Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Genialnie klepie Borussia. Co to dużo pisać, to trzeba zobaczyć.

Co do stadionów w Rosji - 1. liga polska z małymi wyjątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa mecze i dwa remisy po 1:1 dziś w Ekstraklasie. Widzew-Górnik oglądałem 10 minut i wyłączyłem by nie męczyć oczu, Zagłębie-Lech za to oglądało się z przyjemnością. Szkoda, że remis, bo Kolejorz miał oprócz gola jeszcze 2 sety, najpierw Wilk-ciamajda nie wykorzystał pięknego podania Stilicia, a potem bramkarz Lubinian wybronił ładny strzał głową Rudneva. Gdyby Wilk strzelił bramę na 2:0 byłoby po meczu, a tak zryw, strzał życia Pawłowskiego i gol z niczego.. szkoda dwóch pkt., bo Zagłębie nic nie grało, może jak się zgrają będą bardziej niebezpieczni, bo indywidualności w drużynie mają.

Jutro mecz Polonia-Wisła, który chętnie zobaczę.

Warto odnotować ładna wygrana Borussii z Hamburgiem 3:1 i asysta Lewego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 22:37, Paoro napisał:

bo Zagłębie nic nie grało, może jak się zgrają będą bardziej niebezpieczni, bo indywidualności w drużynie mają.


W pierwszych minutach Zagłębie miało ogromną przewagę, ale to podobno dzięki taktyce Bakero "dajemy im pograć 20 minut na maksa, a później przystępujemy do ofensywy". Później faktycznie Lech trochę przycisnął i do końca pierwszej połowy to on lekko przeważał (co jednak nie spowodowało stworzenia groźniejszych akcji z ich strony). Druga połowa IMO była wyrównana. Szkoda niewykorzystanych akcji piłkarzy Zagłębia jeszcze z początku pierwszej połowy - gdyby choć połowa akcji została zakończona golami, to Lech już by się nie podniósł. Pawłowski rozegrał bardzo dobry mecz, trochę zdziwił mnie brak Traoré w podstawowej jedenastce. Co do Wilka, to w moich oczach potwierdził tylko, że jest słaby i nie zasługuje na grę w wyjściowym składzie Lecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie
Mój brat (9 lat) zaczął trenować piłkę nożną. Jaką piłkę powinienem mu kupić. Ta, którą mam obecnie jest dla niego zdecydowanie za ciężka, nie potrafi uderzyć jej wystarczająco mocno. Zależy mi, żeby kupić jakąś, która nada się dla takiego dziecka do treningów.
Ps. Oczywiście nie chodzi mi o jakiś lekki "balon" tylko o prawdziwą piłkę ;)

EDIT: W tej chwili ma taką
http://www.ceneo.pl/11044159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jednak trochę za ciężką ma zdecydowanie. U mnie w klubie jest jedna taka piłka i wczoraj na orliku kiedy graliśmy nią, niektórzy narzekali, że zbyt twarda i grać swobodnie nie można. A dopompowana była ostro ;] Myślę, że Twojemu bratu wystarczyłaby piłka np taka jak ta tu: http://allegro.pl/pilka-nozna-nike-tiempo-technique-rozmiar-5-i1736022200.html Z resztą w każdym sklepie sportowym znajdziesz podobną piłkę pod względem ciężkości i cena to właśnie najczęściej coś koło 50 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 22:56, Gumisiek2 napisał:

W pierwszych minutach Zagłębie miało ogromną przewagę, ale to podobno dzięki taktyce

Tak, jednak z przewagi musi coś wynikać, a Zagłębie strzelało niecelnie, albo wprost w Kotora, potem jak się przyzwyczaiłem to byłem naprawdę zaskoczony jak Pawłowski strzelił bramę z dystansu. A Lech miał naprawdę takie sety.. jakbyśmy mieli taką skuteczność co tydzień temu to spokojnie 3 bramy by wpadły, a tak remis.

Z drugiej strony nie jest tak źle 2 mecze wyjazdowe i 4 pkt. w całym zeszłym sezonie Lech zdobył 11 pkt. na wyjeździe, poza tym patrząc na układ gier, to tylko Polonia ma szanse objąć lidera w tej kolejce, choć coś mi się wydaje, że będzie im trudno wygrać - stawiam na remis, i albo Korona albo Ruch, bo grają ze sobą. Warto też dodać, ze oba mecze z Zagłębiem przegraliśmy ostatnio, a teraz są teoretycznie mocniejsi :P Za tydzień grają z Wisłą to się zresztą zobaczy. W ogóle Wisła ciężki terminarz ma, z Widzewem - rywalem najłatwiejszym jedynie remis, a teraz mecze z Polonią i Zagłębiem, a w między czasie mecze o LM, współczucie ;)

Dnia 05.08.2011 o 22:56, Gumisiek2 napisał:

Co do Wilka, to w moich oczach potwierdził tylko, że jest słaby i nie zasługuje na grę
w wyjściowym składzie Lecha.

Statystyki z zeszłego sezonu miał dobre - 5 goli na pomocnika to nieźle - jeden z najlepszych strzelców drużyny, jak mu piłka najdzie to ładne woleje strzela, ale problem w tym, że on na skrzydło jest za słaby, nie ma dryblingu, szybkości, ani dośrodkowania, taki wyrobek, który nawet nie nadrabia swoich braków zaangażowaniem.. pamiętam kiedyś był wielką nadzieją Lecha jak Możdżeń, czy Drygas teraz, ale się przestał rozwijać. Pamiętam ten jego słynny drybling, na który się rywale nabierali, ale tylko przez pierwszy sezon :D

Dark_elves@
Tak, majstersztyk :) szkoda, że jeszcze bramy nie dorzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 12:28, Paoro napisał:

W ogóle Wisła ciężki terminarz ma, z Widzewem - rywalem najłatwiejszym jedynie remis, a teraz mecze z Polonią i > Zagłębiem, a w między czasie mecze o LM, współczucie ;)


Gdyby mecz Zagłębia z Legią nie został przełożony na inny termin, to chyba właśnie Miedziowi mieliby najcięższy terminarz. W pierwszej kolejce musieliby zmierzyć się z Legią, a w dwóch kolejnych z Lechem i Wisłą ;-) W każdym razie mam nadzieję, że Zagłębie utrze Wiślakom nosa, a przynajmniej sprawi, że będą musieli się oni trochę pomęczyć, jeżeli będą chcieli zgarnąć 3 punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

80 minuta, a w meczu GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała wynik 6:0. To co wyprawiają piłkarze GKS przy stałych fragmentach gry się w głowie nie mieści. Kosowski ma wysoki rpocent celnych podań, bo praktycznie obrona nic nie ma do powiedzenia przy stałych fragmentach. Obrońcy grają koszmarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 15:05, SongoX napisał:

80 minuta, a w meczu GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała wynik 6:0. To co wyprawiają
piłkarze GKS przy stałych fragmentach gry się w głowie nie mieści.


Raczej, co wyprawiali zawodnicy Podbeskidzia przy stałych fragmentach gry GKSu to się w głowach nie mieści. Jak można tak biernie stać, czekać, aż przeciwnik dojdzie do piłki i strzeli? Albo akcja Nowak-Żewłakow. Przy Marcinie Żewłakowie 2 zawodników, ale... w promieniu 5 metrów. Efekt? Obrońca bliżej Nowaka, który dośrodkowywał, nie doskoczył do piłki, a Żewłakow miał całą bramkę przed sobą, co wykorzystał strzałem głową.

Dnia 06.08.2011 o 15:05, SongoX napisał:

Kosowski ma wysoki
rpocent celnych podań, bo praktycznie obrona nic nie ma do powiedzenia przy stałych fragmentach.
Obrońcy grają koszmarnie.


Podbeskidzie miałem kilka razy okazję oglądać na żywo, w Pucharze Polski. Nie zachwycali mnie, a teraz już wiem, że to poziom ekstraklasy to nie jest. Niech walczą na swoim stadionie o punkty, podobno jest to ich atutem. Zobaczymy, co z tego będzie, ale nie wróżę im długiego pobytu w T-Mobile Ekstraklasie.

Ja jeszcze chciałbym nawiązać do wczorajszego meczu Borussi, a praktycznie do jego 1 połowy. To, co grali, to ja nie mam pytań. Klepią jak chcą, widzą wszystko, kasują wszystko, objeżdżają wszystkich jak chcą. Czego chcieć więcej? Lewy walczył o piłki, udział przy 2 golach, a ta asysta - cudo. Piszczek kasował w obronie co się dało, piłka do Kagawy z lewej nogi idealnie w tempo, gdy ten objechał wszsytkich i strzelił w słupek, to też było mistrzostwo, zwłaszcza, że Łukasz jest prawonożny. Niesamowicie się zapowiada ta Bundesliga, będę oglądał na pewno :)

Losowania polskich drużyn w pucharach : teoretycznie Wisła trafiła najlepiej jak mogła, bo APOEL miał najniższy współczynnik. Ale wiadomo, że Cypryjczycy na pewno łatwo takiej okazji też nie przepuszczą, niemniej jednak mam nadzieję, że Wiśle uda się w końcu awansować do wymarzonej fazy grupowej LM. Śląsk - jestem bardzo zadowolony, że z Rapidem grają. Oby tylko poprawili skuteczność, to wtedy jestem pewny awansu. Legia - z polskich drużyn mają najtrudniejsze zadanie, jednak... życzę im szczęścia i wierzę, że się uda awansować, choć łatwo nie będzie.

Teraz tylko czekać na rozpoczęcie sezonu Premier League, i będę w piłkarskim siódmym niebie, będę ucztował ten sezon oglądając masę meczy, a także samemu kopiąc piłeczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 15:05, SongoX napisał:

80 minuta, a w meczu GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała wynik 6:0. To co wyprawiają
piłkarze GKS przy stałych fragmentach gry się w głowie nie mieści. Kosowski ma wysoki
rpocent celnych podań, bo praktycznie obrona nic nie ma do powiedzenia przy stałych fragmentach.
Obrońcy grają koszmarnie.

Póki co beniaminki zbierają baty :P w tamtym tygodniu ŁKS, dziś Podbeskidzie. Jaga-Lechia 2:1 i fajna bramka Franka - piętką jak wczoraj Lewy :D chyba 150 w Ekstraklasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bundesliga to chyba najciekawsza liga Europy :) VfB Stuttgart i Wolfsburg wygrywają po 3:0 kolejno z Koeln i Schalke. Oba kluby w zeszłym sezonie walczyły o utrzymanie, teraz jednak zaczynają bardzo dobrze i chyba nawiążą do wcześniejszych sezonów, w których rywalizowały o najwyższe cele :) Zawiodłem się na Schalke, przecież jeszcze nie dawno pokonali w meczu o Superpuchar Borussie.. naprawdę nieprzewidywalna liga :) nie to co hiszpańska, czy angielska i włoska.

A tymczasem u nas Polonia prowadzi z Wisłą 1:0. Liczę, że Maaskant i spółka wyrównają i mecz zakończy się podziałem pkt., który nie urządza żadnej z tych drużyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 18:56, Paoro napisał:

naprawdę nieprzewidywalna liga :) nie to co hiszpańska, czy angielska i włoska.


Premiership przewidywalna? Na 4 miejsca do Ligii Mistrzów jest 6 klubów, z których każdy ma równe szanse się na nie załapać. A z tej szóstki w zasadzie tylko Tottenham nie liczy się w walce o mistrzostwo. Poza nimi jest jeszcze kilka klubów, które potrafią urwać punkty tej czołówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:03, MithrandirII napisał:

Premiership przewidywalna?...


Paoro chodziło pewnie o to, że końcowy wynik w czołówce tabeli jest najczęściej do przewidzenia, bo przecież w walce o mistrzostwo w ostatnich sezonach liczyły się tylko Chelsea i Manchester, a kluby takie jak Arsenal, Liverpool, Tottenham, czy ostatnio Manchester City dopełniają resztę czołowego zestawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:03, MithrandirII napisał:

Premiership przewidywalna? Na 4 miejsca do Ligii Mistrzów jest 6 klubów, z których każdy
ma równe szanse się na nie załapać. A z tej szóstki w zasadzie tylko Tottenham nie liczy
się w walce o mistrzostwo. Poza nimi jest jeszcze kilka klubów, które potrafią urwać
punkty tej czołówce.

Jest lepiej niż w hiszpańskiej, gdzie o mistrza grają tylko Real i Barca, ale czy w Anglii ostatnio też tak nie jest? Kto w ostatnich latach jest mistrzem w Premiership? MU albo Chelsea. Do starej "wielkiej czwórki" walczącej co roku o puchary można dodać jeszcze Tottenham i City, ale to wszystko. Może ten sezon będzie przełomowy dla Manchesteru City, ale wątpię. W Niemczech co sezon są takie przetasowania, że szok, jedynie Bayern trzyma w miarę wyrównany poziom, ale zdarzają się im wpadki jak w ostatnim sezonie, że prawie do LM się nie kwalifikowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, uwielbiam Bundesligę.

Nie tylko dlatego, że jest nieprzewidywalna. Gra jest toczona w szybkim tempie, dużo sytuacji podbramkowych, piękne i pełne stadiony, znakomita otoczka. To wszystko sprawia, że dla mnie to jest najciekawsza liga świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:23, Budep napisał:

Nie tylko dlatego, że jest nieprzewidywalna. Gra jest toczona w szybkim tempie, dużo
sytuacji podbramkowych, piękne i pełne stadiony, znakomita otoczka. To wszystko sprawia,
że dla mnie to jest najciekawsza liga świata.


Trzeba to przyznać, że stadiony i murawy i cała otoczka wygląda imponująco. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy Bundesliga była emitowana na Polsacie Sport, wtedy wyglądało to trochę inaczej, ale też stało na dobrym poziomie. Teraz stadiony i mecze robią wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mecz Polonia-Wisła spokojnie mógłby być wizytówką polskiej ligi. Co prawda oglądałem od bramki dla Wisły, także nie wiem czy wcześniej mecz mógł się tak podobać, ale od tego momentu działo się bardzo wiele :) piękna asysta Ilieva, potem wymiana ciosów, świetne prostopadłe podanie Meliksona, wystawka Genkova i taka seta Krima 8P i zamiast bramki poprzeczka! potem sam na sam Bonin i ofiarna interwencja Sobola. No powiem szczerze, że chyba najlepszy mecz w tym sezonie. No i wynik idealny, oba teamy straciły po 2 pkt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:23, Budep napisał:

Fakt, uwielbiam Bundesligę.

Nie tylko dlatego, że jest nieprzewidywalna. Gra jest toczona w szybkim tempie, dużo
sytuacji podbramkowych, piękne i pełne stadiony, znakomita otoczka. To wszystko sprawia,
że dla mnie to jest najciekawsza liga świata.


O tak. Uwielbiam ligę angielską, ale ona jest zbyt "czytelna". Bundesliga nie dość, że jest nieprzewidywalna to jest tam taki klimat, taki swojski, że bardzo miło się ogląda.

SongoX-> Jeżeli dobrze sobie przypominam to w polsacie Sport kiedy była emitowana to w BVB grał smolarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować