Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 09:06, Hegemon napisał:

I jeszcze: jaka przewidujecie pierwsza jedenastke? Moj typ:

Bramka: Boruc
Obrona: Baszczynski, Jop, Bak, Zewlakow (Gancarczyk)
Pomoc: Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak, Krzynowek
Atak: Zurawski, Rasiak

niestet właśnie Rasiak
a poza tym z tego powołania Nic innego nie da się wymyślić chyba że janas znowu "Coś" wymyśli kogoś nie weźmie , na szczęście nie może wystawić więcej niż jednego Rasiaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frankowski podobno słabo wypadł w testach wydolnościowych, poza tym złapał jakąś kontuzję. Jeśli do tego dodać, że od pół roku nie strzelił bramki, a i w meczu z Litwą nie dał rady (a miał tam taką okazję, której "stary" Franek na pewno by nie zmarnował) to rzeczywiście można zrozumieć, czemu Janas go nie wziął.

Ja tam do Rasiaka nic nie mam. Jak się nie skompromituje w pierwszym meczu to nie będzie źle, a jak się skompromituje to zmieni go Jeleń i dobra jest. Gorzej mi się widzi Mila, bo co go widziałem w meczach reprezentacji, to przewracał się jak tylko dostał piłkę. A jak strzelił gola Wyspom, to strzelił lewą, chciał prawą, a piłka i tak odbiła się od słupka. Chociaż, może nawet nie wybiegnie na murawę? :)

Może jestem wariatem, ale wierzę w instynkt Janasa. Też go wszyscy skazywali na porażkę w eliminacjach po dotkliwej klęsce z Danią. Paweł ma farta. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 16:58, Arxel napisał:

Ja tam do Rasiaka nic nie mam. Jak się nie skompromituje w pierwszym meczu to nie będzie źle,
a jak się skompromituje to zmieni go Jeleń i dobra jest.


Ale ta kompromitacja może kosztować zwycięstwo i awans z grupy.. Inaczej mówiąc na MŚ nie ma czasi u miejsca na błędy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:39, Stwór napisał:

> Ja tam do Rasiaka nic nie mam. Jak się nie skompromituje w pierwszym meczu to nie będzie
źle,
> a jak się skompromituje to zmieni go Jeleń i dobra jest.

Ale ta kompromitacja może kosztować zwycięstwo i awans z grupy.. Inaczej mówiąc na MŚ nie ma
czasi u miejsca na błędy;)


Eee, ja tam widzę to raczej tak - jeśli naprawdę nie umie grać, to gdzieś w okolicach 15 minuty nie trafi w piłkę, cały stadion zacznie się śmiać i Janas go zdejmie. Z drugiej jednak strony - może akurat będzie miał przebłysk formy rodem z turnieju na Ukrainie...? Trzeba poczekać do 9 czerwca. Ja mimo wszystko jestem optymistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:45, Arxel napisał:

Ja mimo wszystko jestem optymistą.


No jasne pozostaje nam kibicowac z całego serca;) choć mam obawy co do niego pragnę się mylić;) Lub niech zrobi z siebie posmiewisko i bedize spokuj;) tak czy siak wygramy MŚ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 16:24, Badzi napisał:

Może troszkę szacunku dla najlepszego polskiego bramkarza ostatniej dekady? :)


To nie brak szacunku tylko fakty (medialne). Podejrzewam, że Dudek więcej czasu spędził na kręceniu reklam niż na boisku podczas meczy w lidze angielskiej. Dudek był najlepszym bramkarzem ostatniej dekady, ok, tyle, że podczas najważniejszych dwóch meczy (MS 2002) puścił 6 bramek. Inna sprawa nie granie w klubie. Liverpool nie chciał go puścić. Tyle czy on nie mógł rozwiązać kontraktu? Piłkarz to nie niewolnik z łańcuchem. Gdyby Dudek był naprawde zdeterminowany i chciałby odejść to by odszedł. Widać dotknął go grzech pychy, że nawet nie grając jest na tyle dobry, aby jechać. Dudek jest już dość starożytny, na następno wielko impreze nie pojedzie, branie go jako drugiego byłoby zatem bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:59, Rzezim napisał:

Gdyby Dudek był naprawde zdeterminowany i chciałby odejść to by odszedł.

Żartujesz? Nie słyszałeś o kontraktach? Jeśli Benitez nie chciał go puścić to odejście jest wykluczone.
I nie ma to nic współnego z pychą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:09, walgierz napisał:

Nie słyszałeś o kontraktach?

Kontrakt to umowa, a każdą umowe można rozwiązać. Zależy to tylko i wyłącznie od determinacji. Jakie były szczegóły rozmów pomiędzy Benitezem, a Dudkiem a raczej menadżerem Dudka tego się nie dowiemy. Znamy tylko finalny komunikat a nie wiemy dlaczego jest taki a nie inny.
Piłkarz to nie niewolnik, to pracownik, jeśli chce odejść to znajdzie ku temu możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:25, Rzezim napisał:

Piłkarz to nie niewolnik, to pracownik, jeśli chce odejść to znajdzie ku temu możliwość.

Oczywiście, że tak. Ale prawdopodobnie w grę poszła cena zaporowa za Dudka i żaden klub nie zgłosił się. A rozwiązanie umowy musi sie odbyć za zgodą obydwu stron, inaczej wiąże się z ogromnym odszkodowaniem. Liverpoolowi nie zależało na pozbywaniu się klasowego zmiennika Reyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quattara połasił się na kaskę i w następnym sezonie będzie występował w 2 ligowym Kaiseslautern.
Kłos zas może sobie szukac klubu bo Wisła nie chce przedłużyć z nim kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 20:13, Danio X napisał:

Moim zdaniem Dudek może miec tylko pretensje do Beniteza, ze nie pojedzie na mundial.

Bo Benitez wolał Reine, który jest jego radakiem,a nie Dudka, który wywalczył mu, klubowi, kibicom i sobie puchar ligi mistzrów. Eh, Benitez będzie tego żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 20:23, jaceloth napisał:

Głupi jest ten Quattara.Przychodzi na myśl przykład Uche.

Bo liczy się kasa, a nie fakt czy będzie grał na boisku czy na ławce rezerwowych.;) W Legii miał pewne miejsce w podstawowej 11, a w Kaiseslautern, tego miejsca tak pewnego nie ma. Ale poczekamy jak ropocznie się nowy sezon w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siano - sianem, ale jak można zamieniać walkę o Ligę Mistrzów na 2-gą ligę, to ja nigdy nie zrozumiem. A to niestety u nas nie pierwszy i pewnie nie ostatni taki przypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 20:18, Michał Raven napisał:

Bo Benitez wolał Reine, który jest jego radakiem,a nie Dudka, który wywalczył mu, klubowi, kibicom i sobie puchar ligi mistzrów. Eh, Benitez będzie tego żałował.

Wątpię. Reina nie jest gorszy od Dudka. Udowodnił to wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:25, Rzezim napisał:

Piłkarz to nie niewolnik, to pracownik, jeśli chce odejść to znajdzie ku temu możliwość.


W sumie to może i tak ale jednak, pilkarz to nie np. spawacz. Rozwiązanie umowy z dwutygodniowym wypowiedzeniem.

Mial dwa wyjścia. Stanąć ''"okoniem", powiedzieć że nie ma zamiaru być rezerwowym - za cholerę. I albo by go sprzedali albo zawiesili - duże ryzyko niestety.
Albo zakasać rękawy i walczyć licząc na kontuzję (co raz mu się udalo - tyle że walczyl z GlassManem Kirklandem), bądź slabszą dyspozycję/babole Reiny - niestyty szczęścia nie mial.
Zresztą jest to historia - tak na dobrą sprawę.

Mam takie jedno pytanie.
Gdzie do cholery można znaleźć czterech rezerwowych. Przecież mieli być zgloszeni razem z pozostalymi???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:13, walgierz napisał:

Wątpię. Reina nie jest gorszy od Dudka. Udowodnił to wielokrotnie.

No tak, ale Reina miał pewniejsze miejsce, bo był rodakiem Beniteza. Natomiast gdyby trenerem Liverpoolu był np. Kasperczak to grałby Dudek. Każdy bramkarz jest dobry, tylko trzeba dać mu szansę na grę w podstawowej 11, nawet jeśli był pierwszym, a teraz jest drugim golkiperem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 09:06, Hegemon napisał:

I jeszcze: jaka przewidujecie pierwsza jedenastke? Moj typ:

Bramka: Boruc
Obrona: Baszczynski, Jop, Bak, Zewlakow (Gancarczyk)
Pomoc: Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak, Krzynowek
Atak: Zurawski, Rasiak


A mi się coś wydaje, że w bramce zagra jednak Kuszczak :)
Tak samo w obronie Garncarczyk. Może i nawet Dudka na środek obrony ;-)
Niestety z atakiem będę musiał się zgodzić... wątpię, żeby Janas nas zaskoczył i wstawił Brożka zamiast Rasiaka (tym bardziej, że Grzesio już dostał numer 11, więc jest raczej szykowany na pierwszy skład).
Pozostaje nam jeszcze nadzieja (ale to brzmi:)), że postawi na Smolarka w ataku z Zurawskim, zaś na prawą pomoc powędruje Jeleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować