Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2009 o 15:28, shinoda napisał:

Dziękujemy TVP za transmisje meczu o 3 miejsce Pucharu Konfederacji:P Zamiast meczu jest
Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty:/ Jak dobrze, że TVP nie ma już praw
do LM, oraz Ligi Europejskiej.


yyy, no właśnie. TVP straciło prawa do LM i Ligi europejskiej, i kto teraz miał je mieć? Polsat? to akurat sport i sport ekstra mam, oby pokazywali wiecej meczy w koncu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 15:29, Helting napisał:

tylko defensywę Bayernu, która sprawowała się dosyć miernie.

No i pomoc tak samo. Pomoc w stylu "nie dajesz rady, graj do Francuza".

Dnia 28.06.2009 o 15:29, Helting napisał:

Zgadza się, w tym sezonie jednym z głównych tematów w Bundeslidze nie były popisy Ribery''ego,
tylko to, że np. ubrał różowe buty :P

No właśnie...

Dnia 28.06.2009 o 15:29, Helting napisał:

Hm, być może. Widzę, że jesteś wielbicielem jego talentu, i słusznie, bo np. bilans bramkowy
w reprezentacji Niemiec za nim przemawia, ale.. sam nie wiem. Trudno by mi było zdecydować,
jakbym był trenerem.

Wielbiciel to za dużo powiedziane, choć lubię oglądać go na skrzydle o wiele bardziej niż w ataku. Kapitalne są jego niektóre rajdy, mimo iż gość nie jest mistrzem techniki i jego współpraca ze Schweinsteigerem (lecz tylko w reprezentacji... w Bayernie inaczej byli ustawiani).

Dnia 28.06.2009 o 15:29, Helting napisał:

Enke byłby dobrym wyborem, ale ma już 31 lat, a w Bayernie woleliby zapoczątkować drugą
erę w bramce, coś a la Kahn, żeby trwała równie długo.

Problem jest tylko znaleść takiego bramkarza, ale może Neuer jednak, kiedyś.

Dnia 28.06.2009 o 15:29, Helting napisał:

A Adler popełnia więcej błędów od Neuera, muszę powiedzieć.

Być może...

Dnia 28.06.2009 o 15:29, Helting napisał:

Właśnie, ciekawe kto będzie kapitanem w przyszłym roku

Nie koniecznie musi być to ktoś na pozycji Holendra. Tymoszczuk mógłby być, choć nie wiem czy od razu... To raczej nierealne.

Powinien być karny dla Hiszpanii moim zdaniem, bo gość strzał zablokował. Ale i tak prowadzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:27, Vaxinar napisał:

Wielbiciel to za dużo powiedziane, choć lubię oglądać go na skrzydle o wiele bardziej
niż w ataku. Kapitalne są jego niektóre rajdy, mimo iż gość nie jest mistrzem techniki
i jego współpraca ze Schweinsteigerem (lecz tylko w reprezentacji... w Bayernie inaczej
byli ustawiani).


Wspaniale ze sobą grają, ale w Bayernie jest miejsce tylko dla jednego z nich. W ataku zbyt dobrze grają Klose i Toni, więc pozycja napastnika odpada, ale jeśli miałby grać na lewym skrzydle, a na prawym Schweinsteiger, to nie ma miejsca dla Ribery''ego, przynajmniej w tej taktyce, której Bayern używał w poprzednich sezonach.

Dnia 28.06.2009 o 17:27, Vaxinar napisał:

Problem jest tylko znaleść takiego bramkarza, ale może Neuer jednak, kiedyś.


Rensing był na takiego typowany, grał świetnie jako zastępca Kahna, ale jednak presja go zjadła. Może jeszcze on...

Dnia 28.06.2009 o 17:27, Vaxinar napisał:

> Właśnie, ciekawe kto będzie kapitanem w przyszłym roku
Nie koniecznie musi być to ktoś na pozycji Holendra. Tymoszczuk mógłby być, choć nie
wiem czy od razu... To raczej nierealne.


Chodziło mi raczej o to, że jak w pierwszym składzie będzie grać Tymoszczuk, zamiast van Bommela, to trudno, żeby pozostał kapitanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po meczu o 3 miejsce. Trochę żal mi RPA, bo też grali naprawdę ładnie, chociaż Hiszpania też na zwycięstwo zasłużyła. Pierwsza połowa była strasznie nudna, ale druga wręcz przeciwnie. Bramki strzelone naprawdę ładne, szczególnie te dla RPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:24, Helting napisał:

Wspaniale ze sobą grają, ale w Bayernie jest miejsce tylko dla jednego z nich. W ataku
zbyt dobrze grają Klose i Toni, więc pozycja napastnika odpada, ale jeśli miałby grać
na lewym skrzydle, a na prawym Schweinsteiger, to nie ma miejsca dla Ribery''ego, przynajmniej
w tej taktyce, której Bayern używał w poprzednich sezonach.

Hmmm, nie do końca ponieważ Bayern gra podobną taktyką co Niemcy ostatnio (bo nie na MŚ 2006, ale na Euro ostatnim już tak). To znaczy w środku pola ustawiony taki kwadrat. I Schwieni grał na lewym skrzydle za Podolskim jako taki lewo defensywny pomocnik, a Poldi lewo ofensywny. I Bayern pare razy grał podobnie.
Jeśli idzie o taktykę, to byle byłaby ofensywna i dobra. :) Holendersaki trener na pewno coś wymyśli.

Dnia 28.06.2009 o 18:24, Helting napisał:

Rensing był na takiego typowany, grał świetnie jako zastępca Kahna, ale jednak presja
go zjadła. Może jeszcze on...

Fakt... Spisywał się nieźle i chyba presja go zjadła.

Dnia 28.06.2009 o 18:24, Helting napisał:

Chodziło mi raczej o to, że jak w pierwszym składzie będzie grać Tymoszczuk, zamiast
van Bommela, to trudno, żeby pozostał kapitanem.

Aha, no tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny, dramatyczny mecz o 3 miejsce. Szoda RPA ale coś się Hiszpanom należało, nie codziennie wygrywa się 15 meczów z rzędu. Wyrównujący gol dla Bafana Bafana - palce lizać. Jeżeli mecz przegranych był tak emocjonujący to po zdeterminowanych Amerykanach i jak zawsze świetnych Brazylijczykach można się spodziewać jeszcze więcej.

I jeszcze jedno, Rafał Murawski prawie na pewno odchodzi z Lecha. Kapitan Kolejorza ma grać w barwach mistrza Rosji - Rubina Kazań. Szkoda, bo działacze Lecha przekonywali wszystkich, że żadna gwiazda nie odejdzie. Dobrze chociaż, że ma kosztować ok. 2,5 miliona Euro, bo te pieniądze można wydać na takich jak on przed transferem do Amiki, młodych polskich piłkarzy z niższych lig, jak ostatnio Tomasz Mikołajczyk, czy rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Michał Kucharczyk. Mnie ciekawi czy Muraś poradzi sobie w ekipie, w której grają tacy piłkarze jak Sergiej Siemak, Serhiy Rebrov czy MacBeth Sibaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak się czyta te portugalskie i hiszpańskie (chyba też...) imiona Julio albo Jose? Bo chyba przez "h" "Hulio" i "Hose"?
Pytam z ciekawości bo Szpaku tu szaleje "Dżulio Sezar" :D

P.S.
Błagam... Niech Joseph Blatter się namyśli i na przyszłym mundialu zabroni tych piekielnych trąb.... O_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:29, wojtek2222 napisał:

I po meczu o 3 miejsce. Trochę żal mi RPA, bo też grali naprawdę ładnie, chociaż Hiszpania
też na zwycięstwo zasłużyła. Pierwsza połowa była strasznie nudna, ale druga wręcz przeciwnie.
Bramki strzelone naprawdę ładne, szczególnie te dla RPA.


Ten Mecz był przykry dla RPA..... Ale Hiszpania to Hiszpania ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 21:57, Vaxinar napisał:

P.S.
Błagam... Niech Joseph Blatter się namyśli i na przyszłym mundialu zabroni tych piekielnych
trąb.... O_0

Właśnie przez cały mecz zastanawiałem się, czy ci kibice w ogóle wiedzą po co przyszli na mecz. Ciekaw jestem, jak piłkarze to wytrzymali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finał ciekawy, obie drużyny miały jedną połowę lepszą, widać jednak, że Brazylia ma lepszych piłkarzy i to zdecydowało.Z taką grą USA może być groźne za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USA ładnie zagrało 1 połowę ,ale niestety po przerwie Dunga zdoił swoich piłkarzy (zresztą służnie) i od początku drugiej połowy Brazylia zaczęła grać coraz szybciej ;/

Bez złudzeń ,ale dzisiaj wygrała lepsza drużyna.
Swoją drogą to moim zdaniem gol na remis powinien być wcześniej kiedy Howard wybijał piłkę z bramki już za linia ;/

Gratki dla obu drużyn za mecz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 10:37, Helting napisał:

A propos bramkarza:


No właśnie....
Wśród kibiców polskich ostatnimi czasy mocno spadła reputacja Hoenessa (bo wśród niemieckich ponoć od dawna do du...), bo zmienia zdania jak kobieta w ciąży.
Kiedyś go mocno szanowałem - jednej z wielkiej trójcy obok Beckenbauera i Rummenigge we współczesnym Bayernie, ale to co ostatnio wyczynia....
Co do Freya, nie jestem pewny czy zgodziłby się przejść, a przepłacać za niego bym nie chciał. Ponoć Kahn powiedział, że Neuer i Rensing to taki sam talent i zdolności... Może się jeszcze Michael dźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 11:41, BoloMaster napisał:

nie było mnie przez 2 tygodnie w Polsce. Czy ktoś mógłby mi wypisać najciekawsze transfery
tego okresu?

Chodzi ci pewnie o Ekstraklasę:
-Murawski z Lecha do Rubina Kazań(ciekaw jestem jak ją wypełnią
-Mięciel z Bochum do Legii
tak poza tym okienko otwiera się jutro więc od środy można się spodziewać większych ruchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 11:41, BoloMaster napisał:

nie było mnie przez 2 tygodnie w Polsce. Czy ktoś mógłby mi wypisać najciekawsze transfery
tego okresu?

A jak nie z polski, to napewno ciekawe jest to, że C.Ronaldo jest już oficjalnie w Realu Madryt.
Swoją drogą, paradoks, że CR odchodzi z MU w dobrych relacjach z Sir Alexem, ale jest znienawidzony przez kibiców. Zupełnie odwrotnie do pozostalych wielkich ''siódemek''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:23, Vaxinar napisał:

> ale jest znienawidzony przez kibiców.

Czy ja wiem... Masz na to jakieś oficjalne info?

wystarczy poczytać. Mają go za zdrajcę po tym co mówił, i imo słusznie. Ja nigdy nie wierzyłem w to ze on naprawde zostanie, ale mówił to co mówił, a mógł ''mówić'' inaczej. Nie można go też winić za realizację marzeń. Chciał grać w Realu to niech gra, ja mu dziękuje za to co zrobił dla UTD, ale nie wybaczę mu tego że mówił o swojej sytuacji w klubie w taki sposób. Zadowoleni są kibice realu, real, i manchester który zarobił 93 mln euro. Ile osob potrafi uszczęśliwić jeden człowiek!

Edit: Antonio Valencia oficjalnie zawodnikiem Czerwonych Diabłów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jutrzejszego meczu Polonii nijak nie da się zobaczyć w telewizji? Szukałem po wszystkich programach, ale chciałem się jeszcze upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować