Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2009 o 12:06, Vaxinar napisał:

A ja od jakiegoś czasu wolę naszą - chociaż marną - ekstraklasę.

Robi się coraz bardziej profesjonalna, to fakt. Ładniejsze stadiony, więcej ludzi na trybunach i większe pieniądze. Nawet obcokrajowcy są do znalezienia w starszych wersjach FMa, o co dawniej było trudno. Wszystko pięknie, tylko w przyszłym sezonie okażę się, czy poziom też jest wyższy, czy to wszystko ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 12:06, Vaxinar napisał:

> Reprezentacja to najważniejsza drużyna w kraju

A ja od jakiegoś czasu wolę naszą - chociaż marną - ekstraklasę.


Od jakiegoś czasu? :D ja już dawno skreśliłem reprę, jak na Euro 2004 zamiast nas awansowała jakaś Łotwa :p owszem były nieliczne odstępstwa od normy - mecze z Portugalią czy Czechami, ale jak ja widzę z jakim zaangażowaniem gra pierwszy skład kadry - chodzby w meczu z Irlandią Pn, albo jakimi umiejętościami dysponują zmiennicy, którzy mimo zaangażwania grają jak cioty. A ten komentarz podczas meczu, ze ludzie z RPA przecierają oczy ze zdumienia ze ktoś taki mógł wygrać z Czechami jak grac przecież nie umie :/ nie ma to jak polscy dziennikarze potrafią jechać po swoich reprezentantach ;p

PS Na podstawie czego Leo powołał Komorowskiego i Trałkę? pierwszy nie naciskany wychodzi z piłką na aut?! tudzież nie potrafi jej wyrzucić z autu.. drugi dostaje piłkę, mało ze nie wie co z nią zrobić, to porusza się tak wolno ze koleś za pleców podbiega i jak dziecku odbiera piłke. I Leo jeszcze w wywiadzie przed meczem mówił ze jest zachwycony po treningach. Jedyny kto zasłużył na występ w biało-czerwonych barwach był Łukasz Załuska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 14:12, Paoro napisał:

PS Na podstawie czego Leo powołał Komorowskiego i Trałkę? (...)

Ja w ogóle nie wiem, czym Leo się kieruje powołując graczy. Bo meczy naszej ekstraklasy to on chyba w ogóle nie ogląda. Przykładowo taki Łobodziński - słabo gra, praktycznie cały sezon mu nie wyszedł, a gdy tylko udało mu się strzelić dwa gole w meczu z Lechią to dostał powołanie na zgrupowanie. To samo Roger - niezbyt sobie w Legii radził w tym sezonie, a i tak pojechał do RPA. Bosacki też nie wiem co tam robił...

Ekstraklasa lepsza, olać repre ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 14:12, Paoro napisał:

ale jak ja widzę z jakim zaangażowaniem gra pierwszy skład kadry


Trafiłeś w sedno.
Dalej piszesz, że zmiennicy mimo zaangażowania grają jak.. źle grają. To można wybaczyć, nie każdy jest drugą Hiszpanią. Ale braku zaangażowania nie można wybaczyć. Ja to widzę tak i jeden piłkarz też się tak kiedyś wypowiadał. W klubie gra się dla pieniędzy (w 99% przypadków dziś), w reprezentacji zaś dla kraju, bo i ponoć kasy dużej z tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KALENDARZ LIGI EUROPEJSKIEJ

22 czerwca: losowanie I i II rundy eliminacji
2 lipca: I runda eliminacji
9 lipca: I runda eliminacji
16 lipca: II runda eliminacji
17 lipca: losowanie III rundy eliminacji
23 lipca: II runda eliminacji
30 lipca: III runda eliminacji
6 sierpnia: III runda eliminacji
7 sierpnia: losowanie IV rundy eliminacji
20 sierpnia: IV runda eliminacji
27 sierpnia: IV runda eliminacji

Liga Mistrzów Losowanie 22 czerwca

II runda eliminacyjna - 14/15 i 21/22 lipca
Rywalami Wisły Kraków (współczynnik 9,583) będzie jeden z zespołów:
Bohemian FC 1,899
HŠK Zrinjski 1,733
Debreceni VSC 1,633
Sheriff Tiraspol 1,333
WIT Georgia Tbilisi 1,332
FK Makedonija Petrov 1,033
FK Bakı 0,899
FC Levadia Tallin 0,866
SK Tirana 0,799
Aktobe Lento 0,649
Pjunik Erewan 0,599
Rhyl FC 0,466
Felagsdeildin EB/Streymur 0,433
Glentoran FC 0,433
Football 1991 Dudelange 0,266
FK Mogren 0,200
UE Sant Julia 0,100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 16:38, jcl99 napisał:

Najlepiej byłoby trafić na UE Sant Julia, ale znając życie to trafimy na Rhyl.

Cóż, jeżeli Wisła chce myśleć o Lidze Mistrzów, to żaden z potencjalnych rywali II rundy eliminacyjnej nie powinien wywoływać jakichś obaw. Tak na prawdę to są nic nie znaczące w Europie drużyny i takie kluby jak Wisła K. winny po prostu je ogrywać na tym etapie. Jasne, można przejechać się na każdym ale w tej sytuacji to chyba tylko na własne życzenie. W II i III rundzie mistrz Polski jest drużyną rozstawioną i siłą rzeczy jest zdecydowanym faworytem.
Ja byłbym za FC Levadia Tallin - do Estonii niedaleko, kibicom na rękę a i rywal nie straszny.
Jak na razie nie słyszę o wzmocnieniach w Krakowie, a nie można powiedzieć iż ich nie potrzeba. No to czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rickardo Kaka właśnie przeszedł badania medyczne na prośbę Realu Madryt. Potwierdziła to oficjalna strona brazylisjkiej federacji. A więc Kaka w Realu, wystarczy czekać, aż się pojawi dzisiaj oficjalny komunikat który dopełni formalności.

Chciałbym zobaczyćminy niedowiarków, którzy jakiś czas temu mówili, że zapowiedzi jak zawsze, i nic z tego nie wyjdzie. Perez tydzień siedzi na stołku prezesa i już pozyskał jednego z trzech najlepszych piłkarzy na świecie. Kto następny? Ronaldo? Villa? Ribery? Silva? Alonso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ciach...

Tak ściągnął Kake ale co dalej nie ma żadnego porządnego rozgrywającego jak ma prawie każda europejska drużyna np. Barca-Xavi,Iniesta Arsenal-Fabregas Chelsea-Lampard. Nie mówie już o dziurach w obronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 19:46, NdysH napisał:

Tak ściągnął Kake ale co dalej nie ma żadnego porządnego rozgrywającego jak ma prawie
każda europejska drużyna np. Barca-Xavi,Iniesta Arsenal-Fabregas Chelsea-Lampard. Nie
mówie już o dziurach w obronie...

Uważasz, że np. Kaka do spółki z Alonso nie poradzą sobie z rozgrywaniem?

Co do obrony, to brakuje środkowego obrońcy i lewego. Na środek ma przyjść reprezentant hiszpanii, piłkarz Valencii, Albiol, a na lewą stronę jest kilka opcji, między innymi Clichy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 19:52, Vin-iacz napisał:

Uważasz, że np. Kaka do spółki z Alonso nie poradzą sobie z rozgrywaniem?

Szczerze tak uważam Alonso i Kaka będą grali ze sobą 1 sezon i oni mają całkiem odmienne style gry...

Dnia 08.06.2009 o 19:52, Vin-iacz napisał:

Co do obrony, to brakuje środkowego obrońcy i lewego. Na środek ma przyjść reprezentant
hiszpanii, piłkarz Valencii, Albiol, a na lewą stronę jest kilka opcji, między innymi
Clichy.


No właśne mają ale czy przyjdą Clichy w arsenalu jakoś się nie popisywał lepiej było by kupić Lahma ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 19:38, Vin-iacz napisał:

Rickardo Kaka właśnie przeszedł badania medyczne na prośbę Realu Madryt. Potwierdziła
to oficjalna strona brazylisjkiej federacji. A więc Kaka w Realu, wystarczy czekać, aż
się pojawi dzisiaj oficjalny komunikat który dopełni formalności.


Nie ma takiego gościa...:) Albo Kaka, albo Ricardo Izecson dos Santos Leite...:) A jak te formalności się dopełnią(a parę razy transfery się o nie rozbijały), to wtedy ten zawodnik trafi do Realu. Bo na dzień dzisiejszy jeszcze go tam nie ma.

Dnia 08.06.2009 o 19:38, Vin-iacz napisał:

Chciałbym zobaczyćminy niedowiarków, którzy jakiś czas temu mówili, że zapowiedzi jak
zawsze, i nic z tego nie wyjdzie. Perez tydzień siedzi na stołku prezesa i już pozyskał
jednego z trzech najlepszych piłkarzy na świecie. Kto następny? Ronaldo? Villa? Ribery?
Silva? Alonso?


Jakich znowu niedowiarków... Jeśli chodzi o mnie, to już od jakiegoś czasu czułem, że Kaka ma dość grania w Milanie - wygrał, co miał wygrać i chyba nie bardzo chciał dalej przybywa w drużynie emerytów, której nie wiele się już chce... Do tego dochodzi jeszcze niemal wojskowy rygor MilanLab, co największym gwiazdom wcale niekoniecznie musi się podobać...:) A o tym, że już od kilku lat łączono go Realem nie wspominając...
Dalej Ronaldo - fakt, jak odejdzie, to do Realu - i jestem za tym transferem, będzie z korzyścią dla obu klubów. Villa to zawodnik, którego chce mieć w swoim składzie kilka największych klubów, a sam podobno jak już odejdzie, to poza Hiszpanię. Ribery jest od dłuższego czasu przymierzany do Barcelony(ba, Onet czy Interia z miesiąc temu podawały, że podpisał już kontrakt:) ) i to jest chyba najbardziej prawdopodobny transfer. Silva to samo co Villa, czyli duże zainteresowanie czołówki europejskiej. A Alonso, podobnie jak Torres jest chyba dość ciężki do wyciągnięcia z Liverpoolu, tym bardziej, dopóki trenuje tam Benitez.

Rozgrywanie? Dobrze prowadzeni Sneijder i van der Vaart byliby chyba równie dobrzy... Do tego wspomaganie przez Diarrę z tyłu i Kakę z przodu i jest pięknie.

Btw - Barca też ciekawie kombinuje z transferami... Mówi się o lewym obrońcy - Philipp Lahm, który uwielbia atakować i świetnie drybluje byłby całkiem niezły. Coś tez przebąkują o wymianie kasa+Eto''o za Zlatana, któremu coraz mniej podoba się w Interze... Jak zawsze też chodzą plotki o bramkarzu, a ponoć Buffonowi tez nie podoba się to, co dzieje się w Juve...:) Może być bardzo ciekawie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo byłoby trafić na ekipy typu Pjunika Erewan, Georgii Tbilisi, czy FC Baku, bo strasznie daleko i zawsze były problemy z grą na wyjeździe (reprezentacja w el. do MŚ 2002, czy Wisła parę lat później). Nie życzę też Wiśle Debrecena, bo to w końcu mistrz Węgier, którzy piłkarzy tak kiepskich nie mają. Chętnie obejrzałbym meczyk z Dudelange, bo królem strzelców ligi luksemburskiej (albo jednym z najlepszych strzelców) jest pewien pan - Tomasz Gruszczyński. Ciekawe czy sprawdziłby się w polskiej 1 lidze albo i ekstraklasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po reformie Platiniego łatwiej zaistnieć w lidze mistrzów, ale trudniej dostać sie fazy grupowej Ligi Europejskiej. Już w 3 rundzie polskie kluby mogą trafić na zespoły z Niemiec, Francji, Włoch i innych silnych lig europejskich:P Prawdopodobnie eliminacje skończą już w Sierpniu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy ja dobrze przeczytałem kalendarz ligi Europejskiej?
To kiedy ci piłkarze maja mieć wolne ledwo się skończył sezon to jest delkiatnie mówiąc chore w samym lipcu rozegrają już trzy rundy eliminacyjne.Jedyny plus jaki widzę to że nie koliduje z rozgrywkami w lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować