Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Nie ma czegoś takiego moja droga przy rzutach karnych jak przywilej korzyści, to czy by trafił czy nie trafił Ronaldo jest bez znaczenia, powtórka powinna być, bo takie są procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 14:38, Łeber napisał:

Nie ma czegoś takiego moja droga przy rzutach karnych jak przywilej korzyści, to czy
by trafił czy nie trafił Ronaldo jest bez znaczenia, powtórka powinna być, bo takie są
procedury.


Nie słyszałem o czymś takim ze powinna być powtórka ( i nawet mi to do głowy nie przyszło) ,po prostu podczas biegu do piłki zatrzymał sie na 0,5 sekundy i skrócił sobie drogę rozbiegową do piłki ,jego sprawa .A skoro nikt sie nie czepiał oprucz kibiców (bo nie wykorzystał) to po co tu powtórka ? ,chyba że źle coś zrozumiałem.
Ostatnio z barceloną facet chciał ośmieszyć Valdesa i strzelić perfekcyjnie w prawy róg nie dając mu szans ,efekt... słupek
Teraz znowu chciał chyba zeby cech sie ruszył pierwszy albo odrazu rzucił ,efekt.... krótszy dystans do piłki i słabo uderzona + niezbyt celnie.
Ehh jak przestanie kombinować to wkońcu strzeli karnego , no more comments.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 14:38, Łeber napisał:

Nie ma czegoś takiego moja droga przy rzutach karnych jak przywilej korzyści,

A ja czytałam gdzieś (w książce o przepisach, gdzieś sprzed 10 lat), że powtórka byłaby gdyby trafił. W tym momencie powtórka, pomimo iż był to błąd Ronaldo, byłaby tylko na jego korzyść. Natomiast, gdyby sytuacja była odwrotna i błąd popełniłby bramkarz to powtórka byłaby w sytuacji, gdyby obronił strzał. Może coś zmienili w tej kwestii? Nie wiem, mnie powtórka w tej sytuacji wydawała się bezsensowna. Po co dawać korzyść popełniającemu błąd? Ja tylko piszę jak czytałam, nie twierdzę, ze mam rację.

@@@Logan10

Chodzi ni mniej ni więcej o to iż strzelcowi nie wolno się zatrzymać przy rozbiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2008 o 14:27, mała16 napisał:

PS. Nie rozumiem też jednego - grają mistrz z wicemistrzem Anglii w najbardziej prestiżowych
europejskich rozgrywkach. Na boisku biega (wedle tego, co mówił komentator) 10 Anglików
(i to wcale nie słabych! Lampard, Terry...) a Anglii nie ma na EURO2008 oO

Właśnie może dlatego że biegało tylko 10 anglików z 22 możliwych. Po za tym w obu drużynach Anglicy dublowali się na tych samych pozycjach to jeszcze bardziej zawężą pole manewru.A mówiąc poważnie to nie wiem dlaczego nie ma Anglików na euro. Niewątpliwie jest to drużyna która ograła by kadrę Beenhackera jak by chciała jednak chyba trochę brakowało im szczęścia w eliminacjach a po za tym trafili na świetnie dysponowanych Chorwatów i Rosjan, którzy dzięki trenerowi wydaje mi się mogą zdziałać naprawdę wiele na EURO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:01, mała16 napisał:

Chodzi ni mniej ni więcej o to iż strzelcowi nie wolno się zatrzymać przy rozbiegu.


Aha ,fakt ze nie często widziałem zatrzymanie podczas rozbiegu ,ale np. na filmie GOL Harris podczas karnego zatrzymał się ,bramkarz rzucił sie w prawo a Harris strzelił w lewo.Wiem wiem ,to tylko film ,ale chyba nie pokazywaliby czegoś co nie jest zgodne z przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki że jeśli nie jest nam pisane zdziałać wiele na Euro to "świetnie dysponowani Chorwaci" ograją nas jak tylko zechcą.Do tego jeszcze mamy Niemców :D.Ostatnio kiedy kadra była teoretycznie słabsza było ledwo 1:0 w plecy, teraz myślę że może być remis ,zawsze byłby to 1 pkt. wyciągnięty z meczu z Niemcami.

PS.Fajnego avatara masz :) ,ostatnio chciałem takiego sobie ustawić ale zauważyłęm ze juz taki jest na gramie (twój :D) a nie lubie mieć tego samego ,juz sie raz wkurzyłem jak ktos mial takiego wiedźmina na avatarze jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anglii brakuje tego jednego trenera. Podczas gdy drużynę prowadził Sven Goran Eriksson jakoś im szło, a teraz co sezon to praktycznie zmiana. I nie mają dobrych bramkarzy. Już od dawna nie widziałem dobrego golkipera w drużynie synów Albionu. James? Robinson? Hm. Obronę mają naprawdę mocną, co było można zauważyć wczoraj. Ferdinand, kapitan Manchesteru oraz Terry, kapitan Chelsea. Cole i bodajże Neville jeszcze. Tyle że Terry rywalizuje z Ferdinandem o opaskę kapitana, więc to też może być powodem niezgrań. Pomoc też mocna. Lampard, Carrick (hm, nie powołany), Cole - tyle że Joe, Sean (nazwiska niestety nie pamiętam, ten z Chelsea.) oraz napastnicy. Mają tam przecież Rooney`a, Defoe`a, Owen`a jeszcze bodajże i wiele rozwijających się dobrych piłkarzy (Walcott, Ashton.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shaun Wright-Phillips ?

Prawda Anglia ma wielu dobrych zawodników ,ale to tak jak z Brazylią na mistrzostwach świata 06 ,mieli najlepszy skład od wielu wielu lat ale nic nie zrobili ,jedynie z grupy wyszli ,tak teraz z Anglią ,ale co sie dzieje ,tak jak mowisz trener ,tyle ze Brazylia miała dobrego trenera.

A tak zapytam, Adebayor z Arsenalu to jakiej jest narodowości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:05, Logan10 napisał:

Aha ,fakt ze nie często widziałem zatrzymanie podczas rozbiegu ,ale np. na filmie GOL
Harris podczas karnego zatrzymał się ,bramkarz rzucił sie w prawo a Harris strzelił w
lewo.Wiem wiem ,to tylko film ,ale chyba nie pokazywaliby czegoś co nie jest zgodne z
przepisami.

No, w filmie rzeczywiście tak było, a w realu już czegoś takiego nie można.
Wczorajszy finał mnie zawiódł. Głównym tego powodem jest przegrana mojej ukochanej Chelsea, a wygrana ManU. Uważam, że puchar LM należał się zdecydowanie dla The Blues. Grali nieźle(chociaż powinien nie zagrać J.Cole i Ballack, ten pierwszy tracił piłki, a drugi za dużo strzelał), ale nie mieli szczęścia i w niektórych momentach sędzia popełnieł błedy na niekorzyść Chelsea (przykład: faul na Schollsie z I połowy albo , też z I połowy, rzut wolny dla Chelsea po faulu na linii pola karnego). No i ta sytuacja w karnych. Szkoda, bo liczyłam, że Chelsea w końcu wygra LM, a tu d##a. No cóż, może za rok będzie lepiej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:14, Logan10 napisał:

Shaun Wright-Phillips ?

Prawda ; )

Dnia 22.05.2008 o 15:14, Logan10 napisał:

A tak zapytam, Adebayor z Arsenalu to jakiej jest narodowości ?

Narodowość, bodajże gra w reprezentacji Togo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:15, edsonpele napisał:

> Aha ,fakt ze nie często widziałem zatrzymanie podczas rozbiegu ,ale np. na filmie
GOL
> Harris podczas karnego zatrzymał się ,bramkarz rzucił sie w prawo a Harris strzelił
w
> lewo.Wiem wiem ,to tylko film ,ale chyba nie pokazywaliby czegoś co nie jest zgodne
z
> przepisami.
No, w filmie rzeczywiście tak było, a w realu już czegoś takiego nie można.
Wczorajszy finał mnie zawiódł. Głównym tego powodem jest przegrana mojej ukochanej Chelsea,
a wygrana ManU. Uważam, że puchar LM należał się zdecydowanie dla The Blues. Grali nieźle(chociaż
powinien nie zagrać J.Cole i Ballack, ten pierwszy tracił piłki, a drugi za dużo strzelał),
ale nie mieli szczęścia i w niektórych momentach sędzia popełnieł błedy na niekorzyść
Chelsea (przykład: faul na Schollsie z I połowy albo , też z I połowy, rzut wolny dla
Chelsea po faulu na linii pola karnego). No i ta sytuacja w karnych. Szkoda, bo liczyłam,
że Chelsea w końcu wygra LM, a tu d##a. No cóż, może za rok będzie lepiej. :D


No dokładnie ,nie raz tak jest ze drużyna która zasłuzyła na puchar nie dostaje go ,np. Barcelona:Arsenal 2006 ,Arsenal gral pięknie i miał wiele okazji ,świetna obrona i wogóle ,2 akcje z Larssonem na czele i jedziemy do domu bez pucharu.Mi najbardzie szkoda tych 2-ch sytuacji , 1 Drogba trafił w słupek a 2-a to ta poprzeczka ,chyba Lamparda ,ale nie pamiętam.
PS. "Szkoda, bo liczyłam, że Chelsea...." ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe...jak zobaczyłem, że Terry podchodzi do karnego to wiedziałem już, że The Blues żegnają się z pucharem, choć jeśli mam być szczery to wolałem, żeby to oni wygrali LM, z dwojga złego...
Co do tych, którzy mają wątpliwości do czerwonej kartki Drogby...kartka zasłużona, na pewno sędzia nie złamał przepisów, MÓGŁ ją dać, NIE MUSIAŁ, ALE MÓGŁ, więc dał...też bym dał. Didier najpierw był jednym z prowokatorów tej "sprzeczki" a później uderzył przeciwnika, takie uderzenie jest czymś w rodzaju oplucia, obrazy słownej - okazem braku szacunku i pogardy dla przeciwnika. Nawet sędziowie liniowi musieli interweniować, czerwień jak najbardziej zasłużona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:18, Arkads napisał:

> Shaun Wright-Phillips ?
Prawda ; )

> A tak zapytam, Adebayor z Arsenalu to jakiej jest narodowości ?
Narodowość, bodajże gra w reprezentacji Togo.


Aha ,jest dobry ,miło byłoby jakby on i np.Fabregas przeszli do Barcelony w letnich transferach.Ale najbardziej to przydałby się Eboue (tak to sie pisze?) i jeszcze paru dobrych obrońców , pewnie sa drodzey jak cholera ale to zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:19, Logan10 napisał:

No dokładnie ,nie raz tak jest ze drużyna która zasłuzyła na puchar nie dostaje go ,np.
Barcelona:Arsenal 2006 ,Arsenal gral pięknie i miał wiele okazji ,świetna obrona i wogóle
,2 akcje z Larssonem na czele i jedziemy do domu bez pucharu.Mi najbardzie szkoda tych
2-ch sytuacji , 1 Drogba trafił w słupek a 2-a to ta poprzeczka ,chyba Lamparda ,ale
nie pamiętam.

Arsenal grał pięknie, a dwie przypadkowe i chotyczne akcje Barcy wszystko zepsuły.

Dnia 22.05.2008 o 15:19, Logan10 napisał:

PS. "Szkoda, bo liczyłam, że Chelsea...." ? :D

Mój błąd. Zostałem tranzwestytą czy jakoś tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:19, LordJuve napisał:

Hehehe...jak zobaczyłem, że Terry podchodzi do karnego to wiedziałem już, że The Blues
żegnają się z pucharem, choć jeśli mam być szczery to wolałem, żeby to oni wygrali LM,
z dwojga złego...
Co do tych, którzy mają wątpliwości do czerwonej kartki Drogby...kartka zasłużona, na
pewno sędzia nie złamał przepisów, MÓGŁ ją dać, NIE MUSIAŁ, ALE MÓGŁ, więc dał...też
bym dał. Didier najpierw był jednym z prowokatorów tej "sprzeczki" a później uderzył
przeciwnika, takie uderzenie jest czymś w rodzaju oplucia, obrazy słownej - okazem braku
szacunku i pogardy dla przeciwnika. Nawet sędziowie liniowi musieli interweniować, czerwień
jak najbardziej zasłużona.

Ja byłem pewny ze Therry strzeli i był blisko.Natomiest Ronaldo to byl pewniek ,za bardzo lubi się popisuwać ,karnego trzeba wykonać pewnie ,precyzyjnie a przedewszystkim musi to byc silny strzał.Natomiast Anelka to nie miałem pojęcia czy strzeli ,nie znam tego pilkarza.Wiem ze cos tam grał w PSG we Francji ,potem troche na wyspach ale jakoś tak nie wiele o nim słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:21, edsonpele napisał:

> No dokładnie ,nie raz tak jest ze drużyna która zasłuzyła na puchar nie dostaje
go ,np.
> Barcelona:Arsenal 2006 ,Arsenal gral pięknie i miał wiele okazji ,świetna obrona
i wogóle
> ,2 akcje z Larssonem na czele i jedziemy do domu bez pucharu.Mi najbardzie szkoda
tych
> 2-ch sytuacji , 1 Drogba trafił w słupek a 2-a to ta poprzeczka ,chyba Lamparda
,ale
> nie pamiętam.
Arsenal grał pięknie, a dwie przypadkowe i chotyczne akcje Barcy wszystko zepsuły.
> PS. "Szkoda, bo liczyłam, że Chelsea...." ? :D
Mój błąd. Zostałem tranzwestytą czy jakoś tak :D


Dokładnie ,ale cały sezon grali świetnie.Teraz jednak Arsenal ma większe szanse podczas LM ,wkońc ruszy we wrześniu czy w pańdzierniku.Bo Barcelona musi zebrać skłąd i uporać sie z tym burdelem który mają u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować