Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2011 o 13:08, Asthariel napisał:

Falcao przeszedł z Porto do Atletico za 40 mln Euro. Dla porównania, Aguero odszedł z
klubu za 45 mln. Jak dla mnie, to grubo przepłacili - za tę kwotę można było znaleźć
z 3 bardzo dobrych piłkarzy.

Najlepszy biznes na tym zrobiło Porto, również nie sądzę, żeby ten piłkarz był wart
takich pieniędzy, choć ubiegły sezon miał znakomity zwłaszcza w Lidze Europy. Ciekawe
kim Portugalczycy się wzmocnią przed nadchodzącym sezonem. Pewnie nie będą to żadne
gwiazdy, ale raczej kilku średniej klasy zawodników. Z drugiej strony szkoda, że klub taki jak Porto
zawsze po sukcesie musi się pozbywać swoich czołowych zawodników i trenera, bo po prostu
nie jest w stanie podołać finansowo wyzwaniu. Pamiętam, że podobnie było w 2004 roku gdy
wygrywali LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest z nimi gorzej, przecież wtedy najpierw wygrali Puchar UEFA, a dopiero rok później Ligę Mistrzów, a teraz już po pierwszym sukcesie odszedł trener i czołowy zawodnik. Raczej nie stracą Hulka, bo ma podobno klauzulę odejścia koło 80 mln Euro. Wiedzą, że teraz nikt nie da za niego takich pieniędzy, a nie chcą go puścić za 30-40 mln, więc wolą poczekać i liczą, że po dobrym występie w LM, cena wzrośnie do nawet 50 mln i wtedy go sprzedadzą.

Tak myślałem o tym szaleństwie na rynku transferowym i doszedłem do wniosku, że to ma dużo wspólnego z reformą Platiniego, "finansowym fair play". Z tego co wiem, to zaczęło się to 1 lipca tego roku, a 1 lipca 2013 zakończy się pierwszy cykl, w którym kluby będą musiały przedstawić poziom zadłużenia. Czyli obecne, i może kolejne okienko jest ostatnią szansą, żeby średnie kluby mogły wyciągnąć bardzo duże pieniądze za swoich najlepszych zawodników. Bo im bliżej tego podsumowania, to wielkie kluby nie będą skłonne płacić takich kwot. A średniacy zdają sobie sprawę, że jeśli zatrzymają swoje gwiazdy, to i tak mają malutkie szanse żeby ugrać coś wielkiego, a chcą też zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2 kolejce Premier League będziemy mieli dwa hity. Dzisiaj o 13:45 Arsenal vs Liverpool. Co ciekawe Samir Nasri miał być kolejnym zawodnikiem po Clichy i Fabregasie który odjedzie z Arsenalu. Miał wczoraj podpisać kontrakt z City ale o dziwo nie podpisał. Oficjalnie Nasri dzisiaj zacznie mecz od początku więc już widzę gwizdy kibiców Arsenalu:) Zobaczymy jak chłopak sobie poradzić z presją.
Drugim hitem będzie mecz United z Totenhamem. Liczę na kolejny udany występ De Gei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal vs Liverpool ? Chyb raczej The Reds
MU z oczywistych względów
No i liczę, ze The Blues mnie nie zawiodą i znowu zremisują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal zremisuje z Liverpoolem, każda z tych drużyn będzie chciała pokazać, że remisy w 1 kolejce to tylko wypadek przy pracy i tak się stanie, że będzie remis. Musi tak być. Bo tak postawiłem. I Chelsea będzie miała lepszą sytuację :)

Mam nadzieję, że Tottenham coś zwojuje z Manchesterem. A najlepiej niech zrobi to Modrić, by następnie przejść do Chelsea ;)

A w polskiej lidze Śląsk z Legią oraz Wisła z Koroną. Mecze bardzo ciekawe. Jest co oglądać w telewizji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z roku na rok Liverpool jest coraz słabszy. Taka niestety prawda, Adam, Downing to nie jest półka Torresa czy innych znakomitych piłkarzy, którzy kiedyś byli ściągani na Anfield, jak chociażby Kuyt. Teraz mimo ogromnych nakładów finansowych, nie ma gwiazd w Liverpoolu i cienko to widzę w lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale słaby mecz Arsenalu i Liverpoolu, mało składnych, szybkich akcji, za to sporo błędów i niedokładności.
Mecz się nieco ożywił dopiero po czerwonej kartce dla Frimponga, a to ze względu na lepszą grę Liverpoolu,
który grał w przewadze i atakował. To co wyprawia obrona Arsenalu to jakaś parodia, masa kiksów, niepewnych interwencji itp, a już epicki samobój pozostawię bez komentarza.
Do tego coraz więcej podstawowych graczy wypada im ze składu co jest tylko przysłowiowym gwoździem
do trumny na obecną chwilę. Z taką grą to w środę będzie bardzo ciężko wywalczyć Londyńczykom awans do fazy grupowej LM.
Liverpool grał niewiele lepiej, ale cenne zwycięstwo z The Emirates wywiózł. Na obecną chwilę nie wygląda na to, by Arsenal i Liverpool liczyły się w walce o mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, szlag by trafił te transmisje internetowe. 70 minuta, do tej pory wszystko cyka, momentami ładowanie, ale nie żeby przeszkadzało, ehh i nagle bump kanał jest niedostępny i tyle widziałem 1-0 dla Liverpoolu. Teraz nawet widzę już 2-0, a serwery jak nie działają, tak nie działają, wiązanki nic nie pomogą. Nie ma szans obejrzenia jednego meczu w spokoju bez cyfry+, ehhh.
Jak tak będzie na chelsea o 18.30 to się chyba popłaczę.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Radzę zainstalować sobie Sophasta, ja też z początku oglądałem na stronie internetowej ale jako, że lagowało coraz bardziej przełączyłem na Sophasta i oglądałem już bez problemów do końca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 15:49, Wszystkozajete napisał:

>/.../

Radzę zainstalować sobie Sophasta, ja też z początku oglądałem na stronie internetowej
ale jako, że lagowało coraz bardziej przełączyłem na Sophasta i oglądałem już bez problemów
do końca ;]



A jakie kanały polecasz na sopcaście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do De Gei to spodziewano się po nim więcej. Jeśli nie poprawi swojej formy i gry, to nie wróżę mu udanej przyszłości w United. W tej drużynie potrzeba solidnego bramkarza, takiego jak van der Sar. Do tego gość podobno jest całkiem zielony w angielskim. Musi się wziąć do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 16:02, filip29 napisał:

A jakie kanały polecasz na sopcaście?


Ja najczęściej włączam kanały z linków na stronach internetowych np. soccer-live. Dziś mecz oglądałem na Public Sport 2 bodajże z Polskim komentarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 15:33, ManweKallahan napisał:

A Suarez

Fakt, jego pominąłem, bo to wyjątek, ale i tak nie zachwyca w tym sezonie jak na razie.

Dnia 20.08.2011 o 15:33, ManweKallahan napisał:

Carroll?

No faktycznie strzela jak na zawołanie. Przepłacony i przereklamowany zawodnik.

Dnia 20.08.2011 o 15:33, ManweKallahan napisał:

Młody talent taki jak Henderson?


Od talentu do gwiazdy jeszcze długa droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat prawie każdy hiszpan czy argentyńczyk(mowa o piłkarzach) nie zna angielskiego w stopniu komunikatywnym.
Podczas meczu do zagrzewania zespołu używał słowa : Vamos!
Trochę potrwa mu zamiana nawyków, no i nauka shi*owatego angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sopcast również nie polepszył sprawy, wręcz pogorszył. Wszystkie kanały był offline, także zmuszony byłem pozostać przy starej metodzie i oglądać poprzez stronę internetową (btw polecam jedyną słuszną - drhtv2, w sumie prawie zawsze do wyboru na soccer live). No i cóż, prawie 50 minut denerwowałem się na nieustające ścinki i napisy ''connecting to channel'', ale już od 75'' oglądało się z przyjemnością, płynnie. Co ciekawe, nie zależy to nawet od prędkości łącza, a raczej od ilości użytkowników aktywnych na stronie, raz potrafi niemiłosiernie mulić, aby zaraz potem przesyłać obraz bez problemów.
Oczywiście wszystko wyżej dotyczy już meczu Chelsea, Arsenal-Lvp oglądało się lepiej.
W każdym razie cieszę się, że wymęczyli 2-1, ważne zwycięstwo. No ale szkoda trochę, że nie dane było ujrzeć Lukaku w akcji, czekam na niego z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza transmisja meczu Legia- Śląsk jest także na normalnym Polsacie Sport, a nie
tylko na HD i Futbol. To chyba dobra wiadomość dla większości posiadaczy telewizji kablowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma oficjalnej wiadomości. Podobno razem z nim ma ostatecznie przyjść Modrić, może wyjść podobnie jak w styczniu, gdy razem doszli Luiz i Torres.
A wczoraj Chelsea wymęczyła 2:1 z WBA, zwycięskiego gola strzelając w końcówce. Wcześniej wyrównał Anelka. W sparingach głównie grali ze sobą Torres i Sturridge. Daniel nie może jeszcze grać, bo za czerwoną kartkę w ostatnim meczu zeszłego sezonu w Boltonie musi pauzować 3 kolejki. 2 już minęły, jeszcze jedna bez niego, i może w 4. zobaczymy go w ataku obok Torresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować