Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

A propos wychowanków - czytałem gdzieś dzisiaj, że to właśnie z Realu (a dokładniej z Castilli) najwięcej wychowanków gra w Primera Division, bodajże 28, a w samym Realu tylko 3 - Casillas, Arbeloa i Callejon. A z Barcelony w lidze hiszpańskiej mniej niż 20, z tym, że w samej Barcie albo 6, albo 8, głowy nie dam. Jest lekka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Silvę, Aguero i Torresa nazywasz odpadami? HAHAHAHA. No to ładnie.

Odpadami w takim sensie, że nie chciał ich ani Real, ani Barca, dlatego poszli do Anglii.

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Dla równowagi mogę powiedzieć, że byli po prostu za dobrzy na ligę hiszpańską.

No za dobrzy na ligę hiszpańską, dlatego nie radzili sobie w niej tak dobrze jak w angielskiej. Jakież to logiczne, doprawdy.

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Z tego co pamiętam, to i Real i Barcelona głośno mówiły o zainteresowaniu Aguero. To
samo Torres, ale to dawniej.

Prasa pisała o zainteresowaniu Realu, Maradona naciskał na Real by ten kupił Aguero, Aguero chciał iść do Realu, ale nie poszedł bo go tam nie chcieli. Potem jak zaczął niszczyć w Anglii Maradona zaczął się rozwodzić, że Real go powienien kupić i nie skorzystał z okazji.

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Co do hiszpańskich wychowanków, to trafiła im się złota generacja. W każdym kraju ze
świetnym szkoleniem młodzieży co jakiś czas się trafia. Hiszpańska powoli dobiega końca
i zaczyna się niemiecka. Anglicy też w końcu się doczekają, pierwsze symptomy już są
(Sturridge, Wilshere, Cleverley).

Może i masz rację, fakt faktem, że jakość krajowych piłkarzy też świadczy o poziomie ligi w jakimś stopniu (wystarczy spojrzeć na polskę :D)

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Mógłbym sporo postawić, że Fabregas bez Arsenalu byłby słabszym piłkarzem.

pożycz mi tej szklanej kuli, chętnie skorzystam.

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Lata młodości
spędzone w Anglii na pewno sprawiły, że stał się pod pewnymi względami innym piłkarzem
niż byłby po procesie szkolenia w Hiszpanii.

Może gdyby nie Anglia byłby jeszcze lepszy? :)

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Gadasz o wychowankach. Tyle, że Real wręcz słynie z tego, że talenty jego wychowanków
eksplodują gdzie indziej i później Królewscy wydają masę pieniędzy na odzyskiwanie swoich
graczy.

Na przykład z kim tak było? Konkretne przykłady, merytoryka.

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

A w Barcelonie taki boom na wychowanków jest dzięki Guardioli, który na nich
postawił, za czasów Rijkaarda nie było tego aż tyle.

No nie, co tam Messi, Xavi, Iniesta i inni.

Dnia 23.10.2011 o 21:14, ManweKallahan napisał:

Ale szkoda sił na dyskusje, Ty jesteś ślepo przekonany, że najlepsza jest Primera Division,
ja i parę osób, że Premier League i to się ani dzisiaj ani wkrótce nie zmieni.

Ja nie jestem ślepo zapatrzony, bo w przeciwieństwie do ciebie, wciąż podaję argumenty i rozważam inne przykłady. Wyższość danej ligi nad inną zawsze będzie tylko i wyłącznie subiektywnym odczuciem, niczym więcej. Ja tutaj dzisiaj przeczytałem, że hiszpania wcale nie lepiej wychowuje piłkarzy niż anglia, więc z tym zaślepieniem to chyba autoironia była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 21:30, AssaxoN napisał:

Tak, ale jednak on sam się broni a nas jest więcej i z bardziej konkretnymi argumentami.
Choć mnie już ta dyskusja znużyła więc chyba sobie odpuszczę.

Nie kłam, no chyba, że za bardziej konkretny argument uważasz "każdy wie, że liga angielska jest the best i już!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 22:49, paweldomar1 napisał:

A propos wychowanków - czytałem gdzieś dzisiaj, że to właśnie z Realu (a dokładniej z
Castilli) najwięcej wychowanków gra w Primera Division, bodajże 28, a w samym Realu tylko
3 - Casillas, Arbeloa i Callejon. A z Barcelony w lidze hiszpańskiej mniej niż 20, z
tym, że w samej Barcie albo 6, albo 8, głowy nie dam. Jest lekka różnica.

A źródło?

Wyliczę: Adan, Casillas, Granero, Callejón, Arbeloa.

To pięciu, nie trzech, lekka różnica. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, fajnie tylko, że jakoś jestem fanem Arsenalu od jakiś hmm 9-10 lat i nie słyszałem o czymś takim. Fabregas to nie przykład, bo on poszedł ponieważ Barca olała go a Wegner widział u niego potencjał. A gdy już stał się dobry to Barca się obudziła i zaczęła mu na psyche wjeżdżać, że jest ich wychowankiem, że powinien wrócić ble ble ble takie gadanie.
Ale to jest bardzo ciekawe, że akurat Premier League podkrada wszystkich wychowanków Hiszpanów. No, ale cóż nie będę się z ekspertem kłócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 22:55, AssaxoN napisał:

No tak, fajnie tylko, że jakoś jestem fanem Arsenalu od jakiś hmm 9-10 lat i nie słyszałem
o czymś takim. Fabregas to nie przykład, bo on poszedł ponieważ Barca olała go a Wegner
widział u niego potencjał. A gdy już stał się dobry to Barca się obudziła i zaczęła mu
na psyche wjeżdżać, że jest ich wychowankiem, że powinien wrócić ble ble ble takie gadanie.

Ale to jest bardzo ciekawe, że akurat Premier League podkrada wszystkich wychowanków
Hiszpanów. No, ale cóż nie będę się z ekspertem kłócił.

0_0

To co z ciebie za fan?

Pod fabregasa robił Wenger podchody bardzo długo, to nie było tak, że barca go olała i se poszedł do Arsenalu. Wenger wyrwał go z bbarcy wykorzystując przepisy hiszpanskie, gdzie mlodzik nie moze podpisac zawodowego kontraktu, kiedy w anglii juz moze. Nie slyszales o podchodach Arsenalu pod Parejo? Pod Sarabie? Nie słyszałeś? To bardzo mi przykro. Arsenal podkradł barcelonie jeszcze jednego wychowanka, tylko zapomniałem aktualnie jak się nazywa. Miranda, albo coś w tych klimatach, pograł w młodzieżówce dwa lata, a potem był wypożyczany dwukrotnie do hiszpanii. Oczywiście o nim też pierwsze słyszysz?


Nie mając podstawowej wiedzy nie wiem czy powinieneś się tutaj wykłócać o cokolwiek skoro nie wiesz o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tak nie napisałem, ponieważ interesuję się innymi ligami i tam też mam faworytów.
Ale to nie ja piszę jak zapatrzony w jedną ligę fan. Nie piszę, że ci gracze są odpadami, nie są za dobrzy by grać w lidze Hiszpańskiej ou uo! To są piłkarze światowej sławy a to, że ich nie chcieli świadczy o głupocie obu drużyn, bo wolą sprawdzonych zawodników, takich jak Ronaldo i Messi (który pokazał klasę swoim pięknym strzałem z karnego w meczu z Sevilla).
Trochę to żałosne nazywać takich piłkarzy ''''odpadami'''', bo nie grają w danej lidze. Czyli mam rozumieć, że wszyscy gracze, którzy nie mają tego zaszczytu grać w Realu i Barcelonie to dla ciebie bez talencia i nic nie warci piłkarzyki?
I tak pewnie stanie się tak, że obie drużyny zaczną bankrutować tak jak to było z Sevilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:07, AssaxoN napisał:

Ale to nie ja piszę jak zapatrzony w jedną ligę fan. Nie piszę, że ci gracze są odpadami,
nie są za dobrzy by grać w lidze Hiszpańskiej ou uo!

Nie na ligę hiszpańska tylko na Real czy Barce - czytanie ze zrozumieniem sie klania.

Dnia 23.10.2011 o 23:07, AssaxoN napisał:

To są piłkarze światowej sławy a
to, że ich nie chcieli świadczy o głupocie obu drużyn,

no tak, powinni kupic wszystkich pilkarzy. co za zenujacy tok myslenia.

Dnia 23.10.2011 o 23:07, AssaxoN napisał:

bo wolą sprawdzonych zawodników,
takich jak Ronaldo i Messi (który pokazał klasę swoim pięknym strzałem z karnego w meczu
z Sevilla).

no tak, messi, najlepszy pilkarz swiata juz nie jest najlepszy bo zmarnowal karnego. mowisz ze interesujesz sie 10 lat, a czytajac te brednie tak sie zastanawiam, czy ty wogole masz 10 lat.

Dnia 23.10.2011 o 23:07, AssaxoN napisał:

Trochę to żałosne nazywać takich piłkarzy ''''odpadami'''', bo nie grają w danej lidze.

nazwalem ich odpadami dlatego, ze ich real i barca nie chcieli, nie dlatego, ze sa slabi czy cokolwiek innego. czytaj ze zrozumieniem, chocby po kilka razy jedno zdanie, bylebys zrozumial sens.

Dnia 23.10.2011 o 23:07, AssaxoN napisał:

Czyli mam rozumieć, że wszyscy gracze, którzy nie mają tego zaszczytu grać w Realu i
Barcelonie to dla ciebie bez talencia i nic nie warci piłkarzyki?

czyli masz rozumiec zebys czytal ze zrozumieniem

Dnia 23.10.2011 o 23:07, AssaxoN napisał:

I tak pewnie stanie się tak, że obie drużyny zaczną bankrutować tak jak to było z Sevilla.

no tak, real, klub ktory ma najwieksze dochody na swiecie zaraz zacznie bankrutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wgl tak sobie teraz myślę po co dalej ten temat ciągnąć, bo przecież nie ma czegoś takiego jak podkradnięcie wychowanka! Jakiś głupi wymysł. Przecież to jest osobista decyzja gracza czy idzie tutaj i tutaj więc nie wiem o co my się tutaj kłócimy. No, ale przetrzyj oczęta i popatrz z tej strony. Po ukończeniu przez Fabregasa tego określonego wieku mogli się o niego starać od razu, a nie dopiero wtedy kiedy zyskał sławę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę temat wychowanków i temat Realu i Barcy.

-------------------

No i jeszcze bardziej jestem zadowolony, bo w meczu przeciwko Kanonierom nie zagra Drogba, bo dostał czerwoną kartkę. Teraz tylko patrzeć i modlić się, żeby w meczu z Boltonem nikt nie ucierpiał i nie dostał niepotrzebnej kartki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:12, AssaxoN napisał:

A wgl tak sobie teraz myślę po co dalej ten temat ciągnąć, bo przecież nie ma czegoś
takiego jak podkradnięcie wychowanka! Jakiś głupi wymysł. Przecież to jest osobista decyzja
gracza czy idzie tutaj i tutaj więc nie wiem o co my się tutaj kłócimy. No, ale przetrzyj
oczęta i popatrz z tej strony. Po ukończeniu przez Fabregasa tego określonego wieku mogli
się o niego starać od razu, a nie dopiero wtedy kiedy zyskał sławę.

ja radzę się doinformować, naprawdę.


oni się starali o fabregasa zawsze, i zawsze naciskali by nie odchodził, ale zawodowego kontraktu JESZCZE nie mogli z nim podpisać a arsenal JUZ mogl. pokradanie wychowanka... a co to jest innego, jak przyjezdza scout arsenalu, przyglada sie pilkarzowi barcelony i namawia go na transfer? podkradanie wlasnie.

jak juz mowilem, nie masz wiedzy by sie sprzeczac, a mimo to wciaz to robisz. jak to o tobie swiadczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 22:55, Moutywator napisał:

A źródło?


Właśnie nie pamiętam. Tak przeglądam sporo stron, więc nie jestem w stanie powiedzieć, która to.

Dnia 23.10.2011 o 22:55, Moutywator napisał:


Wyliczę: Adan, Casillas, Granero, Callejón, Arbeloa.

To pięciu, nie trzech, lekka różnica. :P


Poiwinienem pogrubić słowo "GRA", a to lekka różnica niż być w meczowej 16. A w Realu "regularnie" gra Casillas, Arbeloa, i od biedy zaliczyć można Callejona, bo Granero to chyba 2 mecze tylko ma, a Adan to raczej 0. A w Barcie to jednak Valdes, Iniesta, Xavi, Pedro, Busquets, Messi i kto tam jeszcze to regularnie grają raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:28, paweldomar1 napisał:

Poiwinienem pogrubić słowo "GRA", a to lekka różnica niż być w meczowej 16. A w Realu
"regularnie" gra Casillas, Arbeloa, i od biedy zaliczyć można Callejona, bo Granero to
chyba 2 mecze tylko ma, a Adan to raczej 0. A w Barcie to jednak Valdes, Iniesta, Xavi,
Pedro, Busquets, Messi i kto tam jeszcze to regularnie grają raczej.

No to w barcelonie wyszlo 6, nie 8. :P

to prawda, real produkuje bardzo dobrych wychowankow, ale brakuje wybitnych, dlatego obecnie tak malo regularnie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem nie będę drążyć dalej tego tematu, bo uważam i dalej będę uważać, że czegoś takiego nie ma, bo przecież prędzej czy później taka osoba chce grać w zagranicznych klubach, a to że ma już na to możliwość w wieku nastoletni to czemu nie? Bo chyba w piłce chodzi o to, żeby mieć fun z tego co nie? Jakbym dostał propozycję za rozwijanie się już z zawodowcami to bym to zrobił, a nie siedział i czekał aż mnie dostrzegą.
I nawet mi tutaj nie pisz o czytaniu ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:31, AssaxoN napisał:

Już pisałem nie będę drążyć dalej tego tematu, bo uważam i dalej będę uważać, że czegoś
takiego nie ma, bo przecież prędzej czy później taka osoba chce grać w zagranicznych
klubach, a to że ma już na to możliwość w wieku nastoletni to czemu nie? Bo chyba w piłce
chodzi o to, żeby mieć fun z tego co nie? Jakbym dostał propozycję za rozwijanie się
już z zawodowcami to bym to zrobił, a nie siedział i czekał aż mnie dostrzegą.
I nawet mi tutaj nie pisz o czytaniu ze zrozumieniem.

no jak ktos podrywa i sklada niemoralne propozycje twojej zonie, to tez nie podkrada ci jej, wszak do niej nalezy decyzja. i podobnie jest tutaj. samo zachowanie arsenalu i wykorzystywanie luk prawnych jest nieetyczne. skoro to co napisalem, te braki wiedzy u ciebie i czytaniu ze zrozumieniem ktore wykazalem nie sklonily cie do zmiany zdania i nie sklonia w zadnym stopniu to nie ma sensu z toba dyskutowac, skoro zadne prawdy do ciebie nie docieraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:30, Moutywator napisał:

No to w barcelonie wyszlo 6, nie 8. :P


No to przecież napisałem, że ALBO 6, ALBO 8, i że głowy za to nie dam. Tak czy siak, różnica jest widoczna. Zresztą, nie śledzę tak dokładnie ligi hiszpańskiej, bo w moim mniemaniu angielska jest ciekawsza, ale są gusta i guściki. Nie orientuję się też dokładnie w "szpitalu" Barcy, jednakże Puyol i Pique CHYBA są kontuzjowani, bądź wracają po takowych, i jak będą mogli grać całe 90 minut, to jednak ta liczba wzrośnie do 8. A w Realu nie wiem, jak sytuacja wygląda z Granero, ale Adan to na regularną grę nie ma, więc najwyżej 4 wychowanków będzie grało u Królewskich. 2 razy mniej niż w Barcelonie. "Lekka" różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:36, paweldomar1 napisał:

No to przecież napisałem, że ALBO 6, ALBO 8, i że głowy za to nie dam. Tak czy siak,
różnica jest widoczna. Zresztą, nie śledzę tak dokładnie ligi hiszpańskiej, bo w moim
mniemaniu angielska jest ciekawsza, ale są gusta i guściki. Nie orientuję się też dokładnie
w "szpitalu" Barcy, jednakże Puyol i Pique CHYBA są kontuzjowani, bądź wracają po takowych,
i jak będą mogli grać całe 90 minut, to jednak ta liczba wzrośnie do 8. A w Realu nie
wiem, jak sytuacja wygląda z Granero, ale Adan to na regularną grę nie ma, więc najwyżej
4 wychowanków będzie grało u Królewskich. 2 razy mniej niż w Barcelonie. "Lekka" różnica.

Puyol z tego co się orientuję nie jest wychowankiem Barcelony.

W barcelonie gra wiecej wychowankow, nikt temu nie przeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:33, Moutywator napisał:

no jak ktos podrywa i sklada niemoralne propozycje twojej zonie, to tez nie podkrada
ci jej, wszak do niej nalezy decyzja.

Wszak to są dwie różne sytuacje kurde! Nie wiem czy podrywu cudzej żony można porównać proponowanie piłkarzowi rozwijanie się zagranicą kurde no. Czyli uważasz, że młodzież trzeba zostawić w spokoju żeby rozwijały się w swoich miastach, krajach. Ok rozumie to. I przy tym pozostańmy, koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:37, Moutywator napisał:

Puyol z tego co się orientuję nie jest wychowankiem Barcelony.

W barcelonie gra wiecej wychowankow, nikt temu nie przeczy. :)


Nie? A mi się wydaje, że jednak tak. I tutaj postawiłbym duże pieniądze, bo gdzie nie spojrzę, to tak właśnie o nim piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:38, AssaxoN napisał:

Wszak to są dwie różne sytuacje kurde! Nie wiem czy podrywu cudzej żony można porównać
proponowanie piłkarzowi rozwijanie się zagranicą kurde no. Czyli uważasz, że młodzież
trzeba zostawić w spokoju żeby rozwijały się w swoich miastach, krajach.

uważam, że nie powinno się za plecami klubu namawiać wychowanka do przeprowadzki. szczególnie jak nie gra w jkaimś małym klubiku który blokuje mu rozwój, tylko w jednej z najlepszych szkółek świata.

Dnia 23.10.2011 o 23:38, AssaxoN napisał:

Ok rozumie to.

0_0 co ty, kiepski jestes z pod grudządza? rozumieM. straszmnie mnie to "rozumie" irytuje, juz ktorys raz sie z tym spotkalem.

Dnia 23.10.2011 o 23:38, AssaxoN napisał:

I przy tym pozostańmy, koniec tematu.

już mówiłeś. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować