Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 14:09, Vaxinar napisał:

> kibice np. Barcy źle życzą drużynie Realu i odwrotnie..

To dziwne, że Raul powiedział rok temu, iż życzy Barcie zwycięstwa w walce z Man United
w 1/2 LM bo jak się wyraził "to drużyna z Hiszpanii".


Z kibicami jest niestety różnie.. a Raul jest byłym kapitanem rep. hiszpańskiej i nawet wypadało mu tak powiedzieć ;) a jeśli nie był to najlepszy przyklad, to pamiętam że było tak z którymś z angielskich klubów w poprzednim sezonie lub 2 lata temu, a to może dlatego że angole ostatnio brylują w LM.. ale na pewno nie powiesz mi że to cię dziwi, że to może nie prawda, ze polacy traktują swoich jedynych zazwyczaj reprezentantów w PUEFA wyjątkowej niż inni.. że mieć drużyne w PUEFA dla nas to niecodzienna sprawa, dodam tylko inni traktują te rozgrywki jako puchar pocieszenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal przegrał kolejny mecz w Premier League, po tym spotkaniu ich strata do lidera wynosi 9 pkt i jestem pewny że "Kanonierzy" nie włączą się do walki o mistrzostwo ponieważ grają strasznie nierówno w tym sezonie. Liderem oczywiście pozostał Liverpool:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valladolid - Real 1:0
Beznadziejna gra, beznadziejny wynik. Tyle można powiedzieć. Real grał bez pomysłu, bez skrzydeł, napastnicy nie dostawali podań. Od półtora roku broniłem Heinze, ale teraz to już naprawdę przegina pałkę. W każdym meczu tracimy przez niego gola. Reszcie jak gdyby zupełnie nie chciało. Tylko Raul się starał, ale ten z kolei będąc sam na sam z bramkarzem musiał trafić prosto w niego. Przynajmniej Sneijder z Drenthe trochę ożywili grę. Javi Garcia to w ogóle żenada w każdym calu. Ja rozumiem, żeby dawać szanse wychowankom, ale bez przesady. Cannavaro nawet niezgorzej, ale za to zarobił potężnym uderzeniem Casillasa. Sergio już lepiej niż ostatnimy czasy, ale fakt faktem, bez skrzydłowego daleko nie zajedziemy. Moim marzeniem jest Jesus Navas (oczywiście bez skojarzeń), ale wątpie, żeby przeszedł. Ofensywa wyglądała fatalnie i co gorsza nie wynikało to ze słabej gry napastników, oni naprawdę się starali, tylko z beznadziejnej pomocy. Gutiemu akurat trafił się mecz beznadziejny. I tak to właśnie z nim jest, teraz widziałem go tylko jak dostał żółtą kartkę, a w następnym meczu będzie miał taką asystę, że pół świata będzie miało kisiel w majtach z wrażenia. Albo Schuster wyliczy statystycznie, w których meczach Guti gra źle albo dobrze, albo będzie go wpuszczał z ławki co by w razie czego nie zdążył niczego popsuć. A skoro Guti niemal nie grał, to naszym rozgrywającym był Javi Garcia. No to jak to się mogło skończyć?? Gago coś tam próbował, ale on akurat od rozgrywania nie jest. No i to tyle jeśli chodzi o próby obiektywizmu. Bo teraz subiektywnie zaznaczę 2 sprawy. Po pierwsze, jak można do ku*wy nędzy puszczać takie faule jak te zawodników Valladolid. Cannavaro leży na ziemi, jest niemiłosiernie skopany przez dwóch przeciwników- aut dla Valladolid. To już członek Ku-Klux-Klanu w dzielnicy czarnych jest lepiej traktowany. Guti masakrowany przy linii bocznej, rzut wolny dla Valladolid. Van der Vaart czyściutkim kopem w nogi sprowadzony do parteru, gramy dalej. Gago trafia najpierw w piłkę, a potem w nogi przeciwnika- faul i rzut wolny dla Valladolid. No to się po prostu mieści poza moimi granicami percepcji. A druga sprawa- no dlaczego ta je**na piłka nie chce wpaść. Sneijder nawala, bramkarz odbija, piłka spada znowu Sneijderowi na nogę, znowu napie*rza z woleja, bramkarz na chwiejnych nogach wybija przed siebie, dobiega Higuain, z całej siły nad bramką. Przy rzucie rożnym kryty jest tylko dalszy słupek, Cannavaro strzela głową i w które okienko musi polecieć piłka?? Tak, tam gdzie stoi obrońca. No i tak to się wszystko kumuluje- brak Ruuda, Robbena i Pepego, sędziowanie na naszą niekorzyść (i będę bronił tego zdania, w tym sezonie podarowano nam tylko rękę Metzeldera w meczu z Almerią, a goli niesłusznie nieuznanych mamy już więcej niż strzelonych), gra środkiem bez skrzydeł, słabsza forma Casillasa i rażąca, granicząca z obłędem nieskuteczność. Jak się nie poprawimy to z Barcą może być cieniutko. Chociaż akurat jak przyjdzie do meczów z lepszymi przeciwnikami, to IMO będzie dużo lepiej niż z beniaminkami i innymi trzecioligowcami. A co do ewentualnego zwolnienia Schustera, to nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony zawdzięczamy mu wyniki po 7:0, piękne zwycięstwa nad Barceloną, Valencią czy Villarealem, z drugiej strony chyba trochę za bardzo jedzie na tym, co zbudował jeszcze Capello. A jeśli miałbym wskazać ewentualnego następcę, to może wszystkich zdziwię ale chciałbym Didiera Deschampsa. Juande Ramos też może być (od razu było wiadomo, że do ligi angielskiej się nie nadaje). Tyle na razie. Przeżyliśmy 1:6 z Saragossą, przeżyjemy i to. Hala Madrid!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:53, BoloMaster napisał:

Arsenal przegrał kolejny mecz w Premier League, po tym spotkaniu ich strata do lidera
wynosi 9 pkt i jestem pewny że "Kanonierzy" nie włączą się do walki o mistrzostwo ponieważ
grają strasznie nierówno w tym sezonie. Liderem oczywiście pozostał Liverpool:)

Jak co liderem jest moja Chelsea:) Po zwycięskim meczu nad WBA 3 do 0 Chelsea znów wskoczyła na fotel lidera. Anelka w życiowej formie ponieważ tym razem 2 gole i w lidze ma już ich razem 12 i coś czuję że ma szanse być królem strzelców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a rok temu o tej porze niektórzy mi mówili, że się frustruję. Teraz widzę dokładnie to samo. Winni są:

Dnia 15.11.2008 o 22:43, Erton napisał:

To już członek Ku-Klux-Klanu w dzielnicy czarnych jest lepiej traktowany

Sędziowie.

Dnia 15.11.2008 o 22:43, Erton napisał:

A druga sprawa- no dlaczego ta je**na piłka nie chce wpaść.

Nieskuteczność, pech.

Dnia 15.11.2008 o 22:43, Erton napisał:

brak Ruuda, Robbena i Pepego

Kontuzje.

I tak to się kręci...

A co do samego meczu to nareszcie. Bo Real tak grając jak ostatnio nie zasługiwał na punkty. W końcu w pełni zasłużenie przegrał. Daleki jestem od hurraoptymizmu, bo ani Real nie będzie grał cały sezon tak tragicznie, ani Barcelona tak wspaniale, bo jest to po prostu niemożliwe..ale mam nadzieję, że uda się zbudować przewagę na tyle bezpieczną, że już do końca sezonu zostaniemy liderem.

P.S. Niech mi ktoś jeszcze powie, że w Hiszpanii nie ma dopingu. Byłem tydzień temu na meczu z Valladolid...rekordowo słaba frekwencja. A tak wielkiego hałasu jak tam momentami w życiu nie słyszałem na żadnym meczu, jeździłem i na Żyletę i na reprezentację. Jednak te kilkadziesiąt tysięcy robi swoje i osobiście na miejscu piłkarzy wolałbym właśnie usłyszeć przerażająco głośne brawa po każdym udanym zagraniu (nie tylko bramki, ale i wybicia piłki przez obrońców, ładna klepka) niż przyśpiewki obrażające przeciwnika. Po prostu inne style kibicowanie i jakoś bardziej mi się uśmiecha podziwianie swoich zawodników niż krzyczenie "Je.. PZPN" :) Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę trochę mojego zdania do dyskusji Paoro i Małej16 która toczyła się na poprzednich stronach. jak dla mnie przez niektórych przemawia zwykły żal, że teraz nie mówi się że Wisło to, Wisła tamto czy sramto...tylko pisze sie o Lechu, który gra w kratkę to trzeba przyznać(i pisze to ja ich kibic), ale jak gra na swoim najwyższym poziomie to Wisła w aktualnej formie nie ma z nami szans, co pokazał mecz na Reymonta. Po drugie jeżeli chodzi o puchary, to zawsze w Polsce wychwala sie klub, który dostanie się do fazy grupowej i jak juz wspomniałem kiedys byłą Wisła, teraz jest Lech, a za rok może być ta nieszczęsna Polonia, ale Warszawa.;)
Moim zdaniem też, Lech prezentuje najlepszy futbol w naszej ligowej piłce. A największa nasza bolączka jest wąska ławka i częste kontuzje(spowodowane tym pierwszym)
P.S.
Po meczy Wisły z Barca na Reymonta, prasa rozpływała sie nad tym zwycięstwem, a teraz wychodzi na to że jednak Barca nie miała wtedy formy,i jej sie nie chciało, bo to co ostatnio wyprawia w lidze jest mocne i przekonujące;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Lech rozbije warszawską Polonię na Bułgarskiej ponieważ wtedy Wisła utrzyma fotel lidera.

Wczoraj Bayern zremisował 2:2 z Borussią Mönchengladbach na ich stadionie. Wygrywaliśmy i w końcówce dwa gole nam wbili. Lahm grał naprawdę super i wypracował gola. Chłopak wrócił po kontuzji i od razu szalał. :) Super, mam nadzieję że za szybko nie odejdzie, a jak już to zrobi to do Man United bo z tego co czaruje naprawdę by tam pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erton
Tak to już widocznie musi być. Pozostaje nam olać LM i skoncentrować się na lidze. Może do zimowego okienka transferowego uda nam się zachować szanse na obronę tytułu. Ciekawe kogo kupią. Potrzebni co najmniej 4 piłkarze (nie licząc Garaya). Lewy obrońca(bylejaki i tak będzie lepszy do Heinzego, moje marzenie to Evra ale to nierealne), prawy obrońca (ławkowy ale zeby trzymał poziom), skrzydłowy (chciałbym Arshavina), napastnik(Benzema, Huntelaar...). Do tego Garay i wracamy do gry. Można też rozważyć dołączenie Bueno do 1ego składu

Nie dla:
Metzelder - do Wisły go
Salgado - sorry Michel QPR czekają
Saviola - żegnaj Królik
Heinze/Marcelo - chyba lepiej pożegnać się z Heinze
Javi Garcia - za drewniany

W jaki sport ostatnio grywa Gabriel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:54, Vaxinar napisał:

Mam nadzieję, że Lech rozbije warszawską Polonię na Bułgarskiej ponieważ wtedy Wisła
utrzyma fotel lidera.


Ja bym jednak wolał, żeby w derbach wielkopolski Amica zremisowała z Groclinem ;)
Bo mimo wszystko jakoś nadal nie wierzę, żeby była ekipa Drzymały walczyła się realnie w walce o mistrza.
Ale po takim początku raczej przesądzona jest wygrana gospodarzy.

Mam też nadzieję, że Cracovia jakimś cudem coś ugra dzisiaj w Zabrzu, bo jak im życzę wszystkiego najgorszego, tak ligi bez Derbów sobie nie chcę wyobrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście zdaje sobie sprawę że Calderon powie że mamy kompletny skład i wierzy w niego a Mijatovic powie że chcieliśmy tych wszystkich graczy ale nie złożyliśmy nawet oferty bo nie wypada komuś podkupować zawodników xD Ale w końcu ich kadencja się skończy i Real zdobędzie "dziesiątkę" !
Hala Madrid!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:54, Vaxinar napisał:

Wczoraj Bayern zremisował 2:2 z Borussią Mönchengladbach na ich stadionie. Wygrywaliśmy
i w końcówce dwa gole nam wbili.


Niestety, tym razem Bawarczycy stracili 2 gole w 3 minuty. Jakby Klinsmann popracował z nimi nad defensywą wszystko byłoby cudnie.
Podobał mi się też trick Ribery''ego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 22:57, mikal15 napisał:

P.S. Niech mi ktoś jeszcze powie, że w Hiszpanii nie ma dopingu. Byłem tydzień temu na
meczu z Valladolid...rekordowo słaba frekwencja. A tak wielkiego hałasu jak tam momentami
w życiu nie słyszałem na żadnym meczu, jeździłem i na Żyletę i na reprezentację. Jednak
te kilkadziesiąt tysięcy robi swoje i osobiście na miejscu piłkarzy wolałbym właśnie
usłyszeć przerażająco głośne brawa po każdym udanym zagraniu (nie tylko bramki, ale i
wybicia piłki przez obrońców, ładna klepka) niż przyśpiewki obrażające przeciwnika. Po
prostu inne style kibicowanie i jakoś bardziej mi się uśmiecha podziwianie swoich zawodników
niż krzyczenie "Je.. PZPN" :) Tyle.

Jak Barca wygrywa 6-0 to jest doping. Byłby nawet na Sparcie Wysokie Pola ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

calderon ma "talent" do robienia interesów. kupił robinho, który na początku nie grał dobrze, potrzebował czasu na adaptację. w momencie, gdy zaczął grac b. dobrze wyrzucił go z drużyny (tak to trzeba nazwać). teraz bardzo by się przydał. ciekaw jestem jak królewscy zagrają na wiosnę. drużyny trenowane przez schustera maja to do siebie, ze na wiosnę graja gorzej. pytanie, czy gorzej już być nie może? wierze, że nie. moim zdaniem trzeba się skupić na tych zawodnikach , którzy są w drużynie, by z nich wycisnąć maximum możliwości. na pewno trzeba dokupić napastnika, ale wiele wzmocnień nic nie da, bo zawodnicy będą potrzebowali czasu na aklimatyzacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 17:22, edeń napisał:

Niestety, tym razem Bawarczycy stracili 2 gole w 3 minuty. Jakby Klinsmann popracował
z nimi nad defensywą wszystko byłoby cudnie. Podobał mi się też trick Ribery''ego :)


Akurat w tym meczu jako tako z defensywą wszystko ok. To tzw. "głupio stracone gole"... Rozumiesz chyba co mam na myśli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 17:13, Smooqu napisał:

Saviola - żegnaj Królik

Hyhy marzenia, marzenia...oskubie was ze wszystkiego z czego może, jeśli nie dostanie w ewentualnym nowym klubie takiej samej pensji jak w Realu to zostanie do samego końca kontraktu byle tylko zarobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyła się 14 kolejka naszej ekstraklasy, w meczu Lecha już nic się nie zmieniło i utrzymał się wynik 2:0. Liczyłem po cichu na remis w tym spotkaniu, ale najważniejsze jest to, że Wisła objęła fotel lidera. Dobrze też że Lewandowski tym razem nic nie strzelił, bo Brożek odskoczył mu już na 4 bramki w klasyfikacji króla strzelców. No i Cracovia wreszcie odbiła się od dna, bo mi się już ich żal zaczynało robić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:44, BoloMaster napisał:

Górnik przegrał w Zabrzu z Cracovią 0:2
Kasperczak maił być wybawieniem tego klubu a z każdą kolejką Górnik jest coraz niżej
w ligowej tabeli


Z gówna bicza nie ukręcisz. Górnik nie ma drużyny po prostu, i choćby zatrudnili samego Fergusona czy Mourihno to nic tam nie zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie Lech wygrał przekonująco. W 5 i 6 minucie Rengifo pokazał swoje możliwości, ale byłbym bardziej szczęśliwy gdyby strzelił na 3:2 z Nancy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale rok temu niemal ta sama drużyna grała przyzwoicie więc obecna ostatnia pozycja w tabeli może szokować, tym bardziej że Kasperczak to szkoleniowiec o wyrobionej marce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować