Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2011 o 10:30, Kwas17 napisał:

Co do pisania będę pisał jak chcę, bo kolesia nie trawię mimo jego sukcesów. Niech inni
nie piszą "Czelsi" albo "Cwelsi" i innych pierdół to może i ja się zastanowię, bo póki
co jak ktoś mi już wytknął to nie nazywam ManU mułami, ani innym szajsem.


No ale dokładnie zniżasz się do poziomu osób, które tak piszą i na pewno nie pomagasz w rozwiązaniu problemu. Nie piszę nigdy Czelsi albo Cwelsi, tylko Chelsea, więc oczekuję także trochę szacunku dla klubu, któremu od lat kibicuję oraz dla menedżera tego klubu. A szczególnym chamstwem jest przekręcanie tytułu honorowego. Królowa przyznaje tytuł honorowy w zamian za wieloletnie zasługi. I nawet jeśli danej osoby nie lubimy, to miejmy dla niej trochę szacunku, nawet jeśli nie jesteśmy anglikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 11:04, Kwas17 napisał:

A to "ManU" to źle?! Nie chcę mi się za każdym razem pisać Manchester United. Myślisz,
że co ja mam na myśli tak pisząc?


No "ManU" - Man U - man ju - ty z manchesteru. Bardzo obraźliwe dla kibiców ManUtd. Długo by opowiadać. Bardzo nieciekawa historia z właśnie owym słowem. Po porostu tak nie mówi i tyle... Jak już to ManUtd - pół sekundy pisania dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 11:35, Czarek188 napisał:

> A to "ManU" to źle?! Nie chcę mi się za każdym razem pisać Manchester United. Myślisz,

> że co ja mam na myśli tak pisząc?

No "ManU" - Man U - man ju - ty z manchesteru. Bardzo obraźliwe dla kibiców ManUtd. Długo
by opowiadać. Bardzo nieciekawa historia z właśnie owym słowem. Po porostu tak nie mówi
i tyle... Jak już to ManUtd - pół sekundy pisania dłużej...


Ostatnio czytałem o tym artykulik na stronie o Chelsea, zgadzam się, nieciekawa historia.
Szacunek dla przeciwnika musi być, nawet sympatie do kilku zawodników, ale i tak głęboko wierzę, że my - The Blues - wygramy na Old Trafford :)

Kupuje ktoś tygodnik "Piłka Nożna"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 19:44, MithrandirII napisał:

Kupuje ktoś tygodnik "Piłka Nożna"?

Ja kupuje od 2002. Średnio regularnie, ostatnio raczej rzadziej niż częściej, podwyższona cena robi swoje. Mam inne, ciekawsze sposoby na wydanie 4 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2011 o 19:44, MithrandirII napisał:

Kupuje ktoś tygodnik "Piłka Nożna"?


Ja kupowałem ale przestałem, moze i cena i to że dużo ciekawych artykułów czytam w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błaszczykowski uratował remis Borussi w doliczonym czasie. Patrząc na ich grę w rundzie wiosennej
wydaję się, że chcą zdobyć mistrzostwo " na stojąco". Jeżeli Bayer wygra dzisiaj z St. Pauli, a nie mam
wątpliwości, że tak się stanie, ich strata do piłkarzy z Dortmundu stopnieje do zaledwie 5 pkt, a jeszcze niedawno
wynosiła grubo ponad 10 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 11:53, Dark_elves napisał:

Błaszczykowski uratował remis Borussi w doliczonym czasie. Patrząc na ich grę w rundzie
wiosennej
wydaję się, że chcą zdobyć mistrzostwo " na stojąco". Jeżeli Bayer wygra dzisiaj z St.
Pauli, a nie mam
wątpliwości, że tak się stanie, ich strata do piłkarzy z Dortmundu stopnieje do zaledwie
5 pkt, a jeszcze niedawno
wynosiła grubo ponad 10 pkt.


No niestety, po stracie Kagawy gra nie wygląda już tak dobrze na wiosnę. Ale też trochę brak Borussi szczęścia w rundzie wiosennej. Za to Bayer wyraźnie wziął się do roboty i chyba uwierzył, że jeszcze może zdobyć mistrzostwo. Mam jednak nadzieję, że uda się dortmundczykom utrzymać przewagę do końca sezonu. Fajnie by było zobaczyć grających za granicą polskich piłkarzy, którzy odbierają medale za mistrzowski tytuł w trzeciej najlepszej lidze Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innego tematu nie znalazłem więc piszę w tym. Więc tak. Chciałbym kupić piłkę - tylko nie wiem jaką. Piłka, żeby była dobra do żonglerek i ogólnie szybkiego technicznego meczu. Najważniejsze - żeby była wytrzymała i przy uderzeniu nie była miękka jak balon. Firma - najlepiej Adidas lub Nike. Cena do 70zł. Może być trochę powyżej tej kwoty. Proszę pomóżcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 15:38, karolekx23x napisał:

Moim zdaniem Bayer na pewno wygra wiec Borussia koniec sezonu będzie musiała ostro walczyć
aby utrzymać 1 miejsce.

Na bank w przerwie zimowej pomyśleli, że mistrzostwo już jest ich i nie będzie trzeba się
wysilać na wiosnę. Ale pamiętam, że jak odpadli jesienią z Ligi Europejskiej, to się zastanawiałem
czy aby na pewno jest to drużyna na mistrzostwo Niemiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 17:58, Dark_elves napisał:

Na bank w przerwie zimowej pomyśleli, że mistrzostwo już jest ich i nie będzie trzeba
się
wysilać na wiosnę. Ale pamiętam, że jak odpadli jesienią z Ligi Europejskiej, to się
zastanawiałem
czy aby na pewno jest to drużyna na mistrzostwo Niemiec:)

Myślę, że powody słabszej dyspozycji są inne. Po pierwsze brak wspomnianego już Kagawy, który był motorem napędowym drużyny. Po drugie zmęczenie zespołu, ponieważ grają praktycznie cały czas takim samym składem. Jeśli nawet zdobędą mistrzostwo, to będą musieli się poważnie wzmocnić w letnim okienku, bo Borussi wyraźnie brakuje wartościowych rezerwowych. Ale jest to bardzo perspektywiczna drużyna, żaden inny pretendent do tytułu nie dysponuje równie młodym składem. A Goetze to już prawdziwa perełka. Chyba Niemcom rośnie nowe złote pokolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korona - Wisła 2:2
Bardzo dobrze, że działacze Korony zadecydowali o niewpuszczaniu kibiców Wisły na stadion, bo żal by mi było tych ludzi, którzy by pojechali oglądać to coś, co niby miało być piłką nożną. Korona aktualnie gra najsłabiej z całej ligi, ale Wisła pokazała, że i do ich poziomu można się dostosować (a nawet zagrać słabiej). Mimo że nie umieliśmy wymienić trzech celnych podać, to i tak stworzyliśmy sobie multum świetnych sytuacji, ale co z tego, skoro jedynie dwie z nich udało się wykorzystać. Do tego doszło frajerskie zachowanie Sobolewskiego, (mam nadzieję, że w kolejnych meczach trener będzie już zamiast niego wpuszczał Wilka w wyjściowej jedenastce) który już na początku drugiej połowy poważnie nas osłabił. Wspomnieć trzeba oczywiście też o arbitrze, który w tym meczu powinien wywalić przynajmniej o dwóch graczy Korony więcej, ciesze się że żaden z Wiślaków nie skończył meczu ze złamaną nogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 18:56, Hoplita napisał:

Wspomnieć trzeba oczywiście też o arbitrze


Wybacz, ale akurat Wisła to ma chyba najmniej powodów do narzekań na arbitrów w tym sezonie. Zresztą nie tylko na arbitrów, nie rozumiem jak to się stało, że grający w środku tygodnia mecze pucharowe Lech, Lechia i Legia grają odpowiednio w piątek i sobotę, a mająca sama ligę na głowie Wisła w niedzielę. Mecz Wisły z Koroną powinien być w piątek, Lecha w sobotę, Legii oraz Lechii w niedzielę. To by było bardziej sprawiedliwe i normalniejsze. Zwłaszcza, ze rewanże PP będą dopiero tuz przed świętami, a nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 20:06, Bambusek napisał:

Wybacz, ale akurat Wisła to ma chyba najmniej powodów do narzekań na arbitrów w tym sezonie.

Tak, wiem, wiem Legia jest zawsze bardziej pokrzywdzona, to dyskusji nie podlega. Właśnie po ostatnich meczach, nie wygranych przez Legię dziwiłem się, że nie ma żadnych twoich postów na temat arbitrów, którzy sędziowali te spotkania.

A tak na serio to ja raczej staram się oceniać każde spotkanie osobno - a nie w sensie kto w czasie sezonu otrzymał więcej prezentów, a kto więcej stracił. Tym bardziej że w tym meczu nie chodzi mi o to, że decyzje sędziego mogły wypaczyć wynik, ale o to, że przez niego paru zawodnikom mogła się stać poważna krzywda. Gdyby wcześniej utemperował jednego lub dwóch graczy Korony żółtymi kartkami to z pewnością by tylu ostrych starć nie było.

Dnia 10.04.2011 o 20:06, Bambusek napisał:

Zresztą nie tylko na arbitrów, nie rozumiem jak to się stało, że grający w środku tygodnia
mecze pucharowe Lech, Lechia i Legia grają odpowiednio w piątek i sobotę, a mająca sama
ligę na głowie Wisła w niedzielę. Mecz Wisły z Koroną powinien być w piątek, Lecha w
sobotę, Legii oraz Lechii w niedzielę. To by było bardziej sprawiedliwe i normalniejsze.
Zwłaszcza, ze rewanże PP będą dopiero tuz przed świętami, a nie teraz.

Tu muszę Ci przyznać, że to jest zupełnie niezrozumiałe. Nie wiem kto decyduje o tym terminarzu, ale sprawę zawalono totalnie (a dokładnie to chyba ją totalnie olano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 20:41, Hoplita napisał:

Tu muszę Ci przyznać, że to jest zupełnie niezrozumiałe. Nie wiem kto decyduje o tym
terminarzu, ale sprawę zawalono totalnie (a dokładnie to chyba ją totalnie olano).

Zazwyczaj najwięcej do gadania przy ustalaniu całego terminarzu i godzin spotkań ma telewizja :D ale w takim wypadku spółka Ekstraklasa powinna przesunąć kilka spotkań na niedzielę. W normalnych ligach tak się zazwyczaj robi ;) no chyba, że inne drużyny i telewizja się na to nie zgodziły, nie wiem jak to się odbywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować