Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Według mnie Wilshere prezentuje poziom zbliżony do Cesca i jeśli wróci do formy po kontuzji to powinien być pewniakiem w składzie - prawdziwy mózg drużyny, usposobiony ofensywnie, świetne podania, perełka :)

A co do tych doświadczonych zawodników to oprócz wieku powinna ich cechować jeszcze odpowiednia charyzma i posłuch wśród kolegów. W Arsenalu jest z tym od dawna krucho, Wenger nie zostawił żadnych graczy ze złotych lat klubu (mówię o początku wieku) i teraz nie ma żadnego KAPITANA - takiego z prawdziwego zdarzenia jak Terry w Chelsea czy Gerrard w Liverpoolu.

To tyle moich przemyśleń na temat Kanonierów - akurat w temacie Arsenalu w miarę jestem na bieżąco, bo mój brat i ojciec z powodu Szczęsnego w bramce jego mecze oglądają, a ja często razem z nimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem, ile Ferguson jeszcze pociągnie...
''nie potrzeba wzmocnień i jesteśmy zadowoleni z naszej kadry''.
Zero pomysłu na grę, pochlastać się można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:23, Pernia napisał:

ciekaw jestem, ile Ferguson jeszcze pociągnie...


Oby jak najdłużej. Chyba że chcesz po wywalić, ale w sumie pamiętając twoje wpisy z poprzedniego seoznu(który skończył się historycznym 19. tytułem i finałem LM), wcale sie nie zdziwię.

Dnia 04.01.2012 o 22:23, Pernia napisał:

''nie potrzeba wzmocnień i jesteśmy zadowoleni z naszej kadry''.


Tutaj akurat nie ma racji, ale w sumie - w zimie nie robi się spektakularnych transferów(chociaż ''dobrymi'' przykładami mogą być Carroll i Torres), ale nie pogardziłbym jakimś ''no-name''m'', który powoli wchodziłby do składku. Tak jak ściągnięto Vidę i Evrę w 2005r.

Dnia 04.01.2012 o 22:23, Pernia napisał:

Zero pomysłu na grę, pochlastać się można.


Wśród tylu kontuzji, i tak dobrze że do tego supermegazajebistego-niepokonanego City tracimy tylko 3 pkt. Transfery są przede wszystkim potrzebne w sztabie medycznym. To już trzeci sezon z rzędu, gdzie praktycznie nie ma obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:39, Sob-styl napisał:

Wśród tylu kontuzji, i tak dobrze że do tego supermegazajebistego-niepokonanego City
tracimy tylko 3 pkt. Transfery są przede wszystkim potrzebne w sztabie medycznym. To
już trzeci sezon z rzędu, gdzie praktycznie nie ma obrony.


Co z tego,że,są kontuzje,jeśli Ferguson ma zdrowego Rafael,a na prawą obronę daje Valencie?
W grudniu Ekwadorczyk był chyba naszym najlepszym zawodnikiem,to Fergi uznał,że za dobrze nam idzie z Antonio na prawej i Nanim na lewej flance,Valencie cofnął do obrony i do składu wstawił kalekę parka(który służy w tym klubie do zarabiania kasy od żółtych fanatyków,bo jako zawodnik jest tragiczny).
To Ferguson w 100% odpowiada za to jak aktualnie gramy i nie widzę sensu w ślepym bronieniu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety też nie odpowiada to co robi Fergi :( Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść i to jest chyba ta pora. Chwała mu za to czego dokonał ale teraz się wypalił. W niedziele nawet nie liczę na zwycięstwo choć do końca będę trzymał za naszych kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 16:05, Iverson7 napisał:

Co z tego,że,są kontuzje,jeśli Ferguson ma zdrowego Rafael,a na prawą obronę daje Valencie?


Właśnie 5 min temu napisałem posta na innym forum o tym :P Również nie rozumiem decyzji SAFa i go nie będę bronił, jeżlei chodzi o takie rotacje(szczególnie to widać po bramkarzach, co IMO jest największą głupotą). Ale Rafael dopiero co wrócił po kontuzji, z Bburn czy Wigan zagrał ledwie 45 min i napewno jeszcze nie jest przygotowany na cały mecz. Również mnie wpienia jak widzę Antosia na obronie, bo to jest marnowanie jego ofensywnego potencjału, dodatkowo w grudniu złapał świetną formę, gdzie zaliczył 7 asyst i strzelił gola(a jeszcze w nie wszystkich meczach grał).

Dnia 05.01.2012 o 16:05, Iverson7 napisał:

składu wstawił kalekę parka(który służy w tym klubie do zarabiania kasy od żółtych fanatyków,bo
jako zawodnik jest tragiczny).


Nie przesadzaj, bo Park w meczach z tymi z TOP często był wybierany jako zawodnik meczu. Szczególnie z Arsenalem, gdzie sam nie mogę się doliczyć ile im goli strzelił. Zresztą - takie waleczne serce i żelazne płuca są potrzebne w każdej drużynie. Wirtuoz to nie jest, ale na pewno potrzebny piłkarz. Jako rezerwowoy - super.

Dnia 05.01.2012 o 16:05, Iverson7 napisał:

To Ferguson w 100% odpowiada za to jak aktualnie gramy i nie widzę sensu w ślepym bronieniu
go.


Na pewno w 100%. Przecież On nie ma wpływu na to ile mamy kontuzji, a na pewno ze zdrowym Cleverleyem, Smallingiem czy w/w Rafaelem gra wyglądałaby inaczej.

@up: To samo ludzie pisali w 2006r.. Jak wyglądało następne 5 lat - nie muszę przypominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 16:16, Mange napisał:

Mi niestety też nie odpowiada to co robi Fergi :( Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
i to jest chyba ta pora. Chwała mu za to czego dokonał ale teraz się wypalił. W niedziele
nawet nie liczę na zwycięstwo choć do końca będę trzymał za naszych kciuki.


Ale on nie ma zbytnio wpływu na to, że akurat piłkarze są bez formy, a nie ma ich kim zastąpić. Letnie transfery były moim zdaniem dobre, teraz czekam na dwóch nowych środkowych pomocników - jednego za Scholesa, a drugiego za Fletchera. Bo niestety Cleverley cały czas jest kontuzjowany.
Inna sprawa to ta liczba kontuzji...chyba tylko Arsenal ma podobną sytuację do MU. Słyszałem o planach zbudowania centrum medycznego z prawdziwego zdarzenia i chyba staje się to powoli koniecznością.
Kolejna rzecz to te 2 transfery, o których wspomniałem - nigdzie nie ma takich braków jak w środku pola. I przesunięcie Giggsa na pozycję rozgrywającego nic nie dało, po tylu latach gry na skrzydle, w dodatku w tym wieku, on nie jest w stanie przystosować się do gry na środku i rozgrywania piłki - może tam grać jedynie epizodycznie, jako rozwiązanie tymczasowe, a nie na stałe.
No i SAF powinien potrząsnąć piłkarzami - porobić trochę suszarkę, wprowadzić karne dodatkowe treningi (konieczny trening podań)...no i koniecznie porobić z 2 transfery (jeśli akurat nie będzie kogo kupić to tylko jeden), aby nikt nie myślał, że może się obijać podczas meczu, a i tak będzie grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2012 o 15:39, Sob-styl napisał:

Oby jak najdłużej. Chyba że chcesz po wywalić, ale w sumie pamiętając twoje wpisy z poprzedniego
seoznu(który skończył się historycznym 19. tytułem i finałem LM), wcale sie nie zdziwię.

Tak, chcę. Jest za stary, jest zdziadziały, podejmuje beznadziejne decyzje, utracił swoje zdolności trenerskie. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść i pożegnać się z sentymentami, bo od dobrych 3-4 lat Ferguson konsekwentnie robi z tego klubu pośmiewisko.

Dnia 05.01.2012 o 15:39, Sob-styl napisał:

Tutaj akurat nie ma racji, ale w sumie - w zimie nie robi się spektakularnych transferów

No tak, bo przecież w lato nie miał na nie czasu.

Dnia 05.01.2012 o 15:39, Sob-styl napisał:


> Zero pomysłu na grę, pochlastać się można.

Wśród tylu kontuzji

blablablablablablabla, nie trawię takiego płaczu. Kontuzje to można wymieniać w obronie, bo w ataku nawet przy w pełni zdrowym składzie ( a takiego stanu rzeczy nie można NIGDY zakładać ) gramy mega ch... słabo. Dno jest i rezerwami i podstawowymi graczami, więc jak można mówić, że jest okej?

Dnia 05.01.2012 o 15:39, Sob-styl napisał:

supermegazajebistego-niepokonanego City

tak ich nie nazwałem, a przynajmniej sobie nie przypominam. Przeciwnie, nie uważam ich za takich super-mega-dobrych, a to jeszcze gorzej świadczy o nas.

Dnia 05.01.2012 o 15:39, Sob-styl napisał:

tracimy tylko 3 pkt. Transfery są przede wszystkim potrzebne w sztabie medycznym. To
już trzeci sezon z rzędu, gdzie praktycznie nie ma obrony.

dobry asystent też by się przydał, bo Phelan jest pizdą. Ani razu go nie widziałem żeby jakoś żywiej zareagował przy lini, nic. Czasy Queiroza już chyba bezpowrotnie minęły. Ile jeszcze ten dziad będzie pieprzył że skład jest okej, że wyciągnie wnioski z przegranej i teraz już się nie damy wdupić? Klub notuje kompromitacje za kompromitacją, wystawiamy nominalnych skrzydłowych na obronie nawet, gdy obrońcy są zdrowi, sadzamy na ławie olbrzymie talenty typu Rafaela i Fabio BO GRAJĄ ZBYT OFENSYWNIE, w naszej grze nie ma żadnego polotu a niektórzy dalej się podniecają tym, że wygrywamy w coraz słabszej lidze angielskiej ( jej poziom dramatycznie spada i trzeba być kretem żeby nie zauważyć, gdybyśmy rok temu grali drużyną z 07-08 to prawdopobnie wygralibyśmy ligę z dobrymi 20 pkt przewagi, a na dobrą sprawę o mistrza walczyliśmy do przedostatniej kolejki). Dotarliśmy do finału LM, spoko, niesamowite osiągniecie biorąc pod uwagę naszą drabinkę. Staczamy się, i trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. A ślepe zaufanie do fergusona ''bo kiedyś wygrywał'' jest idiotyczne, sorcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 17:18, Pernia napisał:

Tak, chcę. Jest za stary, jest zdziadziały, podejmuje beznadziejne decyzje, utracił swoje
zdolności trenerskie. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść i pożegnać się z sentymentami,
bo od dobrych 3-4 lat Ferguson konsekwentnie robi z tego klubu pośmiewisko.


Hahaha :D Cóż za ignorant! Pośmiewiskiem jest zdobycie w ostatnich 4 latach, 3 mistrzostw Anglii, doprowadzenie do dwóch finałów LM, gdzie każda drużyna przegrałaby z Barcą. Pośmiewiskiem jest wprowadzenie takich piłkarzy jak Smalling, Jones, Hernandeza czy braci Da Silva, których zazdrości nam pół piłkarskiego świata. Ale ''jest zdziadziały i utrracił swoje zdolności trenerskie'' :).

>Dno jest i rezerwami i podstawowymi graczami, więc jak można mówić, że jest okej?


De Gea

Rafael
Vidic
Ferdinand
Evra

Valencia
Carrick
Cleverley
Nani

Berbatov
ROoney

Ławka : Lindegaard, Fabio, Smalling, Jones, Giggs, Hernandez, Young

A w obwodzie jeszcze Anderson, Fletcher, Evans, Welbeck czy Park

Za krótka ławka? Mało zaowdników na wysokim poziomie? Fuck me

>Staczamy się, i trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. A ślepe zaufanie do fergusona ''bo kiedyś wygrywał'' >jest idiotyczne, sorcia.

Wiele osób tak pisało 5-6 lat temu. Wiadomo jak na tym klub wyszedł. Sorcia.

Jedynie z czym się mogę zgodzić, to nowy asystent, bo Ja do dziś nie wiem kim jest i co robi Phelan w MU. Reszta to po prostu bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecny styl gry MU też mi się nie podoba, ale jest to wina moim zdaniem samych zawodników, a nie trenera. Po prostu nie mamy rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia. O tym ile taki rozgrywający daje drużynie można się przekonać patrząc na Arsenal. Po odejściu Fabregasa grają dużo słabiej, wolniej, bez takiego polotu jak jeszcze niedawno. MU potrzebuje na gwałt dobrego rozgrywającego - kogoś kto będzie potrafił dyktować tempo gry, kto będzie umiał rozdawać piłki na skrzydła, wrzucać do naszych szybkich napastników piłki ponad obrońcami.
Carrick nie gra już tak jak jeszcze z 3 lata temu, Fletcher ma problemy ze zdrowiem, Cleverley jest cały czas kontuzjowany, Anderson jest zbyt chimeryczny, a Giggs jest skrzydłowym, z którego na siłę ktoś próbuje zrobić środkowego. A pomijam kwestię, że nawet jak Ci gracze są zdrowi i w formie to i tak nie wybitnymi rozgrywającymi.

A co do SAF-a to grubo przesadzasz. Ten facet nie wygrywał tylko kiedyś, on nadal potrafi to robić - przypomnę, że pół roku temu zdobył 19 tytuł mistrzowski dla MU - to na pewno nie jest kiedyś. Nie wiem jak to jest z tymi transferami i czy np. Glazerowie nie blokują ich, żeby nie wydawać kasy. Być może w tej kwestii SAF próbuje robić dobrą minę do złej gry tzn. mówi, że mamy dobry skład i transfery nie są potrzebne, bo i tak kasy na nowych zawodników nie dostanie, więc po co obniżać morale zespołu.

Poza tym ostatnia rzecz - nikt nie utrzymuje się w tym sporcie kilka lat z rzędu na szczycie. Każda drużyna przeżywa kryzysy, odchodzą najlepsi zawodnicy. A trzeba przyznać, że ostatnie 5 lat to był kolejny złoty okres dla klubu. Teraz trzeba przegrupować szyki i ponownie włączyć się do walki o wszelkie możliwe trofea i próbować zminimalizować stratę do hiszpańskich gigantów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego, ale ja też stoję po tej drugiej stronie. Rację mogę przyznać, że poziom ligi angielskiej się obniżył. No cóż kryzys, ale nie wydaje mi się, żeby trwał w nieskończoność. Tak samo jak forma UNITED. Wq. mnie po odejściu CR się posypało. Najpierw graliśmy wszystko na Roo, a jak przyszła kontuzja to polegliśmy z bayernem. W następnym sezonie przyszedł magik Chicharito i liczyliśmy, że gdzieś wsadzi nogę, głowę i będzie zwycięstwo. Z tyłu był jeszcze VdS a w środku bądź co bądź leciwy scholes. Fakt, że nikt z obecnych nazwijmy to playmaker''ów się do niego nie umywa, ale w to 3 sezon gdzie gramy przeciętnie, a wygrywamy. Przez te 3 lata forma UNITED to sinusoida i po w miarę dobrym meczu gramy nic. Ja murem stoje za Fergusonem, a mur ten gruby jest. Nie ma takiego drugiego trenera. Nikt nie wie co tak naprawdę dzieję się w klubie, jak jest z kasą na transfery itd. Nie mniej wykreował przez te lata w klubie wielu super zawodników i ciągle wierze i wiem, że ma geniusz w głowie. Jak inny kolega napisał, każdy ma gorszy sezon i nikt nie jest w stanie utrzymywać się na szczycie cały czas. Fajnie, że masz trochę samokrytyki jeśli chodzi o ulubiony klub, ale czy nie jest jej trochę za dużo? Wrzuć na luz i poczekaj, a zobaczysz, że jeszcze będziesz świętował 20 tytuł mistrza kraju i 4 CL.
BELIEVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2012 o 18:12, pawbuk napisał:

A trzeba przyznać, że ostatnie
5 lat to był kolejny złoty okres dla klubu.


To był NAJLEPSZY okres w historii klubu. Dlatego teraz trzeba może będzie poczekać(nawet) kilka lat, aby nowi zawodnicy, nowa świeżość w zespole przyniosła oczekiwane skutki. Ale jak komuś się nie chce czekać tych kilku lat to może zmienić sobie klub na ten okres. Barcelona jak znalazł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 13:09, Pernia napisał:

Scholes wrócił z emerytury. Niby fajnie, ale....
JEZU CHRYSTE, CO ZA ŻENADA, WZMACNIAMY SIĘ EMERYTAMI :|

to samo pomyślałem. Czyli transferów w oknie zimowym nie będzie :( To czekamy to letnie okienko (fuck)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby wygrywać 3:0, grać w przewadze jednego zawodnika, mieć po swojej stronie sędziego i nie potrafić zdominować rywala dając sobie wbić 2 bramki ( stan aktualny na 74 minutę ;) ) to trzeba potrafić. Manchester United. Nie ściągajmy nowych graczy, nie wprowadzajmy młodzieży. Ściągajmy dziadków z emerytur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wolę United, tak kibicowałem The Citizens.
Czerwona kartka i nieuznany karny, a mimo wszystko zdołali strzelić 2 bramki i realnie zagrozić trzecią (zwłaszcza ostatni rzut wolny - jak to nie wpadło w tym młynie?).
Bramkarz Czerwonych Diabłów słabiutko, ale nie słabiej niż Jones, który osiągnął w tym meczu dno.

Wydaje mi się, że brakuje im dwóch zawodników klasy światowej. Mam nadzieję, że planują kogoś sprowadzić, bo żenująco to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy stanie 3-0 dla United i grając 11 (a właściwie 12 jeśli liczyć pana Foy''a) na 10 spodziewałem się, że Diabły wezmą rewanż za "Six and the City" a tymczasem prawie skończyło się remisem. Brawa dla gospodarzy za walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 14:20, BoloMaster napisał:

12 zawodnik MU jak zwykle daje o sobie znać. Ta kartka dla Kompanego to chyba jakiś żart...

gdyby to sie wydarzylo w lidze hiszpanskiej to pewnie bylyby komentarze typu: "ale liga dla mieczakow, w anglii nawe zoltej by nie dostal". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować