmy słynna piosenkę Borata do 20 minuty meczu a potem miny nam zrzedły :)
Dobranoc idę wreszcie spać (8h do domu wracałem sam nie wiem jak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 13:30, pretorianie napisał:

Ale tak jak piszesz najważniejsze są punkty a nie w jakim stylu zagrało się mecz. Kiedyś rozgrywaliśmy
bardzo dobre mecze ale je przegrywaliśmy. Nic nam to wtedy nie dało, że ładnie graliśmy. A
teraz proszę bardzo możemy awansować po raz pierwszy do ME!

Dokładnie. Za kilka lat nikt nie będzie już pamiętał że wygraliśmy po słabej grze. Wtedy wszyscy będą mówić że był hat-trick Ebiego w 9 minut i że zgasły światła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z twoimi ocenami ogólnie się zgadzam jedynie co do następujących piłkarzy mam zastrzeżenia:

Dnia 14.10.2007 o 09:29, mati285 napisał:

Jop 3/5-niepewny i nerwowy w pierwszej połowie,a w drugiej nie miał dużo pracy,więc
dałem mu "trójkę" czyli średnią oceną,bo zdecydowanie grywał lepiej.

Ja bym mu dał 2, za pierwszą połowę 1,5, a w drugiej praktycznie nie miał nic do roboty.

Dnia 14.10.2007 o 09:29, mati285 napisał:

Saganowski 3/5- w sumie w pierwszej połowie grał lepiej od Ebiego,był aktywny,miał sytuacje
bramkowe,ale brakowało mu szczęścia. Trochę się zdziwiłem,że został zmieniony.

Moim zdaniem też 2. Jak zwykle aktywny, jednak po raz kolejny nic nie potrafił wykorzystać, po prostu nie nadaje się do Reprezentacji.

Ogólnie nasi zagrali dobre 10 minut, tak to grali bardzo słabo i gdyby nie dobra forma Smolarka, Krzynówka, Łobodzińskiego i Żurawia, to dzisiaj wszyscy bylibyśmy w podłych humorach. Oby to się zmieniło w następnych meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 09:29, mati285 napisał:

Krzynówek 4.5/5-co tu dużo mówić: lider zespołu. W pierwszej połowie już grał dobrze,a
w drugiej wręcz olśniewająco. Bez niego nie było,by tego zwycięstwa. na Jacka zawsze można
liczyć. Brawo! Może,był ciut za egoistyczny w paru sytuacjach.
Smolarek 5/5-ech,w sumie to za fatalne pierwsze 45 minut na "piątkę" nie zasłużył,ale
za to co robił z obrońcami rywala w drugiej połowie,za to,że ciągnąl naszą grę do przodu i
przede wszystkim za klasycznego hat-tricka w 10 minut,jednak "piątkę" dostał ;)


Uważam,że oceny powinny być na odwrót :) To Krzynówek zasługuje na 5 a Ebi na 4,5. Co z tego,że hat-trick w 10 minut? Przecież gra się cały mecz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować