Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2011 o 23:37, Wszystkozajete napisał:

Ja trochę pozwolę sobie zmienić temat ;]
Trwa zimowa wyprzedaż najlepszych (a na pewno wyróżniających się) polskich zawodników
z ekstraklasy, tym razem odchodzi Kamil Grosicki. A gdzie? Co mnie zdziwiło, to ten sam
kierunek jak w przypadku braci Brożków - Turcja. Dziwne, jeszcze jakiś czas temu chodzi
pogłoski, że Kamil może trafić do Aston Villi, a tu wylądował w Sivassporze, drużynie
zajmującej 15 miejsce w Lidze Tureckiej.
Tak więc nasza liga coraz bardziej osłabiana i (co mnie nie dziwi) póki co ani śladu
jakiś ciekawych transferów do klubów ekstraklasy.

Lipa, Grosik nie miał dobrej oferty, może tylko pod względem finansowym była dobra 6mln w 3,5 roku(też bym tak chciał ;) ale pod względem sportowym do degrada. Jednak z tego co czytałem to wychodzi że bardziej zależało Jadze na jego sprzedaży niż samemu Grosikowi. Jagiellonia bedzie mogła zrezlizować teraz parę nowych transferów, wykupić na dobre Burego z Ukrainy. Inaczej nie było by to możliwe. Przy okazji Jaga nie chciała wzmacniać swoich rywali dlatego Grosik nie trafił do Lecha, czy Wisły, bo do Wawy to już chyba wracać nie chciał. Na tym wszystkim stracił najbardziej Grosik, mimo nie udanej przygodzie w Szwajcarii, był nadal młody jak na polskie realia, i mógł zrobić nie gorszą karierę niż Lewy czy Kuba. Ale niestety Jagiellonia to nie Lech, Wisła, czy Legia, tylko klub który sprzedaje za grosze, robi tak jak te 3 kluby jeszcze pare/kilkanaście lat temu. Może i dobrze bo z Grosikiem majster dla Jagi byłby wciąż możliwy, a potem i tak była by wyprzedaż, i znów byłoby po marzeniach o LM dla polskich klubów.
Ciekawe czy sobie zastrzegł że jeśli Sivasspor spadnie do jak Peszko może rozwiązać kontrakt ;P Tak czy siak ktoś z Polaków w Turcji spadnie, albo będzie to Grosik z nowym klubem, albo Pawełek i pewnie Robak (kolejny pojedzie bo go wypychają z klubu, a i on zarobi to dlaczego nie wyjechać ;P ).

Jeśli chodzi o transfery do Polski to możliwy jest transfer Murasia do Lecha za rekordową kwotę 1mln euro?! (Kolejorz za takie sumy nikogo jeszcze nie kupował, a w lidze takie sumy płacił tylko JW i Legia). Na Brage się przyda, z drugiej strony to już 30-latek :P interes chyba dobry (sprzedali go wcześniej za 3,2mln), a o drugiego takie pomocnika w lidze ciężko, może tylko Sobol, choć i on wydaje mi się mniej kreatywny od Murasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym sezonie Lechia zagra już na nowym stadionie? Początkowo słyszałem, że pierwszym meczem na PGE Arenie miał być mecz gospodarzy z Legią w kwietniu, potem, że ma być to jakiś mecz w czerwcu. Stadion, z tego, co wiem, jest już powoli wykańczany. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 21:51, Dark_elves napisał:

A Borussia z trzema Polakami w składzie ruszyła z przytupem:) 3 bramki w 6 minut w tym
asysta Lewandowskiego.

Także Piszczek zaliczył dziś asystę. No, no widać że po przerwie zimowej Borussia nie zamierza zwalniać tempa. I tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że meczem otwarcia ma być spotkanie reprezentacji Polski z Francją, w grę wchodzi również jakiś duży koncert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 21:51, Dark_elves napisał:

A Borussia z trzema Polakami w składzie ruszyła z przytupem:) 3 bramki w 6 minut w tym
asysta Lewandowskiego.


Borussia zdobędzie mistrzostwo i nie mam wątpliwości , taki skład, inaczej być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 17:05, PJ_MW napisał:

Obiło mi się o uszy, że meczem otwarcia ma być spotkanie reprezentacji Polski z Francją,
w grę wchodzi również jakiś duży koncert.

Najlepsze otwarcie będzie miał chyba stadion we Wrocławiu :P mówie tu o walce Adamka z Kliczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real Madryt 1:1 Almeria
To się w głowie nie mieści, wygrywamy z Villarealem i Athletico a tracimy punkty w meczu z Almerią. Oezil, Di Maria, Carvalho, Benzema zagrali tak słabo że gorzej się chyba nie da. Barcelona na pewno zaliczy bezproblemową wygraną z Malagą i będziemy mieli już 4 punkty straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety :/ Widać brak Higuaina i mówi się o tym, że Ruud van Nistelrooy wróci do klubu. Hamburger natomiast zarzeka się, że nie zamierza oddawać swojego napastnika. Jest to dobry, bramkostrzelny napastnik. Real musi sprowadzić jakiegoś doświadczonego napastnika, bo będą nici z mistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 21:17, SongoX napisał:

Niestety :/ Widać brak Higuaina i mówi się o tym, że Ruud van Nistelrooy wróci do klubu.
Hamburger natomiast zarzeka się, że nie zamierza oddawać swojego napastnika. Jest to
dobry, bramkostrzelny napastnik. Real musi sprowadzić jakiegoś doświadczonego napastnika,
bo będą nici z mistrza.

Ja do końca nie jestem przekonany czy RvN to dobry pomysł. Dobrze radzi sobie w Hamburgerze ale nie wiadomo jak poradzi sobie w meczach z lepszymi klubami. Z wszystkich spekulacji transferowych najlepszym pomysłem wydaje mi się wypożyczenie Adebayora. Nie trzeba wyłożyć na to sporo kasy a do końca sezonu da rade. A Barca gromi Malage 3:0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 21:53, igor631 napisał:

Ja do końca nie jestem przekonany czy RvN to dobry pomysł. Dobrze radzi sobie w Hamburgerze
ale nie wiadomo jak poradzi sobie w meczach z lepszymi klubami. Z wszystkich spekulacji
transferowych najlepszym pomysłem wydaje mi się wypożyczenie Adebayora. Nie trzeba wyłożyć
na to sporo kasy a do końca sezonu da rade. A Barca gromi Malage 3:0.


Też opcja z Adebayorem wydaje mi się lepsza. Mówiło się o Klose, ale nie jest w formie i nie jestem w pełni do niego przekonany. Co jakiś czas media podają nowych kandydatów. Zobaczymy jak to się wszystko skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RvN - hmm... no w sumie może być. Ja osobiście cieszyłbym się z powrotu El Capitano. To by było coś. Ewentualnie powrót Thierrego Henry na europejskie areny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecce vs. AC Milan 1:1

No kurde... a wydawać by się mogło ,że mecz przebiega tylko i wyłącznie pod nasze dyktando xp
A tu proszę... moment nieuwagi i mamy remis xp

Co tu dużo powiedzieć... niewykorzystane sytuacje się mszczą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 23:18, Czarek188 napisał:

RvN - hmm... no w sumie może być. Ja osobiście cieszyłbym się z powrotu El Capitano.

Uważam, że Raul powinien wrócić, w Schalke sobie nieźle radzi, niektóre jego akcję i bramki z tego sezonu bardzo dobre. Wydaje mi się, że teraz Real potrzebuje Raula bardziej niż Raul Realu, bo obecna drużyna nie ma charakteru, albo lepiej kogoś kto w trudnym momencie pociągnie drużynę, bo z całym szacunkiem Krystyna nie radzi sobie w trudnych sytuacjach, choćby w Gran Derbi - kompletnie zawiódł, a teraz przy stanie 1:1 to zamiast w poprzeczkę to bramę powinien strzelić! A Casillas bramki przecież nie opuści i nie poleci strzelać goli. Osobiście wierze, że Raul wróci by zakończyć karierę w Realu - nie ma innej opcji. Chyle czoło przed nim, bo widać że to nie gwiazdka w stylu Becksy i innych którzy sobie jeżdzą na emeryturke do Ameryki itp. Choć też tam mógł grać, wybrał Schalke możliwość bicia rekordu w LM i wciąż grania na najwyższym poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 09:22, karolekx23x napisał:

> Lecce vs. AC Milan 1:1
>
I jak Oni chcą zdobyć mistrzostwo, jak traca punkty ?


Spokojnie...Milan ma 4pkt przewagi nad drugim miejscem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 12:35, Ecko09 napisał:

Roberto Carlos 37 lat na karku i ciągle potrafi zadziwić.
http://www.youtube.com/watch?v=HR69NDVKFoY

Nie gorsze od samego gola, było to przyjęcie długiego podania na początku, wspaniałe wypuszczenie sobie piłki i po prostu sprint w przód. Można dostrzec, że obrońca odpuścił wspólny pościg za piłką, a jedynie wrócił się na pozycję. Człowiek legenda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 18:45, Paoro napisał:

Niesamowity zawodnik. Roberto Carlos, Zidane, Raul, Makelele, Figo to był składzior Realu.
Ciekawe jakby sobie radzili z dzisiejszą Barcą.

Nauczyliby ich grać ,to by zrobili ! :]

Swoją to nie miałbym nic przeciwko ,aby Cristino zasilił szeregi Milanu :]
Wreszcie jakiś etatowy i wysoce prosperujący lewy obrońca by dołączył do drużyny :]

Co do Lazzariego... w sumie też nie miałbym nic przeciwko :]
W Milanie jest kogo się pozbyć (np. Jankulovsky , Pirlo , Seedorf) ,więc nie byłoby takiego tłoku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować