Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2006 o 13:02, gloody napisał:

Jak dotąd Janasowi się udawało. Jeśli skład zadziała to nie będziemy mogli miec o dniego pretensji.
Ja zgadzam się z jego decyzjami względem Dudka czy Frankowskiego. Jeśli oni tak długo nie grali
trudno aby zabrac ich na tak ważną "imprezę".

Co do Dudka masz rację - przez rok zagrał tyle meczy, zeby policzyć można na jednej ręce. Ale Frankowski grał regularnie, tyle, że odkąd przeniósł się do Anglii nie strzelił ani jednej bramki. Lubię Franka i cenię, ale po co reprezenstacji napastnik, który bramek nie strzela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po odejściu Quattary z Legii, portugalska Braga chce kupic Surmę, Sporting Lizbona chcę Choto, a i po Edsona i rogera pytają zagraniczne kluby. Jak tak się wzmacnia Legia do LM, to życzę im powodzenia :p Do tego Hannover96 chce Fabiańskiego, tyle że nie wiadomo czy niemiecki klub będzie stać na zakup bramkarza.

Do tego artykuł "Janas jak Mourinho" - ciekawe to http://mundial.onet.pl/0,1247843,1325894,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apeluję do wszystkich o wyrozumiałość dla tego chłopaka. Dla mnie on jest królem pola karnego i uważam, że należy mu się za to odrobina szacunku" - troche bym się z tym nie zgodził... ale nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 08:07, HumanGhost napisał:

> uhhhhhhhhhhhhhhh henry podpisal na 4 lata kontrakt z arsenalem!!!juhhuuuu

To było do przewidzenia. Ale nowy stadion to mają zaj..isty. Nie dziwne, że chciał zostać.
No i stawka za którą będzie grał jest jedną z najwyższych obecnie na rynku piłkarskim.


Mimo wszystko tym zachowaniem powinien zyskać olbrzymi szacunek wśród kibiców Arsenalu i nie tylko. Według mnie następny taki sezon kanonierom w Lidze Mistrzów nieprędko się zdaży, a może nawet już nigdy w okresie kiedy będzie tam grał Henry, zaś w lidze angielskiej spodziewam się dalszej dominacji Chelsea na tronie mistrzowskim.
Z drugiej jednak strony ktoś już wcześniej napisał, że po pierwsze Henry chyba jednak woli być główną, podstawową gwiazdą i liderem zespołu, zaś w Barcelonie był by po prostu tylko "jednym z wielu". Poza tym nadmiar gwiazd mógłby zaszkodzić (po jakimś czasie, gdyby "wypaliły" już się sukcesami) również samej Barcelonie.
Zastanawiam się swoją drogą jak będzie wyglądać Barca za parę lat - takie kontrakty jak chociażby z Ronaldihno do 2010 roku to swego rodzaju pułapka. Zidane również czarował swego czasu swoją grą w Realu i jest bez wątpienia geniuszem futbolu po wsze czasy, ale im dalej występował po 30-stce, tym już niestety coraz słabiej. Kto wie, czy to samo nie spotka Ronaldihno? I wtedy wątpię, żeby któryś zespół chciał wydać na niego 120 mln Euro, a utrzymywanie go na siłę w zespole niekoniecznie musi się opłacać (abstrachując od wartości marketingowej). Oczywiście niczego nie przesądzam i Ronaldihno równie dobrze może czarować do 40-stki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 13:14, paweusz napisał:

Po odejściu Quattary z Legii, portugalska Braga chce kupic Surmę, Sporting Lizbona chcę Choto,
a i po Edsona i rogera pytają zagraniczne kluby. Jak tak się wzmacnia Legia do LM, to życzę
im powodzenia :p Do tego Hannover96 chce Fabiańskiego, tyle że nie wiadomo czy niemiecki klub
będzie stać na zakup bramkarza.


Surma nie odejdzie, bo jakby mial odejsc to tylko do znacznie lepszego od Legii klubu. Choto ma jeszcze 2-letni kontrakt z Legia, ale jego odejscie jest rzeczywiscie niewykluczone. Fabianski na 100 % zostaje w Legii na przyszly sezon. Nie wiadomo co z Brazylijczykami.

I nie ma tu o co miec pretensje do Legii - Wdowczyk wielokrotnie powtarzal, ze z niewolnika nie ma pracownika i jesli ktorys z pilkarzy uprze sie zeby odejsc to odejdzie. Legia zapowiada tez jednak zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:09, .Darnok napisał:

Oczywiście
niczego nie przesądzam i Ronaldihno równie dobrze może czarować do 40-stki :)


Ronaldinho ma 26 lat i w 2010 bedzie miec 30. Wtedy wlodarze Barcelony zobacza czy chca z nim jeszcze kontrakt przedluzac czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 13:05, Arclight napisał:

Kosowski i Mila też dawno w klubach nie grali, co więcej, w meczach reprezentacji pokazali
zerowy poziom. Ale jadą.


Bo nie ma ich kim zastapic. Pokaz mi pilkarza, ktorego mozna wstawic za Szymkowiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przyszłosci nie da się przewidzieć, w tym i formy konkretnych piłkarzy za kilka lat. Niemniej długotrwałe kontrakty są wartościowe, bo zawsze zawiera się w nich klauzule o możliwości wcześniejszego ich rozwiązania. Inna postać byłaby zbyt ryzykowna.
Osobiście w Barcelonie nie dokupywałbym juz napastników. Bardziej przydałaby się im lepsza obrona, bo widać, że obecna niekiedy sobie nie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:19, Hegemon napisał:

Bo nie ma ich kim zastapic. Pokaz mi pilkarza, ktorego mozna wstawic za Szymkowiaka.


Jego sie nie da nikim zastąpic.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:20, HumanGhost napisał:

Fakt, przyszłosci nie da się przewidzieć, w tym i formy konkretnych piłkarzy za kilka lat.
Niemniej długotrwałe kontrakty są wartościowe, bo zawsze zawiera się w nich klauzule o możliwości
wcześniejszego ich rozwiązania. Inna postać byłaby zbyt ryzykowna.


Ale jeśli się nie mylę, to chyba raczej tylko w przypadku obustronnej zgody bądź odgórnej decyzji krajowego związku (bodajże w przypadku jakiegoś nieodpowiedzialnego zachowania gracza, coś jak Mutu i jego problemy z narkotykami w Chelsea).

Dnia 20.05.2006 o 15:20, HumanGhost napisał:

Osobiście w Barcelonie nie dokupywałbym juz napastników. Bardziej przydałaby się im lepsza
obrona, bo widać, że obecna niekiedy sobie nie radzi.


Szczerze? Barcelona choćby kupiła obronę włoskiej reprezentacji, to nadal defensywa będzie jej najsłabszym punktem. To wynika z charakterystycznego stylu, zresztą dotyczy to praktycznie każdej hiszpańskiej drużyny (no może Deportivo Alaves parę lat temu w pucharach grało swego rodzaju "antyfutbol").
Chociaż i tak nie zapominaj, że przecież w tej edycji LM tracili przewaznie co najwyżej jedną bramkę na mecz. Jeśli już chodzi o jakieś konkretne zmiany, to ja bym od razu wyrzucił Valdeza. Wcale nie jest taki pewny jak chociażby w finale LM (że wspomnę chociażby mecze z Valencią i katastrofalne "podania" do rywali), a poza tym jakimś takim prostactwem mu z mordy jedzie ;-)

-> Hegemon

Podejrzewam, że zrobią to 2-3 lata wcześniej. Podobnie było z poprzednim konraktem, też przedłużyli go bodajże półtoraroku przed wygaśnięciem starego. Nie zmienia to faktu, że niezmiernie trudno będzie Ronaldihno utrzymać poziom z obecnego sezonu przez kilka lat. Poza tym na pewno pojawią się inne gwiazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:35, .Darnok napisał:

Ale jeśli się nie mylę, to chyba raczej tylko w przypadku obustronnej zgody bądź odgórnej decyzji krajowego związku.


To znaczy, chyba nie tylko. Bo istnieją też klauzule rozwiązania kontraktu w przypadku otrzymania określonej oferty za danego piłkarza. Takie klauzule chyba nei maja ograniczeń odnosnie ich tworzenia. Nie znam się na prawie sportowym, jesli takie coś w ogóle istnieje. Ale sądzę, że wszystko zalezy od kontraktu. Obustronna zgoda oczywiscie musi być.

Dnia 20.05.2006 o 15:35, .Darnok napisał:

a poza tym jakimś takim prostactwem mu z mordy jedzie ;-)


Hehe Borucowi też. ;-)
To, że Barca traciła mało goli w LM to zaśługa też właśnie Valdeza, który w tych rozgrywkach spisywał się nieźle. Natomiast w ogóle nie pasuje mi do tego zespołu Marquez - jest beznadziejny, wolny, słaby. Nie wiem po co go trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:46, HumanGhost napisał:

To, że Barca traciła mało goli w LM to zaśługa też właśnie Valdeza, który w tych rozgrywkach
spisywał się nieźle. Natomiast w ogóle nie pasuje mi do tego zespołu Marquez - jest beznadziejny,
wolny, słaby. Nie wiem po co go trzymają.


Marquez?! Mi ten obronca sie bardzo podoba, na pewno jest lepszy niż Beletti, który grał słabo i został przesunięty na ławke. Ale Barca i tak musi jeszcze dużo trenowac obrone, która bez Puyola i Valdesa w ogóle byłaby beznadziejna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:35, .Darnok napisał:

Szczerze? Barcelona choćby kupiła obronę włoskiej reprezentacji, to nadal defensywa będzie jej najsłabszym punktem. To wynika z charakterystycznego stylu, zresztą dotyczy to praktycznie każdej hiszpańskiej drużyny (no może Deportivo Alaves parę lat temu w pucharach grało swego rodzaju "antyfutbol").

Nie zapominaj o Valencii czasów Beniteza. Oni dopiero grali pewnie w tyłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 13:14, paweusz napisał:

Po odejściu Quattary z Legii, portugalska Braga chce kupic Surmę, Sporting Lizbona chcę Choto,
a i po Edsona i rogera pytają zagraniczne kluby. Jak tak się wzmacnia Legia do LM, to życzę
im powodzenia :p Do tego Hannover96 chce Fabiańskiego, tyle że nie wiadomo czy niemiecki klub
będzie stać na zakup bramkarza.


Chcieć to sobie mogą dużo. Konkretne oferty i z dużą ilością zer :P A Fabiański i Roger sami odchodzic nie chcą ;] Według mnie Roger i Fabiański zostaną na 100%, Surma ma zielone światło, ale sam siezytnio nie pcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 22:50, Bambusek napisał:

Surma ma zielone światło, ale sam siezytnio nie pcha.

I trudno mu się dziwić. Niechciany w Wiśle, w barwach Legii pokazał, że potrafi być kluczowym zawodnikiem. A po przejściu do jakiegoś zachodniego średniaka pewnie by utonął w przeciętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koles a kto tu powiedzial ze ja musze kibicowac bialoczerwonym, i musze komukolwiek kibicowac by dobrze ogladac mistrzostwa. co do polaczkow to jestesmy w stanie zremisowac z ekwadorem na normalnej nawierzchni, sedziwoie nam nie pozwola wygrac z niemcami a kostaryka jest dla nas zbyt silna( to jest zajebiscie szybki i techniczny zespol).
te mistrzostwa wygladaja na jedne z najslabszych pod wzgledem poziomu druzyn. brazylia nigy nei byla tak silna, afryka tak slaba, a jedyna druzyna ktora wyglada powaznie naprzeciw brazylijczykom to holendrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Paweł Janas dostał łapówkie od tp s.a albo jest tak głupi.Bo człowiek przy zdrowych zmysłach tak głupio by nie postąpił.AFEARA łAPUWKARSKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś takie pewien, to z pewnością postawisz pare tysięcy złotych na, że Polska nie wyjdzie z grupy.
Ekwador jest na tych mistrzostwach tylko dlatego, że nikt nie może ich pokonać na wysoko położonym stadionie (ponad 2000m n.p.m). O ile pamiętam na wyjeździe zdobyli marne 5 pkt. Ekwador to przeciętna drużyna. W Niemczech nie będą grać na takich wysokościach.
Kostaryka - za*******e szybka drużyna ? A co oni mają nas zabiegać na śmierć ? Trudno cokolwiek powiedzieć o tej drużynie. Prawie cała reprezentacja tego kraju gra w sowjej lidze (nie należy ona do potęg). Graja strefie, gdzie nie ma trudnych przeciwników poza Meksykiem i USA.
Sędziowie nie pozwolą nam wygrać z Niemcami ? A co oni zamkną naszych w szatni i oddadzą mecz walkowerem ? Czasem mogą pomóc gospodarzom, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować