Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Może być duużo gorzej. Dziś Niemcy rozwalili Austrię 6:2. Co prawda będzie już Perquis, ale i tak raczej czarno to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 22:34, Gumisiek2 napisał:

Jako że w polską reprezentację przestałem wierzyć już jakiś czas temu, to nie spodziewałem
się dziś żadnych cudów, a tymczasem nasi pokazali się z dość dobrej strony.


Meksykanie przez cały mecz prowadzili grę, więc nasi mogli grać z kontry , a to wychodzi nam całkiem nieźle. Gra naszej repezentacji nie wyglądała źle, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, dobrze przeszkadzaliśmy meksykanom w środkowej strefie boiska , a i obrona o dziwo prezentowała się nienajgorzej

>Czekam na wtorkowy mecz z Niemcami.

Jestem naprawdę ciekawy jak zaprezentujemy się na tlę rywala z naprawdę najwyższej światowej półki. Jakiś czas temu dostaliśmy łomot od Hiszpanów , a to rywal o zbliżonym potencjale piłkarskim, będzię więc można sprawdzić czy kadra od tamtego czasu poczyniła jakieś postępy.Mam tylko nadzieję, że Niemcy tego meczu nie odpuszczą i wystawią swój najsilniejszy skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz Polaków wydaję mi się całkiem niezły. Brożek w niezłej formie, szczególnie zapadła
mi w pamięć ta akcja gdy świetnie przyjął dalekie podanie i wystawił piłkę "jak na tacy" Mierzejewskiemu.
Poza tym oglądałem wczoraj trochę mecz Niemców z Austrią w eliminacjach. Wydaję mi się, że to
w chwili obecnej najmocniejsza drużyna na świecie i z jednej strony fajnie, że będziemy mieli
okazję z nimi zagrać, a z drugiej boję się takiego blamażu jak w zeszłym roku z Hiszpanią.
Zastanowiła mnie też wypowiedź komentatora, który powiedział, że Niemcy oprócz awansu, grają
o rankingowe punkty,żeby jakimś cudem wyprzedzić w rankingu Hiszpanów i w konsekwencji być
losowanym z pierwszego koszyka na Euro. Tylko czy nie lepiej być w koszyku drugim? Wtedy ma się
50% szans na wylosowanie przeciętniej drużyny z pierwszego jakimi są Polska i Ukraina, a będąc w pierwszym
zawsze trafia się na potentata z drugiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2011 o 08:00, Dark_elves napisał:

Zastanowiła mnie też wypowiedź komentatora, który powiedział, że Niemcy oprócz awansu,
grają
o rankingowe punkty,żeby jakimś cudem wyprzedzić w rankingu Hiszpanów i w konsekwencji
być
losowanym z pierwszego koszyka na Euro.

Hiszpanie jako obrońcy tytułu będą automatycznie losowani z pierwszego koszyka( tak jak Grecja 4 lata temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brożek jak dla mnie bardzo dobre spotkanie, aktywny w meczu.

Jestem ciekaw jak wypadnie Polska z Niemcami, i kto zagra w 11. Dla mnie szkoda wielka ze Peszko był na ławie, jego szybkosć i technika by sie przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakąś godzinę z wczorajszego meczu i wyglądało to całkiem całkiem. Wielka szkoda sytuacji Mierzejewskiego, powinien to bezproblemowo wykorzystać, a strzelił prosto w bramkarza. No trudno, ale na Euro takie sytuacje muszą być wykorzystywane.
Mam nadzieję, że Błaszczykowski nie odniósł żadnej kontuzji i spokojnie zagra z Niemcami.
Brożek pokazał, że jest już praktycznie pewniakiem do kadry i będzie tylko rywalizował z Lewandowskim o miejsce w pierwszej jedenastce.
Cieszę się, że wystąpił Wasilewski - zaliczył udany występ, liczę, że wróci do kadry na stałe po tej kontuzji i będzie zmiennikiem dla Piszczka.
Stoperzy zagrali nie najgorzej, myślę, że i Głowacki i Jodłowiec pojadą na Euro, szczególnie, że Jodłowiec może też być przesunięty do pomocy.
Ogólnie występ na +, teraz zobaczymy jak sobie nasi poradzą z Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 09:19, matiz111 napisał:

Hiszpanie jako obrońcy tytułu będą automatycznie losowani z pierwszego koszyka( tak jak
Grecja 4 lata temu).

No to mogą wyprzedzić Holendrów:) Wiem, że będzie im trudno bo Holandia jest liderem
rankingu, ale jakaś szansa zawsze istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Meczu z Meksykiem mam lepszy humor niż po meczu z Gruzją. Dobrze zagrał Brożek, którego lubię i zawsze byłem za tym, aby dawać mu większe szanse, bo oglądanie non-stop Lewandowskiego na ataku, mogło być irytujące. Szkoda zmarnowanej sytuacji Mierzejewskiego, ale za to zaliczył fajną asystę. Wasilewski też nieźle i myślę, że zostanie w reprezentacji na dłużej. Nie zobaczyliśmy jednak pełnię możliwości Małeckiego i Rybusa, przez czerwień dla Obraniaka. Pozostaje czekać na mecz z Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając mecze obu reprezentacji (Meksyku i Polski) odniosłem wrażenie że wczoraj Polacy dali z siebie więcej niż zazwyczaj, a Meksykanie mniej niż zazwyczaj. I chciałbym w końcu znać podstawowy skład reprezentacji Polski który już z meczu na mecz się zgrywa. A nie ciągłe wypróbowywania nowych zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 16:35, CR7 napisał:

I chciałbym w końcu
znać podstawowy skład reprezentacji Polski który już z meczu na mecz się zgrywa. A nie
ciągłe wypróbowywania nowych zawodników.


Też bym chciał, ale raczej można pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wczoraj było wypróbowywanie nowych zawodników? Może podpadają pod to Małecki, Rybus i Gol, ale tylko Małecki dłużej sobie pograł. Byli też nowi-starzy zawodnicy, czyli wracający do kadry Glik i przede wszystkim Wasilewski. Reszta drużyny to raczej pewna kadra na Euro, tylko niektórzy będą zmiennikami (albo i wywalczą sobie miejsce w pierwszym składzie). Zresztą z tych co wymieniłem, to tylko Wasilewski zagrał od początku, reszta wchodziła na zmiany.
Z Niemcami zadebiutuje Perquis i poza tym pewnie nie będzie już debiutantów w kadrze przed Euro, może się trafi jeden, góra dwa, jeśli eksplodują jakieś talenty albo do kadry trafi taki Pękalski.

PS. Poza tym, kilku zawodników wczoraj nie mogło zagrać przez kontuzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mecz z Niemcami. Zobaczymy jaki postęp zrobiła drużyna Smudy od zeszłorocznego
meczu z Hiszpanią, bo pzecież dzisiejszy rywal jest z podobnej półki. Szkoda, że Niemcy
zagrają bez Schweinsteigera, Özila, Neuera. Nie zmienia to jednak faktu, że o korzystny wynik
będzie niezwykle trudno. No ale przecież trzeba próbować jeśli chcemy ugrać na przyszłorocznych
mistrzostwach coś więcej niż 3 mecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 10:55, Dark_elves napisał:

Niemcy zagrają bez Schweinsteigera, Özila, Neuera. Nie zmienia to jednak faktu, że o
korzystny wynik będzie niezwykle trudno.

A tak z ciekawości: co masz na myśli pisząc "korzystny wynik"? Zwycięstwo? Remis? Czy niską porażkę? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrają drugim składem ogólnie co sami podkreślają. Tyle że drugi skład może grać tak samo dobrze jak pierwszy zważywszy na to że każdy z drugiego chce się przebić do pierwszego, a pierwszy mógłby zagrać gorzej ze względu na lekceważenie słabszego przeciwnika i statusu meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 11:31, A-cis napisał:

A tak z ciekawości: co masz na myśli pisząc "korzystny wynik"? Zwycięstwo? Remis? Czy
niską porażkę? :-)

Co najmniej remis. Uważam,że to powinno być w naszym zasięgu, ze względu na fakt,że
zagramy w tym meczu na 120% swoich możliwości, a Niemcy na pewno nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że nie dość, iż nigdy nie wygraliśmy z Niemcami, to na dodatek ostatni raz strzeliliśmy im gola 31 lat temu! Ostatnim piłkarzem, który dokonał tego "wyczynu" był Zbigniew Boniek. Tak więc nawet jak przegramy, ale strzelimy gola, przełamiemy jedną fatalną passę, a to już coś. Ciekawe jak do tego meczu podejdą nasi rywale zza miedzy, bo mecz, choć towarzyski, to jednak jakby nie patrzeć dosyć prestiżowy i myślę, że opinia publiczna w Niemczech nie darowała by swoim reprezentantom porażki.
Poza tym, ciekawe jak będzie się prezentował stadion w Gdańsku w godzinach wieczornych, bo do tej pory mecze na nim rozgrywane były popołudniu, a wiadomo, że mecz przy sztucznym świetle ma jednak większy urok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zastosują swój Blitzkrieg von Schlieffen''a na Polsce, więc nie zbyt optymistycznie widzę końcowy wynik.
Ta walka będzie wyglądać , jak pojedynek kolumny pancernej przeciwko pułkowi kawalerii. Z całym szacunkiem dla naszych, ale szans wielkich nie mają. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 15:26, Eff3ctiv3 napisał:

Niemcy zastosują swój Blitzkrieg von Schlieffen''a na Polsce, więc nie zbyt optymistycznie
widzę końcowy wynik.
Ta walka będzie wyglądać , jak pojedynek kolumny pancernej przeciwko pułkowi kawalerii.
Z całym szacunkiem dla naszych, ale szans wielkich nie mają. ;-)


Czyli kampania wrześniowa w wydaniu piłkarskim powiadasz ;] Cóż bardzo prawdopodobny scenariusz, wiele zależy od motywacji Niemców, mogą strzelić gola i grać bardziej na luzie, wtedy może coś uda się ustrzelić naszym. Ale znając ich mentalność to zapewne nie odpuszczą i może to być smutny wieczór dla Polskich kibiców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają mentalność, a my nie. Będą gryźć trawę do ostatniej sekundy.

Trudno coś mówić o tym meczu. Oczywiście faworytem Niemcy, ale jak zwykle łudzę się, że uda się coś ugrać. Nie mam bladego pojęcia jaki będzie wynik, więc stawiam na remis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować