Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2008 o 14:21, choper napisał:

"Juruś" już miał w okresie 2000-02 swoją szansę, jak ją wykorzystał wszyscy wiemy. Ciekawi
mnie ile jeszcze tak będą eksperymentować aż trafią na odpowiedniego trenera... A Polska
w między czasie ośmiesza się na arenie między narodowej nie wychodząc nawet z grupy.


Ale przynajmniej awansują do dużych imprez: 3 z 4 w ostatnich kilku latach. Częśc z nas pamięta doskonale lata dziewięcdziesiąte, kiedy o takich wynikach można było co najwyżej pomarzyc. Pamiętam bardzo dobrze jak z kolegami w podstawówce twierdzilismy, ze prędzej Polska zorganizuje jakąś imprezę, niż do niej wywalczy awans. Tak więc z tym ośmieszaniem to bym nie przesadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Złotej Piłce dla Ronaldo? Wg mnie byli lepsi kandydaci bo może i pokazał coś tam, ale to tylko w jakimś okresie sezonu. A tu się ocenia całokształt, a po nieudanym euro i tego typu rzeczach wg mnie nie zasłużył na ten tytuł. Przyznam, że go nie lubię, przede wszystkim za jego zachowanie. Zarówno w meczu jak i ogólnie. Co do meczu, symulant z niego okropny, po każdej stracie piłki upada na ziemie i faulu się domaga...
To już Messi bardziej zasłużył na nagrodę. Do niego akurat nie ma o co się przyczepić. W przeciwieństwie do C7 on nie leży na murawie w wyżej wymienionej sytuacji tylko wstaje i walczy dalej.
Podsumowując może nie to, że Ronaldo jest za słaby na ten tytuł, a to że po prostu w tym roku było wiele lepiej grających graczy np Xavi. I na euro i w Barcelonie grał na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - to nagroda za grę. A tu Ronaldo był najlepszy. O reszcie żal mówić....

Oglądałem właśnie "Sport" TVP1 - cytat "Ronaldo w tym roku dojrzał(...). Nie wymaga to chyba komentarza xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 20:14, Don Zorro napisał:

Oglądałem właśnie "Sport" TVP1 - cytat "Ronaldo w tym roku dojrzał(...). Nie wymaga
to chyba komentarza xD

No do tego to mu akurat daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klaas-Jan Huntelaar oficjalnie w Realu.
Nigdy za nim nie optowałem ale też nigdy nie był specjalnym przeciwnikiem jego transferu. Moim faworytem był Crespo, ale na Huntelaara też nie będę narzekał. Przynajmniej jest jakaś osłoda wobec ostatnich porażek Realu i przewidywanego składu na najtrudniejsze mecze sezonu. Hunter na pewno ma ciąg na bramkę, wie jak się ustawić, ma mocny strzał z dystansu: no po prostu drugi van Nistelrooy. Statystyki ma oszałamiającego odpowiednio 33 gole w 34 meczach 2 sezony temu i 31 goli w 33 meczach w ostatnim sezonie. Ronaldo też tak zaczynał karierę w PSV (no może nie zaczynał, tam jego kariera rozkwitła). Poza tym to zawodnik jakiego potrzebujemy. Nie potrzebujemy kreatora gry, dryblera czy coś w tym stylu, potrzebujemy typa, który będzie stał przy bramce i dobijał z 10 metrów odbite piłki. A do tego Huntelaar jest niejako stworzony. A jak trzaśnie jakąś przewrotkę to przyjdzie wspominać i Hugo Sancheza i jego cieszynki :) A dla wszystkich, którzy uważają, że Real powtarza błąd Barcelony i kupuje za dużo Holendrów: na kim oparta była oparta prawdopodobnie najlepsza klubowa drużyna wszech czasów (tylko Real z lat 50-tych i 60-tych mógł się z nimi równać)?? Hala Madrid!!

P.S. Fajny był komentarz na stronie o Realu. News o kontuzjach Pepego, Sneijdera i Torresa, inni są kontuzjowani już od dawna, ogólnie będziemy grać wychowankami i Metzelderem. I komentarz "to jest kur*a patologia!!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 20:14, Don Zorro napisał:

Oglądałem właśnie "Sport" TVP1 - cytat "Ronaldo w tym roku dojrzał(...). Nie wymaga
to chyba komentarza xD



Cytując jeden z serwisów z internetowych: "pod tym żelem już mu coraz bardziej przygrzewa". Mam wrażenie, że zamiast dojrzewać on coraz bardziej dziecinnieje ;D

Mimo wszystko jako fan Czerwonych Diabłów cieszę się z okazji indywidualnego wyróżnienia dla jednego z zawodników. Co nie znaczy, że nie dostrzegam jego kretyńskich zachowań.

Tak BTW to Bobby Charlton uznał Ronaldo za najlepszego piłkarza jaki kiedykolwiek występował w Man Utd. Trochę na wyrost, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haahahahaa! Xavi ??? Stary, nie pleć bzdur. Za co ? Pierwszą część sezonu przespał, na EURO grał bdb jak cała repreza Hiszpani. Fakt teraz gra bardzo dobrze ale i tak nie jest czołową postacią swojego zespołu. Messi - to 50% wartości tego zespołu :P
Osiągnięcia Ronaldo:
- Mistrzostwo Angli
- Liga Mistrzów
- król strzelców tych rozgrywek
- złoty but
- 42 gole - lewa, prawa noga, wolne, karne (xD), piętka, brzuch, żel(głowa)

Osiągnął wszystko co mógł zdobyć w klubowej piłce.A jego przeciwnicy cały czas czepiają się 3 rzeczy: żelu, EURO, pychy.
EURO - kilka tygodni, Cris grał z kontuzją, zmęczony po WIELKIM sezonie, nie wybijał sie ale nie grał źle
Żel - co wam do tego jak wygląda? ja wolę kobiety i nie patrzę na jego buźkę
pycha - no cóż. nobody is perfect ;)

I dla jasności. Jestem fanem Realu i nie lubię Cristiano. Ale na Złotą Piłkę zasługuje. Po prostu. Messi, Torres, Xavi, Casillas - oni są wielcy ale w poprzednim sezonie Ronaldo ich przyćmił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko jedno erton. 1/2 składu kontuzjowana a Calderon kupuje... kontuzjowanego zawodnika xD. Na pewno przyda się nam jakiś obrońca. Garay, może Gallas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

Haahahahaa! Xavi ??? Stary, nie pleć bzdur. Za co ? Pierwszą część sezonu przespał, na
EURO grał bdb jak cała repreza Hiszpani. Fakt teraz gra bardzo dobrze ale i tak nie jest
czołową postacią swojego zespołu.

To prześledź jego grę od początku sezonu jeszcze raz i powoli ;] Nie jest czołową postacią? Jest jedną z tych, których brak to wielkie osłabienie. Zalicza się do Messiego i spółki. Gdybyśmy mówili o Henrym to tak, on gra słabo. Porównaj też pozycję Xaviego i Ronaldo na boisku.
>Messi - to 50% wartości tego zespołu :P
To Eto który strzela w tym sezonie gol za golem to drugi 50%? Bez przesady...

Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

Osiągnięcia Ronaldo:
- Mistrzostwo Angli

W lidze grał dobrze i za to można go pochwalić

Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

- Liga Mistrzów
- król strzelców tych rozgrywek

Nie mówiąc już, że ledwo w tych karnych pokonali Chelsea, a Ronaldo właśnie przestrzelił jedenastkę i gdyby nie to, że to samo zrobił Terry to ManU by mu podziękował za przegraną.

Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

- złoty but
- 42 gole - lewa, prawa noga, wolne, karne (xD), piętka, brzuch, żel(głowa)

No w ostatniej kolejce to nawet chyba i ręką próbował ;P

Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

Osiągnął wszystko co mógł zdobyć w klubowej piłce.A jego przeciwnicy cały czas czepiają
się 3 rzeczy: żelu, EURO, pychy.
EURO - kilka tygodni, Cris grał z kontuzją, zmęczony po WIELKIM sezonie, nie wybijał
sie ale nie grał źle

To po co w ogóle grał. Jak był zmęczony to w reprezentacji było wiele zmienników i to w formie.

Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

Żel - co wam do tego jak wygląda? ja wolę kobiety i nie patrzę na jego buźkę
pycha - no cóż. nobody is perfect ;)

I dla jasności. Jestem fanem Realu i nie lubię Cristiano.

Ja również.

Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

Ale na Złotą Piłkę zasługuje.

Nie grał idealnie, byli lepsi

Dnia 02.12.2008 o 21:30, Smooqu napisał:

Po prostu. Messi, Torres, Xavi, Casillas - oni są wielcy ale w poprzednim sezonie Ronaldo
ich przyćmił.

Wiesz ile było kandydatów do ZP? Wcale nie 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jasne że Xavi jest kluczową postacią Barcy. To jej mózg. Ale crackiem jest Messi. I to jest fenomen, ten zawodnik. Gdyby nie kontuzje Ronaldo miałby problem. A kontuzje wykluczyły Leo z walki o ZP.
2. Xavi poprzedni sezon miał nieudany. Grał dobrze ale nie na tyle żeby błyszczeć. Tak to już jest że ZP wygrywają piłkarze tych drużyn które są na topie - w zeszłym sezonie ManU było na szczycie. A ich crackiem jest Ronaldo.
3. Przesadziłem z tymi 50%. Ale wiesz dobrze że Messi to jest podstawowe ogniwo Barcy. Potrafi się urwać, przyśpieszyć, okiwać 2/3 zawodników i genialnie podać/strzelić. Skupia na sobie uwagę zawodników dzięki czemu inni mają więcej miejsca.
4. Karne to loteria ale to nie zmienia faktu że Cris zawiódł.
5. Wg mnie miał makijaż i bał się że mu się zmyje bo piłka była mokra :)
6. Spytaj Scolariego nie mnie.
7. Chyba wiadomo że liczyło się 5 graczy: CR, Messi, Torres, Xavi, Casillas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 21:07, wasamir napisał:

Tak BTW to Bobby Charlton uznał Ronaldo za najlepszego piłkarza jaki kiedykolwiek występował
w Man Utd. Trochę na wyrost, moim zdaniem.


Kiedyś George Best mówił, ze to ON jest "drugim Ryan''em Giggsem". Przyzwyczaiłem się do takich wypowiedzi ;) Zresztą zobacz co mówił Cantona o Crisu, w lecie, kiedy ten płakał za Madrytem... ;)

Co do "Złotej Piłki". Owszem, otrzymał ją mój najbardziej znienawidzony gracz, ale zasłużenie. Messi jeszcze nie, choć w tym sezonie jak na razie gra świetnie. Tamten sezon CRa był niemal doskonały, więc ta nominacja mnie nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach tam co człowiek to inna opinia ;D Ja tam jako fan Realu najbardziej ucieszył bym się ze ZP dla Casillasa no, ale cóż... Cris wygrał w sumie to rzeczywiście dużo osiągnął więc ujmijmy to tak: ja bym wybrał kogoś innego, ale to nie mnie tam do oceniania dali to trudno ;P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:08, choper napisał:

Ach tam co człowiek to inna opinia ;D Ja tam jako fan Realu najbardziej ucieszył bym
się ze ZP dla Casillasa no, ale cóż... Cris wygrał w sumie to rzeczywiście dużo osiągnął
więc ujmijmy to tak: ja bym wybrał kogoś innego, ale to nie mnie tam do oceniania dali
to trudno ;P
Pozdrawiam


Ja też bym ją dał Ikerowi. Ocalił nam tyłek tyle razy że by mi włosów na głowie (a mam ich dużo xD) nie starczyło na liczenie. Ale dominacja Ronaldo była całkowita. Szkoda że jego wielkość piłkarska jest połączona z taką pustką intelektualną :)
Też pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to jest najlepsze miejsce na przedstawianie filmików, ale ta bramka strzelona przez Andersona dla Vitorii Sterubal jest niesamowita :) Do tego padła w 90 minucie z Benficą w Lizbonie i tym samym goście wyrównali. Mecz z poniedziałku. http://sport.onet.pl/0,1248707,1873465,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:09, paweusz napisał:

Może to jest najlepsze miejsce na przedstawianie filmików, ale ta bramka strzelona przez
Andersona dla Vitorii Sterubal jest niesamowita :) Do tego padła w 90 minucie z Benficą
w Lizbonie i tym samym goście wyrównali. Mecz z poniedziałku. http://sport.onet.pl/0,1248707,1873465,wiadomosc.html


Jak dla mnie to zdecydowanie więcej w tym przypadku niż kunsztu technicznego. Chociaż oczywiście można tak powiedzieć o większości goli strzelonych z przewrotki ;)

Pod tym względem zawsze numer 1 będzie dla mnie gol Rivaldo z meczu z Valencią.
http://www.youtube.com/watch?v=zVC4Fi6QOW4&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:09, paweusz napisał:

Może to jest najlepsze miejsce na przedstawianie filmików, ale ta bramka strzelona przez
Andersona dla Vitorii Sterubal jest niesamowita :) Do tego padła w 90 minucie z Benficą
w Lizbonie i tym samym goście wyrównali. Mecz z poniedziałku. http://sport.onet.pl/0,1248707,1873465,wiadomosc.html

Heh, nie dość, że przelobował bramkarza to jeszcze przewrotką, a jak by tego było mało to jeszcze (chyba) angielkę tam zasadził ;D No w takim momencie takie bramki smakują niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 12:14, .Darnok napisał:

Jak dla mnie to zdecydowanie więcej w tym przypadku niż kunsztu technicznego. Chociaż
oczywiście można tak powiedzieć o większości goli strzelonych z przewrotki ;)

Ale się liczy efekt końcowy :) Poza tym należy uwzględnić fakty jakie towarzyszyły tej bramce, o których wspomniał choper. Szczęście, szczęściem ale zawodnik na długo zapamięta tego gola.

Dnia 03.12.2008 o 12:14, .Darnok napisał:

Pod tym względem zawsze numer 1 będzie dla mnie gol Rivaldo z meczu z Valencią.

Klasa sama w sobie - przy okazji przypomniałem sobie czasy "holenderskiej Barcelony" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 12:14, .Darnok napisał:

Pod tym względem zawsze numer 1 będzie dla mnie gol Rivaldo z meczu z Valencią.
http://www.youtube.com/watch?v=zVC4Fi6QOW4&feature=related


Oj tutaj się nie zgodzę absolutnie.
Dla mnie dwie najbardziej spektakularne to poniższe pozycje:)

http://www.youtube.com/watch?v=c4Mjf9UNcdE
http://www.youtube.com/watch?v=ZCy_rVBPKio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te są świetne, ale dla mnie i tak Rivaldo najlepszy. Strzelił w 90. minucie meczu decydującym o awansie Barcelony do LM. Wziął całą odpowiedzialność i tak zaryzykował. No ale ja jako wielki fan Rivaldo jestem bardzo subiektywny. ;) Przy okazji tylko dodam, że dwie inne jego bramki z tego meczu też fajne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować