Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Na szczęście po pierwszej połowie niezbyt było widać, ze real gra w dziesiątkę. Gratki dla Marcelo za pierwszą bramkę w sezonie...powinien ją zdobyć dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luis Nazario Da Lima - Ronaldo zakończył piłkarską karierę. "Chciałbym grać dalej, ale już nie jestem w stanie. Nie gram, tak jak chciałbym. Czas minął" - powiedział w wywiadzie dla "Estado de Sao Paulo". - cyt. z Interia.pl

Ciekawe czy zajmie się teraz szkoleniem młodych czy całkiem odetnie się od piłki. Według danych z wiki - 332 spotkania w barwach klubów i 241 bramek. W kadrze 62 bramki w 97 występach + 6 goli w kadrze U-23. Teraz już całkiem przestanę oglądać Sportklub na przyszły sezon, tak to można było popatrzeć na jego występy w Corinthians.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koeln ostatnio zaskakuje gra, wychodzi ze strefy spadkowej a Peszko dostaje dobre noty.Jak tak dalej pójdzie to może na koniec sezonu będzie w środku tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 09:50, karolekx23x napisał:

Koeln ostatnio zaskakuje gra, wychodzi ze strefy spadkowej a Peszko dostaje dobre noty.Jak
tak dalej pójdzie to może na koniec sezonu będzie w środku tabeli.



Zeby tylko nie spoczeli na laurach po tych paru dobrych spotkaniach.Miel duzy atut bo wszystkie te wygrane ostatnie mecze rozgrywaly sie na ich stadionie przy dobrym dopingu kibicow,w nastepnej kolejce w ta sobote czeka ich trudny wyjazd do Hoffenheim.Nie wroze im tam wiekszych sukcesow,ale coz poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w ten czwartek, 17 lutego Lech Poznań zagra swój pierwszy mecz w 1/16 finału Ligi Europy. Przed tym spotkaniem miały miejsce dwa zgrupowania drużyny, odpowiednio w Hiszpanii i w Turcji, Kolejrorz grając w bardzo eksperymentalnych składach wygrywał większość meczów(z bardziej znanych rywali można wymienić chociażby Steauę Bukareszt), zremisował trzy(FC Basel, FC Zestafoni oraz Hajduk Split) przegrał dwa(Young Boys Berno i Litex Łowecz). Oglądając skróty wszystkich meczów gra Lechitów wygląda IMO bardzo dobrze, z każdym meczem grali lepiej, nowi zawodnicy zdążyli się zgrać z resztą zespołu, tak więc jeśli chodzi o formę przed czwartkowym spotkaniem - jestem o nią spokojny. Niestety, kilka dni temu UEFA ukarała klub za podobno za ciasne wyjścia ewakuacyjne i złą pracę stuardów podczas ostatniego meczu fazy grupowej LE. Mam nadzieję jednak, że mimo tej kary, przez którą stadion zapełniony może być jedynie do połowy Lech poradzi sobie z portugalskim Sportingiem Braga.
BTW. Śledzi ktoś może poczynania w Liga Zon Sagres? W ostatnim meczu najbliższy rywal Lecha poległ z liderem tamtejszej Ekstraklasy 2:0, ale ciekawi mnie jak drużyna spisuję się podczas całego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real na szczęście wykorzystał potknięcie Barcelony i odrobił te kilka punktów. 1:0 to niezbyt przekonujący wynik, ale grając w dziesiątkę nie ma co narzekać. Zobaczymy jak pójdzie za tydzień we wtorek z OL. Mam nadzieję, że tym razem Los Blancos pewnie wygrają, szczególnie, że Lyon spisuje się poniżej oczekiwań w Ligue1.

Jeśli chodzi o ligę niemiecką to Koeln odbija się od dna i zajmuje już 13 miejsce w lidze. Końcówka tabeli ciekawie się przedstawia. Werder zaledwie na 14 miejscu, Wolfsburg na 15, a majster z 2007 roku na spadkowym 17 miejscu. Dortmund zaczął także remisować i oby zaczęli lepsze granie od następnej kolejki, jeśli chcą spokojnie utrzmać pozycję lidera.

A co do zakończenia kariery Ronaldo Nazario da Lima, to był to świetny, fenomenalny piłkarz. Grał w wielu czołowych klubach świata i spisywał się wyśmienicie. Do tego dobre występy podczas dwóch edycji MŚ i tytuł króla strzelców imprezy z 2002 roku. Dla mnie jeden z najlepszych piłkarzy globu. Szkoda, ze musi odejść, bo bramki do tej pory strzelał w Corinthians.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 15:42, PJ_MW napisał:

Niestety, kilka dni temu
UEFA ukarała klub za podobno za ciasne wyjścia ewakuacyjne i złą pracę stuardów podczas
ostatniego meczu fazy grupowej LE.


Nie podobno ale tak właśnie było, przejście to takie małe pipidówko było że jakby jakaś panika wybuchła to kaplica. Co do stuardów - było ich zdecydowanie za mało i występowały tam kobiety, także gdyby była jakaś rozróba to także nikt by tego nie powstrzymał. Kara jak najbardziej słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw czy UEFA zmieni zdanie i czy Lech cofnie decyzje, jeśli nie to w Poznaniu była by tragedia tylko 20 tysięcy.
A naprawde jest szansa awansowac dalej, Braga nie jest w dobrej formie wiec mogą ich pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 17:56, karolekx23x napisał:

Jestem bardzo ciekaw czy UEFA zmieni zdanie i czy Lech cofnie decyzje, jeśli nie to w
Poznaniu była by tragedia tylko 20 tysięcy.
A naprawde jest szansa awansowac dalej, Braga nie jest w dobrej formie wiec mogą ich
pokonać.

Masiota prawnik Lecha a zaraz członek zarządu PZPN (swego czasu miałem z nim zajęcia z prawa na mojej uczelni :D) mówił w wywiadzie że UEFA raczej nie zmieni zdania w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarząd Lecha już odwołał się od tej decyzji, UEFA zazwyczaj jest bardzo konserwatywne i raczej rzadkością jest odwołanie wcześniej nałożonej kary, ale miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niedzielnym Cafe Futbol prowadzący rozmawiali telefonicznie z Masiotą, który mówił, że decyzję w tej sprawie najpóźniej usłyszmy we wtorek w południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 20:44, karolekx23x napisał:

Ja tylko nie rozumiem co robili osoby które się tym zajmowały, brak niedociagniec trzeba
na kogoś zrzucić.

Podobno projektant projektował stadion pierwszy raz ;P także mogło mu coś nie wyjść.. stadion i tak bardzo drogi, bo kosztował ponad 700 milionów i o 200 milionów więcej niż powinien (ale to i tak nic w porównaniu z przepłaconym Narodowym w Wawie, który po Euro będzie stał pusty większość czasu), drogi w utrzymaniu, także pewnie z powodu złego projektu, a szczególnie ze względu na złe nasłonecznienie murawy (koszt jednej wymiany coś koło 500 tys., w tamtym roku były ze 4), nie mówiąc już o tym, że ma z konieczności jedną trybunę niższą niż reszta, bo z początku nie był budowany na Euro.

Mimo wszytko to największy stadion użytkowany na co dzień przez polski klub (i tak już zostanie, bo Stadion Śląski i Narodowy w Wa-wie raczej będą okazjonalnie wykorzystywane przez kluby Ekstraklasy) i pierwszy ukończony na Euro, a zaniedbania organizacyjne były - UEFA ponąć już przy okazji każdego meczu grupowego robiła problemy, że w przejściach stoją ludzie (II trybuna) itp. a władze Lecha to olewały.. no cóż w końcu się wkurzyli i kare dali, a teraz zarząd głupa rżnie. Masiota poleciał odwoływać się od tej decyzji, ale nie zdziwię się jak nic nie wskóra, zresztą jak wyżej pisałem, sam mówił że raczej ciężko będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie dziwi sytuacja że dopatrzyli sie niedociągnięć w trakcie meczu z Juventusem, wiec z Juventusem grali dośc dawno to czemu dopiero jest taka afera, gdzie wszyscy byli do tej pory, na urlopie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 21:18, karolekx23x napisał:

Tylko mnie dziwi sytuacja że dopatrzyli sie niedociągnięć w trakcie meczu z Juventusem,
wiec z Juventusem grali dośc dawno to czemu dopiero jest taka afera, gdzie wszyscy byli
do tej pory, na urlopie ?

Na to wygląda, komuś w UEFA się teraz przypomniało, bo władze Lecha ponąć o karze dowiedziały się niedawno (sprzedawali przecież wejściówki na 40 tys.), choć o niedociągnięciach musieli wiedzieć - może znów je olali, pomyśleli że UEFA i tym razem potraktuje Lecha ulgowa, szkoda że to wszystko na parę dni przed meczem, ale cóż.. ja tu władz Kolejorza bronić nie mam zamiaru, wtopili, oby na ew. mecz z Liverpoolem problemów z pojemnością stadionu nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ze wycofają decyzje, powinni zmienić osoby które tego pilnują bo jak na Euro by do czegoś takiego doszło albo przed samym EURO to wtedy by sie zrobiło ciekawie.

Jak ktoś sobie przypomniał dopiero to jest widocznie specjalny cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż się pochwalić muszę. Pare tygodni szukania, ale znalazłem, nówka sztuka, z WB. Tak mi się podoba, że musiałem ją skądś skołować ;)

20110214212522

20110214212553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 21:27, karolekx23x napisał:

Wątpię ze wycofają decyzje, powinni zmienić osoby które tego pilnują bo jak na Euro by
do czegoś takiego doszło albo przed samym EURO to wtedy by sie zrobiło ciekawie.

Jak ktoś sobie przypomniał dopiero to jest widocznie specjalny cel.

Właśnie z tego powodu takie kary, bo pewnie gdyby nie nadchodzące Euro to by się rozeszło po kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować