Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2011 o 12:31, szaryczlowiek napisał:

Dobra dajcie spokoj juz ten biednej wiselce,przyszlo kilku nowych zawodnikow,musza sie
zgrac i w ogole dojsc do formy to byl przeciez dopiero pierwszy oficjalny mecz

No wiesz, ja to rozumiem, oczywiste było, że w tym meczu piłkarze Wisły nie będą jeszcze w pełni sił. Tylko że brakiem formy można wytłumaczyć słabszą grę Meliksona, Wilka, Ilieva, czy Pareiki, ale nie da się tym usprawiedliwić frajerskich zagrań Paljicia, który nie atakowany co drugie podanie posyłał pod nogi rywala, ciągłych bezcelowych dryblingów Małeckiego, lub chociażby kompletnie niepewnych wybić Chaveza. Takich rzeczy nie mogą robić, choćby ich obudzili o 3 w nocy w środku wakacji i kazali grać.

Dnia 14.07.2011 o 12:31, szaryczlowiek napisał:

Poza tym widzieli ze mecz maja pod kontrola

W pierwszej połowie to tak, ale w drugiej tej kontroli za bardzo nie było widać.

Dnia 14.07.2011 o 12:31, szaryczlowiek napisał:

Dzisiaj mysle duzo ciekawszy mecz bo Slask podejmuje Szkockie Dundee united,

Również liczę dzisiaj na ciekawy mecz. Mam nadzieję, że Śląsk pokaże się z dobrej strony i uda im się odnieść zwycięstwo, choćby minimalne. Zobaczymy, jaką taktykę wymyślił Lenczyk tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 13:00, Hoplita napisał:

No wiesz, ja to rozumiem, oczywiste było, że w tym meczu piłkarze Wisły nie będą jeszcze
w pełni sił. Tylko że brakiem formy można wytłumaczyć słabszą grę Meliksona, Wilka, Ilieva,
czy Pareiki, ale nie da się tym usprawiedliwić frajerskich zagrań Paljicia, który nie
atakowany co drugie podanie posyłał pod nogi rywala, ciągłych bezcelowych dryblingów
Małeckiego, lub chociażby kompletnie niepewnych wybić Chaveza. Takich rzeczy nie mogą
robić, choćby ich obudzili o 3 w nocy w środku wakacji i kazali grać.


Prawda prawda,wierze ze w nastepnych meczach bedzie juz duzo lepiej,oby tylko glupio nie stracili u siebie gola i "niespodziewanie" nie doszlo do rzutow karnych o.0

Dnia 14.07.2011 o 13:00, Hoplita napisał:

Również liczę dzisiaj na ciekawy mecz. Mam nadzieję, że Śląsk pokaże się z dobrej strony
i uda im się odnieść zwycięstwo, choćby minimalne. Zobaczymy, jaką taktykę wymyślił Lenczyk
tym razem.


Mysle ze Slask moze naprawde zaskoczyc i odniesc duzy sukces,zeby tylko walczyli o kazda pilke i latwo sie nie poddawali to bedzie dobrze.W ogole ten mecz mozna zobaczyc gdzies w publicznej telewizji dzisiaj np TV4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 13:32, szaryczlowiek napisał:

W ogole ten mecz mozna zobaczyc gdzies w publicznej telewizji dzisiaj np TV4?

Na otwartym polsacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj mecz Śląsk Wrocław - Dundee United. Jakie przewidywania na ten mecz ? Rozsądnie podchodząc do tematu uważa, że w tym spotkaniu remis dla polskiej ekipy byłby całkiem dobrym wynikiem, rzecz jasna z perspektywy, gdy spojrzymy na różnicę klas obydwu lig, w których występują te dwa zespoły Taki wynik nie daje jednak większych szans na awans, dlatego może do tego spotkania należy podejść ''''patriotycznie'''' i po cichu liczyć na sprawienie niespodzianki przez Śląsk. Wynik 1:0 czy też 2:1 dla klubu z Wrocławia to całkiem realny scenariusz, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż dzisiejszy rywal Śląska znacznie odbiega siłą rażenia od potentatów ze szkockiego podwórka, którzy to zresztą nie są już tak mocnymi drużynami, jak jeszcze przed kilkoma laty. Kadrowo Śląsk jest na pewno lepszy od Jagiellonii czy nawet Legii, najlepsi piłkarze pozostali w swoich szeregach, tak więc jest szansa na dobry wynik. Oby tylko nie było tak, że piłkarze jakoby przestraszą się swojej szansy ''''zawojowania'''' Europy. Zwycięstwo na pewno jest w zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:16, MSPRISON napisał:

Witam. Dzisiaj mecz Śląsk Wrocław - Dundee United. Jakie przewidywania na ten mecz ?
Rozsądnie podchodząc do tematu uważa, że w tym spotkaniu remis dla polskiej ekipy byłby
całkiem dobrym wynikiem, rzecz jasna z perspektywy, gdy spojrzymy na różnicę klas obydwu
lig, w których występują te dwa zespoły


Szkocka jest cholernie słaba. Jedyne firmy tam, to i tak słabnące (zwłaszcza w przypadku The Bhoys) Celtic i Rangers.

Co do wyniku, trudno cokolwiek obstawić. Jednak sądzę, że Śląsk da radę, choćby w tym pierwszym meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:29, Budep napisał:

> Witam. Dzisiaj mecz Śląsk Wrocław - Dundee United. Jakie przewidywania na ten mecz
?
> Rozsądnie podchodząc do tematu uważa, że w tym spotkaniu remis dla polskiej ekipy
byłby
> całkiem dobrym wynikiem, rzecz jasna z perspektywy, gdy spojrzymy na różnicę klas
obydwu
> lig, w których występują te dwa zespoły

Szkocka jest cholernie słaba. Jedyne firmy tam, to i tak słabnące (zwłaszcza w przypadku
The Bhoys) Celtic i Rangers.

Co do wyniku, trudno cokolwiek obstawić. Jednak sądzę, że Śląsk da radę, choćby w tym
pierwszym meczu.

Czy rzeczywiście jest taka słaba ? Słabsza od naszej ''''ekstraklasy'''' na pewno nie, porównując ligę szkocką do choćby greckiej, rumuńskiej czy austriackiej nie wypada źle, piłkarze ze Szkocji, oczywiście Ci najlepsi, potrafią wybić się do klubów Premier League, nawet tych z czołówki tabeli lub chociaż środka, chociaż to fakt, że poza dwójką o której wspomniałeś, zazwyczaj rzadko kto włącza się do walki o mistrzostwo, co nie świadczy za dobrze o samej lidze. Trzeba myśleć rozsądnie, ale wierzyć w polski zespół również, dlatego Śląsk zwycięży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:34, MSPRISON napisał:

Czy rzeczywiście jest taka słaba ?


Zależy, co bierze się pod uwagę. Dwie drużyny z Glasgow bez wątpienia są lepsze od naszych drużyn, choć ostatnio niczego w Europie nie zwojowłyi, podobnie zresztą jak ich kadra narodowa. Reszta zespołów jest bardzo przeciętna, ostatnio Dundee zebrało w pucharach baty od zespołu chyba ze Słowenii. Zatem w mojej opinii nie warto jakoś szczególnie obawiać się rywala tylko dlatego, że pochodzi z Wysp. Finansowo też nie są jakoś niezwykle bogaci, podobno największy gwiazdor Szkotów, niejaki Goodwillie, zarabia 20% tego, co Marian Kelemen...
Jestem w dobrej myśli przed tym meczem, myślę, że Śląsk skromnie wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:05, Eff3ctiv3 napisał:

To rzeczywiście jesteście niezłymi optymistami. Czas pokaże.


Jak byś śledził sparingowe mecze śląska to też byś tak może uważał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:06, Magok napisał:

Jak byś śledził sparingowe mecze śląska to też byś tak może uważał.

O ile dobrze słyszałem to wszystkie wygrali, ale sam nie oglądałem. To jest jednak Polska drużyna, więc choćby teoretycznie powinno pójść gładko, to wiadomo jak często wychodzi. Oglądam ten mecz , więc mam nadzieje że mój pesymizm się zamieni w optymizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:06, Magok napisał:

Jak byś śledził sparingowe mecze śląska to też byś tak może uważał.

Jakbyś znał się trochę na piłce, to odróżniałbyś wartość sparingu od meczu punktowanego.
Życzę Śląskowi jak najlepiej, ale bazować pewność awansu na udanych meczach towarzyskich...to tylko możliwość zgrania się graczy, testowania nowych taktyk/koncepcji.
Jak dla mnie Śląsk może w sparingu przegrać nawet z drużyną II ligi czeskiej, byleby z Dundee zaprezentowali jakość gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śląsk gra z takim respektem do Szkotów jakby grali z Celtikiem:P bo faktycznie to Dundee nie są zbyt mocni. Żeby to się tylko nie kończyło wynikiem 0:0 albo 1:0 dla Sląska bo Szkoci u siebie zagrają juz odważniej. Tak naprawdę powinno byc 0:2 dla Dundee, choć Śląsk prowadzi grę z ktorej nic niewynika..

Tak przy okazji, Zagłębie sfinalizowało transfer Sernasa z Widzewa. Naprawdę niezłe transfery plus te wcześniejsze transfery i mocna paka się szykuje w Lubinie. Szkoda tylko że za pieniądze podatników :( Pozbyli się te słabych ogniw jak Plizga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co pokazała pierwsza połowa? Brak jakichkolwiek transparentów ruszających się na całym ekranie :P Mecz w miarę dynamiczny i ciekawszy niż ten wczorajszy Wisły. Śląsk gra dobrze, jednak przydałoby się trochę więcej tych akcji i lepszych sytuacji. Gancarczyk dobrze wprowadził się w mecz i kilka razy popisał się dobrymi driblingami. Kilka strzałów z dystansu, niestety nie celnych, no i strzał Diaza. Zobaczymy co przyniesie druga połowa, chociaż i tak całej nie obejrzę, bo ma trening obowiązkowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa znacznie lepsza, niż chociażby wczorajszy mecz Wisły. Mam nadzieję, że przez następne 45 minut Śląsk strzeli co najmniej jedną bramkę i zwycięży. IMO Socha do zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz ciekawszy od wczorajszego, chociaż Śląsk też w drugiej połowie popełniał mnóstwo niewymuszonych błędów i niecelnych podań. Wejścia Soboty i Voskampa na plus. Dundee strasznie jakieś takie niemrawe było, mam nadzieję, że w rewanżu ta sytuacja wiele się nie zmieni. Teraz nic, tylko czekać na mecze w przyszłym tygodniu, ale za Śląsk na razie się wstydzić nie musimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego Voskcampa bd ludzie. Pamiętam jak swoje bramki w debiutach strzelali Lewy i Rudnev ;) to dobrze wróży na przyszłość. Przyznam, że pomyliłem się z oceną Śląska, na tle pozostałych polskich reprezentantów (póki co Wisły i Jagi) zaprezentowali się o niebo lepiej. Sobota robi różnice :) z Kaźmierczakiem jeszcze Śląsk może pocisnąć w tym sezonie o ile bd losowali średnio trudnych rywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śląsk Wrocław - Dundee Utd 1:0
Dość ciekawy mecz, głównie w pierwszej połowie, kiedy to Śląsk nie wykorzystał 2 dobrych okazji, a to tego Dundee zmarnowało dwie setki. W drugiej połowie tempo gry mocno osłabło i mimo wyraźnej optycznej przewagi Wrocławian, drużyna ze Szkocji broniła się bardzo mądrze. Na szczęście trener Lenczyk pokazał prawdziwy kunszt trenerski, wpuszczając na boisko Sobotę, a chwilę później Voskampa i to za sprawą tych dwóch zawodników padła zwycięska bramka.
Wynik cieszy, ale przed rewanżem sprawa awansu pozostaje otwarta i jeśli Szkoci i u siebie zagrają odważniej (a na pewno tak będzie) to Śląsk będzie miał ciężką przeprawę na wyspach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śląsk może mieć teraz trudno na wyjeździe ale nie wiem jak Dundee gra u siebie więc mam nadzieję, że WKS wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WKS na pewno nie stoi na straconej pozycji przed rewanżem. Poza może trzema akcjami zagrali mądrze, utrzymywali się przy piłce, w końcu ten nieobliczalny Sobota "ustrzelił" trochę Voskampa i wygrali. Niech strzelą gola na wyjeździe i utrzymają koncentrację przez pełne 90 minut i Dundee będzie odprawione. Brawo Śląsk i brawo Wisła za wczoraj - nieważne że po samobójczej, ważna zaliczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować