Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

w pierwszym meczy 14 kolejki ekstraklasy padło aż 6 bramek, miejmy nadzieję że wysoka średnia zostanie utrzymana w kolejnych meczach. Postawę sędziego w tym spotkaniu pozostawię bez komentarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle odpowiedzi na post to chyba jeszcze w życiu nie miałem. Pomysł z proszeniem o powtórkę po 3 razy na mecz dla trenera nie jest dobry, bo pomyślcie - Jan Urban bierze powtórkę 3 razy, ale okazuje się, że sędzia podjął prawidłową decyzję. Do 93 minuty jego drużyna przegrywa 0:1. Ale Legia się nie poddaje w 94 minucie Iwański pięknie wypuszcza Chinyamę, który znajduje się sam na sam z bramkarzem. Wykonał zwód, golkeeper za nim już ma pakować piłkę do pustej, a tu nagle ktoś wjeżdża mu prosto w piszczel, murzynek się przewraca, noga boli jak cholera, a piłkarze drużyny przeciwnej biegną z szybką kontrą podbudowani przychylną decyzją arbitra i zdobywają bramkę na 0:2 kończąc mecz. Sposób z dodatkowym arbitrem też nie będzie doskonały. No bo pomyślcie, cofamy się z powrotem do 94 minuty wyżej opisanego meczu. Arbiter tym razem zachował się nieprawidłowo, więc ten dodatkowy wstrzymuje grę. Mówi, że faul był, a obrońcy należy się czerwona kartka. Sędzia główny uważali jednak, że wie, co widział i sam podchodzi do monitora. Po dwukrotnym obejrzeniu powtórki przyznaje rację i dyktuje karniaka. Ale czucie piłki może nie być już takie, jak podczas meczu, w wyniku pięciominutowej przerwy Iwańskiemu zastygły mięśnie i nie strzela karnego, a piłkarz, który strzelił gola na 2:0 nie zostaje królem strzelców ekstraklasy w wyniku właśnie tego pomysłu z powtórkami. Tak więc: gdyby sędzia podyktował "11" od razu, to bardziej prawdopodobne jest, że padłby gol i Legioniści by zremisowali, albo anonimowy strzelec zdobyłby koronę króla strzelców. A tak korzyści nie ma ani dla jednej, ani dla drugiej drużyny. Oczywiście nie jest powiedziane, że takie sytuacje będą się zdarzać często, ale jest jakieś prawdopodobieństwo. Tak więc widzicie, że powtórki podczas meczu to wcale nie jest taki świetny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórki podczas meczów już powinny dawno być wprowadzone, bo to co teraz się działo, to skandal. Rękę widział każdy, każdy wiedział, że Henry zatrzymał ją ręką. O dziwo główny i - przede wszystkim - boczny oślepli. Właśnie wyszła na jaw inna sprawa, dotycząca korupcji w LM, LE i kilku ligach. Więc to samo mogło się stać z meczami reprezentacji. Gdyby sędziowie mieli do "dyspozycji" replaje, to ten gol byłby nieuznany i nie byłoby tego skandalu podczas i po meczu. Inną kwestią jest to, że w obecnym futbolu fair play prawie w ogóle nie istnieje. Henry przyznał się po meczu, że zagrał ręką, wszystkie powtórki dokładnie to pokazały, a nic nie można zrobić. Według mnie FIFA powinna właśnie w takich wyjątkowych sytuacjach, dopuścić do powtórzenia spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 21:40, Budep napisał:

Powtórki podczas meczów już powinny dawno być wprowadzone, bo to co teraz się działo,
to skandal. Rękę widział każdy, każdy wiedział, że Henry zatrzymał ją ręką. O dziwo główny
i - przede wszystkim - boczny oślepli. Właśnie wyszła na jaw inna sprawa, dotycząca korupcji
w LM, LE i kilku ligach. Więc to samo mogło się stać z meczami reprezentacji. Gdyby sędziowie
mieli do "dyspozycji" replaje, to ten gol byłby nieuznany i nie byłoby tego skandalu
podczas i po meczu. Inną kwestią jest to, że w obecnym futbolu fair play prawie w ogóle
nie istnieje. Henry przyznał się po meczu, że zagrał ręką, wszystkie powtórki dokładnie
to pokazały, a nic nie można zrobić. Według mnie FIFA powinna właśnie w takich wyjątkowych
sytuacjach, dopuścić do powtórzenia spotkania.



Chciałbym dodać jeszcze, że Henry powiedział, iż powtórzenie meczz byłoby sprawedliwe. Dziwne, że powiedział to po ogłoszeniu przez FIFE, że mecz nie zostanie powtórzony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest dziwne-Henry zawsze[z całym szacunkiem był boiskowym krętaczem teraz dochodzi cynizm] ten komentarz pokazuje tylko ze Henry dolewa oliwy do ognia i jeszcze bardziej gra na nosach rozwścieczonych Irlandczyków,z całym szacunkiem ale Henry i piłkarsko i prywatnie skończył sie po odejsciu z Arsenalu,kiedys takie zagrania nie miałyby u niego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że żadne rozwiązanie nie będzie idealne. Dlatego trzeba przyjąć jakiś kompromis, którym mogą być właśnie te 3 powtórki dla każdego trenera, bądź kapitana. Można też nic nie zmieniać i zostawić wszystko tak jak jest. Chyba to jest najlepsze, bo błędy sędziego są wpisane w grę od początku i również one, sprawiają, że jest tak emocjonująca. Choć powtórki też złe nie są. Kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:13, NecroVisioneR napisał:

Nic nie jest dziwne-Henry zawsze[z całym szacunkiem był boiskowym krętaczem teraz dochodzi
cynizm] ten komentarz pokazuje tylko ze Henry dolewa oliwy do ognia i jeszcze bardziej
gra na nosach rozwścieczonych Irlandczyków,z całym szacunkiem ale Henry i piłkarsko i
prywatnie skończył sie po odejsciu z Arsenalu,kiedys takie zagrania nie miałyby u niego
miejsca.


czyli był tym oszustem, czy stał się nim dopiero po przyjściu do FCB ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:37, shinoda napisał:

A ja dopatruje sie teorii spiskowej, że FIFA zależało żeby to Francja awansowała do
MŚ, a nie Irlandia;]

no i bardzo dobrze:D ja jestem za francją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak i tak,pamiętam pare jego "nieczystych"[wyjatkowo] zagrań za czasów gry w Londynie ale to w Barcie gdzie stracił swoją formę tak się wyrobił.Ale to ejst moje zdanie,może za słabo znam Henrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to nie wina formy (choć też ją stracił), ale inny styl gry w lidze angielskiej jest zupełnie inny i nie może się za bardzo przystosować. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się sobie zastanawiam patrząc na coraz to nowe kontuzje w Barcelonie i myśle czy aby sprawiedliwosci nie stało sie zadosć,przecież jak Real rok temu przegrywał nie majać 6 podstawoych zawodników to fala krytki była wielka jak Tsunami,zobaczymy teraz jak Barca poradzi sobie w meczach z Athletic,Interem czy Realem-przekonamy się jak naprawde jest siła Barcy-bo jeżli sa tacy dobrze jak sądzą tu co poniektózy to nawet i bez 6 podstawowoych zawodnikwó powinni rozwalcować Inter i Real-przekonajmy się o potędze Barcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy Barca jest dobra przez dobre zorganizowanie i całą drużynę czy tylko przez poniektórych graczy :D.


Dziś mecz Sunderland AFC - Arsenal London. Mam nadzieję, że Kanonierzy wygrają wysoko i pozostaną 1 drużyną w angielskiej lidze w liczbie zdobytych bramek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nieśmiało przypomnę, że dwa sezony temu to Barca miała szpital i jakoś nie przeszkadzało to fanom Realu się cieszyć z mistrzostwa. Wiec o jakiej sprawiedliwości mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 15:18, Bambusek napisał:

Ja tak nieśmiało przypomnę, że dwa sezony temu to Barca miała szpital i jakoś nie przeszkadzało
to fanom Realu się cieszyć z mistrzostwa. Wiec o jakiej sprawiedliwości mówisz?


Skoro szpitalem nazywasz absencje trzech zawodników...Ale wracajac do teamtu-te Real w tamtym sezonie nie mogł skorzystać z połowy składu-kilku zawodnikó wyleciało na prawie rok,wiec chetnie bym się przekonał jak wielka Barca poradzi sobie mimo absencji,nie mówimy o tym jak Real sobie radzi czy co było dwa lata letmu-mówimy o tym co jest teraz i co dotyczy Barcelony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 14:34, NecroVisioneR napisał:

I tak i tak,pamiętam pare jego "nieczystych"[wyjatkowo] zagrań za czasów gry w Londynie
ale to w Barcie gdzie stracił swoją formę tak się wyrobił.Ale to ejst moje zdanie,może
za słabo znam Henrego?

Stracił formę ? Prawdą jest, że nie gra tak dobrze jak w Arsenalu, ale:
a) lata lecą...
b) Arsenal grał pod niego.
c) gra na innej pozycji
d) mimo wszystko zdobył 19 goli w La Liga w zeszłym sezonie, co dało mu z tego co pamiętam 5 albo 6 pozycję w klasyfikacji strzelców.
Co do nieczystych zagrań, przed tym meczem nie zaliczyłbyś go do grona oszustów, a po meczu nagle wszystko sobie przypomniałeś. To trochę jak z tym, że Pepe jest brutalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry mecz we Wronkach. Lewy i Peszko robią różnice, pierwszy moim zdaniem murowany kandydat do korony króla strzelców tego sezonu o ile zostanie w Lechu na wiosnę, grał takie "stadiony świata" kilka razy ładnie po dryblował, co prawa powinien strzelić jeszcze dwie bramki, ale i tak świetnie dziś grał, Peszko natomiast dodał do tego co zawsze kilka świetnych odbiorów, długo w Poznaniu ci dwaj zawodnicy nie pobędą.. Kilka nowym młodych zawodników pokazało zadatki na niezłych grajków, Sobiech, Możdżeń, ten drugi mimo ze zagrał moze 3 minuty pokazał fajną akcję.. naprawdę szlo to dzisiaj oglądać ;) 3:1 dla leszka i gonimy czołówke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować