Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2008 o 18:47, Bambusek napisał:

Pewnie się jutro albo nawet zaraz dowiemy, za co ta druga czerwona. Jeżeli powiedział
coś w nerwach sędziemu niecenzuralnego to zdaje się, że przepisy pozwalają za to od razu
wywalić z boiska.


Ręce opadają gdy tacy doświadczeni gracze jak Sobolewski i Baszczyński wylatują za frajerstwo. Można inaczej nazwać takie czerwone kartki? Moim zdaniem nie.
Wisła sama sobie winna. Pierwsza bramka po błędzie Marcelo i Pawełka, potem idiotyczne czerwone kartki. Gra bez pomysłu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 19:00, Bambusek napisał:

> No wiślaki.. tylko teraz nie pisać, że mecz przegrany znów po błędach Pawełka (jak
to
> było z Lechem) i że wszystko pozostałe to była tego konsekwencja..

No co ty? Teraz będą mówić, że sędzia z Warszawy, chciał pomóc Legii i Polonii i dlatego
te kartki.


Już mówią xD
"- Sędzia nie pozwalał nam dzisiaj grać w piłkę - powiedział zdenerwowany piłkarz Wisły Kraków, Matryk Małecki."

@walgierz
Zgadzam się że Wisła sama sobie winna i serialnie nawet w 11, nie miała by prawa wygrać z taką grą jaką prezentowała, choć już nie pierwszy raz się zdarzyło ze farta mieli i w 90 minucie wygrywali, oliwa na szczęscie sprawiedliwa.. Śląsk był lepszy, a sędzia niestety dał tylko pretekst do wymówki za wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem po tym, co baszczyński zaprezentował w dzisiejszym meczu, to nie nadaje się na kapitana drużyny, zamiast uspokajać innych, tonować emocje sam rzuca inwektywami w sędziego. zachowanie idiotyczne, niegodne kapitana. być może dzięki temu wisła straciła szanse na jakikolwiek punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 19:51, Foo Fighter napisał:

Robi sie przyjemnie, Warszawa na czele;p
Słyszałem, że jeszcze przed zimą maja byc rozegrane 2 pierwsze kolejki z wiosennej części.

Prawda to? I dlaczego?


Prawda. A powód - pewnie z powodu PE i PP byłyby za duży młyn na wiosnę, więc chcą coś rozegrać teraz, dopóki jeszcze podgrzewane murawy dają sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 20:07, BoloMaster napisał:

tak, w tym roku zostaną rozegrane 2 kolejki rewanżowe, ale dlaczego to nie wiem"P


a czasem liga nie wystartowała od 3 kolejki? Bo przecież było jakieś zamieszanie na początku sezonu, start ligi opóźniony. Dokładnie nie pamiętam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 19:05, walgierz napisał:

Ręce opadają gdy tacy doświadczeni gracze jak Sobolewski i Baszczyński wylatują za frajerstwo.
Można inaczej nazwać takie czerwone kartki? Moim zdaniem nie.
Wisła sama sobie winna. Pierwsza bramka po błędzie Marcelo i Pawełka, potem idiotyczne
czerwone kartki. Gra bez pomysłu i tyle.


Po oglądnięciu Ligi+ Extra nie mogę się z Tobą zgodzić. ;) Jak spojrzałem na powtórkach, co gwizdał dzisiaj pan Szulc (jeśli przekręciłem to przepraszam) to trudno mi się dziwić piłkarzom Wisły. Wiem, że nie powinny ich ponosić emocje, ale na dobrą sprawę Sobolewski nie powinien otrzymać żadnej z pokazanych mu kartek. Pierwszym razem nie faulował, a wg Tomasza Smokowskiego sędzia tłumaczył po meczu, że pierwsza kartka dla Sobolewskiego była właśnie za przewinienie, a nie dyskusje. Drugim razem dostał za popukanie się w głowę po decyzji arbitra. Ile takich incydentów jest pomijanych przez sędziów? Myślę, że ponad połowa. A na miejscu Baszczyńskiego chyba też bym nie wytrzymał - ucieka im przewaga w lidze, a sędzia robi wszystko, żeby Wiślakom utrudnić zadanie.

Tyle się mówiło o grze Lecha w lidze, a tymczasem Kolejorz wskoczył na 2. miejsce i tylko punkt traci do Warszawiaków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:01, marcinshinoda napisał:

a czasem liga nie wystartowała od 3 kolejki? Bo przecież było jakieś zamieszanie na początku
sezonu, start ligi opóźniony. Dokładnie nie pamiętam:P

Wystartowała, ale te dwie kolejki zostały już nadrobione. Teraz będziemy grać jeszcze dwie wiosenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie da się ukryć Messi jest motorem napędowym Barcelony. Barca zaczyna uzależniać się od Argentyńczyka jak MU od Ronaldo, bo gdy Cristiano ma słabszy dzień to "Diabły" nie zachwycają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że dzisiejszy wynik to raczej efekt gorszej dyspozycji Xaviego (pewnie po meczu reprezentacji). Przez niego w praktycznie każdej akcji przechodzi piłka, a dzisiaj brakowało mu tego błysku i polotu, tych kilku podań, które rozstrzygnęłyby mecz. No i w połączeniu z brakiem Messiego i Iniesty nie miał kto wypracowywać sytuacji.

I za tydzień zaczyna się maraton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bayern Monachium - Energie Cottbus 4:1

Pierwsi wyszli na prowadzenie goście, jednak najpierw Ribery z wolnego, potem obrońca, potem Klose i Toni i mamy ładny wynik. Jesteśmy już na trzecim miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera słynnego już ze wsi i tyle samo punktów co drugi w tabeli Bayer Leverkusen.
Dobrze się sprawują Ci, na których zawsze liczymy - Ribery, Lahm. Nieźle van Bommel, ale i tak zrobiłbym kapitanem Lahma, albo Schweinsteigera.
Martwi mnie, że nie mamy stałego strzelca, lisa jak Toni rok temu. Mógłby nim być Toni, albo Klose, ale teraz to strzela każdy. Może z drugiej strony to lepsze, bo ktokolwiek nie byłby kontuzjowany, to jest komu strzelać, a rok temu mieliśmy problemy jak Toni zachorował.
Pojutrze w Monachium gramy ze Steauą. Ten mecz absolutnie musimy wzgrać! Dobrze byłoby aby Fiorentina wygrała z Lyonem (a grają we Florencji) bo wtedy mamy awans pewny.
Ostatni mecz gramy z Lyonem we Francji, różnie może być więc jutro trzeba sobie zapewnić zwycięstwo.

Ładna czołówka się nam robi w naszej rodzimej Ekstraklasie. Dawno nie było lidera ze stratą jednego punkta to zespołu z... drugiego, trzeciego i czwartego miejsca. Z jednej strony dobrze, bo są emocje, z drugiej Wisła na 4. Tak być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki wpływ miał brak Messiego na to, że Bojan nie potrafi z powodu braku ogrania trafić do siatki z dwóch metrów albo piłka po strzale Eto''o ląduje na poprzeczce zamiast umożliwić Kameruńczykowi zdobycie bramki kolejki. Czyli co, gdyby to wpadła nam jakaś farciarska bramka to Messi już by nie był taki ważny? Śmieszne.

Niewątpliwie dzisiejszy mecz do złudzenia przypominał spotkanie z Racingiem z początku tego sezonu (hmm, dziwne...Messi grał w tamtym meczu) lub też dużo meczów z poprzednich rozgrywek. Czyli miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, murarka przeciwnika i kompletny brak skuteczności oraz zanikanie pomysłów na grę podczas zbliżania się do pola karnego rywala. Widzę, że już niektórzy zapomnieli, że tak jeszcze niedawno wyglądała smutna rzeczywistość...ktoś wierzył, że Barca wygra wszystkie mecze do końca sezonu? :D Było oczywiste, że w końcu się potkniemy, a czemu nie z Getafe, które nam wybitnie nie leży (polecam historię spotkań)...

Tragedii nie ma co robić, szkoda straconych punktów, bo to jednak mecz na CN, ale dobrze że poza Realem potknęła się cała czołówka. W serię meczów między zespołami z czuba tabeli wchodzimy z trzypunktową przewagę i mam nadzieję, że uda się ją co najmniej utrzymać w meczach z Villarrealem, Sevillą, Valencią oraz Realem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 19:51, Foo Fighter napisał:

Robi sie przyjemnie, Warszawa na czele;p
Słyszałem, że jeszcze przed zimą maja byc rozegrane 2 pierwsze kolejki z wiosennej części.

Prawda to? I dlaczego?


Te dwie kolejki są rozgrywane awansem jeszcze jesienią, bo takie są ponąć wytyczne FIFA, by wszystkie ligi kończyły się w czerwcu, by były terminy na gre reprezentacji, za sezon też tak bedzie, a liga bedzie sie kończyła nawet w maju bo jest mundial w RPA 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 23:45, mikal15 napisał:

Nie wiem jaki wpływ miał brak Messiego na to, że Bojan nie potrafi z powodu braku ogrania
trafić do siatki z dwóch metrów albo piłka po strzale Eto''o ląduje na poprzeczce zamiast
umożliwić Kameruńczykowi zdobycie bramki kolejki.

gdyby był messi, każdy z nich miałby pewnie co najmniej jeszcze dwie, trzy takie okazje...
przeczytaj dobrze, co napisałeś. piłka ma umożliwiać et''oo zdobycie bramki kolejki? coś tu na bakier z językiem polskim widzę.

Dnia 23.11.2008 o 23:45, mikal15 napisał:

Widzę, że już niektórzy zapomnieli, że tak jeszcze niedawno wyglądała smutna
rzeczywistość...

dla kogo smutna, dla tego smutna...dla mnie akurat wesoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muraś przedłużył kontrakt z Kolejorzem do 30 czerwca 2012 roku! Koniec spekulacji odnośnie kończącego się kontraktu i ewentualnej zmiany barw pomocnika reprezentacji Polski. Tak to wygląda w profesjonalnym klubie ;) a nie zawodnicy uciekają z klubu, wykorzystują jakies prawa Webstera (Kokoszka), nie chcą przedłużyć umowy (Rasiak z Groclinem), bo nie mają zaufania do klubu, że ten ich nie puści do lepszego klubu..

Więc wiadomo, że Murawski zostaje do lata, a potem zobaczy się czy będzie grał w ewentualne el. LM, inaczej nie sądzę by klub zatrzymywał go wbrew jego woli, jeśli ten będzie chciał przejść do jakiegoś zagranicznego klubu, najważniejsze jest to czy w tym czasie znajdzie się ktoś kto zastąpi go w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 08:24, Paoro napisał:

Muraś przedłużył kontrakt z Kolejorzem do 30 czerwca 2012 roku! Koniec spekulacji odnośnie
kończącego się kontraktu i ewentualnej zmiany barw pomocnika reprezentacji Polski.

Nieraz się zdarza, że kluby przedłużają umowy z zawodnikami, których chcą sprzedać. Zawsze potem można sobie podbić cenę ze względu na to, że kontrakt by jeszcze trochę potrwał.

Dnia 25.11.2008 o 08:24, Paoro napisał:

to wygląda w profesjonalnym klubie ;) a nie zawodnicy uciekają z klubu, wykorzystują
jakies prawa Webstera (Kokoszka)

Niezbyt wiem, co ma jedno z drugim wspólnego. Jeżeli w Lechu znalazł by się zawodnik, który by chciał odejść na podstawie prawa Webstera to też by odszedł, bez względu na to, co by powiedział klub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 10:00, Hoplita napisał:

Nieraz się zdarza, że kluby przedłużają umowy z zawodnikami, których chcą sprzedać.
Zawsze potem można sobie podbić cenę ze względu na to, że kontrakt by jeszcze trochę
potrwał.


Mimo wszystko to o niczym nie świadczy , jedynie o dojrzałości ludzi którzy są w tym klubie . Popatrz na Legię ( przynajmniej dwóch zawodników ) , podobnie w Wiśle , gdzie rozmawia się z zawodnikami do końca ( lub ich zwodzi ) a później podpisują transfery z pół rocznym wyprzedzeniem i klub nic z tego nie ma .

Dnia 25.11.2008 o 10:00, Hoplita napisał:

Niezbyt wiem, co ma jedno z drugim wspólnego. Jeżeli w Lechu znalazł by się zawodnik,
który by chciał odejść na podstawie prawa Webstera to też by odszedł, bez względu na
to, co by powiedział klub.


Jeśli się nie mylę to chyba tylko Reiss spełnia warunki aby odejść w ten sposób .Nie oszukujmy się jednak , on tak nie odejdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 10:10, spider88 napisał:

Jeśli się nie mylę to chyba tylko Reiss spełnia warunki aby odejść w ten sposób .Nie
oszukujmy się jednak , on tak nie odejdzie .

Pewnie nie on jeden, tak samo jak przynajmniej połowa zawodników w Legii, czy Wiśle. Chodziło mi po prostu o to, że jeżeli któryś z piłkarzy chciałby odejść na tej zasadzie i miał do tego prawo, to klub w takiej sytuacji nie miał by nic do gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować