Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2008 o 15:38, marcinshinoda napisał:

Jemu to już naprawdę sodówka do głowy odbija:P Myśli, że jest najlepszy. Owszem strzela
dużo bramek, ale większość z tych 40 w tamtym sezonie strzelił słabeuszom. W większych
meczach często zawodzi.


On we wszystkich meczach o naprawdę dużą stawkę zawodzi... Ostatnio nie pamiętam za dobrze, żeby strzelił jedynego gola w meczu, który dał zwycięstwo, czy to w klubie czy reprezentacji... A jego samouwielbienie mnie po prostu zabija - cwaniak z niego teraz bo ma kupe kasy i bije już w dekiel dokumentnie... Ehhh słów wręcz szkoda czasem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 16:14, Don Zorro napisał:

Piłka należy sie Torresowi - to on zrobił większy postęp( proporcjonalnie do swoich umiejętności), a nie
Portugalczyk.


A Złotą Piłkę przyznaje się za zrobienie postępu? Myślę, że wtedy średnia wieku zawodników wygrywających tą nagrodę byłaby ~14 lat.

Dnia 18.11.2008 o 16:14, Don Zorro napisał:

Zwycięzca nie ma prawa mówić, że jest się "trójką" najlepszych. Za
takie coś piłki nie powinien dostać, gwiazdorek jeden.


Ma prawo mówić co chce. ;) To, co mówi nie wpływa na to, jak gra na boisku.


Kto jak kto, ale Torres chyba nie zasługuje na Złotą Piłkę. Nie dość, że nie zaprezentował się jakoś cudownie na ME (królem strzelców był Villa, a graczem turnieju Xavi) to jeszcze w Anglii niczego nie zdobył. A grą wcale nie olśniewa, bo dożu sytuacji zwyczajnie marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie to on jest po kontuzji więc trzeba mu dać trochę czasu, żeby wrócił w odpowiedni rytm meczowy. Nie od razu będzie strzelać na zawołanie. A co do panny Krystyny, mówi co chce, ale to zwykłe cfffaniakowanie jest i koniec... Szanuję go za to, co już zdążył osiągnąć w piłce, ale ten szpan to lekka przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 21:02, Don Zorro napisał:

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=101991

Przegiął chłopaczek, wielu jest od niego lepszych. Wielu. Wystarczy spojrzeć na gwiazdy
Arsenalu czy takiego Messiego. Kiedyś za swoje zuchwalstwo dostanie... ehm... nauczkę.


Za 5 lat przejdzie do historii....mam nadzieję XD


Cristiano Ronaldo jest wg mnie jednym z najlepszych pod względem posiadanej techniki piłkarzy na świecie, i naprawdę trudno mu odmówić "jakiejś tam" wielkości. Problem polega jednak na tym, że skończony z niego narcyz. Do tego jeszcze dosyć chciwy - angilelskie media donosza, iż zażądał on do klubu kolejnej podwyżki (chce zwiększyć swą płacę o bodajże 50.000 funtów tygodniowo). Co jak co, ale gdybym był kibicem MU, to starałbym sie wygwizdac go w każdym meczu. Za gierki, które prowadził z Realem, oraz za bycie zdufanym w sobie draniem, bez grama lojalności wobec klubu.

EDIT:
link: http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/football/premier_league/manchester_united/article5142259.ece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

====> paweusz i wszyscy inni którym nie podoba się mój styl typowania.

Taki a nie inny sposób typowania preferuje od dawna (jeszcze stare forum CDP) i jakoś nikt się nie przywalał, tylko teraz widzę że się nie podoba co poniektórym.
W przeciwieństwie do wielu typujących staram się brać pod uwagę takie rzeczy jak kontuzje kluczowych zawodników. Zakładając hipotetycznie, że jutro w meczu taki Brożek np. zerwie mięsień a Murawski złamie nogę (nie życzę im tego), jak myślisz będzie mieć to znaczenie dla ogólnej gry i wyniku, odpowiednio Wisły i Lecha. Ja uważam że tak, dlatego w takich sytuacjach jak mecz kadry i puchary, zawsze ligę typuje po tych meczach. Zresztą staram się z reguły typować "za 5 dwunasta", co by mieć jak najwięcej informacji.

Co do liczenie to uwierz mi że wiem co to za kawałek chleba gdyż miałem okazję dostąpić tej wątpliwej przyjemności.
O Klimosa się nie martw, bo wydaje mi się że skubaniec opracował sobie (napisał) jakiś prościutki program który mu w tym wydatnie pomaga. Nawet Excel itp. jest może być bardzo pomocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze powiedziane :)

Invin

Oj, czepiasz się szczegółów. Torres z utalentowanego zawodnika Atletico stał się gwiazdą jednego z - powiedzmy szczerze - jednego z najlepszych klubów świata. O to chodziło mi z ta proporcjonalnością.

Ale dobra, nie przeciągam już tego tematu, bo pomyśli kto, że spamuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2008 o 18:49, Mudra napisał:

Cristiano Ronaldo jest wg mnie jednym z najlepszych pod względem posiadanej techniki
piłkarzy na świecie, i naprawdę trudno mu odmówić "jakiejś tam" wielkości. Problem polega
jednak na tym, że skończony z niego narcyz. Do tego jeszcze dosyć chciwy - angilelskie
media donosza, iż zażądał on do klubu kolejnej podwyżki (chce zwiększyć swą płacę o bodajże
50.000 funtów tygodniowo). Co jak co, ale gdybym był kibicem MU, to starałbym sie wygwizdac
go w każdym meczu. Za gierki, które prowadził z Realem, oraz za bycie zdufanym w sobie
draniem, bez grama lojalności wobec klubu.


Dlatego gościa kompletnie nie lubię. Ba, nie wiedziałem że to kiedywkolwiek napiszę -> Mój znienawidzony piłkarz gra w moim ukochanym zespole ;/ No cóż, czekam na oficjalne info o odejściu CR. I jeszcze nie rzoumiem kibiców ManU, tych z OT. Spodziewałem się wygwizdania. A tymaczem podczas meczu z Villareal, owacja :/ Żenada... Czekam na odejscie i mam nadzieję, ze za niedługo liderem zespołu zostanie Rooney. On ma do tego predyspozycje, jaja. Jednak trochę musi "dorosnąć" do tego.

...Brakuje mi Roya Keane''a... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenada to by była gdyby go wygwizdali. Charakter ma jaki ma, ale o wkładzie jaki miał w sukcesy Manchesteru w zeszłym sezonie nie można zapomnieć. To wielki piłkarz (mówię teraz o umiejętnościach), który mam nadzieję strzeli dla klubu z OT jeszcze wiele bramek, a wygwizdanie go nikomu by nie pomogło. Poza tym Ronaldo wypowiedział się już o całym zamieszaniu podczas okna transferowego, przeprosił kibiców i zapewnił, że jedyne o czym teraz myśli to odnoszenie sukcesów z Czerwonymi Diabłami.

Co do Złotej Piłki. Z tego co wiem przyznaje się ja za osiągnięcia sportowe, a nie za skromność. Mi także nie podoba się styl wypowiedzi Ronaldo, ale w zeszłym sezonie zdobył ze swoją drużyną mistrzostwo w najsilniejszej lidze świata i puchar Ligi Mistrzów. W obu rozgrywkach był najlepszym strzelcem. Czego jeszcze trzeba aby zasłużyć na tę nagrodę?

PS. - Pamiętam o EURO, ale nie tylko Ronaldo zawiódł, ale cała reprezentacja Portugalii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tego typu wypowiedziach nie mam wątpliwości - C. Ronaldo to nieślubne dziecko Mourinho ;-)
Ciekawe, czy Special One zdąży objąć kadrę Portugalii w momencie kiedy będzie jeszcze w niej grać Krystian. Ten drugi pewnie szybko by spokorniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się nam dziś zanosi na piłkarską środę :-)
Właśnie przejrzałem zestawienie par. Oprócz Albanii (chyba tylko) gra dziś cała Europa i najważniejsze zespoły z Ameryki Płd. Najciekawszym jednak chyba meczem (pomijając nasz) będzie spotkanie Niemcy - Anglia w Berlinie. Szkoda, że praktycznie pokrywa się z meczem Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszej kadrze wciąż narzeka się, że brakuje nam obrońcy na lewej stronie - Beenhakker kombinuje, szuka - a przecież w Wiśle jest ktoś taki. Piotrek Brożek to jeden z najlepszych zawodników w Polsce na tej pozycji i na pewno zasługuję choć na szansę zaprezentowania się w kadrze. Czy jest gorszy od Wawrzyniaka czy Wojtkowiaka ? Moim zdanie z pewnością nie - jeżeli już, to jest może i lepszy od nich. Typowy skrzydłowy obrońca - szybki, wspiera przednie linie w ataku, ale nie odpuszcza defensywy. Cieszy mnie, że Leo coraz w większej liczbie stawia na graczy z rodzimej ligi - oni grają i wielu z nich prezentuje dobry poziom, na pewno wystarczająco dobry na kadrę. W kadrze jeszcze chciałbym zobaczyć Dawida Nowaka - z pewnością wyróżniająca się postać, choć Paweł Brożek i Robert Lewandowski to dwójka napastników na najbliższą przyszłość (ale trzeci się przyda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko o grę chodzi. Ale znacznie o cos więcej. Sam Cantona jechał po Ronaldo po tych wypowiedziach związanych z Realem M. Ostatnio czytałem, że CR chce zarabiać bodajże 190tys. tyg.. Wtedy na pewno zostanie w ManU na jakis czas. No proszę was... jeszcze mamy mu robić łaskę i kasą zatrzymywać. CR jest żałosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z pewnym Bułgarem,który tak bardzo chciał zmienić klub,że odmówił gry w jego barwach,co wcale nie przeszkadzało mu w pobieraniu tygodniowej pensji, a do tego wdawał się w kłótnie z kim tylko mógł,by już wszyscy mieli go dosyć i pozwolono mu opuścić klub (i całe szczęście dopiął swego) to Ronaldo jest wzorem profesjonalizmu,bo jednak cały czas gra dla ManU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Jak gazeta napisze ci że Ronaldo chce tygodniowo 20 milionów, małego tygrysa i loda na patyku to też uwierzysz?
Weź się nie wygłupiaj, też jestem fanem Manchesteru i ja w przeciwieństwie do ciebie wiem że wszystkie sukcesy Manchesteru przez ostatnie 2 lata to tylko i wyłącznie zasługa Ronaldo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Irlandia to b.dobry rywal dla nas. Będziemy mieli okazje sprawdzić się przed meczem z Irlandią Północną. Co do lewego obrońcy, to też jestem za P. Brożkiem, ale usłyszałem odpowiedzi, że jest on słaby. W Irlandii nie będzie McGeady''ego i Keana, więc mamy ułatwione zadanie. Stawiam na 1-1.

Br0nisław:
Jaki to piłkarz na avatarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 17:02, Br0nisław napisał:

A Jak gazeta napisze ci że Ronaldo chce tygodniowo 20 milionów, małego tygrysa i loda
na patyku to też uwierzysz?


Oczywiście, że nie. Ale CR mi takie coś potwierdził latem, gadając o Realu M. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby znowu go ciągnęło do Madrytu, gdyby Real wyłożył więcej kasy niż daje mu ManU.

Dnia 19.11.2008 o 17:02, Br0nisław napisał:

Weź się nie wygłupiaj, też jestem fanem Manchesteru i ja w przeciwieństwie do ciebie
wiem że wszystkie sukcesy Manchesteru przez ostatnie 2 lata to tylko i wyłącznie zasługa
Ronaldo.


Dokładnie. W zasadzie to szkoda ze nie mamy 11 Ronaldów... wtedy mecze z najważniejszymi i najgroźniejszymi rywalami przegrywalibyśmy ile się da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy mecz z Irlandią mają rozpocząć w składzie : Fabiański - Wasilewski, Bosacki, Dudka, Wawrzyniak - Błaszczykowski, M. Lewandowski, Garguła, Krzynówek, Boguski - Paweł Brożek.
Znów skład eksperymentalny, ale tu akurat przeciw eksperymentom nic nie mam. No bo w końcu gdzie trener ma wypróbowywać nowych zawodników i nowe ustawienia jak nie w meczach towarzyskich.
Oby tylko tego nie robił znów w meczach o stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej połowie 0:1 dla Polaków. Nieźle, choć mieliśmy trochę szczęścia i przy zdobyciu bramki i przy niewykorzystanych sytuacjach Irlandczyków. Mnie osobiście cieszą 2 rzeczy.
Pierwsza, to że kapitanem jest Mariusz Lewandowski, którego uważam za klasycznego przywódcę potrafiącego nie tylko walczyć ale i dyrygować kolegami na boisku i jest IMHO znacznie lepszym kandydatem niż Żewłakow (nie wspominając o Żurawskim).
Druga, to że Leo wreszcie zaczyna wykorzystywać Bartosza Bosackiego. Bardzo żałowałem, że po udanym występie na Mundialu, przez 2 lata nie korzystano z tego zawodnika w reprezentacji. IMHO był to duży błąd Leo, bo widziałem w tym zawodniku duży potencjał. Szkoda tym bardziej tych 2 lat, że Bosacki jest już zaawansowany wiekowo i nie wiadomo czy dotrwa do następnych Mistrzostw Świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ufff...pod koniec zrobił nam się prawdziwy horror. dlaczego sędzia doliczył 4 minuty, to pozostanie jego tajemnicą. dobrze, ze nasi nie olali meczu i wygrali dla tych tysięcy polaków "ze zmywaka". dzisiaj maja swój dzień. zagraliśmy dobry mecz. szkoda oczywiście straty drugiej bramki, ale zdarza się. b. dobry mecz wasilewskiego, dudki. garguła udowodnił, ze warto na niego stawiać. występ boguskiego pokazał, ze gra w klubie to nie to samo, ale trzeba jeszcze dać mu klika szans, żeby nabrał trochę doświadczenia. nie znajduję tylko uzasadnienia dla występu w pierwszej jedenastce Krzynówka. trudno mi uwierzyć, ze nie ma kogoś lepszego na to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować