Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2010 o 22:13, PsyhoSpider napisał:

Wszystko pięknie ładnie ale jak czytam że nasza reprezentacja U-21 przegrała właśnie
z Luksemburgiem to ręce opadają. Zobaczmy na Hiszpanię, jak młodzi się przebijają do
reprezentacji przez młodzieżówkę. Jeśli za kilka lat takie wyniki nas czekają to ja chyba
dziękuję i postoję.


No niestety ale takie realia u nas panują. Wszędzie stawia się na młodzież jednak tylko u nas musi być inaczej. Będąc co roku w Niemczech w pracy widzę co kilka kilometrów stadion który zawstydziłby nie jedną drużynę nawet z 3 ligi. Wszędzie szkółki i młodzi się rozgrywają a u nas? Juniorzy to zlepek ludzi którzy idą pograć w piłkę a później piwka po meczu się napić za darmo. Wiem to na przykładzie u mnie w klubie gdzie połowa pali przed meczem a nawet i piwko chlapnie lub w ogóle nie przyjdzie bo mu się nie chce. Może to tylko okręgówka jednak piłka to piłka i bez zaangażowania nigdy nie będziemy się rozwijać i zawsze pozostaniemy w miejscu. Brak profesjonalizmu i tyle. Nie ma czegoś takiego jak gra amatorska, skoro się angażujemy i gramy to róbmy to chociaż z sercem a nie tylko żeby sobie pokopać. To można robić zawsze z kolegami popołudniu.

Juniorska kadra również nie błyszczy, pewnie jest kilku dla których takie powołanie jest spełnieniem marzeń i szansą na pokazanie się ale większość ma d*pie wyniki bo przecież dostali się do kadry i kim to oni teraz nie są.
Później mamy takie wyniki z Luksemburgiem który może i potęgą nie jest i raczej nie będzie ale dam sobie głowę uciąć, że w tym meczu dali z siebie sto procent. A za kilka lat jeśli nic się nie zmieni to i seniorska drużyna będzie potrafiła z naszymi "orłami" wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 19:20, A-cis napisał:

Bo Smuda szykuje drużynę, która ma grać poważne mecze nie np. już tej jesieni ale dopiero
za 2 lata. Więc stawia (i IMHO słusznie) na młodszych i perspektywicznych zawodników.
Żewłakow i Dudka, których wymieniłeś, są potrzebni tylko w okresie przejściowym, aby
przekazywać doświadczenie, ale IMHO na ME 2012 nie zagrają.

Żewłakow miałby 36 lat co jak na środkowego obrońce nie jest aż tak bardzo dużo bo na tej pozycji liczy się bardzo doświadczenie. Dudka - 28 lat - młody piłkarz.

Dnia 09.06.2010 o 19:20, A-cis napisał:

A Ty, jak prywatnie sądzisz: uda się Smudzie zbudować dobrą (w sensie mogącą wyjść z
grupy i to nie dzięki przychylności sędziów) drużynę na ME?


Ciężkie pytanie trochę wróżenie z fusów bo dwa lata w piłce to całe wieki, biorąc pod uwagę, że mistrzostwa europy to 14 najlepszych drużyn z europy+ gospodarze to będzie bardzo ciężko o awans do ćwierćfinałów. Strasznie duży tłok. Zawsze jest możliwy przypadek jak z Grecją z 2004 roku może nie odrazu mistrzostwo, ale ćwierćfinał. Piłkarze na których będzie stawiał Smuda powinni zdawać sobie sprawę, że dla nich to gigantyczna szansa to może sprawić, że rzemieślnicy wykonają robotę. Szansa promocji przez reprezentacje będzie o wiele większa niż przez grę w klubie. Mecz z Hiszpanami to na pewną był szok dla sporej częsci z reprezentantów, ale jest szansa, że późniejsi rywale nie będą tacy straszni. Jak spadać to z wysokiego konia.
Generalnie jestem dość optymistycznie nastawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 23:05, Rzezim napisał:

Dudka - 28 lat - młody piłkarz.

można to różnie odebrać. 28 lat to już nie tak mało, młody to by był jakby miał ze 21, 22. Z Niego to już nic nie wyrośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli można stwierdzić że do Euro 2012 lepszej piłki nie zobaczę , wątpię ze po też nic się nie zmieni. Tak jak reprezentacje nie zobaczę dobrze grającej tak jak klupy które będą walczyć w LM i Lidze Europejskiej i gdzieś dalej zajdą.

Malcollm z tym co napisałeś to w 100% racja.10 i 20 lat nic nie pomoże . I co z tego że stadiony bedą jak dobrych piłkarzy nie będzie. Niech wreszcie ktoś pomysli i zrobi jak system trenowania ( szkółki trenerskie itd ) bo mjak dalej pójdzie to niech lepiej Polacy nie wychodzą na boisko .Ale to tez nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana poziomu reprezentacji to jest, jak już pisałem kwestia dziesięcioleci. Tak więc może Twoje dzieci się doczekają porządnej repry w Polsce ;) Ale żeby Cię nie dołować muszę przyznać, że wcale na Euro tak źle być nie musi. Dostaliśmy z Hiszpanią, ale spójrz na skład:
Kuszczak - Wojtkowiak, Glik (46 Sadlok), Żewłakow, Dudka – Peszko (77 Jodłowiec), Murawski, Mierzejewski (46 Rybus) - Błaszczykowski, Nowak (46 Matuszczyk), Lewandowski (73 Sobiech)
To zdecydowanie nie było najsilniejsze zestawienie. A nas (znaczy naszą reprezentację) ciągle stać na mecze takie jak pamiętne z Portugalią, więc wiele będzie zależało od Smudy. Jak przeprowadzi selekcję i wraz ze sztabem trenerskim przygotuje piłkarzy do Euro. Wspomniałeś o klubach, to jest osobna kwestia. Kwestia głownie pieniędzy, jak się w Polsce pojawią to będzie nasze kluby stać na wyszukiwanie i sprowadzanie dobrych obcokrajowców, którzy będą stanowić o ich sile (jak np. Stilić). Bo teraz scouting w naszym kraju jest żałosny w większości przypadków. Nie ma co tracić nadziei, kopana to tylko sport i skoro Grecja mogła zdobyć mistrzostwo, to my możemy wyjść z grupy na Euro i stawiać Smudzie pomniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W to osobiście wątpię ale może i ja dobrej piłki nie zobaczę . Wiec czekam do Euro i wtedy się okaże jak zagrają . Przed Smudą dużo pracy i jak by nie było dość mało czasu aby coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy się ludzie przejmujecie porażką z Hiszpanią, a tym czasem reprezentacja U-21 przegrała 0:1 z... Luksemburgiem. Coraz ciężej widzę przyszłość naszej piłki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 10:46, Hoplita napisał:

Wy się ludzie przejmujecie porażką z Hiszpanią, a tym czasem reprezentacja U-21 przegrała
0:1 z... Luksemburgiem. Coraz ciężej widzę przyszłość naszej piłki...


Głupio ;) Może akurat reprezentacja bezdomnych się pod naszą młodzieżówkę podszyła, oni na małych boiskach grywają to się pogubili ;)
Poważnie, sam wynik mało mówi o spotkaniu, nie robiłbym z tego tragedii, chociaż biorąc pod uwagę fakt, że reprezentacja Luksemburga to zapewne reprezentacja tamtejszego AWF to można się martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korea Północa gra w MŚ świata? zaskoczyło mnie to. Wydawało mi się, że ten kraj jest kompletnie zamknięty na reszte świata. Nie wiem może nie interesuje się specjalnie piłką, więc stąd taka moja reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.fifa.com/worldcup/matches/kostage.html

_____________________________________________________________

Ja na Mundial mam od tygodnia ciśnienie niesamowite, więc naprawdę się cieszę, że startuje już jutro :D
Kibicował będę Anglikom, myślę że najwyższy czas, by Duma Albionu pokazał wszystkim gdzie jest jej miejsce w światowej piłce, a jako, że dawno nie mieli tak dobrze i skutecznie grającej drużyny jak ta pod wodzą Capello to mam nadzieję ,że dotrą przynajmniej do półfinałów.
Oto jak ja widzę jedenastkę Anglików na mecz z Amerykanami:

Hart
Johnson, Terry, King, A.Cole
Lennon, Barry, Lampard, Gerrard
Rooney, Defoe

I tak też najprawdopodobniej na ten mecz wyjdą, ewentualne zmiany jak sądzę mogą nastąpić tylko na pogrubionych pozycjach.
Jeżeli chodzi o bramkę to właściwie cała trójka wydaje się mieć równe szanse na występ. Ja mam nadzieję, że Capello zaryzykuje i da szansę Hartowi, chłopak ma za sobą naprawdę świetny sezon w Birmingham, oczywiście nie ma takiego doświadczenia jak jego konkurenci na tej pozycji, ale gdzie ma go nabrać jeśli nie na Mundialu?
Partnerem Terry''ego w obronie po wypadnięciu Ferdinanda na 90% będzie King. Innym wyjściem jest jeszcze Carragher ( bo Upson i Dawson to raczej tylko zmiennicy), ale Ledley jest dużo, dużo lepszym zawodnikiem, więc mam nadzieję, że Fabio podejmie słuszną decyzję.
Jeżeli chodzi o atak to ja bym obok Rooney''a widział Defoe, ale Capello zdaje się widzi go bardziej w roli jokera. Zobaczymy. Oby tylko nie postawił na "szafowatego" Heskey''a (co jest niestety całkiem możliwe).
No cóż, przekonamy się sobotę, a Mundial już jutro, tak więc panie i panowie...

BYLE DO JUTRA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 13:29, MSPRISON napisał:

Szukam turniejowej drabinki mundialu, tzn. ewentualne mecze 1/8 i tak dalej.. Jest dostępna
takowa ?

Najnowsze To&Owo ma najlepszą... Ta z Mundialu jest żałosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2010 o 14:00, mati285 napisał:

Hart
Johnson, Terry, King, A.Cole
Lennon, Barry, Lampard, Gerrard
Rooney, Defoe

Rooney najlepiej radzi sobie sam i myślę, że 4-5-1 byłoby najlepszą opcją dla anglików, zwłaszcza że na środek to mają dostępne ''czołgi''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że padnie remis. Meksyk to solidna drużyna ale sądzę że nie uda im się wygrac z RPA które będzie chciało się pokazac przed własną publicznością. Za to w drugim meczu chciałbym żeby Urugwaj wygrał z Francją bo mają na to dużą szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 21:07, Rogalenko napisał:

Myślę że padnie remis. Meksyk to solidna drużyna ale sądzę że nie uda im się wygrac z
RPA które będzie chciało się pokazac przed własną publicznością.


Też czuje remis w tym spotkaniu, Meksyk jest drużyną lepszą ale RPA ma atut własnego boiska, choć z drugiej strony mogą nie wytrzymać presji.

Dnia 10.06.2010 o 21:07, Rogalenko napisał:

Za to w drugim meczu
chciałbym żeby Urugwaj wygrał z Francją bo mają na to dużą szansę.


Mam nadzieję że tak nie będzie bo postawiłem trochę kasy na Francuzów w tym meczu, patrząc na ich ostatnie dokonania sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale jednak Francja to bardziej równa i poukładana drużyna, mimo iż ostatnio nie prezentowała się z dobrej strony to na mistrzostwach mogą "złapać rytm".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:45, Pernia napisał:

Rooney najlepiej radzi sobie sam i myślę, że 4-5-1 byłoby najlepszą opcją dla anglików,
zwłaszcza że na środek to mają dostępne ''czołgi''.


W United Rooney radził sobie w takim ustawieniu, w reprezentacji też powinien dać radę.

Swoją drogą strasznie mnie ciekawi reprezentacja Korei Północnej, takiej motywacji jaką mają oni nie ma chyba nikt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro się rozpoczyna piłkarskie święto :P Ja w szkole najpierw mam podczas lekcji rozgrywki na Orliku, potem po lekcjach mecz z klubu. O której otwarcie się odbędzie, bo chyba z tego co wiem nie obejrzę, bo w domu będę dopiero koło 19 :/ Już się nie mogę doczekać tych emocji. Będą niestety trochę mniejsze, bo Polska nie zagra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 21:23, SongoX napisał:

O której otwarcie się odbędzie, bo chyba z
tego co wiem nie obejrzę, bo w domu będę dopiero koło 19 :/ Już się nie mogę doczekać
tych emocji.


Ceremonia otwarcia odbędzie się bodajże o 14.00, mecz otwarcia o 16.00 więc co najwyżej załapiesz się na mecz Francja - Urugwaj o 20.30 ;]

>Będą niestety trochę mniejsze, bo Polska nie zagra.

No niby tak, ale może to i dobrze, bo po co się znowu denerwować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować