Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2011 o 17:55, Smooqu napisał:

Słowa Mirosława Trzeciaka, które dzisiaj przeczytałem w gazecie.

...Zmieniło to przyjście Mourinho, a wcześniej Ronaldo. Portugalski piłkarz to uosobienie
zła - napuszony, protestujący, symulujący. Przeciwieństwo Messiego, dobrego, skromnego
dzieciaka


Boże, żeby tacy idioci uchodzili w Polsce za autorytety sportowe. Ronaldo - diabeł, Messi
- bóg. Przecież to tylko ludzie, czasem poniesie Messiego (kopnie z całej siły z piłki
w kibica), a czasem Ronaldo (za mocno machnie ręką). A co do symulowania to Messi raczej
nie symuluje ale i jemu się zdarzy:

Też to czytałem. :D

Ogólnie to jest kwestia otoczki. Ronaldo lubi szpanować, jest łądny i laski na niego lecą, a Messi wygląda jak upośledzony gościu, niezdolny do czynienia złych rzeczy, ale jeśli chodzi o zachowanie obu piłkarzy tą są mniej więcej równi. Messi potrafi rywala opluć, strzelić gola ręką, czy walnąć z całej siły w kibiców. Ronaldo potrafi kogoś pacnąć ręką czy zasymulować. Natomiast jeśli on mówi, że symulacje to czyste zło piłki, to cóż, już wiemy co by mówił o Barcelonie gdyby nie był ślepcem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Ronaldo sytuacja jest inna. Nominalnie jest on zazwyczaj ustawiony jako skrzydłowy ofensywny pomocnik, ale tak naprawdę dostaje wolną rolę i może praktycznie grać w całej ofensywie. Po prostu ma wolną rękę i może grać tam, gdzie uznaje za stosowne. A że najbardziej lubi strzelać gole, szczególnie gdy nie gra jako napastnik...to cóż, strzela je i głównie przebywa w polu karnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 22:59, pawbuk napisał:

Z Ronaldo sytuacja jest inna. Nominalnie jest on zazwyczaj ustawiony jako skrzydłowy
ofensywny pomocnik, ale tak naprawdę dostaje wolną rolę i może praktycznie grać w całej
ofensywie. Po prostu ma wolną rękę i może grać tam, gdzie uznaje za stosowne. A że najbardziej
lubi strzelać gole, szczególnie gdy nie gra jako napastnik...to cóż, strzela je i głównie
przebywa w polu karnym :D

I dokładnie to samo robi Messi, więc nie mam pojęcia o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mourinho:

Sahin - 10 mln
Khedira - 10 mln
Ozil - 15 mn
Di Maria - 25 mln
Carvalho - 8 mln

Suma: 68 mln euro

Za cenę jednego Kaki Mourinho sprowadził do Realu 5 graczy, z czego o 4 można powiedzieć że są graczami pierwszej 11stki, a jeden dopiero przeszedł. Kto ma lepszego nosa do transferów? W Europie może tylko Ferguson (Ronaldo, Chicharito, Nani, bracia Da Silva itd).

Co by jednak nie mówić o transferach Pereza sprzed dwóch sezonów to większość była celna ;p

Xabi Alonso, Ronaldo, Arbeloa, Albiol, Granero i w końcu także Benzema udowodnili swoją wartość.

Skoro już mowa o transferach to David Villa ostatnio coś kiepsko sobie poczyna. Ibra z taką grą poszedł na ławke i musiał uciekać z Katalonii, ale Villa raczej nie podzieli jego losu. Bojan zawodzi więc Guardiola na pewno kupi kogoś na ławkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 00:18, Moutywator napisał:

Di Maria kosztował chyba 35 milionów ojro.


25 mln euro + 11 mln zmiennych.

Hiszpańskie media podały, że transfer zamknął się w 25 milionach euro. Oficjalne źródła dodały jednak, że w umowie zawarto także klauzulę w wysokości 11 milionów euro za spełnione cele.


Wiem, że np. w kontrakcie Benzemy jest info że za każdą wygraną LM w 5 sezonach po transferze Real płaci Lyonowi 1 mln euro. Co do Di Marii to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 00:15, Smooqu napisał:

Mourinho:

Sahin - 10 mln
Khedira - 10 mln
Ozil - 15 mn
Di Maria - 25 mln
Carvalho - 8 mln

Suma: 68 mln euro


Adebayor :) Oczywiscie to tylko wypozyczenie, ale dziwie sie co tak slaby gracz robi w Realu. Pamietam go jeszcze z Arsenalu - wtedy byl niezly. Teraz jak ogladalem kilka meczow Realu, to gra jeszcze gorzej niz Benzema, tzn. marnuje jeszcze wiecej okazji.

Dnia 10.05.2011 o 00:15, Smooqu napisał:

Kto ma lepszego nosa do transferów?


Galliani. Jak porownac sklad Milanu z tym ile na niego wydali to duze zdziwienie ogarnia. Teraz jeszcze ponoc za darmo przejeli Taiwo i Mexesa. I tylko nie wiadomo czy Ibrahimovic zostanie w Milanie (na razie jest wypozyczony z Barcy).

Dnia 10.05.2011 o 00:15, Smooqu napisał:

Xabi Alonso, Ronaldo, Arbeloa, Albiol, Granero i w końcu także Benzema udowodnili swoją
wartość.


Benzema powinien siedziec na lawce i wchodzic na koncowki. Grac powinna ofensywna czworka: Oezil, Ronaldo, Kaka, Higuain. Drugim napastnikiem powinien byc albo Ronaldo albo Kaka.

Dnia 10.05.2011 o 00:15, Smooqu napisał:

Skoro już mowa o transferach to David Villa ostatnio coś kiepsko sobie poczyna. Ibra
z taką grą poszedł na ławke i musiał uciekać z Katalonii, ale Villa raczej nie podzieli
jego losu. Bojan zawodzi więc Guardiola na pewno kupi kogoś na ławkę.


Villa to slabszy pilkarz niz Ibrahimovic, ale lepiej sie dogaduje z reszta druzyny. Ale rzeczywiscie jakiegos innego napastnika powinni kupic (do tego sprzedac Busquetsa i Alvesa i juz by byla fajna druzyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 00:33, Smooqu napisał:

Wiem, że np. w kontrakcie Benzemy jest info że za każdą wygraną LM w 5 sezonach po transferze
Real płaci Lyonowi 1 mln euro.


Eee, to nie ma strachu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z Ronaldo jest inna w stosunku do innych zawodników Realu, nie Messiego. Messi ma taką samą dowolność w grze, ale częściej przechodzi na środek ataku i gra na szpicy niż Ronaldo. Poza tym z CR7 jest taki problem, że on źle sobie radzi jako wysunięty napastnik, dużo lepiej kiedy gra za czyimiś plecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym Bebe to nic pewnego. Prasa spekulowała, że kosztował 7 milionów, ale właściwie to nie wiadomo, bo Ferguson dementował takie informacje. Więc tak naprawdę nic nie wiadomo, ani o Bebe, ani o tym transferze. Nie ma menedżera, który nie popełnia błędów transferowych. Sztuką jest popełniać ich jak najmniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 00:15, Smooqu napisał:

Za cenę jednego Kaki Mourinho sprowadził do Realu 5 graczy, z czego o 4 można powiedzieć
że są graczami pierwszej 11stki, a jeden dopiero przeszedł. Kto ma lepszego nosa do transferów?
W Europie może tylko Ferguson.

1) Za cenę Kaki, nie wszystkim (jak widać) znany trener, Arsene Wenger zbudowałby wyjściową 11-tkę. Wspomniany wyżej Galliani. To tak dla przypomnienia.

2) Według Transfermarkt.de (warto podawać jakieś źródło wartości piłkarzy/transferów bo tak to wygląda jak z d*py wzięte):
Sahin - 10 mln ==> ?
Khedira - 10 mln =>14 mln €
Ozil - 15 mn ====>18 mln €
Di Maria - 25 mln => 33 mln €
Carvalho - 8 mln => 8 mln €
----------------------------------- +
68 mln € / 73 mln € ("ciutek" więcej niż za Kakę - którego wartość teraz wynosi około 30 mln € - i nie liczę Sahina, którego jakoś nie ma w bazie (?) ale to i tak można dodać te 10 mln € i wtedy jest...)

Co do Bebe to Transfermarkt podaje 8.8 mln €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 00:48, Komenty napisał:

Galliani. Jak porownac sklad Milanu z tym ile na niego wydali to duze zdziwienie ogarnia.
Teraz jeszcze ponoc za darmo przejeli Taiwo i Mexesa. I tylko nie wiadomo czy Ibrahimovic
zostanie w Milanie (na razie jest wypozyczony z Barcy).

Taa razem z Braidą tworzą najlepszy zespół negocjatorów :]
Tak Mexes i Taiwo dołączyli na zasadzie wolnego transferu :] Osobiście ciesze się z pozyskania Taiwo ,bo to dość mocno nastawiony na atak lewy obrońca :]
Ibra tak na 99% zostanie już w Milanie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 00:48, Komenty napisał:

Villa to slabszy pilkarz niz Ibrahimovic, ale lepiej sie dogaduje z reszta druzyny. Ale
rzeczywiscie jakiegos innego napastnika powinni kupic (do tego sprzedac Busquetsa i Alvesa
i juz by byla fajna druzyna :)


Nie mogę zgodzić się, że Villa to słabszy piłkarz niż Ibrahimovic. Zlatan wyraźnie nie sprawdził się w Barcelonie, mimo dobrej techniki zupełnie się tam nie odnajdywał. Obaj piłkarze prezentują zupełnie inny styl gry, naprawdę ciężko ich porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 08:17, pawbuk napisał:

> Villa to slabszy pilkarz niz Ibrahimovic, ale lepiej sie dogaduje z reszta druzyny.
Ale
> rzeczywiscie jakiegos innego napastnika powinni kupic (do tego sprzedac Busquetsa
i Alvesa
> i juz by byla fajna druzyna :)

Nie mogę zgodzić się, że Villa to słabszy piłkarz niż Ibrahimovic.


Zlatan ocieral sie o Zlota Pilke, czy plebiscyt UEFA w kilku latach. Villa to jednak nie ta klasa. Swoje robia tez warunki fizyczne.

Dnia 10.05.2011 o 08:17, pawbuk napisał:

Zlatan wyraźnie nie
sprawdził się w Barcelonie, mimo dobrej techniki zupełnie się tam nie odnajdywał.


Nie sprawdzil sie, a i tak 20 bramek dla Barcelony zdobyl. Villa w zeszlym sezonie dla Barcelony tez 20. Villa jest dla Barcelony cenniejszy niz Ibrahimovic, bo pasuje do tego stylu gry, lepiej rozumie sie z Xavim, Messim czy Iniesta. Inne kluby wolalyby raczej Ibrahimovicia niz Ville, gdyby byli w tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najczęściej zależy od stylu gry zespołu. Owszem, w Barcelonie zdobył 20 bramek, ale cały zespół chyba ponad 100, więc nie jestem pewien, czy to aż taki sukces :D niestety, Szwed był za wolny jak na Barcelonę. W lidze włoskiej się odnajduje, bo zagęszczenie obrony jest mniejsze niż w ligach angielskiej czy hiszpańskiej. W pucharach europejskich już mu tak dobrze nie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 01:01, pawbuk napisał:

Sytuacja z Ronaldo jest inna w stosunku do innych zawodników Realu, nie Messiego. Messi
ma taką samą dowolność w grze, ale częściej przechodzi na środek ataku i gra na szpicy
niż Ronaldo. Poza tym z CR7 jest taki problem, że on źle sobie radzi jako wysunięty napastnik,
dużo lepiej kiedy gra za czyimiś plecami.

Nie zgodzę się z tym co piszesz. Dokładniej oglądaj mecze obu drużyn. ;]

Zresztą sobie troche przeczysz, bo Pedro niby gra częściej w ataku niż Ronaldo z tego co mówisz, a tak oczywiście nie ejst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 09:31, pawbuk napisał:

To najczęściej zależy od stylu gry zespołu. Owszem, w Barcelonie zdobył 20 bramek, ale
cały zespół chyba ponad 100, więc nie jestem pewien, czy to aż taki sukces :D


W tym sezonie podobnie jest z Villa.

Dnia 10.05.2011 o 09:31, pawbuk napisał:

niestety,
Szwed był za wolny jak na Barcelonę. W lidze włoskiej się odnajduje, bo zagęszczenie
obrony jest mniejsze niż w ligach angielskiej czy hiszpańskiej. W pucharach europejskich
już mu tak dobrze nie szło.


Strzelil 4 bramki w pucharach w sezonie 2009-2010, a Villa w tym sezonie 3 (za Wikipedia). A zauwaz, ze zdarzalo mu sie zaczynac mecz na lawce. Jest tez kwestia kasy - Villa kosztowal 40 mln euro, a Ibrahimovic 50 mln euro + Eto''o (swoja droga, byc moze najgorszy transfer w historii, biorac pod uwage, ze po roku odszedl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 10:09, Komenty napisał:

Jest tez kwestia kasy - Villa kosztowal
40 mln euro, a Ibrahimovic 50 mln euro + Eto''o (swoja droga, byc moze najgorszy transfer
w historii, biorac pod uwage, ze po roku odszedl).


przynajmniej coś nastrzelał, a taki Czyhrinski kosztował chyba 25 i nic nie pograł, jedynie odzyskali chyba 15 jak wrócił do Szachtara
a Ibrahimovic strasznie przepłacony, samo 50 mln to byłaby już górna granica kwoty jak dla mnie, a poszedł jeszcze warty ze 30 Eto''o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 10:09, Komenty napisał:

Jest tez kwestia kasy - Villa kosztowal
40 mln euro, a Ibrahimovic 50 mln euro + Eto''o (swoja droga, byc moze najgorszy transfer
w historii, biorac pod uwage, ze po roku odszedl).


przynajmniej coś nastrzelał, a taki Czyhrinski kosztował chyba 25 i nic nie pograł, jedynie odzyskali chyba 15 jak wrócił do Szachtara
a Ibrahimovic strasznie przepłacony, samo 50 mln to byłaby już górna granica kwoty jak dla mnie, a poszedł jeszcze warty ze 30 Eto''o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do cen piłkarzy:

http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=30327
http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=30692
http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=30941

Jeśli chodzi o ceny to bardziej ufam Marce niż transfermarkt.de. Marca ma wtyki w Realu i ich newsy na temat Realu rzadko nie są zgodne z prawdą.

Ceny pisałem z głowy. Jedyne o czym zapomniałem to przy transferze Di Marii dopisać te zmienne 11 mln ale po prostu o tym zapomnialem :) Zresztą niewiadomo jakie cele trzeba spełnić żeby Benfica dostała tą kasę.

Natomiast co do:

1) Za cenę Kaki, nie wszystkim (jak widać) znany trener, Arsene Wenger zbudowałby wyjściową 11-tkę.

I ten Arsenal od 5 czy 6 lat nie wygrał nawet jednego pucharu. Co roku się mówi, ze następny ma być ich rokiem. A zawsze dają dupy w najgorszym momencie. Nie przekonał mnie ten argument.

Wspomniany wyżej Galliani.

Tu mnie zagiąłeś :P Faktycznie, jak mogłem ominąć takiego transferowego sępa jak Galliani. Ostatnio ma bardzo dobre ruchy na rynku, jednak trzeba pamiętać że kilka lat temu przespali z Berlusconim okres zmiany warty w Milanie i teraz nadrabiają te błędy. Milan może być tylko silniejszy. Dobre darmowe transfery, problemem pewnie jest tylko to że w związku z tym pensje piłkarzy są wysokie. Ale kto bogatemu zabroni :)


Co do Bebe to Transfermarkt podaje 8.8 mln €


Sam Ferguson mówił w jakimś wywiadzie że ta cena jest zawyżona. Jak jest naprawdę? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować