Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2011 o 18:31, BoloMaster napisał:

w tym sezonie nie grzeszy skutecznością 3 bramki w 16 meczach... Toni to teraz cień MŚ
z 2006 ale może odbuduję formę:P

Toni zagrał całkiem niezły mecz. Może nie wyróżnił się jakimś świetnym zagraniem, ale pokazywał się do gry, strzelił wg mnie całkiem prawidłowego gola... Jeżeli to nie są tylko takie pierwsze i jedyne podrygi to napastnik na ławkę może być całkiem dobry.
Ciekaw jestem co zrobią z FaQu, bo był w wysokiej formie, przez tą kontuzję kwotę wykupu można obniżyć, ale z drugiej strony wykup będzie wiązał się z dużym ryzykiem, bo może nie mieć formy po kontuzji. Ja dałbym mu szansę, ale nie wiadomo co z nim będzie.
No i Juve nadal szuka napastnika, niby w tym okienku ma ktoś dojść. Benzema w tej chwili nierealny w związku z kontuzją Higuaina, Forlan raczej też nie przejdzie. Dzeko już w MC, najbardziej prawdopodobny więc wydaje się transfer Rossiego. Wg mnie bardzo dobry napastnik, chociaż znając umiejętności prezesów Juve to przyjdzie jakiś Floro Flores.
Atak Rossi-Toni na LM by wystarczył, chociaż w tej formie to nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, Leo Messi po raz drugi z rzędu zdobywa Złotą Piłkę. Kompletnie nie rozumiem jak to się stało, Xavi był od niego lepszy, rozegrał dobry sezon i wspaniałe mistrzostwa świata. No cóż, za to bardzo ciesze się z tego że Mourinho został trenerem roku, nagroda mu się należała i nikt nie będzie chyba kwestionował tej decyzji. No i jeszcze 11 roku, obsadzona przez 3 zespoły: Inter, Real, Barca. Casillas (Real) - Maicon (Inter), Lucio (Inter), Pique (Barcelona), Puyol (Barcelona) - Xavi (Barcelona), Sneijder (Inter), Iniesta (Barcelona) - Messi(Barcelona), Villa(Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla idiotów, którzy na niego głosowali. Według mnie powinien zgarnąć Złotą Piłkę Xavi, który rozegrał bardzo dobre mistrzostwa świata i bez niego Hiszpania miałaby mało do powiedzenia. To on kreował grę zespołu. Messi na MŚ to było drewienko. Co on pokazał? Ech, szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta jedenastka jest fajna tylko zamienić Iniesta na jakiegoś defensywnego pomocnika, np. Cambiasso albo Busquetsa. No i ten Puyol, lewa flanka to nie miejsce dla niego. Puyol na środek zamiast Pique i na lewą flankę dać Evrę. Evra to świetny piłkarz. Jeden z moich ulubionych w Manchesterze. Fenomen.

Casillas (Real) - Maicon (Inter), Lucio (Inter), Puyol(Barcelona), Evra (Manchester Utd) - Xavi (Barcelona), Sneijder (Inter), Busquets/Cambiasso(Barca/Inter) - Messi(Barcelona), Villa(Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real).

Czy z futbolu da się wycisnąć jeszcze więcej? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze. Oglądając tyle lat piłkę i parenaście razy śledząc ceremonię wręczenia Złotej Piłki, nigdy nie czułem się tak rozczarowany a wręcz zażenowany wyborem najlepszego piłkarza globu. Oczywiście kocham oglądać grę Messiego, tóz to jeden z najlepszych piłkarz świata. Ale, nagrody nie powinien dostać. Dziwię się wogóle że znalazł się w tej najlepszej trójce. Iniesta i Xavi osiągneli co najmniej tyle samo co Messi, ponieważ grają wszyscy w tym samym teamie. No i jak wiemy obaj Hiszpanie wygrali World Cup. Cóz, gdyby glosowali tylko Trenerzy dziennikarze myślę że Messi by nie wygrał. Ale że (jeżeli się nie mylę) głosowali też kibice to co tu dużo mówić. Jednak reklama robi swoje.
Jedenastka roku. Tu wiadomo każdy widział by inną. Więc uznaję że wybór był raczej ok.
Trener roku. Uff całe szczęście że to Mou dostał tą nagrodę. Owszem Del Bosque też na nią zasługiwał ale jednak Mourinhio wygrał prawie maxa. Jeżeli wygrał by Pep to dla mnie byłby koniec świata.

PS: Kocham ligę Angielską i troszkę mnie boli to że drużyny i zawodnicy z tej ligi są często troszkę dyskryminowani. Ale to opowieść na dłuższą rozmowę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Indywidualnie Messi był najlepszy w całym 2010 roku więc z tej strony wybór nie dziwi. Ale jednak Iniesta i Xavi zdobyli Mistrzostwo Świata, a do tej pory w "roku mundialowym" to decydowało (np. "świetny" wybór sprzed 4 lat). Cóż dla mnie to i tak wszystko jedno ;].
PS. Ciekawe jak skręcało krysię, że Messi nie dość, że młodszy to zdobył Złotą Piłkę 2 rok z rzędu ^_^. Ya-ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co oznacza lepszy w tym wypadku? Messi jest lepszy od Xaviego w każdym calu? Ja nie jestem fanem Barcy i osobiście obstawiałem finałową trójkę - Xavi, Sneijder, Forlan (taka mi się zamarzyła). Okazało się, że będzie trzech graczy Barcelony. Liczyłem na Xaviego, za całokształt mu się należała. Jeśli nie teraz, to za rok tym bardziej nie, może za dwa, po Euro, jeśli Hiszpania będzie triumfować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:25, Ziggy napisał:

PS: Kocham ligę Angielską i troszkę mnie boli to że drużyny i zawodnicy z tej ligi są często troszkę dyskryminowani.


Bzdury gadacie ;P Na jakiej pozycji znalazłby się lepszy gracz w Premier League niż Ci wybrani przez FIFA?

Bramka: Casillas, Julio Cesar - poza zasięgiem bramkarzy z Premier League.
Obrona: Z obrońców biegających w Anglii jedynie Evra jest lepszy od swoich rywali z pozostałych lig.
Pomoc: Xavi, Iniesta, Sneijder - nie ma wątpliwości że w Angli nie ma lepszych kreatywnych pomocników od tych graczy
Atak: Rooney w RPA i później wygląda blado.

Siła zespołów z Anglii leży raczej w kolektywie niż indywidualnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:36, drblase napisał:

Indywidualnie Messi był najlepszy w całym 2010 roku więc z tej strony wybór nie dziwi.
Ale jednak Iniesta i Xavi zdobyli Mistrzostwo Świata, a do tej pory w "roku mundialowym"
to decydowało (np. "świetny" wybór sprzed 4 lat). Cóż dla mnie to i tak wszystko jedno
;].
PS. Ciekawe jak skręcało krysię, że Messi nie dość, że młodszy to zdobył Złotą Piłkę
2 rok z rzędu ^_^. Ya-ha!

Messi najlepszy indywidualnie? Owszem grał bardzo dobrze, strzelał bramki, pomagał w kreowaniu akcji... ale takich jak on było na pęczki w tym sezonie. Jeżeli Messi zasłużył w tym roku na Złotą Piłkę to zasłużyli sobie też na nią: Robben, Sneijder, Ronaldo, Villa, Forlan, a jak wiadomo odpadli dużo wcześniej. Jeżeli ktoś oglądał MŚ, LM i La Lige to nie powinien mieć wątpliwości że Złota Piłka powinna być u Xaviego. Ale mówi się trudno, mam nadzieje że za rok Messi bardziej zasłuży sobie na Złotą Piłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Bzdury gadacie. Evra bez przesady. Ale myślę ze Rooney czy nawet Drogba mieli lepszy sezon niż Villa czy nawet Ronaldo. Nie mówię o szeregu graczy z Anglii zaraz.

Druga sprawa Anglia jest już dawno dyskryminowana. Nawet pamiętam jak 4 drużyny z Anglii były w półfinale LM to na koniec roku nagrody się zbytnio nie sypały dla zawodników z Anglii. Bo Barca i Real zawsze się bardziej ceniło. Reklama robi swoje. A i tak Barclays Premiership jest najlepszą ligą świata. I chyba też bardzo niedocenianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:36, drblase napisał:

PS. Ciekawe jak skręcało krysię, że Messi nie dość, że młodszy to zdobył Złotą Piłkę
2 rok z rzędu ^_^. Ya-ha!

Ciekawe jak skręca Messiego, kiedy "krysia" z miejsca uderza tak mocno, że padają bramki, a i samych bramek ma więcej. Ale przecież teraz bramki się nie liczą, dopiero jak Messi będzie królem strzelców, to orgazm wystąpi. Ciekawe, jak Messiego skręca, kiedy twarz "krysia" ląduje nad łóżkiem (lub w łóżku) dziewczyn, o których on może tylko pomarzyć. Ciekawi mnie również, jak "krysię" skręca ze śmiechu kiedy widzi, że Messi zdobywa Złotą Piłkę, bo po prostu nazywa się "Messi", a o bohaterach tamtego sezonu czyli Forlanie, Sneijderze i Xavim ni słychu, ni widu.

Umiejętności mu nie odbieram, ale przestańcie... "Messi, och! Messi!". Jest teraz dwóch najlepszych piłkarzy na świecie, którzy potrafią w momencie odmienić losy spotkania - CR i Messi. Majaczył przez chwilę Bale, a w tamtym sezonie królował Robben ze swoim rodakiem Sneijderem, do tego był Rooney i Forlan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy Złota Piłka nie jest przyznawana na podstawie głosów selekcjonerów reprezentacji narodowych? Tak mi się wydaje, na pewno było tak w Football Managerze (xD, no co, niby realizm :D), poza tym ostatnio w Cafe Futbol Borek dzwonił do Smudy na kogo zagłosował, co by pasowało. Swoją drogą Smuda jednak widzi kto jest najważniejszy na boisku - zagłosował na Xaviego :)

Co do jedenastki można się zgodzić, ja chciałbym gdzieś tam zobaczyć Zanettiego, ale sprawę zawalił Maradona, więc jego kandydatury spodziewać się nie było można. Trochę brakuje Forlana, ale zamienić go z którymś z napastników...? Wszyscy trzej byli przecież świetni.

Trener oczywiście zasłużenie Mourinho.

Bramka Hamita piękna, przyznam że innych kandydatur nie widziałem więc nie wiem. Ale oglądałem kilka kompilacji i lepszych nie było, kilka można postawić na równi (np. Bale przeciwko Stoke City, jakieś uderzenie Ronaldo, czy akcja Messiego).

Co do Złotej Piłki niestety się zupełnie nie zgadzam. Geniuszu Messiemu odmówić nie można, bo możliwe że to najlepszy piłkarz na świecie, ale nie zasłużył na tą nagrodę. Barcelona jednak LM nie wygrała, Argentyna na MŚ wypadła słabo. Iniesta też zbytnio nie zasłużył, długa kontuzja, owszem zdobył chyba najważniejszą bramkę w roku, ale Milito strzelił aż dwie w finale LM... Dla mnie oczywistym zwycięzcą jest (a raczej powinien być) Xavi, tym bardziej że Messi zgarnie takich Złotych Piłek jeszcze przynajmniej dwie, a Xavi tej nagrody już pewnie nie zdobędzie. Chociaż... poprzedni sezon był dla niego fenomenalny, ten okazał się jeszcze lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rooney i Drogba mieli lepszy sezon od Villi? Ronaldo sie nie liczy bo w ustawieniu 4-3-3 jest skrzydłowym czyli nie rywalizuje o miejsce w składzie z Drogbą i Rooneyem.

Wybacz ale Rooney miał dobry sezon do czasu kiedy doznał kontuzję. Potem to już tylko padaka. Początek tego sezonu to też była tragedia. Drogba zeszły sezon miał dość udany to też prawda, ale RPA i obecny to raczej lipa.

Natomiast David Villa grał dobrze w ubiegłym sezonie, bardzo dobrze w RPA i świetnie teraz. Więc nie mam najmniejszych wątpliwośći że Villa>Roo, Drogba. Przynajmniej na tą chwile ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:36, drblase napisał:

Indywidualnie Messi był najlepszy w całym 2010 roku więc z tej strony wybór nie dziwi.
Ale jednak Iniesta i Xavi zdobyli Mistrzostwo Świata, a do tej pory w "roku mundialowym"
to decydowało (np. "świetny" wybór sprzed 4 lat). Cóż dla mnie to i tak wszystko jedno
;].
PS. Ciekawe jak skręcało krysię, że Messi nie dość, że młodszy to zdobył Złotą Piłkę
2 rok z rzędu ^_^. Ya-ha!


To był mój faworyt i się nie pomyliłem. Pogratulować tylko dobrego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:19, ibisz napisał:

Bramka Hamita piękna, przyznam że innych kandydatur nie widziałem więc nie wiem. Ale
oglądałem kilka kompilacji i lepszych nie było, kilka można postawić na równi (np. Bale
przeciwko Stoke City, jakieś uderzenie Ronaldo, czy akcja Messiego).


A gol Van Bronckhorsta w meczu Holandia-Urugwaj??? To przecież skandal że bramka Altintopa została uznana najładniejszą! Przynajmniej wg mnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:21, Smooqu napisał:

A gol Van Bronckhorsta w meczu Holandia-Urugwaj??? To przecież skandal że bramka Altintopa
została uznana najładniejszą! Przynajmniej wg mnie ;p

Oj przepraszam, faktycznie całkiem zapomniałem o tej bramce :)) Uderzenie fenomenalne, ale IMO jednak Hamit "walnął" lepiej. Uważam, że uderzenie takim wolejem i to jeszcze w okno jest efektowniejsze, ale to już każdy ma własne zdanie :)

Co do napastnika całkowicie się zgadzam - Villa był zdecydowanie lepszy od wymienionej przez Was dwójki. Tylko Forlan mógłby za niego wejść, ale jego charakterystyka była zupełnie inna. David w RPA "przeciągnął" Hiszpanię przez fazę grupową, później jego koledzy zaczęli grać i może już tak się nie wyróżniał, ale nadal strzelał bramki. To samo jest w sezonie, ma dobrych partnerów. Diego za to sam ciągnie swój wózek (a właściwie wózki), ciężko powiedzieć czy to dla niego lepiej, czy gorzej, na pewno trudniej :)
Ale Villa całkowicie zasłużył na miejsce w jedenastce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gol Hamita piękny, ale liczy się ranga ;P Zizou tak uderzył w finale LM. Van Bronckhorst miał strzał życia na najwazniejsze imprezie sportowej, która jest raz na 4 lata ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę pozwolę sobie zmienić temat ;]
Trwa zimowa wyprzedaż najlepszych (a na pewno wyróżniających się) polskich zawodników z ekstraklasy, tym razem odchodzi Kamil Grosicki. A gdzie? Co mnie zdziwiło, to ten sam kierunek jak w przypadku braci Brożków - Turcja. Dziwne, jeszcze jakiś czas temu chodzi pogłoski, że Kamil może trafić do Aston Villi, a tu wylądował w Sivassporze, drużynie zajmującej 15 miejsce w Lidze Tureckiej.
Tak więc nasza liga coraz bardziej osłabiana i (co mnie nie dziwi) póki co ani śladu jakiś ciekawych transferów do klubów ekstraklasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować