Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 20:25, Czarek188 napisał:

LOL to ty sobie losujesz jakiej drużynie masz kibicować? Ludzi są dziwni -.-


LOL! To była ironia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 20:26, Grinczar napisał:

Nie wiem czy oglądałeś mecz, bo chyba nie...
Oczywiście James grał kapitalnie i z tym się zgadzam. Obydwie drużyny stwarzały zagrożenia
i żadna mocno nie przeważała.

W końcu w dogrywce Portsmouth strzela bramkę, ale zaraz potem Tottenham wyrównuje na
1:1. Tylko, że bramka nie zostaje uznana czy nawet James był zdziwiony, bo pokazywał
miny do kamery. Potem jeszcze Portsmouth dostało rzut karny całkowicie za nic - nawet
nikt się jego nie domagał, ale cóż... Ostatnio sędziowanie jest na bardzo niskim poziomie
i to nie tylko w tym meczu.


Zgoda, ten faul na bramkarzu... chyba nie było. Sam James się uśmiechnął pod nosem do kamery :). Ten późniejszy karny.. nie wiem, bym musiał jeszcze raz zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bezbramkowo zremisował Liverpool i Manchester United. Jedni praktycznie stracili szansę na LM, a drugim oddala się 4 z rzędu mistrzostwo.

Czyżby United w 2 tygodnie przegrało cały sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manchester zawodzi remisem i coraz trudniej bedzie zdobyć tytuł , Inter także , bardzo dobra gra Romy może dać wielką szanse na przełamanie złej passy i zdobycie najcenniejszego trofeum.
Końcówka sezonu w prawie każdej lidze zapowiada się bardzo emocjonująco , do końca nie wiadomo kto zdobedzie mistrzostwo Anglii , Francji , Hiszpanii , Włoch , Niemiec i innych.Nie ma tej 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nikt już nie wierzy w Milan? :( Właściwie... ja też powoli tracę wiarę. Cały sezon im kibicowałem... mieli szansę na mistrzostwo ;/ Długo trzymali wysoką pozycję w tabeli. Właściwie od tego meczu z Napoli wszystko zaczęło się źle układać. Mieli wtedy szansę wyprzedzić Inter i zaprzepaścili ją. Od tamtego meczu tylko raz wygrali. Kompletna porażka. Jest to co prawda mało prawdopodobne ale mają jeszcze nie jakie szansę na zwycięstwo. Jednak brak Pato daję się trochę we znaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:06, Smooqu napisał:

W Hiszpani już wiadomo. Mnie najbardziej interesuje walka o mistrzostwo Włoch. Liczę
na Romę. Na przekór Mourinho ;)


Widać że Roma jest w bardzo dobrej formie i żle było by to zaprzepaścić.A w Hiszpanii nie powiedział bym że wszystko wiadomo kolejek jest 7 i 2 potknięcia Barcelony może Real wykorzystac , ale bedzie trudno Realowi bo tylko liczą na nie fart przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak Pato jest odczuwalny ale moim zdaniem w pomocy Milan wygląda naprawdę bardzo słabe. Same stare wypalone nazwiska. Pirlo, Gattuso, Seedorf to naprawdę byli wielcy piłkarze ale już nie są. Nie zmienią tego nawet podrygi Pirlo np. gol z Realem czy Seedorf też nie tak dawno popisał się cudowną bramkę. Po prostu grają strasznie słabą piłką wg mnie oczywiśćie. A tacy młodzi jak Abate to jeszcze niedorośli do grania pierwszych skrzypiec w tym klubie.

Ja nie mogę zrozumieć jakim cudem Milan oddał Gourcuffa. Naprawdę mieli taki talent, a tak łatwo go puścili. Potrzeba świeżej krwii w pomocy i będzie naprawdę dobrze. Bo teraz to oklapli z sił.


Naprawdę ktoś jest takim idiotom, że wierzy że Barcelona się potknie 2 razy? Niemożliwe. A Real pewnie wygra ostatnie 7 meczy. Ale i tak to gówno da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 15:12, Bambusek napisał:

Też stary zapis. FIFA zmieniła definicję spalonego w 2008 czy 2009 roku. Ten z absorbowaniem
uwagi był zupełnie z tyłka. Który zawodnik, biorący udział w grze (a więc nie leżący
na murawie z kontuzję) nie absorbuje uwagi? Chyba mało meczów ostatnio oglądasz, już
kilkakrotnie komentatorzy o tym mówili.


Ostatnio oglądałem mecz Bundesligi. Był rzut wolny i dośrodkowanie w pole karne. Zawodnik był na pozycji spalonej, piłka nie byłą adresowana do niego, jednak ten wyskoczył do niej, a piłka przeleciała 1 czy 2 metry nad nim, dotarła do innego zawodnika, który w momencie podania na spalonym nie był. Decyzja sędziego - spalony. Może i stary zapis, ale jak dla mnie bardzo prawidłowy, bo bramkarz jednak wyszedł do tego gracza, który był na spalonym. Więc nie oglądam mało meczów, tylko możę każdy sędzia interpretuje lub widzi to po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potknięcie Manchesteru na otarcie łez po wczorajszym GD :) W prawdzie Chelsea ma do rozegrania jeszcze mecz, ale od początku sezonu grali świetnie w lidze więc raczej nie zaprzepaszczą takiej okazji żeby zyskać dodatkowe 2 pkt przewagi. Sytuacja Realu jest bardzo trudna, ale mam nadzieję, że chociaż The Blues odzyskają tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 20:42, Smooqu napisał:

Czyżby United w 2 tygodnie przegrało cały sezon?

Tak. Brak Rooneya i sypie się cały zespół i mam nadzieję, że Fergie w końcu gadkę ''nie potrzeba nam wzmocnień'' wsadzi pomiędzy internetowe bajki. Prawda jest taka że kontuzja Rooneya pozbawiła nas w tym sezonie wszystkiego, cóż, nie dopisało szczęście, bo z jego odrobiną jestem pewien że mielibyśmy tytuł i szansę na LM. No cóż, mówi się trudno. Na przyszły sezon wróci Hargreaves z Andersonem, a ta dwójka naprawde się rozumie ( jak zobacze w przyszłym sezonie grającego carricka to strzele se w łeb), do tego skrzydła Nani i Valencia. Potrzeba kogoś do ataku i to nie jest żadna tajemnica, i chciałbym benzemę. W Realu gra jak gra, będzie do wzięcia tanio, a pod okiem Fergusona wierzę w to że dalej może się rozwinąć, bo ma taki styl gry jaki mieć powinien. To jest nasze brakujące ogniwo, ogniwo, którego brak pod nieobecność Rooneya tak bardzo widać. >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rzut wolny zapewne podlega pod to:

"Interfering with an opponent means preventing an opponent from
playing or being able to play the ball by clearly obstructing the
opponent’s line of vision or movements or making a gesture or
movement which, in the opinion of the referee, deceives or distracts
an opponent."

To jest sytuacja szczególna, zapis właśnie typowo pod dośrodkowania z rzutów wolnych (bo z rożnych spalonego nie ma).

Ale jest jeszcze to:

"Interfering with play means playing or touching the ball passed or
touched by a team-mate."

Kiedyś starczyło, że ktokolwiek z drużyny będzie na spalonym w momencie podania, żeby gwizdać. Później zmieniono, że zawodnik musi wykonać ruch w stronę piłki. Teraz jest tak, jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:37, Smooqu napisał:

Ja nie mogę zrozumieć jakim cudem Milan oddał Gourcuffa. Naprawdę mieli taki talent,
a tak łatwo go puścili.

Akurat kiedy grał w Milanie był beznadziejny ;/
Milan okazał się dla niego za mocnym klubem ,więc dopiero w Bordeaux się odnalazł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 00:44, Smooqu napisał:

Pellegrini poleci na 100%. Perez kupi paru gwiazdorków bez formy jak Kaka, pewnie Ribery''ego
i jeszcze innego patałacha. I znowu będzie 1/8.

No ale z drugiej strony, kto może przyjść na trenera?? Teraz się modlę, żeby Benitez wygrał LE, wtedy go nie zwolnią :) Bo innych pomysłów nie ma. Mourinho raczej zostanie w Interze- chociaż jestem przekonany, że koniec końców i tak kiedyś przyjdzie do Realu- po prostu ma odpowiednią mentalność. Ramosa z powrotem nie wezmą, Capello nie będzie chciał, wynalazki pokroju Schustera też już nie będą miały miejsca. No chyba, że wyczarują Hiddinka, ale w to wątpię- zresztą on już raz się w Realu nie sprawdził. Co do transferów- jeśli chodzi o Ribery''ego to ten jeden jedyny raz wierzę w wadę Pereza, czyli jego skłonność do kupowania piłkarzy wybitnie medialnych. Co jak co, ale bez obrazy dla Frąka, twarzą Adidasa to onie nie zostanie. Do taktyki Pellegriniego idealny byłby Silva no i być może Cesc, ale to tylko w wypadku sprzedaży VdV i Gago- żeby było jeszcze miejsce dla Canalesa. A jeśli chodzi o 1/8- w przyszłym sezonie będę się modlił o Chelsea albo Manchester w grupie. Bo dopóki będziemy na luzie wychodzić z grupy i przed 1/8 nie otrzaskamy się w poważnymi meczami, to jak przyjdzie co do czego będzie wielki ZONK- czemu oni nam przeszkadzają w rozgrywaniu. No i wzięliby, jak już jadą na to tournee po Chinach - zgadaliby się z United, żeby jakiś sparing rozegrać. Bo jak zapewne większość się domyśliła- brak Realowi spotkań z trudnymi przeciwnikami. W lidze ni ma z kim grać, a w LM, w sensie w 1/8 trzeba już wykorzystywać doświadczenie, którego Real nie ma jak zdobyć. No i oczywiście, jak sam napisałeś, zgranie- Barca gra tym samym szkieletem od kilku lat, doszedł tylko Pedro i raczej mało znaczący Maxwell. Zresztą - kasy na nowe wielkie wzmocnienia chyba już nie będzie. Silva i jak Bozia da Cesc- więcej naprawdę nie trzeba a i to jest lekkim nadmiarem. I sukcesywne pracowanie nad formą Kaki, Benzemy i Granero.

Dnia 11.04.2010 o 00:44, Smooqu napisał:

Kaka to nie jest rozgrywający. To bardziej cofnięty napastnik niż rozgrywający z prawdziwego
zdarzenia. Gdyby Real miał takiego Xavi''ego to by wyglądało lepiej.

No może faktycznie się pośpieszyłem z tym rozgrywającym. Chodziło mi bardziej o zawodnika kreującego akcje, robiącego grę. Okazja jest idealne- Alonso wypełnia rolę Pirlo z Milanu, asekurując grającego z przodu Kakę. No tyle teoria- bez Kaki w formie takie rozważania są nic nie warte. Może warto poświęcić te pozostałe mecze w lidze na Kakę- nawet jakby grał straszny żal, niech gra i przystosowuje się do Realu. Bo z VdV już nic moim zdaniem nie będzie- fajnie, że Sneijder i Robben ciągną swoje zespoły, ale do Realu się nie nadawali i nie widzę powodu, żeby hołubić Rafaela, który w ważnym meczu jest bezradny. Kaka zawsze, mimo momentami żałosnej gry, pokaże coś przydatnego. Zresztą chciałbym przypomnieć, że w pierwszym meczu na Camp Nou to Ricardo był naszym najlepszym zawodnikiem. No nic, czekamy na naszego Kakę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo tego się oglądać nie da!! O Xavim już pisałem- doceniam go, zazdroszczę Barcelonie, jest jednym z najlepszych rozgrywających jakich widziałem. Ale cały styl Barcelony jest momentami aoglądalny. Na początku zeszłego sezonu a może i przez cały sezon mogło to budzić podziw- spokojnie konstruują groźne akcje, nie próbują na siłę wbiegać w pole karne. Ale jeśli taka gra nie jest środkiem tylko celem, to ja wymiękam. A sytuacja przeze mnie opisana miała miejsce koło 53 minuty- Valdes- Pique-Puyol-Pique-Valdes-Puyol-Pique-Valdes i wybicie piłki w trybuny. No żeby jeszcze z tego jakieś akcje wynikały. A tu z tego miliona podań wychodzą 4 akcje- 2 gole i 2 sam na sam Messiego. Normalnie nie miałbym nic przeciwko temu- swoje sytuacje wykorzystali, byli do bólu skuteczni- spoko, chciałbym żeby Real też tak grał. Ale potem czytał i słyszę, że jest to futbol romantyczny, piękny, z poszanowaniem piłki i w ogóle Pele z Maradoną i Di Stefano to uszami klaskają. Jak naprawdę grają ładnie i z tych podań wynikają ładne akcje, to nic nie mówię i siedzę cicho (bo jednak głupio chwalić odwiecznego rywala :)). Ale w takiej sytuacji się burzę, bo to jest podawanie dla podawania. No nic, śmiesznie to będzie wyglądać, jak będą musieli przyśpieszyć a nie przyfarci im się jak z Chelsea. Tyle ode mnie- jeszcze raz gratuluję zwycięstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje presja na zawodnikach jest zbyt olbrzymia. Atmosfera wielkich meczy ich przytłacza. Taki Mourinho zawsze umiejętnie zrzuca z nich te wymagania. No ale czy trenerem aż tak wspaniałym jest? Z Chelsea LM nie wygrał.

Z Interem wygrał Ligę zaraz po przyjściu. Ale nie oszukujmy się, że tam rywali nie miał zbyt mocnych jak u nas Barcelona. Z LM odpadł w 1/8 więc to też wybitne osiągnięcie nie jest ALE ma mentalność zwycięzcy. Sam nie wiem w sumie.

Ja bym dał Pellegriniemu szansę. I również modlę się o silny zespół w grupie. Najlepiej jakiś angoli. Żeby Real w końcu grał nie jako faworyt. Czemu uznaje się go za faworyta skoro od 6 lat przegrywa każdy mecz o stawkę w LM?

Bo jak tak dalej pójdzie to Real w lidze będzie odnosił same zwycięstwa oprócz meczów z Barcą. A w LM dalej będzie klapa.

Gdzie ten stary dobry Real z Zidanem i spółką który zawsze grał jako faworyt i radził sobie z tą presją dobrze? Teraz to banda patałachów którzy mnie cały czas zawodzą. Czasami mam ochotę żeby Real upadł i żeby go już nie było. Naprawdę. 6 lat z rzedu być upokarzanym na arenie Europejskiej i teraz kolejny katastrofalny sezon ligowy.

W 2003 myślałem, że Real zdobędzie LM w 2004, a jest 2010 i jest z roku na rok coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:12, Massa napisał:

To nikt już nie wierzy w Milan? :( Właściwie... ja też powoli tracę wiarę.

Nie tylko ty :/ Też niestety zaczyna mnie uderzać fakt ,że jednak mistrzostwo w tym roku ucieka nam po raz kolejny z rąk ;/
Ale trzeba spojrzeć na to inaczej... był to naprawdę ciężki i męczący sezon ,zwłaszcza na początku dla całego zespołu ,a mimo to dawali se jakoś radę i są wysoko w tabeli :]

Z AC Milanem zawsze na dobre i złe :]
FORZA MILAN !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetni z Was kibice, zaiste. Zacznijcie kibicować Interowi czy Barcelonie, tam na utratę wiary w swój ukochany klub narzekać raczej nie będziecie. Milan sobie nie radzi i taki stan rzeczy będzie utrzymywał się aż Berlusconi przestanie rządzić klubem. Sprowadzenie 3-4 piłkarzy podstawowego składu jest problemem dla niego, toteż kupuje (i psuje im kariery, bo w Milanie i tak się ich nie wpuszcza zbyt często na boisko) młode gwiazdeczki typu Adiyiah czy Zigoni. Niech jeszcze lepiej zatrudni Scolariego na trenera, a Scudetto zapewnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować