Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2011 o 23:20, haderQ napisał:

Tylko, żeby była dobra i "sprawiedliwa" interpretacja, potrzebne będą powtórki wideo,
którymi będzie mógł posłużyć się główny, albo mieć jednego dodatkowego, który by mógł
obejrzeć takową sytuację z kilku kamer i skonsultować z nim. A na to szefostwo FIFA się
nie zgadza i koło się zamyka :(


I dobrze robi bo wtedy piłka straciła by swoją piękność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wygrana Lecha. A to duży krok, strzelając gola w takich warunkach atmosferycznych. Nie można było swobodnie rozgrywać piłki, i była to gra na przysłowiową pałe. Jednak gratulacje Lechowi się należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwycięstwo Lecha po bardzo słabym (zwłaszcza w pierwszej połowie) spotkaniu. Przy takiej pogodzie i fatalnym stanie murawy na jakieś wyjątkowe widowisko nie można było liczyć .Sprawiedliwym wynikiem byłby remis 0-0 , ale dzięki fajnej akcji duetu Krivets - Rudnevs Lech wywalczył zwycięstwo i ma teraz jednobramkową zaliczkę przed rewanżem w którym Sporting na pewno zagra z o wiele większym zaangażowaniem niż dzisiaj. Momentami piłkarze z Portugalii wyglądali jakby ich jedynym marzeniem było zejście do ciepłej szatni i powrót do słonecznej Bragi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunki do rozgrywania meczu piłkarskiego bardzo słabe, tak samo jak większość meczu. Od 71'' po zwycięskim strzale gra Lechitów znacznie się poprawiła, zaczęli tworzyć składne akcje, ale mecz ostatecznie zakończył się jednobramkowym zwycięstwem. Już za tydzień gramy rewanż w Portugalii, najważniejsze by nie stracić bramki i możliwie strzelić jedną, wtedy Braga musiałaby wbić Lechowi aż trzy, co IMO byłoby mało prawdopodobne. Lekki niedosyt, jeżeli chodzi o karę nałożoną przez UEFA, ale nawet z tego poznańscy kibice potrafili zrobić coś ciekawego ubierając odblaskowe koszulki stewardów :). Brawo Kolejorz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2011 o 21:04, Czarek188 napisał:

I dobrze robi bo wtedy piłka straciła by swoją piękność...



Taa... nie można by już było ustawiać wyników... rzeczywiście piękno futbolu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO brakowało drugiego najlepszego lechity z fazy grupowej (obok Stilica) - Peszki. Peszka ciągnął grę. A teraz właściwie nie ma nikogo kto szybkościowo dorównywałby graczom z silniejszych klubów. No i Henriquez z lewej strony obrony który robił za lewe skrzydło. Ogólnie słaby mecz. Chaos po jednej i drugiej stronie. Trzeba będzie się bronić w Bradze, bo na swoim boisku i w ciepełku nas rozklepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 22:51, AssaxoN napisał:

Wystarczy jeden gol dla Lechitów i po sprawie ;D


No mogliby wreszcie potrenować stałe fragmenty. Wtedy ustawić obronnie drużynę i dawać się faulować na połowie przeciwnika. Ale do tego nie tylko środek pomocy potrzebny ale i jakieś skrzydła, których brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 22:51, AssaxoN napisał:

Wystarczy jeden gol dla Lechitów i po sprawie ;D

Żebyś się nie zdziwił. Braga u siebie gra o niebo lepiej niż na wyjazdach. Wystarczy przypomnieć mecze z Arsenalem w LM (porażka na wyjeździe 6:0 i wygrana u siebie 2:0). Tym bardziej że dzisiaj grali tak jakby pierwszy raz w życiu widzieli śnieg. W każdym razie mam nadzieję, że mecz w Portugalii będzie ciekawszy od dzisiejszego, no i oczywiście że mimo wszystko awansuje klub z Poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakończył się mecz Sparty Praga z Liverpoolem, właśnie na jedną z tych drużyn trafi zwycięzca pary Lech Poznań - Sporting Braga, w pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, rewanż za tydzień w Anglii, tak więc sprawa następnego rywala(mam nadzieję, że będzie to drużyna ze stolicy Wielkopolski) nadal jest otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ślusarski, Wilk, Gancarczyk żenada. Cała trójka do odstrzału w lecie. Ważna wygrana, osobiście liczę jeszcze na remis 1:1 na boisku Sportingu i awans a potem dwumecz z The Reds, bo drugi raz Sparty nie chce! ;) Ogólnie z Peszkiem drużyna Lecha byłaby kompletna, a tak był spory problem z grą na skrzydłach, Kriwiec jak dla mnie świetny mecz, pokazał że na środku gra jeszcze lepiej niż na lewym skrzydle - problem w tym że skrzydłowych nie mamy, a Wilk (jeszcze kiedyś wielka nadzieja) i Ślusarski udowodnili że Lech to za wysokie progi dla nich. Może pani prezes Warty ich ściągnie to kompletu z Zakim, Reissem,Gajtkowskim. Szkoda że nie grał Luis Henriquez, Gancarczyk straszna bieda, odkąd strzelił samobója w meczu kadry jego forma to równia pochyła w dół. Moim zdaniem kolejny do odstrzału, w jego wypadku to chyba brak motywacji - wrócił do Polski by grać w kadrza, a na jesieni był tylko rezerwowym, cień zawodnika który imponował na początku pobytu w Lechu. Brawa dla Rudnevsa, choć myślałem ze nie strzeli to zrobił siatę jak Villa Szczęsnemu wczoraj ;) Jest dobrze, ale mecz słaby, dno przy wczorajszym meczu Arsenalu z Barca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dno przy wczorajszym meczu Arsenalu z Barca.

No ja myślę, że tu nie ma co porównywać. Dwa wielkie kluby a z drugiej strony dwie przeciętne drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział o ustawianiu wyników? Mi raczej chodzi o to, żeby piłka nie była tak umowna... Piękno futbolu tkwi w błędach. Pamiętasz rękę w wykonaniu Maradony? Dzięki temu cały świat wrzał wokół jednej głupiej ręki, ba nazwaną ją nawet " Ręką Boga ". Ja po prostu uwielbiam ten sport z błędami (oczywiście takimi jak nie odgwizdana ręka albo spalony a nie jakiś faul np, jak flaminiego ostatnio - to było by już przegięcie). Bez tego futbol byłby nudny i sztywny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 08:26, AssaxoN napisał:

>dno przy wczorajszym meczu Arsenalu z Barca.

No ja myślę, że tu nie ma co porównywać. Dwa wielkie kluby a z drugiej strony dwie przeciętne
drużyny.

Dwie przeciętne drużyny potrafią stworzyć czasem równie dobre widowisko co te z najwyższej póki. I odwrotnie te wielkie kluby potrafią grać piach, zwłaszcza na takiej murawie jak wczoraj w Poznaniu. Rewanż będzie już zdecydowanie lepszy, choć przyznam że bardziej mi zależy na awansie a ładnie grać będziemy mogli ew. w meczu z Liverpoolem czy w lidze ;) A co do Bragi to wygrała z Arsenalem w fazie grupowej 2:0 także to taki słaby klub nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 10:39, Czarek188 napisał:

A kto powiedział o ustawianiu wyników? Mi raczej chodzi o to, żeby piłka nie była tak
umowna... Piękno futbolu tkwi w błędach.


No właśnie, ale nie w "błędach" sędziów.

Dnia 18.02.2011 o 10:39, Czarek188 napisał:

Pamiętasz rękę w wykonaniu Maradony? Dzięki
temu cały świat wrzał wokół jednej głupiej ręki, ba nazwaną ją nawet " Ręką Boga ". Ja
po prostu uwielbiam ten sport z błędami (oczywiście takimi jak nie odgwizdana ręka albo
spalony a nie jakiś faul np, jak flaminiego ostatnio - to było by już przegięcie).


Rozumiem o co Ci chodzi, ale wielcy piłkarze jakim z całą pewnością był Maradona powinni raczej wzbudzać emocje całego świata swoimi świetnymi zagraniami, akcjami czy bramkami, a nie oszustwami. A moim zdaniem większym zabijaniem piękna futbolu jest własnie ustawianie meczów. Gra powinna toczyć się fair bo to nazywa się duchem sportowej rozgrywki.

Dnia 18.02.2011 o 10:39, Czarek188 napisał:

Bez
tego futbol byłby nudny i sztywny....


Może trochę by "zesztywniał" gdyby wprowadzono powtórki wideo (chociaż nie wydaje mi się żeby to jakoś bardzo zaszkodziło hokejowi), ale myślę, że powinno się przynajmniej ujednolicić przepisy i wyrzucić możliwość interpretacji przez sędziego. Ręka to ręka, faul to faul nie ważne w jakiej części boiska, a nie, że czegoś takiego się w polu karnym nie gwiżdże, a już w środku pola tak. Tylko szkoda, że FIFA nigdy się na to nie zgodzi bo to są duże pieniądze. Wprowadzili dwóch dodatkowych sędziów, żeby oni też sobie zarobili, a ustawianie meczów było droższe. :D Może to i jakiś sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować