Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2006 o 19:56, Bambusek napisał:

Za to w Sarragosie popsi dali kibice - przez ich rasistowskei zachowanie Eto''o chciał opuścic
boisko. Dopiero trener i koledzy go przekonali, żeby został. Może należało by Sarragossę wykopać
z ligi tak 2-3 szczeble nizej, bo jak widać kary finansowe g... daja - już 600 euro klub płacić
musiał, dokładnie z tego samego powodu.


Kary finansowe nie pomagają, w sczególności dla takich klubów i w takich kwotach - śmiechu warte.

Ja podzielam zdanie Leszka Orłowskiego z "Piłki Nożnej" które wczoraj wyraził.
Szkoda może że Eto nie zszedł w konsekwencji z boiska, bo za nim poszedłby i Ronaldinho i Puyol i pewnie cała reszta, a wtedy tak łatwo by nie było zatuszować sprawy. A tak zanjąc życie jakaś kara finansowa ze dwa mecze bez kibiców i na tym sie skończy. A za misiąc znowu to samo będzie, może na innym stadionie ale będzie.

Idiotów ze stadionów trzeba wykopać na zbity pysk. Dlaczego w Angli nie ma takiego problemu??!!
Tam sie nie pieprzą z matołami, w jakieś kary finansowe dla klubów czy puste trybuny. Wyłapuje sie prowodyrów takich zachowań i do pierdla a dodatkowo 10000 funciaków kary i zakaz dożywotni. Nie ma gadki, odwołań itp.
Radykalnie ale skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Anglii mieli Margaret Tacher i ona zrobiła porządek. W Hiszpanii nikogo takiego nie ma, dodatkowo majaproblemy wewnętrzne typu ETA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakiś rozsądny głos, który w 100% popieram. Bez radykalnych posunięc nie am mowy o spokoju na stadionach piłkarskich. Skoro kibice posuwają się do radykalnych środków (rasizm, bójki itp.) to dlaczego nie stosowac równie radykalnych środków w stosunku do nich?? Podstawa to możliwie najwyższe kary zarówno dla klubu jak i dla takiego "kibica". Gdyby np. w Polsce za wszczęcie bójki na stadionie groziła kara np. 15 000 zł i dożywotni zakaz wstępu na wszystkie, zaznaczam wszystkie, boiska w Europie to myślę, że jeden z drugim na pewno by się zastanowił 10 razy zanim zrobił by coś głupiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to byłoby super, ale powiedz czy w Polsce jest to w ogóle realny bo chyba nie. Poza tym taki pseudo kibic jak nie wejdzie bramką to wejdzie przez ogrodzenie czy nie wiem... :/ Mieszkamy w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:08, Vaxinar napisał:

Wiesz to byłoby super, ale powiedz czy w Polsce jest to w ogóle realny bo chyba nie. Poza tym
taki pseudo kibic jak nie wejdzie bramką to wejdzie przez ogrodzenie czy nie wiem... :/ Mieszkamy
w Polsce...


No właśnie ... strasznie to smutne iż na większosc spraw, które należałoby załatwic istnieje jedna odpowiedź - Przecież to Polska :(
Zreszta odpowiedź na to poznamy już niedługo na stadionie Korony Kielce. Trybuny blisko płyty boiska, podobno ma nie być bramek jestem ciekaw jak to będzie. Korona pokazała już w rundzie jesiennej, że potrafi zdecydowanie przeciwstawić się agresji na trybunach więc może i mają szansę powodzenia tego projektu. A jeżeli im wyjdzie to być może będzie to przykład dla innych klubów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kielce powiadasz.....
Najgorsze jest też to, że tacy pseudokibice to łarzą na te meczy, żeby sobie pobić kogoś, a na sporcie się w ogóle nie znają. :/ Czytałem gdzieś jakiś artykuł, może na tym forum, ale wątpie. Drużyna wracała z meczu i siedzi sobie w pociągu kibic na siedzeniu (prawdziwy kibic) i dobija do niego 2 dresików i jeden mówi:
- Ustąp mi miejsca
- Co, a to dlaczego ?
- Bo my się za was bijemy...
Facet oniemiał, ale odpowiedział, że "nikt wam nie karze". Dokończenia tego chyba łatwo się domyślić.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:08, Vaxinar napisał:

Wiesz to byłoby super, ale powiedz czy w Polsce jest to w ogóle realny bo chyba nie. Poza tym
taki pseudo kibic jak nie wejdzie bramką to wejdzie przez ogrodzenie czy nie wiem... :/ Mieszkamy
w Polsce...


Troszeczkę boli to co piszesz, ale niestety to jest prawda. Co więcej, mam wrażenie ,że ludzie którzy są w stanie coś z tym zrobić mają takie same zdanie. I to niezależnie kto rządzi w tym kraju: lewa, prawa czy środek.

Jest jeszcze jeden problem.
Prawo to my mamy - fakt że niktóre organy tłumaczą się że oni nie mogą bo im cośtam zabrania.
W Anglii taki delikwent wie że jak coś zbroii to go dopadną i nie będzie gadki, zawiasów itp. A u nas??
Kary wyglądają tak w kolejności.
1- Niska szkodliwość czynu społecznego - odstąpienie od postępowania.
2- Mandat do 200 pln.
3- Kolegium do 1000 pln.
4- Prokurator i zawiasy (rok na trzy lata) albo czyn społeczny oraz zakaz stadionowy na góra 3 mecze. Do tego kilka odwołań od wyroku.
5-Dożywotni zakaz stadionowy zamieniony na zakaz do konca rundy + kary finansowe i prokurator.

A jak już kogoś "zabiją" to im sie dopiero do dupska dobierają.
A i tak bardzo często nie można/ nie potrafią/ nie chcą ściągać/ egzekwować kar.
Smutne ale prawdziwe.

P.S. Chyba że gdzieś w w międzyczasie dostanie policjant, to jest chryja na maksa - ale to jest wyjątek bo są równi i równiejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie aby zrobiło się bezpiecznie na stadionach polskich trzeba stworzyć cały system bzpieczeństwa na który pomysł oczywiście mam ale co z tego skoro po pierwsze nikt mnie nie będzie słuchał a po drugie skąd na to kaskę wytrzasnąć? Jak dla mnie po pierwsze i najważniejesze to monitoring na każdym stadionie. Po druie każdy kto chce wejść na stadion musi mieć kartę kibica i nie chodzi o kartę jakiegoś konkretnego klubu tylko taką ogólnopolską kartę kibica na której zakodowane by były dane osobowe. Do tego scentralizowana baza danych (każdy kto wyrabia sobie taką kartę trafia do bazy). Bilety sprzedawane tylko na podst. karty kibica i na konkretne miejsce (nie ma sytuacji, że każdy siada gdzie chce). W razie jakiejś awantury rzut oka na monitoring, sprawdzamy miejsce na którym siedzi prowodyr, od razu wiadomo kto tam siedzi i gdzie go szukać. Do tego jak juz wcześniej wspomniałem jak najwyższe kary pieniężne (rzędu kilkunastu tysięcy złotych), dożywotnie zakazy stadionowe, do kar więzienia włącznie.

Tylko, że to się tak łatwo mówi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 13:03, Da Ghost napisał:

Tylko, że to się tak łatwo mówi :))


Dokładnie. To samo mówiłem w tym wątku wiele tygodni temu. Jest to możliwe, ale ludziom się po prostu nie chce. A przeciez nie trzeba byłoby na to aż tak wielkich pieniędzy. Na pewno nie aż takich jakie wydaje się co roku na remonty stadionów po burdach. Częśc środków można by pokryć ze sprzedaży tych kart kibica. Nawet jakby każda kosztowała te 10zł to ile już kasy by było. Mogę się założyć, że wiele osób dotąd nie chodzących na mecze z chęcią by takie karty kupiło jesli na stadionach zagwarantować by bezpieczeństwo. Pomysł dobry, ale potrzeba chęci do jego zrealizowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 14:10, spider88 napisał:

Popatrzcie co się dzieje w Turcji ich reprezentacja dzięki kibicom nie będzie mogła grać u siebie w kraju, mam nadzieję że u nas do tego nie dojdzie.


Ale tak obiektywnie patrząc to Szwajcaria powinna mieć podobny zakaz, bo te zamieszki po meczu eliminacyjnym były w równej mierze ich zasługą. Ale wiecie, rozumiecie.. ten kto karał Turków jest Szwajcarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:46, Vaxinar napisał:

Kielce powiadasz.....
Najgorsze jest też to, że tacy pseudokibice to łarzą na te meczy, żeby sobie pobić kogoś, a
na sporcie się w ogóle nie znają. :/ Czytałem gdzieś jakiś artykuł, może na tym forum, ale
wątpie. Drużyna wracała z meczu i siedzi sobie w pociągu kibic na siedzeniu (prawdziwy kibic)

(...)

Bo niestety banda łysych napakowanych kretynów robi z siebie wielkich obrońców pozostałych kibiców (co sie sporadycznie zdarza chociażby na wyjazdach), co ma z kolei gwarantować im duże wpływy na stadionie. I tak niestety jest, i raczej mało prawdopodobne, zeby się zmieniło. Nawet w przypadku wprowadzenia jakiś ostrzejszych przepisów. Chuliganka ma zdecydowanie zbyt dużo do powiedzenia.

Co nie zmienia faktu, że w Polsce da się postawić mniejsze ogrodzenie bez krat i nie ma żadnych burd - chociażby na Wiśle od bodajże 2 lat przed dwoma sektorami jest jedynie drobne ogrodzenie o wysokości pół metra , a potencjalna kara za jego przeskoczenie skutecznie odstrasza ewentualnych śmiałków. Chociaż inna sprawa, że jest to sektor w większości zajmowany przez "pikników" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 14:12, HumanGhost napisał:

Ale wiecie, rozumiecie.. ten kto karał Turków
jest Szwajcarem.

Nic dodać nic ująć :-D . Pamiętasz zawieszenie Wisły ?? Później podobnie było z włoską drużyną im się upiekło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do sprawy bezpieczeństwa zapewne jeszcze wrócimy nie raz i nie dwa a puki co nasza kadra gra z amatorami Kaiserslautern. Zna ktoś może strone gdzie jest wynik podawany "na żywo" ??? na livescore akurat meczu Polaków nie podają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 15:29, Da Ghost napisał:

Do sprawy bezpieczeństwa zapewne jeszcze wrócimy nie raz i nie dwa a puki co nasza kadra gra
z amatorami Kaiserslautern. Zna ktoś może strone gdzie jest wynik podawany "na żywo" ??? na
livescore akurat meczu Polaków nie podają.

Jak na razie 2:1 dla Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 16:07, spider88 napisał:

Jest to wynik do przerwy bramki walneli Rasiak (...)


Już bym chyba wolał, żeby przegrali ten sparing...

Orientuje się ktoś może kiedy kadra ma zamiar ostatecznie skończyć z kręceniem reklamówek? Bo chyba Janas swego czasu coś mówił na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować