Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Mówiłem, że liga szkocka jest słaba. Dundee zagrało beznadziejnie, Śląsk dominował, chociaż nie ustrzegł się głupich błędów po których było groźnie.

Na Wyspach powinni nasi dać radę. Jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze szkoci zagrali tragiczny mecz,ledwo co potrafili wyprowadzic pilke z wlasnej polowy a glownie sytuacje kreowali najprostszymi srodkami zwyczajnie dalekim wykopem.Za wczesu bym sie nie cieszyl awansem slazakow bo Dundee na wlasnym boisku moze odmienic losy tego dwumecz,jakos super optymistycznie nastawiony nie jestem,ale coz pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znamy już potencjalnych rywali polskich zespołów w następnych rundach eliminacyjnych LM i LE.

Wisła/Skonto - Litex/Mogren
Ciężko ocenić to losowanie, niby Litex był najwyżej sklasyfikowanym z nierozstawionych zespołów, których mogła wylosować Wisła, ale opinie co do siły rywala są różne. Jedni twierdzą, że szczęście znów nie dopisało Wiśle w losowaniu, inni uważają, że nie jest źle, a trudniej było by z HJK czy Slovanem, a co niektórzy nawet piszą, że Bułgarzy to najłatwiejszy z możliwych przeciwników. W każdym razie Wisła musi najpierw przejść Skonto, a Litex czarnogórski Mogren aby doszło w ogóle do tego spotkania. No i oczywiście Wisła musi zacząć grać o niebo lepiej niż w środę - to najważniejsze.

Jeśli chodzi o LE to szczęście dziś było ewidentnie po naszej stronie ;]

Metalurg Skopje/Łokomotiw Sofia - Śląsk/Dundee Utd
Śląsk jeśli awansuje (a jest to wciąż sprawa otwarta), to zagra z teoretycznie najsłabszym rywalem z możliwych do wylosowania (oprócz tej pary mógł trafić na Fulham, PAOK, Brondby lub Nacional). Trzeba przyznać, że Wrocławianom w tych rozgrywkach sprzyja szczęście zarówno w losowaniach jak i na boisku i oby tak zostało.

Legia Warszawa - FK Mińsk/Gaziantepspor
Legia również trafiła raczej na słabszego z potencjalnych rywali, biorąc pod uwagę, iż w ich grupie były takie zespoły jak Rennes, Vitoria SC czy Hapoel. Może jedynie Levski byłby nieco słabszy niż turecki Gaziantepspor, bo to z nimi raczej zagra Legia a nie z Mińskiem. Oczywiście nie ma co narzekać, bo przy DOBREJ dyspozycji jest to rywal do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie losowanie całkiem dobre. Wisła nie powinna bać się Litexu, choć kapitan Bułgarów powiedział, że Polacy to ich wymarzony rywal. Cóż, zobaczymy. Moim zdaniem, jeśli Biała Gwaizda dojdzie do optymalnej formy, powinna ograć rywala i awansować do IV rundy. Śląsk, o ile w ogóle awansuje do kolejnej rundy, nie będzie miał zbyt wymagającego rywala. Biorąc pod uwagę przeciwników, na których mógł trafić, Lokomotiv (czy może Metalurg, nic nie jest jeszcze jasne) byłby do ogrania. Jeśli chodzi o Legię, to nie można lekceważyć Turków. Mają oni w swoich szeregach niezłych grajków, jest piłkarz, który zadebiutował w kadrze Brazylii, poza tym, w ostatnim sezonie wyprzedzili oni Besiktas i Galatasaray. Na dodatek, Legia nie olśniewa w sparingach, choć ciężko wyciągać z tego daleko idące wnioski. Zobaczymy jak zagrają w dzisiejszym meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że Nephren-Ka zrezygnował z liczenia punktów w temacie Typujemy wyniki meczów Ligi Polskiej, jeżeli nikt nie ma nic przeciwko, ja mógłbym spróbować się tym zająć. Aktualnie mam mnóstwo wolnego czasu, podczas roku akademickiego też jakaś wolna chwila na zliczenie powinna się znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Wisły losowanie najgorsze z możliwych, bo na pewno inaczej by im się grało z tymi słabszymi zespołami w koszyku, niż z Litexem. Ale to trzeba wygrać ;)
Dla Śląska losowanie bajeczne. Jeżeli pokonają Dundee, to 4 runda na wyciągnięcie ręki.
Dla Legii też losowanie bajeczne, bo trafili na Białorusinów/Turków, a mogli na np. Hapoel czy Stade Rennes. Trzeba walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 11:08, laki13 napisał:

Dla Wisły losowanie najgorsze z możliwych, bo na pewno inaczej by im się grało z tymi
słabszymi zespołami w koszyku, niż z Litexem. Ale to trzeba wygrać ;)

Myślę, że jednak mogło być gorzej. Mogliśmy trafić jeszcze na Slovan, a liga czeska teoretycznie raczej silniejsza jest od bułgarskiej. A w szczególności ciesze się, że nie trafiliśmy na Helsinki. Niby ligi fińskiej nie powinniśmy się bać, ale są oni w trakcie sezonu i HJK jest liderem z 9 punktową przewagą nad następnym zespołem.

Zresztą, jak już wspomniałeś - tutaj trzeba wygrać, nieważne, na kogo się trafi. A przede wszystkim trzeba we we wtorek odprawić SKonto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 11:14, laki13 napisał:

Slovan Bratysława jest taki mocny? Bez przesady...

Nie napisałem, że jest to jakiś mocarz, ale że w porównaniu z Litexem raczej wydaje się być silniejszym zespołem. Czysto teoretycznie oczywiście, bo nie wiadomo dokładnie w jakiej formie są ani jedni, ani drudzy. Osobiście jednak wolę grać z Litexem.

Ps. Slovan to chyba jednak słowacki klub, a nie czeski, jak napisałem w poprzednim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale niby czemu silniejszy od Litexu?
Z Czech jest Viktoria Pilzno, oni są wielką niewiadomą, bo ograli niby jakichś ogórków teraz wysoko, ale zobaczymy jak zagrają z trudniejszym rywalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 12:41, laki13 napisał:

No właśnie, ale niby czemu silniejszy od Litexu?
Z Czech jest Viktoria Pilzno, oni są wielką niewiadomą, bo ograli niby jakichś ogórków
teraz wysoko, ale zobaczymy jak zagrają z trudniejszym rywalem.


Według mnie ciężko stwierdzić czy Slovan jest silniejszy od Litexu. Raczej są to drużyny na podobnym poziomie piłkarskim, wiele zależeć będzie od aktualnej dyspozycji danej drużyny w dniu meczu, bo wiadomo oba teamy są przed startem sezonu więc raczej nie osiągnęły jeszcze optimum formy.

Jako ciekawostkę dodam, że mistrz Słowacji (Żylina) i mistrz Bułgarii (Litex) spotkały się w eliminacjach rok temu i awansowała Żylina, która potem zagrała w fazie grupowej LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 11:08, laki13 napisał:

Dla Wisły losowanie najgorsze z możliwych, bo na pewno inaczej by im się grało z tymi
słabszymi zespołami w koszyku, niż z Litexem. Ale to trzeba wygrać ;)

Kibicuję Wiśle, ale to lekka przesada z tym trudnym rywalem jakim ma być Litex. Takie ekipy jak ta z Bułgarii nie grywają w Champions League, w Pucharze Europy też by furory nie zrobili. Jak się chce grać w klubowej elicie piłkarskiej, to takich piłkarzy jak z Łowecza trzeba po prostu ogrywać. Jeżeli Wisła ma mieć obawy, to w IV rundzie. Jeżeli Litex wydaje się być taki silny, to niech Wisełka od razu skapituluje. W LM nie ma miejsca dla przeciętniaków. Niech wyeliminują Skonto, potem Litex i niech zaczną się emocje przed ostatecznym rozstrzygnięciem. Jak się nie pokonuje takich rywali to pozostaje się zaściankiem europejskiej piłki.

Dnia 16.07.2011 o 11:08, laki13 napisał:

Dla Śląska losowanie bajeczne. Jeżeli pokonają Dundee, to 4 runda na wyciągnięcie ręki.

1:0 to zawsze zwycięstwo, ale nie wybiegałbym aż do IV rundy. Dundee jak i reszta ligi szkockiej (poza Rangers i Celtic), to nie są ekipy wysokich lotów - ale co można powiedzieć o polskich klubach w perspektywie ich wojaży w Europie ostatnich lat. Zaliczka jest, przydałaby się bramka w Szkocji. Potem myślmy o IV rundzie.

Dnia 16.07.2011 o 11:08, laki13 napisał:

Dla Legii też losowanie bajeczne, bo trafili na Białorusinów/Turków, a mogli na np. Hapoel czy Stade Rennes.

Uważasz, że kluby ligi tureckiej są słabe? Gaziantepsor był 4 w lidze, wyżej niż uznane marki jak Besiktas czy Galatasaray. To wcale nie jest łatwy i przyjemny rywal. Gra tam np. Wagner Love, znany wcześniej z gry w LM z CSKA Moskwa. Bajecznie to "wojskowi" będą mieć, jak ograją tych "nędznych Turczynów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 00:22, Ecko09 napisał:

Niezły początek meczu, zapowiada się świetnie.


Miałem właśnie pisać o tym początku, ale pomyślałem, że o tej porze nikogo tu nie będzie :P Zapowiada się ciekawie, po tej bramce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ładnie się nawalają, 1:1, so far.

Śmieszy mnie ten pan "ekspert" na tvp2, Messi zatrzymujący się i rozkładający ręce ("bo próbują mi zabrać piłkę") mimo, że piłkę cały czas ma i Milito łapiący się za twarz mimo, że dostał w klatę (tak to wyglądało, jeśli tak nie było, oświećcie mnie).

Mam jednak nadzieję, że Urugwaj jakoś wybrnie z tej kłopotliwej sytuacji z czerwem dla Pereza, bo już sytuacje mieli jak grali w dziesiątkę. W jednym punkcie godzę się z komentatorami dwójki, stałe fragmenty mogą być kluczowe dla Urusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 03:02, Pernia napisał:

Brawo dla Urugwaju, Argentyna poza turniejem, czekałem na to ;]

O, zgadzamy się ze sobą, niemożliwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować