Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2011 o 19:26, Czarek188 napisał:



Jeśli chodzi o nowych napastników to obecnie mówi się o Van Nistelrooyu (tak to się pisze? :d). I nie chodzi o transfer, a wypożyczenie go na pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse ,aby Drogba zasilił skład Realu ,ale kto go tam wie xp

A tymczasem Milan do przerwy zasłużenie prowadzi z Cesseną 1:0 :]
Wynik powinien już być dużo wyższy ,ale to da się jeszcze nadrobić w drugiej połowie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC Milan vs. Cessena 2:0

Nom zrewanżowaliśmy się i mamy nasze cenne 3 punkty :]
W sumie dominowaliśmy ,ale naprawdę... trzeba zwolnić wszystkich trenerów odpowiedzialnych za atak i strzelanie na treningu ,bo to jest jakaś porażka co się dzieje w tym Milanie xp Zero precyzji , wszystko na pałę i bez żadnego zdrowego pomyślunku xp

Dobrze ,że mamy Ibrę...
FORZA MILAN !!!

BTW. Emanuelson juz jest w Milanello ,więc będzie już dostępny nawet przeciwko Sampdorii :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak mnie już wkurza Mourinho. Naprawdę. Nie chodzi raczej o styl w jakim ostatnio grają Królewscy ale o styl prowadzenia drużyny. Oto lista moich zarzutów.

1. Wojna z zarządem o zakup nowego napastnika.

Rozumiem pretensje Mou o brak kogoś na miejsce Higuaina. Ale jak słyszę nazwisko Almeidy jako potencjalnego zakupu to mnie szlag strzela. Czy ten facet ma coś do zaoferowania poza swoim agentem? (Jorge Mendesem - przyjacielem i agentem Mourinho). Zarząd odpowiada, że klub nie chce znowu kogoś kupować na gwałt bo jak zgłosi się Real to kwota rośnie w zawrotnym tempie. A poza tym są młodziki. Np. Morata. Czy jak Raulowi się udało to Moracie się nie może udać? Od czasu kontuzji Higuaina Morata zagrał może z 20 minut. O co ku***a chodzi Jose?

A jak wygląda sytuacja w Barcelonie? Czy dla Davida Villi jest jakieś zastępstwo? Nie ma. Jest Bojan ale on jest na poziomie Benzemy (który jest non stop krytykowany przez Mourinho, a wczoraj strzelił bardzo ważnego gola).

2. Stosunki ze środowiskiem sędziowsko-trenerskim.

Tutaj kolejny wielki minus. Chociaż często Jose ma racje w swoich wywodach to jednak wchodzenie w konflikt z każdym kolejnym rywalem to gruba przesada. Widziałem wiele meczów Realu i o wiele częściej zdarzało się, że sędziowie prowadzili mecz na niekorzyśc rywali Realu. Życie. Afery bym tutaj nie szukał raczej.

3. Skład

Kadra Realu ma 25 graczy. Z czego 8 to środkowi pomocnicy. Po jaką cholere? Ile minut w tym sezonie zagrali łącznie Gago, M. Diarra i Canales? Po co ich trzymać? Jose sprowadził do Madrytu Khedire i Ozila. Mimo tego że ich pozycje były mocno obsadzone to klub zdecydował się wydać prawie 30 mln euro na ich transfery. Jeżeli Mou tak bardzo zależało na sprowadzeniu napastnika to mógł kupić jakiegoś zamiast Khediry. No problem. A taki Pedro Leon. Di Maria ostatnio spuścił z tonu. OK. Ma prawo mieć słabszy moment, ale po to sa zmiennicy żeby zastąpili graczy pierwszego składu.

4. Guardiola i Barcelona.

Pep potrafi zachowac klasę, przypomina trochę Vicente del Bosque. Zawsze dyplomatyczny ton, raczej nie daje sie wyporwadzić z równowagi. Jakoś nie czytam po przegranym przez Barcelone meczu, że to wina zarządu że nie kupili XYZ, nie krytykuje publicznie swoich przełożonych i podwładnych (a la Benzema-Mourinho), Pep nie narzeka że ma tylko Davida Villę tylko skutecznie szlifuje kolejne talenty. Busquets, Pedro. Kto nastepny? Mourinho woli sprowadzić jakąs kolejną kłodę jak Almeida.


Mimo że pierwszy skład Realu liczy 24 nazwiska, a Barcelony 19 to zdecydowanie mocniejszą ławkę ma Barca. Przynajmniej gracze którzy na niej siedzą coś wnoszą na boisko. A Real ma taką mocną ławkę, że rezerwami to by się męczył z Polonią Warszawa o zwycięstwo. Zresztą nie ma sie co dziwić jak ktoś gra przez pół roku tyle co nic. The Special One dostał 5:0 od Barcelony a się kupę z tego nauczył i na Bernabeu też pewnie będzie pogrom. Jak cały pomysł na grę Realu ostatnio to zapoczątkowanie szybkiej wymiany piłek przez Ronaldo to jestem pewny że Real nie wygra tego meczu. Kaka to póki co dramat, a jak Xabi, Di Maria i Ozil dalej będą tak zajeżdzani przez Mourinho to Lyon tradycyjnie nas wyrzuci z LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 15:59, Smooqu napisał:



Co do tych napastników to Mourinho mówił, że jeszcze nikt z Castilli nie jest gotowy do gry w pierwszym składzie w tym roku. W następnym sezonie wychowankowie mają dostawać więcej szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neverending story... Casillas myślę też nie był gotowy żeby bronić w finale LM ale jednak bronił i to jak! A Raul miał 17 lat jak wchodził do pierwszego składu. Zresztą wystarczy spojrzeć na Pedro i Busquetsa. 2 lata temu to były leszcze, a teraz są bardzo dobrymi piłkarzami. Ale lepiej stawiać na paralityka Kakę i narzekać na zarząd że nie spełnia kolejnej zachcianki wielkiego Jose. No tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo tak a jak rezerwowi dadzą plamę to zaraz będą transparenty "Mou OUT". Zastanów się co piszesz. Barcelona to całkiem inny zespół. Tam jak nawet nie ma ataku to i tak gole strzelają. Bredzisz na Kakę, wyzywasz go od paralityków. A ile on meczy po kontuzji zagrał? 2? 3? Najlepiej od razu niech wyjdzie na boisko, złapie świetną formę i okrzykną go drugim Zidanem. A Raul jak miał 17 to było widać, że biło od niego talentem na kilometry. Widać było jego postępy na treningach. Równie dobrze Mou może wpuścić każdego na boisko bo MOŻE będzie z niego wielki talent. Ja jestem za sprowadzeniem świetnego napastnika. Ponoć Mou prowadzi negocjacje w celu pozyskania Drogby. Taki Drogba jest wart 100x niż te wszystkie patałachy z ławki rezerwowej. Powrót wielkiej formy u Drogby to tylko kwestia czasu. Wiesz to doskonale, ja wiem to i wszyscy to wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy Mourinho będzie prowadził zespół w następnym sezonie, jeśli tak dalej będzie wyglądała jego współpraca z zarządem. Mnie też powoli zaczynać irytować Almeida. Poza tym gość przeszedł niedawno do Besiktasu i tanio go nie oddadzą, o ile w ogóle go oddadzą. No chyba, że Real zastosuje swoją przekonującą siłę per$wazji. Co do pomocników, to M. Diarra powinien zostać sprzedany. Gago też się nie sprawdził. Canales natomiast powinien dostawać więcej szans, bo to ogromny talent, który byłoby szkoda zmarnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Mourinho albo się uwielbia, albo nienawidzi. Zawsze był kontrowersyjnym trenerem, dalej jest i na pewno będzie. To są fakty, tak samo faktem jest, że jest to mimo wszystko jeden z najlepszych trenerów na świecie - LM z Porto i Interem, mistrzostwa krajów z Chelsea, Interem i Porto. O czymś to jednak świadczy.

Mnie za to denerwuje (a co, też dołączę się do wkurzania na trenerów!) Ancelotti. Carletto po prostu dla mnie nie ma jaj. Mówi, jak ważni są dla niego doświadczeni piłkarze, a oddaje takiego Joe Cole''a za nic (nie ukrywam, że jak dla mnie w Chelsea był to człowiek bardzo ważny, zawsze można było na niego liczyć. "He''s here, he''s there, he''s every fu**ing where! Joey Cole!"), a bierze w zamian Bennaoyoun''a. Co prawda Yossi nie miał wielu szans się pokazania, ale mimo wszystko uważam Go za słabszego zawodnika niż Joe.

Idźmy dalej - mimo, że lubi doświadczonych piłkarzy, mówi o odmładzaniu składu. Zacznę może trochę na wyrost, ale oddał o rok młodszego Cole''a za Bennayoun''a (wiem, przyczepiłem się do tego Cole''a i Bennayoun''a, ale naprawdę bardzo żałuję odejścia tego pierwszego i jestem pewien, że pomógłby Niebieskim w tym sezonie). A już na pewno o odmładzaniu składu jest mowa, gdy linia ofensywna The Blues wygląda praktycznie zawsze tak samo : Malouda, Anelka, Drogba. Nawet, jak wszyscy są bez formy, to co najwyżej szanse dostaje Kalou (jakieś pewnie 30 minut na mecz), Sturridge (nie sądzę, by było tego więcej niż 10 minut na mecz) oraz Kakuta, którego Carletto... chce wypożyczyć. Rzeczywiście, dobre podejście - wystawmy Maloudę bez formy niż dać szanse młodszemu! Z takim nastawieniem to bardzo realne jest, że ciągle bramek zdobywać nie będziemy za dużo (chyba, że Ivanović i Terry znowu wyręczą całą ofensywę Chelsea i to Oni będą mieli największy udział w strzelanych bramkach).

Co do pomocy to zastrzeżeń nie mam, taki Josh McEachran dostaje coraz więcej czasu na grę, Ramires daje radę (jak tuż po Jego transferze byłem negatywnie nastawiony do Niego, co zresztą pokazywał w początkowych meczach, tak po tym pół roku na angielskich boiskach Ramires daje radę i ciągnie ofensywne akcje do przodu, bardzo pożyteczny gracz). Pozycja Lampsa jest dla mnie oczywista, Essien mimo nienajlepszej formy też jest raczej lepszą alternatywą niż Obi Mikel. 2 linia jest jak dla mnie O.K.

Obrona też raczej w porządku, poza jednym "ale", którym jest prawa strona. Jak na lewej Ashley jest klasą samą dla siebie i jak dla mnie, nie ma lepszego lewego obrońcy na świecie (świetny w defensywie, świetny w ofensywie), tak trzeba poważnie pomyśleć nad prawą stroną. Jose Bosingwa wraca po kontuzji i rzeczywiście tam pasuje, z meczu na mecz gra coraz lepiej, tak Paulo Ferreira... Jak najszybciej się Go pozbyć, ściągnąć Davida Luiza z Benfici (i tym krokiem: a) odmłodzimy skład b) rozwiążemy problemy w defensywie) i będzie świetnie. John Terry, Branislav Ivanović, Alex, Ashley Cole, Jose Bosingwa, Jeffrey Bruma, Patrick Van Aanholt i ewentualnie David Luiz - z taką defensywą jesteśmy w stanie raczej sobie poradzić z każdą plagą kontuzji i ustawić obronę tak, by było w porządku. Jest świetnie!

Ostatnią sprawą są mimo wszystko kroki transferowe Ancelottiego. Najpierw mówi, że Chelsea potrzebuje wzmocnień, a teraz... że nikt mu potrzebny nie jest i że z tym składem jest w stanie sprostać oczekiwaniom (po nieudanych rozmowach z Pieenarem). I nagle pojawia się temat Davida Luiza. No bez jaj! "Nie potrzebujemy wzmocnień, chętnie wezmę paru graczy do zespołu" - konsekwencja w zachowaniu niczym kobieta. Czyżby Carletto nie umiał powiedzieć Romanowi Abramovichowi tego, co potrzebne jest zespołowi? Nie umie postawić na swoim?

Cóż, także sobie ponarzekałem. Dzisiaj o 21:00 mecz z Boltonem na wyjeździe, gramy bez Lampsa. Mam wielką nadzieję, że mecz skończy się zwycięstwem The Blues, jednak jestem pełen niepokoju. Jeśli ten mecz przegramy, to bez żadnego żalu pożegnałbym Carlo z Chelsea, bo już naprawdę straciłem do Niego cierpliwość. Świetny poprzedni sezon, w tym szkoda gadać. Cóż, pożyjemy zobaczymy, a tymczasem czekam do pierwszego gwizdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 16:50, Czarek188 napisał:

Noo tak a jak rezerwowi dadzą plamę to zaraz będą transparenty "Mou OUT". Zastanów się
co piszesz. Barcelona to całkiem inny zespół.


No bo tam docenia się wychowanków. Pedro teraz gra super. Szybki, dobry drybling, bramkostrzelny. Ale najpierw ktoś mu dał szanse. A jak to wygląda w Realu? Mourinho wpuszcza w 88 minucie jak nic sie nie dzieje na boisku jakiegoś młodzika i wielka radość w ASie i Marce.

Dnia 24.01.2011 o 16:50, Czarek188 napisał:

Bredzisz na Kakę, wyzywasz go od paralityków. A ile on meczy po kontuzji zagrał?
2? 3? Najlepiej od razu niech wyjdzie na boisko, złapie świetną formę i okrzykną go drugim
Zidanem.


Kace brakuje wszystkiego. To nie jest piłkarz ze światowego topu. Jego gra strasznie mi się nie podoba. Real gra o wiele gorzej z Kaką na murawie. Nigdy nie zapomnę rewanżu z Lyonem na SB, gdy wspólnie z Higuainem wprowadzili taką dezercje na boisku że Real odpadł.

Dnia 24.01.2011 o 16:50, Czarek188 napisał:

A Raul jak miał 17 to było widać, że biło od niego talentem na kilometry. Widać było jego postępy na treningach. Równie dobrze Mou może wpuścić każdego na boisko bo MOŻE będzie z niego wielki talent.


A skąd możemy wiedzieć czy Morata nie ma takiego samego talentu? Szansy żadnej nie dostał. Może gdyby zaczął czasem się pojawiać w pierwszym składzie to jego talent by eksplodował? Busquests czy Pedro też nie grali na poczatku rewelacyjnie. Ile było lamentów że Yaya Toure nie gra. A te

Poza tym od Canalesa cuchnęło umiejętnościami na kilometr i co? Sprzeciętniał. Jak gra raz na pół roku to się nie dziwię. Podejrzewam że jakby czasem pograł to coś by z niego było.

Dnia 24.01.2011 o 16:50, Czarek188 napisał:

Mou prowadzi negocjacje w celu pozyskania Drogby. Taki Drogba jest wart 100x niż te wszystkie patałachy z ławki rezerwowej. Powrót wielkiej formy u Drogby to tylko kwestia czasu. Wiesz to doskonale, ja wiem to i wszyscy to wiedzą...


Jasne. Ja tam wątpie w sprowadzanie graczy w słabej formie. Mourinho upierał się na Gerrarda i to byłaby klapa roku. Ludzie często zapominają że Mou w pierwszym sezonie w Interze prosił o Quaresmę i Manicniego i to były najgorsze transfery w Serie A swojego czasu. Kaka też miał się odbudować w Realu, a tylko wyrzucił nas z LM. No i zamiast sie wyleczyć po mundialu to sobie wypoczywał. Pensje mu zamrozić i tyle!


No ale Mourinho wie najlepiej. Takiej nienawiści z jaką wita się na hiszpańskich boiskach Real to nigdy nie widziałem. A potęgują to tylko kartki z błędami sędziego, wypowiedzi i gesty Portugalczyka. To jest przeginka, żeby Real gdziekolwiek nie wyjeżdza był traktowany jak wróg #1. To na pewno nie zdejmuje presji z piłkarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Real to całkowicie inny zespół. Nie patrz co ma Barca a co ma Real. Ja się nie dziwię, że Mou nie wystawia rezerwowych. Tam presja nie ciąży na zawodnikach a na nim samym. Co byś zrobił w jego sytuacji? Trenujesz jeden z najbardziej znanych i w ogóle najlepszych klubów na świecie którego lata świetności już dawno minęły. Uważają cię za najlepszego trenera na świecie który z Realem powinien osiągnąć wszystko. Kibice domagają się powrót Galacticos a w drużynie jest plaga kontuzji, gwiazdeczki się nie słuchają a rezerwowi boją się grać. Każdy przegrany mecz skutkuje spadnięciem całej winy na ciebie. I pomyśl teraz. Wypuść rezerwowego i nie daj boże przegraj mecz - teraz domyśl się co się dzieje z kibicami i ogólne mediami, całym światem. Ja się dziwie, że Mou tam jeszcze nie zwariował. W takiej sytuacji nie czekałbyś na powrót formy Kaki? Albo szybko nie sprowadzał jakiegoś świetnego zawodnika? Od Barcy tego nie wymagają ba Barca nigdy nie była tak utytułowana jak Real. Nigdy nie grała tak jak Real. Na Guardioli taki olbrzymi ciężar nie spoczywa bo nawet jak przegrają to nic wielkiego się nie stało. Na nim w ogóle nie spoczywa, żaden ciężar bo Barca gra (teraz) świetną piłkę. Ogólna atmosfera w Barcie to niebo a w Realu to piekło. Czy wiesz co się będzie dziać jak Real w tym lub następnym sezonie nie wygra przynajmniej ligi mistrzów? Każdy wpadnie w szał, Mou się załamie bo kto w końcu poukłada Real jak sam Mou nie potrafi tego zrobić?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można powoli podsumować działania transferowe w Kolejorzu. Przyznam, ze takiej ofensywy się nie spodziewałem: może początek na kolana nie powalił - Ślusorz gwiazdą nie będzie, ale zawsze dobrze mieć kogoś, kto klubowi oddał serce w zanadrzu, potem Wołąkiewicz, piłkarz niezły, choć nie wiem, czy dość dobry, by na stałe zastąpić Bosego i Manu, cóż, pożyjemy - zobaczymy. Młody Kapsa - jeśli chłopak dobrze się rozwinie, może coś z tego wyniknąć, ważne, że to młody Polak z niższej ligi, choćby jako symbol. Vojo Ubiparip, a raczej po prostu Vojo - jako alternatywa dla Rudnnieva jak najbardziej. Podobno niezły z niego agent. Podobno... No i wisienka na torcie - powrót Murasia;] Tego się nie spodziewałem, ale jest to cholernie miły prezent dla kiboli;) Szkoda, że nie udało się z Pawłowskim, bo to już chyba ostatni dzwonek dla niego, by odejść i dalej się rozwijać. Z całym szacunkiem dla Zagłębia - tam wiele lepszy nie będzie, a za 1,5 mln Euro chyba nikt go nie kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe. Mourinho wiedział w co się pakuje. Niech robi to co potrafi najlepiej tylko niech nie zrzuca winy za wszystko co się dzieje w Realu na brak napastnika. Cała drużyna ostatnio gra słabo a Mourinho robi z siebie ofiarę, że zarząd mu nie chce kupić kolejnego piłkarza. Ehh.. Wkurza mnie The Special One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 20:35, SongoX napisał:

Szkoda tylko, że Murawski nie będzie mógł zagrać w meczu 1/16 z Bragą, bo na pewno dużo
wniósłby do gry Kolejorza.

Szkoda, ale będą Bander, Djuka, Injac. Jakoś to będzie;] A potem Liverpool i wyjazd na Anfield:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 21:05, miquel93 napisał:

> Szkoda tylko, że Murawski nie będzie mógł zagrać w meczu 1/16 z Bragą, bo na pewno
dużo
> wniósłby do gry Kolejorza.
Szkoda, ale będą Bander, Djuka, Injac. Jakoś to będzie;] A potem Liverpool i wyjazd na
Anfield:>

No jakbyśmy z Liverpoolem grali to byłoby extra, to chyba lepsza sprawa niż w przypadku City, które choć najbogatsze to w składzie nie ma Torresa i Gerrarda, a Juve też osłabione i bez tych dawnych gwiazd już, nawet Buffona nie było tylko Del Piero. Także to chyba byłby jeszcze lepszy marketingowo rywal jak dotąd w LE :) przecież jeszcze pare sezonów temu wygrywali LM i byli w finale, po prostu musimy przejść tych Portugalczyków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 21:47, Paoro napisał:

No jakbyśmy z Liverpoolem grali to byłoby extra, to chyba lepsza sprawa niż w przypadku
City, które choć najbogatsze to w składzie nie ma Torresa i Gerrarda, a Juve też osłabione
i bez tych dawnych gwiazd już, nawet Buffona nie było tylko Del Piero. Także to chyba
byłby jeszcze lepszy marketingowo rywal jak dotąd w LE :) przecież jeszcze pare sezonów
temu wygrywali LM i byli w finale, po prostu musimy przejść tych Portugalczyków :D

Nie wspominając o możliwości odwiedzenia świątyni futbolu;] Jeśli nawet na The Kop zaczęli by robić ''The Poznan'', byłoby to wydarzenie bez precedensu;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować