Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2011 o 10:31, karolekx23x napisał:

Jak by ktoś przed początkiem ligi powiedział ze Chelsea będzie na 6-7 miejscu i tak zakończy
to bym ta osobę wyśmiał a tu proszę coraz bardziej prawdopodobny scenariusz.


Nie tylko Ty byś wyśmiał taką osobę. Tak jak mówiłem, Wolverhampton pokonał 1:0 Londyńczyków. Co prawda jakieś tam sytuacje Chelsea sobie stworzyła (słupek Drogby (BTW, uwielbiam tego człowieka, ja bym sobie strzał w takiej sytuacji odpuścił, a ten jak gdyby nic mając na plecach obrońcę wali w słupek), groźna akcja Maloudy, strzał Kalou), no ale jak widać nie starcza to na ostatnią drużynę Premier League. Czyżby Carletto miał już wylecieć? Już mnie nudzą ciągłe przekonania, że "za chwilę kryzys się skończy", bo jak od ponad miesiąca Chelsea w kryzysie jest, tak końca tego kryzysu nie widać. Kolejna rzecz to zmiany wykonywane przez Ancelottiego - czemu do jasnej cholery zszedł Ramires, który jako jeden z niewielu szukał okazji do gry, starał się? Czemu zszedł Kalou, który jako tako także coś wnosił (a już na pewno więcej, niż Nico Anelka, który jest kompletnie bez formy)? Kakuta także powienien w mojej opinii dostać więcej minut do gry. Może następnym razem wyszłoby na dobre, gdydy wystąpił w 1 składzie zamiast Maloudy, a pod koniec meczu wprowadzić właśnie Florent''a?

I na pewno dobrą decyzją było odejście Joe Cole''a... Od początku uważałem, że jest to "swojak", co się potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecny sezon w Premier League jest w ogóle bardzo dziwny. Wielki Liverpool na 12. miejscu, przedsezonowi faworyci do mistrzostwa na 5. i przegrywają z Wolves, a City z pozycji wicelidera goni United. Do tego oczywiście słaba forma lidera na wyjazdach (o ile słabą formą można nazwać 20 meczów bez porażki, ale mimo wszystko można było wyciągnąć 14 pkt. z wyjazdów). Ciekawe jak to wszystko się skończy ;]

Druga sprawa to hałaśliwi sąsiedzi United - City. Jeżeli zdarzyłby się cud i wygraliby w lidze swój pierwszy od 34 lat puchar, to będzie dla mnie koniec pewnej epoki w futbolu. Skończą się czasy, w których liczył się zgrany zespół, dobry szkoleniowiec, przemyślane transfery z myślą o zespole i przyszłości, a nastaną czasy wielkiej kasy. I nie chodzi o to, że kibicuję ich rywalom i szczerze ich nienawidzę. Ściągają graczy, którzy byli podstawowymi zawodnikami w sowich zespołach i którzy zdecydowanie jasno świeciliby w lepszych klubach, a tutaj grzeją ławę (chociażby Given, Boateng, Milner, Balotelli, Adebayor, Jo czy Santa Cruz). Mancini zachowuje się jak dziecko grające w FIFĘ, czy innego Footbal Managera, kupując za dużą kasę piłkarzy na pęczki i sprzedając ich po roku, nie dając tak naprawdę czasu na aklimatyzację i udowodnienie swojej wartości i przydatności dla klubu. Buduje w błękitnej części Manchesteru armię rozpuszczonych gwiazd, z których każda chce błyszczeć najjaśniej. To gwiazdozbiór, a nie drużyna. Buduje sobie bombę z opóźnionym zapłonem, czego efekty już można "podziwiać" - bójki w klubie (Boateng z Balotellim czy Adebayor z K. Toure), zmienne nastroje kapitana i brak komunikacji na linii szkoleniowiec - zawodnicy. Do tego nie dość, że sprząta jednych z najlepszych zawodników dostępnych na rynku (jak Dżeko, którego chciałbym zobaczyć w tym lepszym Manchesterze), "zużywa" ich i wyrzuca, ale jeszcze swoimi petrodolarami psuje rynek. Teraz każda młoda gwiazdka, przechodząc do lepszego zespołu żąda kasy porównywalnej do gaży zawodników City, bo przecież nie jest od nich gorsza, więc dlaczego miałaby tyle nie zarabiać? Dlaczego kluby nie miałyby dostawać ogromnej kasy za swoich zawodników, którzy nie są tyle warci? Przecież Dżeko przeszedł za 35 mln euro, a nasz zawodnik jest na tym samym poziomie, może nawet wyższym, więc dajecie 50 mln, albo zapomnijcie o transferze! Gaża zawodników powinna odzwierciedlać poziom ich umiejętności, a nie zachcianek. W czym taki Yaya Toure, który zarabia 200 tys. funtów tygodniowo, jest lepszy od chociażby Lamparda, Fabregasa, Naniego, Gerrarda czy Van der Vaarta? Oczywiście że w niczym, to jest człowiek, który w Barcelonie grzał ławę, a City robi z niego wielką gwiazdę. Wg nich to jest najlepszy gracz w lidze angielskiej? Yeah, right...
To chyba wszystko co chciałem z siebie wyrzucić, teraz już wiecie dlaczego nienawidzę City bardziej od Chelsea (która też dużo zawdzięcza Abramowiczowi, ale przynajmniej tam robili to z głową). Życzę błękitnym losu Leeds United :P
Glory Man United!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Mancini nie jest odpowiednim człowiekiem do prowadzenia takiego klubu. Z Interem ani razu nie przeszedł 1/8 LM.

Jego transfery są beznadziejne, gra jego zespołu z zespołami z czołówki jest tragiczna. Tylko ciągle się bronią i nawet kontry nie potrafią wyprowadzić. Tevez we wczorajszym meczu z Arsenalem wyglądał na strasznie zawiedzionego faktem że na połowie Kanonierów był często jedyną osobą w błękitnym stroju. Non stop można przeczytać o bójkach i konfliktach. Ale czego można się spodziewać po bandzie głupków którzy otrzymują zarobki kilka razy większe niż w poprzednich klubach. Wszystkim się nagle wydaje że są gwiazdami.

Spokojnie, City z Mancinim nic nie wygra. To nie ma prawa się wydarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 12:50, Kapizak1 napisał:

Chelsea (która też dużo zawdzięcza Abramowiczowi, ale przynajmniej tam
robili to z głową).

Chelsea w pierwszym roku rządów Romka, z Ranierim na ławce niewiele się różniła od obecnego City. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 12:50, Kapizak1 napisał:

ciach

Widać jak na dłoni że ludzie bez pomysłu, mający tylko pieniądze (i tu Ambramowicza bym do nich nie zaliczał, bo on akurat pomysł miał i kupował mądrze, a nie byle co, choćby Makelele z Realu, chyba najlepszy transfer The Blues i najgłupsza decyzja władz Realu.) psują rynek. W światowej piłce to szejki z MC, a w naszej podwórkowej lidze taki JW. To przykre jak słyszy się, że potem taki Szymon Pawłowski jest wyceniany na 5 mln euro. A zaczęło się od tego jak za każdego świeżo upieczonego reprezentanta Polski pan Wojciechowski oferował setki tysiące euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, Hodgson wylatuje z posady szkoleniowca Liverpoolu, na jego miejsce wchodzi Kenny Dalglish, żywa legenda klubu. Na stronach fanowskich LFC jakaś ekstaza, jednak wątpię, żeby nowy manager podniósł klub jeszcze w tym sezonie. Czekam z niecierpliwością na niedzielny pojedynek MU - LFC ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie, jeśli Liverpool zdoła nawiązać walkę z MU, bo ich obecna forma jest koszmarna. Do tego te transfery klubowe. Sprowadzili jakiegoś Jovanovica, który nic nie gra. Joe Cole przynajmniej próbuje coś szarpać, jeden który był dobrym wyborem w transferach. Do tej pory żałuję, że Ferguson go nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 13:39, SongoX napisał:

Może i będzie, jeśli Liverpool zdoła nawiązać walkę z MU, bo ich obecna forma jest koszmarna.
Do tego te transfery klubowe. Sprowadzili jakiegoś Jovanovica, który nic nie gra. Joe
Cole przynajmniej próbuje coś szarpać, jeden który był dobrym wyborem w transferach.
Do tej pory żałuję, że Ferguson go nie chciał.


Liverpool grał lepiej ale karny podyktowany przez Webba na początku spotkania plus ostre wejście Gerrarda i w konsekwencji czerwień zrobiły swoje. W lidze już jednak pod wodzą Dalglisha powinno być lepiej. Liverpool podobno złożył oferte za Lukaku (choć o młodego cała Europa się bije, więc pewnie i tak im nie wyjdzie), ciekawe czy to w zastępstwie Torresa czy dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 17:57, demerenfarsz napisał:

I tak w lidze szansa została chyba zaprzepaszczona.


Niekoniecznie, z głównymi rywalami do tytułu (ManC, Tottenham, ManU) Chelsea ma jeszcze do rozegrania po meczu u siebie, a z Czerwonymi Diabłami grają jeszcze na Old Trafford, jeśli The Blues nie prześpią zimowego okienka transferowego to w Premier League mogą jeszcze dziać się ciekawe rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real Madryt 4:2 Villareal
Naprawdę ładny i emocjonujący mecz, w pewnym momencie zacząłem nawet wątpić w zwycięstwo Realu. Ronaldo zagrał naprawdę świetny mecz, 3 gole i asysta, gdyby go nie było to ten mecz mógłby się inaczej zakończyć. Cieszy też bramka Kaki, po takiej przerwie zdecydowanie mu się należała. A Benzema oczywiście znowu pokazał że potrzebujemy porządnego napastnika. Tak czy siak, 3 punkty są i nie oddalamy się od Barcelony.
HALA MADRID!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chorowałem ,więc nie za specjalnie ogarniałem te ostatnie mecze ;/
Słyszałem za to że Juve jest w rewelacyjnej formie i że ostatnio dało popis swoich najwyższych umiejętności w meczu z Parmą hehehe :P

Cagliari vs. AC Milan 0:1
Widziałem tylko pierwszą połowę ,która nie była zbyt obiecująca dla Milanu ,dlatego bardzo się cieszę ze zdobytych 3 punktów w tym meczu :]

AC Milan vs. Udinese 4:4
Tu z kolei widziałem 2 połowę... bardzo mi się podobała determinacja Milanu i gra do samego końca :]
Mecz przedni ,ale można było wygrać ten mecz ,gdyby nie strata głupiej 4 bramki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:30, MisticGohan_MODED napisał:

Chorowałem ,więc nie za specjalnie ogarniałem te ostatnie mecze ;/
Słyszałem za to że Juve jest w rewelacyjnej formie i że ostatnio dało popis swoich najwyższych
umiejętności w meczu z Parmą hehehe :P


A także w następnej kolejce z Napoli. No comment po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:30, MisticGohan_MODED napisał:

Chorowałem ,więc nie za specjalnie ogarniałem te ostatnie mecze ;/
Słyszałem za to że Juve jest w rewelacyjnej formie i że ostatnio dało popis swoich najwyższych
umiejętności w meczu z Parmą hehehe :P

Cagliari vs. AC Milan 0:1
Widziałem tylko pierwszą połowę ,która nie była zbyt obiecująca dla Milanu ,dlatego bardzo
się cieszę ze zdobytych 3 punktów w tym meczu :]

AC Milan vs. Udinese 4:4
Tu z kolei widziałem 2 połowę... bardzo mi się podobała determinacja Milanu i gra do
samego końca :]
Mecz przedni ,ale można było wygrać ten mecz ,gdyby nie strata głupiej 4 bramki ;/


Ja liczyłem bardzo na wygrana i się zawiodłem. Jak tak beda grac i tracic punkty to marne szanse na mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:42, sirufok napisał:

A także w następnej kolejce z Napoli. No comment po prostu.

Ostatnia kolejka ogólnie była cudowna :/
A Juve teraz bez Quagliarelli ,więc nie wiem z czym z przodu będą grać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:52, MisticGohan_MODED napisał:

>


Sprowadzili Lucę Toniego (nie wiem jak tam z formą u niego, ale słaby napastnik to to nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować