Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

O tym samym pomyślałem :)


W ogóle Maicon pokazał Daniemu miejsce w szeregu. Szkoda tylko jego kontuzji. Wyglądało to bardzo źle. Możliwe że nie zagra w RPA. Straszne. Wielki gracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Inter! Wreszcie zapowiada się finał LM bez Barcy i ManU! Katalończycy potrafią się podnieść, ale bramka na wyjeździe powinna załatwić sprawę :D
Mam również wielką nadzieję, że jeszcze raz się potkną w lidze i w jeden miesiąc przegrają cały sezon :D Bez urazy dla kibiców, ale już nie można patrzeć jak oni wszystko wygrywają. A mistrzostwo kraju mocno by podbudowało formę Realu. W najbliższych tygodniach wszystko się rozstrzygnie, będzie gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smarowałem soczystego posta, ale się powstrzymałem i wykasowałem dobrze ponad 3/4 normalnej mojej ilości tekstu - sorry, arcydzieła prozy nie ujrzą światła dziennego. Ograniczę się do kilku faktów- pierwszy, oczywisty i powszechnie znany - bez Xaviego Barca się męczy, niekoniecznie gra źle, ale to już nie to. Drugi- co robi Busquets, i w Barcelonie i reprezentacji? Przecież on jest tak daremny, że mnie aż boli. Ja rozumiem, że szkółka Barcy jest najlepsza na świecie, ale nie każdy z niech wychodzący jest z urzędu mega grajkiem. No ale dobra, nie pociągnę tego wątku, bo znając życie w następnym meczu na przekór Sergio strzeli hattricka, będzie miał 4 robinsonady i sam będzie "posiadał" piłkę przez 85% czasu gry. Po trzecie- od dziś (chociaż w sumie powinienem to zauważyć od razu po meczu) brak Lassa (w formie) i Gago na boisku to główna przyczyna porażki w ostatnim GD. Po 4-<w tym miejscu mógłbym walnąć parę argumentów za wyższością Ronaldo nad Messim na podstawie dzisiejszego meczu, ale się ograniczę, spróbuję być hardy i zachować się godnie>. Po piąte- gol ze spalonego Milito cieszy mojego Mrocznego Pasażera w kontekście zeszłorocznego półfinału z Chelsea. Po 6- Inter zdeeeeecydowanie nie jest pewny awansu, na Camp Nou Barca potrafi odrabiać straty, chociaż w obu wcześniejszych rundach przed pierwszym gwizdkiem była na pozycji drużyny awansującej, a teraz 0-0 im nie wystarczy a co za tym idzie Inter nie będzie musiał atakować. Po siódme- nie kradnij. Po ósme- na rewanż możliwe są 2 scenariusze- albo Jose zaskoczy zdecydowanym atakiem od pierwszych minut (tak jak Liverpool zaskoczył Real w rewanżu na Anfield) albo będziemy świadkami większej murarki niż w czasie budowy piramid. A akurat jeśli przeciwnik Barcy po prostu się muruje zadowolony z wyniku, to Katalończycy mają duży problem- pokazały to półfinał z Chelsea i GD z Realem pod koniec 2008 roku. A że Julio Cesar w formie - może być S00sna i Ajć!! Po dziesiąte- dla każdego, kto zacznie napinkę, że Real sprzedał gracza, który zmierza do finału Ligi Mistrzów, a Real odpadł tam gdzie zwykle- Wesley się w Realu NIE SPRAWDZIŁ i choćby unosił się na ziemią wyżej niż Messi i zamiast w trójkątach grał w odcinkach, to na Real się nie nadawał i jego dobra gra w innych drużynach tego nie zmieni. Po jedenaste- myliłem się co do Mourinho, jednak jest wielkim trenerem, wydawał mi się mocny w gębie a w trenerce tylko bardzo dobry, ale jednak pokazał swój geniusz. Także sorry Jose, zwracam honor. A Pellegrini i tak ma zostać :) To tyle w telegraficznym skrócie, nie czuję się na siłach komentować jakoś dłużej meczów Barcy, bo ich gry poza nielicznymi wyjątkami nie oglądam, także mogłem pokusić się tylko o to co można wywnioskować z dzisiejszego meczu i paru ogólnych prawd. W rewanżu szanse oceniam na 60-40 dla Interu, bo mimo wszystko Barca tam grać potrafi. Wobec braku Puyola Barcie może być ciężko (Carles i Xavi to dwójka najbardziej szanowanych przeze mnie zawodników Barcy), no ale zbyt wiele razy napinałem się w takich momentach(w różnych sytuacjach życiowych), by to potem zostać brutalnie skarconym, że powstrzymam się od przewidywania awansu Interu. Oczywiście tego im życzę, ale Barca ma argumenty, by przejść do finału. Chociaż w formie ostatnio są nieszczególnej.


Ah no i jeszcze oczywiście mój faworyt Dani Alves- za pierwszym razem, gdy widziałem go wijącego się z bólu, to było chyba na Pucharze Konfederacji więc nie tak dawno, myślałem, że byłem świadkiem kolejnego Eduardo i że co najmniej ze 3 nogi połamał. I tak jak Xavi i Puyol są moimi "ulubieńcami" tak Alves jest najbardziej nielubianym przeze mnie zawodnikiem. Messiego nie lubię, Zlatan mnie irytuje, ale Alves to po prostu szczyt wszystkiego- takiego udawania kontuzji to nie widzałem od czasów turniejów rycerskich. I potem jeszcze śmie twierdzić, że Ronaldo symuluje. Sam fauluje z miną niewiniątka, każdy jego faul to obraza biskupstwa Barcelony a i paru świętych się w grobie przewraca, a 80% jego dotknięć do krzyk niemożebny i turlanie się od linii bocznej do środka boiska po korkociągu. Sorry, może jestem tendencyjnie i skrajnie nieobiektywny, ale ten człowiek to zaprzeczenie fair play, że już o szacunku do rywala nie wspomnę. No, to było takie moje impresjonistyczne podejście do piłki nożnej- nie traktujcie tego jako jakiegoś oficjalnego stanowiska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się łyso zrobi kumplom, tak chcieli stawiać na "wielką" Barce, a ja wiedziałem że Inter z Mourinho pokaże klasę. Nie sądziłem że będzie aż 3:1, ale 2:1 albo 1:0 dla Interu. W rewanżu jednak jestem pełen nadziei że będzie podobnie i Inter zagra w finale. Gdzie był Messi ten bug piłkarski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 07:56, Paoro napisał:

W rewanżu jednak jestem pełen nadziei że będzie podobnie i Inter zagra w finale.


Myślę, że to będzie mecz, który wygra Barcelona, ale nie jestem pewien czy zrobi to wystarczająco dużą ilością bramek. Bo Inter to nie jest drużyna, którą łatwo zaatakować, a Barca ostatnio nie gra piłki oszałamiającej, zdolnej do złamania każdej defensywy. Chociaż wiadomo, że wystarczy powtórzyć scenariusz z Gran Derbi. Zero z tyłu i dwa cudowne zagrania z pomocy (już niekoniecznie Xaviego). Barca w finale ;)

Dnia 21.04.2010 o 07:56, Paoro napisał:

Gdzie był Messi ten bug piłkarski?


Leżał gdzieś skopany, ze spuchniętymi kostkami kryty ściśle przez jakiegoś makaroniarza. Nie można winić zawodnika, że nie zagrał wybitnego meczu, bo nikt nie jest w stanie być w świetnej formie cały sezon. Jeśli kibicujesz Interowi to się módl, żeby ten bug nie wrócił od nas to Hiszpanii i (nie wiem co monumentalnego robią rzeki, ale na pewno jest coś takiego) w rewanżu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol dzisja wchodzę na serwisy sportowe. A tam piszą że Pique apeluje o sędziego który będzie bardziej obiektywny. Piłkarz sądzi iż 2 i 3 bramka nie powinna paść bo w jednej bramce był spalony a w drugiej faulowany był Messi. Widać piłkarze Fasy już płaczą bo im sędziowie nie pomogli. Banda idiotów. Dlatego fajnie skomentował to Mourinhio który powiedział że mają krótką pamięć, bo nie pamiętają o meczu z Chelsea rok temu gdzie łysy Ovrebo wygrał mecz Farsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Widać piłkarze Fasy już płaczą bo im sędziowie nie pomogli. Banda idiotów.
/agree. Teraz zacznie się płacz dzieci Barcy, które nie będą dowierzać w to co widzą, no bo jak to możliwe, że świetna i cudownie grająca Barca przegrała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pique z rezygnacją stwierdził, że Barcelona "nie miała żadnej pomocy ze strony sędziów" i dodał, że w meczu na Camp Nou potrzeby jest bezstronny sędzia.

No co za pech, panie Gerrardzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 15:20, Pernia napisał:

no bo jak to możliwe, że świetna i cudownie grająca Barca przegrała...


O Boże, jak można stwierdzić, że Barca, którą od miesiąca ciągnął tylko i wyłącznie Messi gra świetnie. Jak na razie to nie widzę płaczu dzieci Barcy tylko tryumf antyfanów ;) Aż się odechciewa wchodzić do wątku jak się tyle żółci widzi, ale cóż, trza wierzyć do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barcelona będzie miała ciężko , musi wygrać co najmniej 2-0 aby awansować. Mecz na pewno do łatwych nie będzie należeć.
Ale najbardziej interesuje mnie mecz Ol.Lyon - Bayern , stawiam na Lyon i jest to jeden z klubów którego stawian że zdobędzie Lige Mistrzów , możecie sie z tego śmiać ale to jest moja indywidualna opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ribery czerwona i już po kuponie :( za co on dostał tą czerwoną kartke, no pytam się za co? przecież to był zwykły faul ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla sędziego za czerwoną dla Ribery''ego. Kartka w pełni zasłużona, zapachniało w tym starciu drugim Witselem, Eduardo itd.


Mam nadzieję, że Perez sobie odpuści tego gracza, naprawdę, on nie pasuje do Realu w żadnym procencie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:27, Smooqu napisał:

Mam nadzieję, że Perez sobie odpuści tego gracza, naprawdę, on nie pasuje do Realu w
żadnym procencie/


Zgadzam się. Z każdym meczem gra gorzej. Teraz przyćmił go jeszcze Robben (szkoda, że nie grał tak w Realu, ale to możliwe, że czuł za dużą presje). Po co kolejny skrzydłowy Realowi? Przecież jest Ronaldo, Kaka no i dobrze spisujący się van Der Vaart, którego nie powinni sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:27, Smooqu napisał:

Brawa dla sędziego za czerwoną dla Ribery''ego. Kartka w pełni zasłużona, zapachniało
w tym starciu drugim Witselem, Eduardo itd.


Mam nadzieję, że Perez sobie odpuści tego gracza, naprawdę, on nie pasuje do Realu w
żadnym procencie/

Popieram w 100% i zgadzam się w obu kwestiach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:44, Hoplita napisał:

> przecież to był zwykły faul ;P
Wasyl po takim "zwykłym faulu" miał otwarte złamanie...


Faktycznie, teraz już na spokojnie jak zobaczyłem powtórkę, to czerwień się należała ;P Pewnie jeszcze sporo komentarzy będzie o negatywnym zachowaniu Riberiego w tym meczu. Dobrze jednak że nic się nie stało. Jeśli chodzi o wynik to fajnie że Bayern wygrał, liczę na finał Inter-Bayern ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ribery powinien być odsunięty na kilka meczy.
Muller totalne dno. Gdyby zamiast niego pojawił się Podolski lub Klose mogło być nawet 3:0 dla Bayernu. Po prawdzie dzięki niemu padła jedyna bramka, ale to nie zmienia faktu, że również dzięki niemu nie padło kilka następnych. Pupilek trenera...

Lyon nie istniał, ale jestem pełen podziwu dla bramkarza. Wielki spokój i świetne umiejętności - nieprzypadkowo jest w reprezentacji Francji, lecz mało co o nim słyszałem, ale nie dziwie się. Na meczu zachowywał się, jak duch w bramce - pewnie poza boiskiem również taki jest.

Wynik w pełni zasłużony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować