Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2008 o 23:26, capral napisał:

Ostatnio spodobała mi się gra Ajaxu, grają bardzo efektownie (Luis Suarez), a także efektywnie(Darío
Cvitanich)


Efektowna gra to synonim całej Eredivisie. Chyba jedyna liga, gdzie wszystkie kluby grają 4-3-3 i nawet mecz drużyn z końca tabeli ogląda się z przyjemnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2008 o 02:01, caramondl napisał:

Efektowna gra to synonim całej Eredivisie. Chyba jedyna liga, gdzie wszystkie kluby grają
4-3-3 i nawet mecz drużyn z końca tabeli ogląda się z przyjemnością...

Może i efektowana, ale ostatnimi laty stała się bardzo słabą ligą. Wystraczy spojrzeć jakie baty dostawało PSV w Lidze Mistrzów, albo Feyenoord w Pucharze Uefa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 08:49, Mroczny Elf99 napisał:

Może i efektowana, ale ostatnimi laty stała się bardzo słabą ligą. Wystraczy spojrzeć
jakie baty dostawało PSV w Lidze Mistrzów, albo Feyenoord w Pucharze Uefa

Tak, tylko warto zwrócić uwagę na fakt,że w fazie grupowej PU było aż 5 zespołów z Holandii i tylko Feyenoord i Heerenven nie dały rady awansować,zaś Ajax,Twente i NEC grają dalej czyli z tą słabością bym nie przeszadzał. Choć niewątpliwie jest słabsza niż kilka lat temu (gdy PSV było o krok od finału LM),ale chodzi głównie o pogorszenie się poziomu najsilniejszej drużyny czyli właśnie PSV, która już tak nie dominuje w lidze jak jakiś czas temu,ale przez to liga jest bardziej wyrównana i pozornie słabsze zespoły (jak choćby Twente) zaczynają pojawiać się w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wchodziłem za wp..pl i patrze nagłówek Polak w "10" najbardziej obiecujących piłkarzy na świecie i wchodzę i czytam i tam pisze że ,,Robert Lewandowski znalazł się na 10. miejscu wśród najbardziej obiecujących piłkarzy, którzy dla dużych klubów mogą stanowić dobry interes.''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 08:49, Mroczny Elf99 napisał:

Może i efektowana, ale ostatnimi laty stała się bardzo słabą ligą. Wystraczy spojrzeć
jakie baty dostawało PSV w Lidze Mistrzów, albo Feyenoord w Pucharze Uefa


Chodziło mi o to, jaka ta liga jest wewnętrznie. Holenderskie kluby żyją z wychowywania zdolnej młodzieży i sprowadzania młodych, utalentowanych zawodników z całego świata. I dlatego nie ma co liczyć na jakieś wielkie sukcesy na europejskim podwórku. Za to popatrz, ile piłkarzy wychowanych w Holandii(niekoniecznie rodowici Holendrzy) gra dzisiaj w najlepszych klubach, jak silną mają reprezentację narodową. A ich państwo jest przecież dosyć małe.

PS - a w tych batach w LM, które dostał PSV utkwiło mi nazwisko Amrabat - młody skrzydłowy, który robił wszystkich z Liverpoolu jak chciał. A jeszcze rok temu grał w słabeuszu Eredivisie - Venlo. I to jest właśnie całe piękno Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak Eredivisie nie jest słabą ligą.Tak jak powiedziałeś wychowują tam młodych piłkarzy ,ale mają też gwiazdy takie jak Van der Sar albo też każdemu znany Ruud van Nistelrooy .A to że PSV przegrało to nie oznacza że jest słabe ponieważ Liverpool to silny klub i do tego zbudowany z samych gwiazd.
A wydaje mi się że angielskie kluby stawiają na doświadczonych piłkarzy np. Machester City.Chyba że się mylę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 13:31, Assax napisał:

A wydaje mi się że angielskie kluby stawiają na doświadczonych piłkarzy np. Machester City.Chyba że się mylę?.


Nie wszystkie. Taki Arsenal stawia na młodych, zdolnych inie bez powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 13:31, Assax napisał:

Wydaje mi się że jednak Eredivisie nie jest słabą ligą.Tak jak powiedziałeś wychowują
tam młodych piłkarzy ,ale mają też gwiazdy takie jak Van der Sar albo też każdemu znany
Ruud van Nistelrooy .A to że PSV przegrało to nie oznacza że jest słabe ponieważ Liverpool
to silny klub i do tego zbudowany z samych gwiazd.
A wydaje mi się że angielskie kluby stawiają na doświadczonych piłkarzy np. Machester
City.Chyba że się mylę?.


A gdzie w Eredivisie gra van der Sar czy van Nistelrooy??? Oni grają już od dawna za granicą i nie są gwiazdami holenderskiej ligi. I to są właśnie przykłady zawodników wychowanych i przygotowanych w tej lidze. Co do klubów, to w porównaniu do czołówki europejskiej, faktycznie są słabsze i raczej nigdy nie będą od nich lepsze, z powodów, które wymieniłem we wcześniejszym poście. Od czasu do czasu zawsze trafi się wysyp talentów w jednym czasie i wtedy przychodzą i sukcesy w Europie(Ajax w 1995 wygrał LM właśnie dzięki takiemu zdarzeniu). Ale skład niedługo po nich jest rozsprzedawany do lepszych(bogatszych) klubów(w lepszych ligach), gdzie zawodnicy rozwijają się dalej. I m.in. dzięki temu Oranje mają silną reprezentację. A na miejsce tych co odeszli przychodzą nowi i tak się to już kręci od "x" czasu...

Co do doświadczonych piłkarzy, to zależy jak kto rozumie to pojecie. Dla mnie np. dużo takich piłkarzy jest w lidze włoskiej, choć i tam ostatnio pojawił się trend na młode gwiazdy. Ogólnie, to zależy do konkretnego klubu, jakich zawodników sprowadza. Taki Arsenal np. ma bardzo dużo młodych graczy, którzy już teraz stanowią o sile tej drużyny. Zazwyczaj jednak jest tak, że obok starszych zawodników są również młodsi i jest to wymieszane mniej-więcej pół na pół. Czasami jest tez odwrotnie, czyli w drużynie przeważają dziadki, jak było to w AC Milan jakiś czas temu.

A o Manchester City się nie wypowiem, bo oni teraz chcą kupić tylu piłkarzy, że trudno ocenić, kto tam w końcu trafi i co z tego wyniknie. Na dzień dzisiejszy to(chyba) spadają do drugiej ligi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 13:31, Assax napisał:

A wydaje mi się że angielskie kluby stawiają na doświadczonych piłkarzy np. Machester
City.Chyba że się mylę?.


No tak... Kapitalny przykład podałeś.
Pomijając Arsenal warto wymienić i Manchester United. W tym klubie rodzą się gwiazdy, bo chyba nie zarzucisz SAF że sprowadza gwiazdy czy starych graczy. Liverpool? Może, nie obserwuje, ale z Chelsea jest wbrew pozorom podobnie jak z Man United i Arsenalem. Mourinho też poza Ballackiem i Szewą gwiazd nie sprowadzał, ale w tym klubie ci ludzie stali się gwiazdami. Starych pryków też nie sprowadzał.
Wydaje Ci się, że angielskie kluby stawiają na doświadczonych piłkarzy, podałeś jeden przykład angielskiego klubu, który nie kupował gwiazd całą swoją karierę, a teraz zaczął bo wykupił go szejk? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2008 o 14:55, caramondl napisał:

A gdzie w Eredivisie gra van der Sar czy van Nistelrooy???

Może źle sformułowałem wypowiedź chodziło mi w tym wypadku o Reprezentację Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,1248770,1888386,wiadomosc.html
Z natury jestem optymistą ale przy tym artykule obśmiałem się jak norka ;]

Dudka - pewny na środku obrony? - no może jeśli nie będzie akurat wiało, bo przecież z nóg zwala go lekka bryza.
Polczak i Jodłowiec - może i dobrzy jak na polską ligę, ale oglądałem kilka meczy z ich udziałem i sadzili regularnie po kilka buraków na występ. Melodia przyszłości jak dla mnie, w dodatku nic pewnego.
Kokoszka - to on w ogóle gra?
Wojtkowiak - niezłe występy w Lechu, w kadrze zawodzi.

Tyle odnośnie obrony, bo to nasza pięta achillesowa. Pojechał Onecik, pojechał z tym artykułem, a przecież do 1.IV daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:07, walgierz napisał:

Tyle odnośnie obrony, bo to nasza pięta achillesowa. Pojechał Onecik, pojechał z tym
artykułem, a przecież do 1.IV daleko.


Według tego co jest na końcu tego newsa to za artykuł cały odpowiada Gazeta Wyborcza, a nie onet.pl.

"Więcej w "Gazecie Wyborczej" "

Poza tym fragmenty tego artykułu pojawiły się już wcześniej na innych serwisach o piłce nożnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:15, Mistic napisał:

Według tego co jest na końcu tego newsa to za artykuł cały odpowiada Gazeta Wyborcza, a nie onet.pl.


Cóż, zatem za poprawę humoru dziękować wypada Gazecie Wyborczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:33, walgierz napisał:

> Według tego co jest na końcu tego newsa to za artykuł cały odpowiada Gazeta Wyborcza,
a nie onet.pl.

Cóż, zatem za poprawę humoru dziękować wypada Gazecie Wyborczej.


Trudno, żeby było inaczej. GW to naczelny obrońca Leo i nawet fakt zrezygnowania z Zurawskiego uzna za kapitalnie obmyślony plan i przebłysk jego geniuszu ;) Jednak pisanie o tym, że obrońca przedostatniej drużyny z ligi ma wkrótce stanowić filar naszej defensywny... no ale cóż, Zahorski i Pazdan to też przecież talenty nie z tej ziemi.

Co do Kokoszki, to jak go od jakiegoś czasu nie lubię i życzę mu jak najgorzej, to jednak muszę przytoczyć link do felietony, z którego wynika, że w Empoli gra, i to z całkiem dobrymi efektami.
http://rafalstec.blox.pl/2008/12/Kokoszka-polskiej-pilki-transfer-nadziei.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:43, .Darnok napisał:

Trudno, żeby było inaczej. GW to naczelny obrońca Leo i nawet fakt zrezygnowania z Zurawskiego uzna za kapitalnie obmyślony plan i przebłysk jego geniuszu ;)


To mi akurat nie przeszkadza. Żurawski dawno już nie imponował w reprezentacji. Do samego selekcjonera też nie mam ale, bo kontrkandydatami jak na chwilę obecną są młodzieniaszki pokroju Majewskiego i Engela. Ja już naprawdę wolę Leo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:53, walgierz napisał:

> Trudno, żeby było inaczej. GW to naczelny obrońca Leo i nawet fakt zrezygnowania
z Zurawskiego uzna za kapitalnie obmyślony plan i przebłysk jego geniuszu ;)

To mi akurat nie przeszkadza. Żurawski dawno już nie imponował w reprezentacji. Do samego
selekcjonera też nie mam ale, bo kontrkandydatami jak na chwilę obecną są młodzieniaszki
pokroju Majewskiego i Engela. Ja już naprawdę wolę Leo.

Co do Żurawskiego się zgodzę, ale myślę, że Engel też jest bardzo dobrym trenerem. Moim zdaniem eliminacje do mundialu w Korei były zdecydowanie lepsze niż te do Euro 2008, bo występów na imprezach nie ma co porównywać, choć w Korei strzeliliśmy 3 gole i zdobyliśmy 3 pkt:), a nie zapominajmy, że Trener Engel był najbliżej Ligi Mistrzów z polskich trenerów w ostatnim dziesięcioleciu. Nie mam nic do Leo, ale wydaję mi się, że jest kilku polskich fachowców na tym stanowisku. Po za tym nie zgodzę się, że kontrkandydatami są same młodzieniaszki, bo czemu nie dać by szansy trenerowi Smudzie, który jako ostatni z polskich szkoleniowców grał w Lidze Mistrzów i który nieźle poczyna sobie z poznańskim Lechem w Pucharze Uefa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:53, walgierz napisał:

(...) Do samego
selekcjonera też nie mam ale, bo kontrkandydatami jak na chwilę obecną są młodzieniaszki
pokroju Majewskiego i Engela. Ja już naprawdę wolę Leo.


Majewski powinien dożywotnio sprawować funkcję trenera Cracovii ;)
W porównaniu do większości "polskiej myśli szkoleniowej" Leo na pewno wypada lepiej, ale trudno znaleźć kogoś, kto w zestawieniu z takimi tuzami jak Engel czy Antoni P. prezentowałby się gorzej.
Szkoda tylko, że z drugiej strony, dla sporej liczby osób jest półbogiem. Piechniczek jest jaki jest, wygrywał dawno temu, w innej epoce, powinien siedzieć w spokoju w domu przy swoim słynnym kominku. Ale przynajmniej udało mu się wygrać co najmniej jeden mecz na wielkim turnieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh szybko Stliicowi odbiła sodÓwka do głowy i już po jednej rundzie chce odchodzić do Celticu. Uważam, że dobrze na tym nie wyjdzie, może do być dla niego za duży skok poziomowy. Przecież jeszcze pÓł roku temu kopał piłke na bagnowych boiskach w Bośni, a widać że w meczu z Deportivo i Feyenoordem był za pewny siebie i nie wszystko mu wychodziło. Stawiał na widowisko, a nie skuteczność. Jak myślicie czy jak odejdzie teraz skończy jak Matusiak? W derbach Glasgow nieźle go pokopią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować