Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 07:50, HumanGhost napisał:

To czemu nie wziął Dudka? Przecież to jego ulubieniec. Nie sądzę, ze Janas kierował się osobistymi sympatiami.

Ja też nie sądzę. Sympatia a przydatność zawodnika dla drużyny, to dwie różne sprawy.
Myślę, że z czasem kulisy niektórych decyzji się wyjaśnią. A w tej chwili wydaje mi się że co do Dudka, miał wątpliwości czy by się sprawdził jako bramkarz nr 1. I w takiej sytuacji, posadzić go na ławce aby - być może - nie rozegrał ani jednego meczu, to dla Dudka by był policzek. Poza tym taka sytuacja mogłaby rodzić konflikty i psuć atmosferę w drużynie, bo jedni by brali stronę Dudka (zwłaszcza starsi kadrowicze) inni trenera.
Lepiej, że uciął to w zarodku.
Co do Kłosa, to niewykluczone, że do podjęcia decyzji przyczyniła się również pani Goździkowa i Etopiryna ;D
Na temat przydatności Mili i Rasiaka wypowiem się po pierwszych trzech meczach :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez powolania zakoczyly, mysle, ze sa troche przypadkowe, ale Janasa rozumiem. Jeszcze pod koniec eliminacji, na jesieni, sytuacja kadrowiczow byla znacznie lepsza. Krzynowek w Leverkusen wracal do gry po kontuzji, Smolarek i Frankowski strzelali bramki w co drugim spotkaniu, Boruc zdobywal miejsce w Celtiku, Dudek planowal odejscie z Liverpoolu (zeby grac), a Rasiak debiutowal w Tottenhamie. Jak jest dzisiaj wszyscy wiemy. Gdyby powolal wszystkich czolowych zawodnikow z eliminacji, to szanse na dobry wynik bylyby chyba jeszcze mniejsze niz teraz.

Dlaczego nie wzial Dudka i zastapil go mlodym Fabianskim? Powiedzmy sobie szczerze, rezerwowi bramkarze jada na Niemiec na wycieczke, zeby oswoic sie z wielka impreza. Do tego celu lepiej wiec wziac perspektywicznych Kuszczaka i Fabianskiego niz 33 letniego Dudka, ktory bedzie grac juz tylko gorzej, o ktorego formie za wiele nie wiemy (w tym sezonie rozegral chyba z 10 meczow) i ktory za 3-4 lata zakonczy kariere. Jesli Boruc nie popelni jakiegos katastrofalnego bledu w tych 3-4 meczach (5? oby), jakie rozegramy w Niemczech i nie zlapie kontuzji, to pozostali wcale nie pojawia sie na boisku. Zreszta bramka to nasz najmniejszy problem - kazdy z powolanych moze rozegrac bardzo dobre zawody, albo glupio sie zachowac i doprowazic do utraty golai. Problemy to my mamy w polu, zwlaszcza w pomocy.

Wszyscy psiocza na powolanie Gizy i Mili, mi osobiscie brakuje Burkhardta (Janas powinien byl go chociaz wyprobowac, np. przeciwko Litwie), ale powiedzcie, jakiego mamy w Polsce dobrego ofensywnego pomocnika, mogacego zastapic Szymkowiaka? Podobnie z Kosowskim, przypominam sobie wywiad z nim sprzed kilku miesiecy. Dziennikarz zapytal, czy nie obawia sie, ze w zwiazku z faktem, ze nie gra w klubie, nie pojedzie do Niemiec. Kosowski odpowiedzial na to pytaniem: a kim mialby mnie Janas zastapic? I chyba, niestety, mial racje - nie bardzo jest kim.

Gorawski jest dla mnie zagadka, w kadrze nie gral juz od dawna. Brak Frankowskiego jest zrozumialy - brak gola przez pol roku dyskwalifikuje napastnika. Nie wiem tylko, czy Brozek to dobry wybor na jego zastepce. W meczu z Legia imponowal latwoscia, z jaka dochodzil do sytuacji podbramkowych. Grajac przeciw najlepszej obronie naszej ligi moglby ustrzelic hat-tricka. Tyle, ze wlasnie nie strzelil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze: jaka przewidujecie pierwsza jedenastke? Moj typ:

Bramka: Boruc
Obrona: Baszczynski, Jop, Bak, Zewlakow (Gancarczyk)
Pomoc: Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak, Krzynowek
Atak: Zurawski, Rasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 09:06, Hegemon napisał:

I jeszcze: jaka przewidujecie pierwsza jedenastke? Moj typ:

Bramka: Boruc
Obrona: Baszczynski, Jop, Bak, Zewlakow (Gancarczyk)
Pomoc: Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak, Krzynowek
Atak: Zurawski, Rasiak

Z tym powołaniem raczej ciężko i inną jedenastkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 09:06, Hegemon napisał:

Bramka: Boruc
Obrona: Baszczynski, Jop, Bak, Zewlakow
Pomoc: Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak, Krzynowek
Atak: Zurawski, Rasiak


optymalny chyba skład, a po za tym jak tu kolega wyżej napisał, trudno o lepszy z tej kadry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepej spłentowali wybór panowie Smuda i Tomaszewski.
Smuda -> Ja bym zabrał Frankowskiego nawet gdyby miał nogę w gipsie.
Tomaszewski -> Podał kilka nazwisk z którymi się zgodził a resztę by "potopił"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie jeśli teraz przed mundialem któryś z tych powołanych piłkarzy np. złamie noge? czy mozna jeszcze potem wziąść jakiegos w zastępstwie albo to już koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 10:07, janusz82 napisał:

a co bedzie jeśli teraz przed mundialem któryś z tych powołanych piłkarzy np. złamie noge?
czy mozna jeszcze potem wziąść jakiegos w zastępstwie albo to już koniec?

Wydaje mi się że są pewne odstępstwa podobnie jak z oknem transferowym w klubach.W przypadku bardzo poważnej kontuzji można wymienić zawodnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba się kadra, którą ogłosił Janas widać, mocniej chodzi po ziemi niż Engel i nie zabrał graczy za zasługi, które mieli w eliminacjach.
Dobrze, że nie jedzie Dudek, przecież on od bardzo wielu miesięcy nie gra, nie licząc jakiś epizodycznych występów. Poza tym jak on miałby bronić, jeśli go ściga Krystyna z Gazowni!?
Franekowski no cóż formy strzeleckiej ani zwyczajnej sportowej to on nie ma. Co z tego, że miał zasługi dla awansu jak jest bez formy?
Troche zdziwił mnei wybór Mili bo niby strzelił bramke z wyspami ale, sposób był conajmniej przypadkowy.
Reasumując, kadra ta ma sporo zalet (do plusów na pewno można zaliczyć, że nie będzie kółka wzajemnej adoracji jak miało to miejsce podczas ostatniej wyprawy na mundial i niedorzecznych rządań, aby zabrać Iwana)
Polska po ewentualnym wyjściu z grupy trafi na Anglie lub Szwecje a z tymi zespołami wygrywamy jeden mecz na dziesień jak przebrniemy ich (co z młodymi zawodnikami jest bardzej prawdopodbne bo będą grali bez kompeksów to może być naprawde nieźle, choć osobiście przesadnym optymistą nie jestem)

->spider Smuda jest znany z przywiązania do zawodników i ciagnie ich ze sobą nawet gdy nie mogą grać patrz Łapiński i Citko gdy przeszli z nim z Widzewa do Legii pare lat temu, a Smuda potem bronił tej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh zabawnie będzie jak Żurawski dostanie kontuzji( odpukac) i nasz atak będzie się prezentować w taki sposob : Rasiak + Jeleń :) Drzyjcie wszystkie kraje na swiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest szok. Jak można nie powołać zwycięscy ligi mistrzów - Dudka, i piłkarza która chyba w największym stopniu przyczynił się do udziału polski w mundiali - Frankowskiego ? Przecież to się w głowie mi nie mieści ! Bardzo się rozczarowałem po trenerze, oczywiście życze mu jak najlepiej, ale z Milą, Kosowskim którzy nie grają we włąsnych klubach, Brożkiem który wykorzystuje jedną sytuację na dwadzieścia bramkowych, Sewerynem Garncarczykiem... kto to jest ? nie wrózne nic dobrego. Zresztą Janas powidział kiedyś, że pojadą ci co grają regularnie w klubach, jednak po jego decyzji wygląda na to że nas okłamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 09:06, Hegemon napisał:

I jeszcze: jaka przewidujecie pierwsza jedenastke? Moj typ:

Mnie się wydaje, że trener Janas przedstawił koncepcję swojego podstawowego składu już w zeszłym roku (w październiku) w meczu z Anglikami.
Teraz mogą być tylko zmiany kosmetyczne wynikające z kontuzji (odpukać) lub z żółtych/czerwonych kartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 10:52, janusz82 napisał:

coś w tym jest co mówisz. może rzeczywiście ci młodzi piłkarze zdziałaja więcej niż ci starsi
doświadczeni.


Inna kwestia to nie są tak zmanierowani jak starsi gracze. Wśród Polaków - zawodówców uprawiających sporty zespołowe nie ma mentalności do stawania się lepszym i lepszym. Zadawalaja się osiągnieciem pewnego poziomu, a w razie W zawsze mogą wrócić do Polskiej ligi(oczywiście są nieliczne wyjątki). Dudek, aby być pierwszym bramkarzem musiałby grać, w lidze angielskiej rozegrał raptem 6 spotkań, to troche mało jak na potencjalnego pierwszego bramkarza. A branie go jako zmiennika moim zdaniem jest bez sensu.

->Milteen pamiętasz MŚ w Korei i Japonii? W dwóch pierwszych meczach grali doświadczeni zawodnicy, pamietasz co robił Pauleta z Hajtem i Wałdochem? Ile bramek straciliśmy z doświadczonym blokiem obronnym?
6. A ile jak zagrali młodzi? 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jak Jeleń grał ostatnio w Pucharze Polski i meczach reprezentacji? Janas właśnie liczy na jego szybkość i umiejetnosć radzenia sobie w polu karnym. Jeleń wiele razy udowadniał, że potrafi wyprzedzić niejednego obrońce i celnie podać piłkę. Właśnie tej szybkości brakuje Rasiakowi. Tak więc sądze, że Jeleń bedzie dobrym uzupełnieniem kadry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lekkim (bo nadal w nim tkwię) wyjściu z wczorajszego szoku, obecnie bardziej niż same powołania i nie-powołania razi mnie niekonswekwencja Janasa:

Mila - wierzę w niego, odbuduje się na zgrupowaniu, poza tym to zawodnik, który zaczynał el. w pierwszej "11"
<->
Franek - jest przybity, wątpię, by dał radę złapać formę, poza tym eliminacje skończyły się jesienią

Dudek - nie gra w klubie, nie wiadomo jak gra i w jakiej jest formie
<->
Goraw - wiem jak gra, w ostatnich 2 meczach w lidze rosyjskiej (jedyne w ciągu pół roku!!!) grał nieźle

PS. Pomijam fakt, że moim zdaniem zawodnicy nie powinni dowiadywać się o wszystkim z telewizji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 10:36, Rzezim napisał:

(Dudek) Poza tym jak on miałby bronić, jeśli go ściga Krystyna z Gazowni!?

Może troszkę szacunku dla najlepszego polskiego bramkarza ostatniej dekady? :)

Dnia 16.05.2006 o 10:36, Rzezim napisał:

Franekowski no cóż formy strzeleckiej ani zwyczajnej sportowej to on nie ma. Co z tego, że
miał zasługi dla awansu jak jest bez formy?

Franek na pewno jest bez formy, tylko przykra prawda jest taka, że tak naprawdę to w formie mamy 4-5 zawodników. Krzynek jest cieniem zawodnika sprzed roku i dwóch (dość symboliczny karny z Ekwadorem strzelony Panu Bogu w okno), Ebi z każdym meczem słabszy, to co nasi reprezentacyjni obrońcy wyprawiają woła czasem o pomstę do nieba. Ale jako kluczowi zawodnicy zostali wzięci i ich powołanie nie podlegało dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 16:14, Badzi napisał:

Goraw - wiem jak gra, w ostatnich 2 meczach w lidze rosyjskiej (jedyne w ciągu pół roku!!!) grał nieźle

Rzeczywiście zaskakuje powołanie Gorawskiego. Przecież na prawej pomocy mogą grać: Smolarek, Jeleń a nawet Kosowski i Mila. Po co zatem Gorawski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować