Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2011 o 00:18, SongoX napisał:

Alkohochlik
Jeden piłkarz, a czterech to dla mnie ogromna różnica. Już widzę mecz z United, które
będzie grało ostro jak na klub z Anglii przystało, czyli nasza czwórka będzie miła okazję
do popisu.


Mam nadzieję, że Manchester nie pozwoli Barcelonie się długo utrzymać przy piłce, a ponadto od razu ostudzi ich zapędy (oby bez kartek) i głęboko wierzę, że Barca zrozumie, że najlepszym klubem jest Manchester. :)

Moutywator
Nie chodzi mi tylko o GD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 00:05, Alkohochlik napisał:

Niestety prawie takie samo aktorstwo jest w Realu, tylko przez pryzmat awansu nikt tego
nie widzi, żeby nie było to ani Barcy, ani Realu nie lubię. :P

Śmieszna teoria. Z ostatnich trzech GD można stworzyć o piłkarzach FCB pięciominutową kompilacje, gdzie są symulki piłkarzy Realu w tych meczach? Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 00:18, 1096 napisał:

Skala sumulacji jest nieporównywalna. To tak jakby porównywać złodzieja jabłek do mordercy. Symulacje w piłce nożnej zawsze były, ale na taką skalę jeszcze nigdy. To jest szczyt szczytów, i do tego jeszcze to sędziowanie. Coś strasznego, co oni z futbolem zrobili, w tym dwumeczu futbol umarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 20:09, MithrandirII napisał:

To było na Stamford :(
też mną targają takie emocje oglądając te kompilacje Arsenal, Inter


Tak tak, oczywiście. Arsenal był tak krzywdzony, że TRZECH sędziów nie widziało ręki Araszwina na Emirates, a Inter tak mocno skrzywdzili oj tak mocno, zwłaszcza kiedy Milito ze spalonego strzelał w pierwszym meczu, straszna krzywda, straszna.

O Realu mi szkoda się już wypowiadać, skoro czołowy klub europejski w półfinale Ligi Mistrzów oddaje ilość strzałów na poziomie ligi polskiej, a winny i tak jest sędzia to szkoda czasu na "dyskusje". Co prawda Stark w pierwszym meczu ze swojego miejsca nie mógł widzieć, że Pepe nie trafił, ale i tak jest złodziejem, bo powtórki (których sędzia nie ma, szczegół) pokazały, że się pomylił. Ciekawe czy uważacie, że sędziowie tydzień temu okradli Koguty z trzech punktów w derbach Londynu czy jednak wtedy to były tylko błędy na korzyść Chelsea :>

No ale lepiej widzieć to co się chce widzieć i pamiętać to, co się chce pamiętać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 12:06, Bambusek napisał:

>
No ale lepiej widzieć to co się chce widzieć i pamiętać to, co się chce pamiętać :)


No widzisz jakby Barcelona większość tych kontrowersyjnych meczów przegrała, (a przegrała chyba tyko ten dwumecz z Interem, ale nie jestem pewien czy tylko to) to wszyscy by stali za klubem z Katalonii. A że dziwnym trafem większość wygrała to jest jak jest i ten smród będzie się za nim zawsze ciągnął przy "pomyłkach" sędziów na ich korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uch, dobrze że jest ktoś wszystkowiedzący!
Jak możesz, to wyjaśnij mi czemu UEFA i FIFA murem stoją przeciw powtórkom wideo jak na meczu tenisa ? Arsene Wenger od lat głośno twierdzi, że takie powtórki powinny wejść w życie by wyeliminować kontrowersyjne sytuacje. Same korzyści: skończyły by się teatrzyki na boisku, faule i kartki nie wiadomo za co. Oczywiście lepiej ludziom oczy zamydlić 5 sędziami, których zawsze można przekupić :D ( I nie pisz, że nie ma korupcji w tym sporcie, nieważne czy liga mistrzów czy jakaś inna liga - korupcja i sport to nierozerwalna symbioza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że sędzia nie widział to żadne dla niego usprawiedliwienie, bo jego psim obowiązkiem jest ustawiać się na boisku tak, aby wszystko obserwować i sędziować sprawiedliwie.
Jak następnym razem pokaże 5 niesłusznych czerwonych kartek to też będziesz go bronił, bo był źle ustawiony i mógł być przekonany, że decyduje dobrze?

Co do Milito to warto może także przypomnieć sytuację, gdy wychodził sam na sam, a sędziowie gwizdnęli mu spalonego. Zresztą sędzia i tak odwdzięczył się Barcelonie w kolejnym meczu w podwójnie, pokazując czerwoną kartkę Motcie, oraz uznając bramkę Pique ze spalonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi już osame decyzje sędziego co do np. spalonych itp., itd. Wszystkim chodzi o to, że barcelona to mistrz nieprawdopodobnego udawania kontuzji i wymuszania fauli. Spójrzmy na pierwszy mecz z Real''em. Co z tego, że ciężko im było oddać jakikolwiek strzał, a co do ostrości gry to wcale nie było nie wiadomo czego gdyby właśnie nie te symulki i coraz większa wściekłość graczy Real''u, czego efektem były żółte kartoniki (nop ale jak już się messi zdenerwował i kogoś skosił na yellow to jego fanowi, o sry tzn. sędziemu nie przyszło nawet przez myśl, żeby go ukarać). Gdyby nie czerwo dla Pepe (powinien dostać żółtą i to bez dyskusji) było by najprawdopodobniej 0:0, chyba, że brać pod uwagę o wiele bardziej kontrowersyjną sytuację gdy czerwoną powinien dostać ten kto faulował Alonso, w niemal identyczny sposób jak później zrobił to Pepe (ale kto to był nie pamiętam). Drugi mecz - nieuznana prawidłowa bramka Higuain''a po czym pewnie, mecz potoczył by się nieco inaczej, a w każdym razie tego meczu barcelona by nie wygrała, bo tak czy siak potrafili strzelić jedną bramkę czyli wynik spotkania 1:1 i awans Real''u Madryt. I jeszcze raz podkreślam: TAK, barcelona może i gra ładnie, ale to co wyprawiają piłkarze odnośnie faulowania to jest jedno wielkie g*wno i na tym zakończmy. Ciekawe jakby tak wstawić barce na 1 sezon do Premier League. Które miejsce by zajmowała? Może i pierwsze, ale pewnie po meczu z każdym zespołem, ich przeciwnik kończył by mecz w 9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki się wtrącę.
Kupuję sobie buty do piłki, grywam często na orliku meczyki oraz trenuję freestyle football, więc ważne jest dla mnie by w bucie się dobrze uderzało piłkę, ale też, aby przy żonglerce piłka się nie ślizgała po podbiciu. Mam 2 modele na oku:

1. Nike 5 Bomba
http://www.butyjana.pl/obuwie_meskie/korki_lanki_turfy/nike_5_bomba_jr_415128-440.html
Miał ktoś Nike Five turfy? Bo z moich znajomych nikt i nie mogę się dowiedzieć czy wygodne. Dobrze się w nich uderza/podbija piłkę?

2. Nike T90 Shoot
http://allegro.pl/buty-nike-total90-shoot-iii-tf-jr-r-35-5-sklep-i1580581709.html
Ponoć te cegiełki na boku buta dają niezłą kontrolę w trakcie gry i uderzania. Ale jak te buty sprawują się przy żonglerce? Nie ślizgaja się piłka na nich, da się komfortowo trenować freestyle?

Dzięki za odpowiedzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 15:39, Neysha napisał:

1. Nike 5 Bomba
http://www.butyjana.pl/obuwie_meskie/korki_lanki_turfy/nike_5_bomba_jr_415128-440.html
Miał ktoś Nike Five turfy? Bo z moich znajomych nikt i nie mogę się dowiedzieć czy wygodne.
Dobrze się w nich uderza/podbija piłkę?


Ja posiadam takie właśnie turfy (tylko inna kolorystyka:P). Co do uderzania, prowadzenia piłki - bardzo mi one podpasowały. Wcześniej miałem któreś T90, ale nie dość, że neisamowicie mi się szybko rozleciały, to grało mi się w nich po prostu słabo. Ze ślizganiem też nie ma prawie problemu - owszem, jak mocniej popada, to problemy występują, ale nie spotkałem się z butami, które by tego problemu nie miały. Co do freestyle''u - coś tam trochę umiem, z żonglerką problemu nie ma, dookoła świata kręcę na okrągło, więc w tej kwestii też uznałbym, że jest O.K. (choć wybitnym freestyle''owcem nie jestem:) ). Niemniej jednak te buty mogę z czystym sercem polecić. Już mam je od dłuższego czasu i nie widać żadnych śladów użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ode mnie choć nie jestem jakiś pro jeżeli chodzi o temat butów do grania to powiem Ci, że chyba najważniejsze żeby buciki nie były wykonane z jakiegoś śliskiego materiału :P Nie powinny być jakieś odpicowane, bo wygląd tak naprawdę nie gra raczej tutaj roli - powinny być dobrze zszyte, a reszta nie ma znaczenia. Te czerwone takie mi się wydają małe picusie ;) dlatego ja bym obstawił przy bardziej klasycznych jak te pierwsze. Wydaję mi się, że będą one trwalsze i wygodniejsze. No ale to tylko taka moja amatorska podpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze na calych tych GD najbardziej stracila Primera Division. Obejrzela festiwal fauli, udawania i bledow sedziowskich, wszyscy chyba ciesza sie ze to sie juz skonczylo. Jedynym jasnym punktem tego czwormeczu byla akcja Messiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 12:06, Bambusek napisał:

O Realu mi szkoda się już wypowiadać, skoro czołowy klub europejski w półfinale Ligi
Mistrzów oddaje ilość strzałów na poziomie ligi polskiej.


Głupi argument.

Real robił akcje po pressingu na połowie Barcelony. Tylko że jej piłkarze non stop się wywracali i sędzia gwizdał faule. Więc jak Real miał robić te akcje? Jak Di Maria nie dotyka Puyola, Real idzie 3 na 2 i co? Faul. Xavi się przewraca, faul. I tak na okrągło. To samo z golem Higuaina.


Jak juz ktoś przypomniał w zeszłym roku z Interem Millito raz szedł 1 na 1 i nie było spalonego więc tu się zeruje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 12:06, Bambusek napisał:

O Realu mi szkoda się już wypowiadać, skoro czołowy klub europejski w półfinale Ligi
Mistrzów oddaje ilość strzałów na poziomie ligi polskiej, a winny i tak jest sędzia to
szkoda czasu na "dyskusje". Co prawda Stark w pierwszym meczu ze swojego miejsca nie
mógł widzieć, że Pepe nie trafił, ale i tak jest złodziejem, bo powtórki (których sędzia
nie ma, szczegół) pokazały, że się pomylił. Ciekawe czy uważacie, że sędziowie tydzień
temu okradli Koguty z trzech punktów w derbach Londynu czy jednak wtedy to były tylko
błędy na korzyść Chelsea :>

No ale lepiej widzieć to co się chce widzieć i pamiętać to, co się chce pamiętać :)

O tak, jeden strzał na bramkę, ale dwa gole, ole! Barca oddała jeden strzał na bramkę w rewanżu z Chelsea, ale sędziowie pomogli i nie odgwizdali 4 karnych. Z Arsenalem też musieli pomóc, bo przy 1-1 Persie musiał być wyrzucony, żeby Barcelonka przeszła dalej. Nie wiem jakim ślepcem trzeba być by doszukiwać się obiektywizmu sędziów w tym dwumeczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 16:35, Smooqu napisał:

Real robił akcje po pressingu na połowie Barcelony. Tylko że jej piłkarze non stop się
wywracali i sędzia gwizdał faule. Więc jak Real miał robić te akcje? Jak Di Maria nie
dotyka Puyola, Real idzie 3 na 2 i co? Faul. Xavi się przewraca, faul. I tak na okrągło.
To samo z golem Higuaina.

A jakby tego było mało, Real też był faulowany, ale sędzie nie gwizdał ewidentnych przewinień na Ronaldo czy Arbeloi co pokazują również statystyki, 31 fauli Realu, 10 Barcelony, a przecież w meczu ligowym i w Pucharze króla te statystyki były bardzo wyrównane, tylko dziwnym trafem w LM piłkarzy Barcelony zaczęło wszystko boleć, a sędziowie zaczeli gwizdać bezmyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 15:53, Kwas17 napisał:

Tak ode mnie choć nie jestem jakiś pro jeżeli chodzi o temat butów do grania to powiem
Ci, że chyba najważniejsze żeby buciki nie były wykonane z jakiegoś śliskiego materiału
:P Nie powinny być jakieś odpicowane, bo wygląd tak naprawdę nie gra raczej tutaj roli
- powinny być dobrze zszyte, a reszta nie ma znaczenia. Te czerwone takie mi się wydają
małe picusie ;) dlatego ja bym obstawił przy bardziej klasycznych jak te pierwsze. Wydaję
mi się, że będą one trwalsze i wygodniejsze. No ale to tylko taka moja amatorska podpowiedź
:P


Kolega ma dokładnie takie T90 czerwone i nie są jakieś lakierowane chyba, choć mogę już nie pamiętać, przynajmniej na takie nie wyglądały (ale widziałam je kilka razy w życiu na jego nogach i on nie ćwiczy free, więc ciężko mi stwierdzić na 100%). Tylko, że od niego to za dużo się o butach nie dowiem raczej ;p

T90 Shoot mnie kuszą ze względu na cegiełki z boku, a Nike Bomba ze względu na naprawdę płaskie podbicie, co we freestylu jest b. ważne. Z chęcią kupiłabym te i te jakbym mogła, bo co do gry to o T90 to same pochlebne opinie słyszę, ale o graniu w nich we free nikt się nie wypowiadał :P A w sklepie nie ma moich rozmiarów, by przymierzyć.

@paweldomar1 - wielkie dzięki za opinię, jesteś 1 jak dotąd, którego spotkałam, co może mi o użytkowaniu Nike 5 Bomba coś powiedzieć ;) Czyli jeśli wg ciebie piłka dobrze w nich nachodzi i ładnie się kontroluje, to mnie to przekonuje do nich. A podeszwa? Nie jest za twarda czy za cienka? Wygodna? Bo mam wrażenie, że te koreczki w Nike T90 są jakby bardziej wyższe, miększe, ale nie przymierzałam, więc może to złudzenie, jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roma vs. AC Milan 0:0

Mecz był bardzo nudny i przebiegał raczej w żółwim tempie...
Ale tak czy siak to AC Milan wygrał scudetto ! :]

FORZA MILAN !

Teraz trzeba się zebrać na Palermo w pucharze Włoch :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu po kilku sezonowym panowaniu Interu, Milan zagrał dobry sezon i zdobył mistrzostwo. Lubię ten klub i cieszy mnie ten tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sevilla vs Real Madryt 2:6

4 bramki Ronaldo, mam nadzieję, że do końca już nie odda prowadzenia w tabeli strzelców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować